Koji stomatolog u Sarajevu?

Sve o zdravlju...
Ninano

#601 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Ninano » 12/11/2011 17:45

nezadovoljna wrote:Moram hitno raditi zubne mostove. Da li je nekome mostove pravio dr. Faginović i da li ste bili zadovoljni?
Pls, ako si radila kod dr. Faginovica, napisi kakvi su tvoji utisci?!

Ninano

#602 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Ninano » 12/11/2011 18:00

[quote="Sarajevski_Marlboro"]E ako je tako jeftino,onda stvarno ne mogu da vjerujem !

To mi se desilo kod dvojice stomatologa,i stvarno ne vidim razlog :? ...
Valjda mu je u cilju da pacijenta ne boli,i da je što ugodnije...
No jok...baš mojoj sestri (djetetu) bez pitanja bukvalno,krenu bušiti...i ona vrisne ..a on kao...ah znači treba anestezija. :-)

Za sestru, od SRCA ti preporucujem dr. Naneta. Mislim sa se zove Muharem i ranije je radio u ordinaciji dr. Begete. Uspjela sam saznati da sada radi na stomatologiji, i na moju veliku zalost, sada je djeciji stomatolog :)

bez_ideje

#603 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by bez_ideje » 13/11/2011 21:48

Jel dr.Huskic na Grbavici radi i popravke zuba ? Znam da je oralni hirurg
Zna li neko cijene kod njega...jel standardno ili ?

teatanic

#604 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by teatanic » 16/11/2011 22:39

Ninano wrote:
Sarajevski_Marlboro wrote:E ako je tako jeftino,onda stvarno ne mogu da vjerujem !

To mi se desilo kod dvojice stomatologa,i stvarno ne vidim razlog :? ...
Valjda mu je u cilju da pacijenta ne boli,i da je što ugodnije...
No jok...baš mojoj sestri (djetetu) bez pitanja bukvalno,krenu bušiti...i ona vrisne ..a on kao...ah znači treba anestezija. :-)

Za sestru, od SRCA ti preporucujem dr. Naneta. Mislim sa se zove Muharem i ranije je radio u ordinaciji dr. Begete. Uspjela sam saznati da sada radi na stomatologiji, i na moju veliku zalost, sada je djeciji stomatolog :)
dr. Nane je oduvijek radio na Stomatologiji kao djeciji stomatolog a kod dr. Begete mu je bila "dodatna djelatnost". Pozz!

doktornesto

#605 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by doktornesto » 16/11/2011 22:50

vidio sam interesantnu ponudu pa razmisljam da se prijavim jer odavno moram zbog kamenca da odem kod zubara.
kakva su vasa iskustva sa ovim?

http://www.polacijene.ba/ponuda/39/Blis ... istav-dan/

nova_korisnica

#606 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by nova_korisnica » 18/11/2011 23:43

ZeKoU wrote:Pozdrav,

Ne znam da li je neko već spomenuo ordinaciju Sulejmanagić. Nalaze se na Bistriku preko puta ulaza u televiziju Hayat i imaju kao porodica blizu 100 godina iskustva - već treća generacija u porodici svi su stomatolozi. Dedo im se zvao Hajrudin Sulejmanagić koliko me sjećanje služi i bio je jedan od najstarijih i uglednih stomatologa u Sarajevu. Danas u ordinaciji rade Dr. Ajša, njen muž (koji je nekoliko godina bio ugledni dekan Stomatološkog fakulteta UNSA), Nedim (njihov sin) i kćerka koju nikad nisam upoznao. Osim toga imaju jako ljubazno pomoćno osoblje, uvijek spremno da se našali i da se solidariše sa vašim bolovima. Ako tražite "one stop shop" za svoje zube, stvarno ne morate ići dalje. Rade dijagnostiku, protetiku, pa čak i zubnu hirurgiju (lično sam imao uklanjanje fistule iznad 2-ca i sve zajedno je trajalo 3 dana - operacija + oporavak i skidanje otoka). Mislim da su odnedavno uveli i rentgen snimanje tako da ne morate ići na stomatološki fakultet da snimite zube ili kod Bičakčića (praksa drugih stomatologa).

Što se tiče estetike, mislim da to još uvijek ne rade, ali dobra alternativa je ordinacija Rica (dr. Oručević Senad i njegova supruga) - nalaze se u blizini Benetona (nekada ranije su bili u zgradi Papagajka).

Zna li neko koliko se sada kreću cijene fiksnih aparata, i da li ima starosna dob kada se to može nositi? (Kada sam bio mali volio sam padati sa voća i često bih samostalno poredao svoje zube udarcima vilice o vlastito koljeno prilikom pada - nadam se da razumijete :) )
na ovo moram replicirati..."zubarki" sulejmanagic ne bih vise nikada otisla! cak ni da mi neko debelo plati! prije nekoliko godina sam naime, silom prilika otisla kod te gospodje...slomio mi se zub (gornja lijeva petica) i nazovem za termin..teta kaze moze ujutro odmah u 8, jer to jedino ima slobodno...i ja dodjem tacno u 8...i cekaj i cekaj...dolaze drugi pacijenti (mladi bracni par sa djetetom)...gjda sulejmanagic se pojavljuje nekada oko par minuta prije pola devet, ocito nenaspavana i neraspolozena...ja prva dolazim na red jer sam imala termin u 8, ovi drugi valjda u pola 9...majka djeteta pita koliko ce trajati moj tretman jer oni moraju na posao itd...doktorica ne reaguje na to uopste...udjoh u neku prahistorijsku ordinaciju (jeza me prodje) ali kontam posto su mi ih nahvalili da nema veze interijer sa strucnoscu (nazalost interijer je bio bolje od strucnosti zubarke)...to je vjerovatno stara ordinacija, sada mislim da rade u novim prostorijama...dok sam cekala divila sam se raznim diplomama i kontala da sam u dobrim rukama i da sam napokon nasla zubara sa sebe....eh, udjem ja...kaze ona meni otvori, ja otvoirm...kaze: sto ste dosli? ja ovdje ne vidim nista...kontam nije se naspavala, pa joj ukazujem na to da mi fali haman 1/3 zuba...ah da, vidi stvarno...i hop krenu da busi...ja: oprostite, ali molim vas ja bez anestezije ne mogu da radim to...kaze ona: mislim da nema potrebe, ali ako hocete to vam je 10 km...rekoh nije frka oko novca, ja ne mogu bol da trpim...dade mi inekciju...spusti je na sto i odmah krenu da radi...ja zaprepastena: ovo meni jos ne djeluje, mene boli to sto busite! ona hop, meni jos jednu anesteziju!! dva minuta kasnije krenu da radi...izbusi ona sta je imala i sestri trazi da joj pripremi amalgamsku plombu (kod mene u ustima bile tada 2 pplombe, bijele tj vidi i corav da nemam amalgam u ustima)....ja nju fino zamolim da mi ne stavlja amalgam jer mi to stvara glavobolju...ona meni: ah, da vidim da vi ganjate estetiku, ali ova vam je bolja...na moje insistiranje stavila mi je tu bijelu (ne mogu sad da se sjetim kako se zove, halalite :)) za manje od 15 min ja sam vec bila gotova..krenu ona meni da otvara karton, ja joj fino rekoh da nema potrebe jer mene vise niko nece natjerati da ponovo krocim u tu ordinaciju...taj dan sam pila tablete protiv glavobolje, jer me glava nesnosljivo bolila...pola lica mi se ukocilo i nisam imala nikakve mimike na lijeovj strani....nekoliko mjeseci kasnije sam isla kod drugog zubara koji mi je tu plombu ponovo uradio jer me zub bolio...od tada, da kucnem u drvo, nista...
ne znam je li hanuma na lijevu nogu ustala ili je zurila ili je jednostavno nesposobna, ali sta god da je, mogla mi je reci ja nemam vremena da vas tretiram danas kako treba dodjite popodne, sutra, prekosutra ili sta ja znam....ne znam kakvi su joj muz i sin i ostali sto rade tamo, ali ona je jedna velika katastrofa! ja sam jos kod nje otisla sa "preporukom" "stelom" ili kako vec to nazvati....

ja bih vam (tebi) preporucila dr pirovica...ja sam i vise nego zadovoljna...ako treba detalja, nije problem...pozz svima

gilla

#607 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by gilla » 24/11/2011 13:15

Ima li neko spisak cijena za cirkonijum navlake kod stomatologa u Sarajevu ili iskustvo ?
Imam avitalan zub, onako malo tamniji od ostalih, kao osnovac sam ga liječio ili šta već. Bio sam kod dvije privatne gospođe u centru, odmah su navalile da trebam cirkonijum navlaku, kako je to naj, naj. Valjda onako mlađi pa da im se rad dobro isplati. Uglavnom cijene su im cc 500KM što nema šanse da ću dati za jedan zub, još uglavnom radi estetike.

thx unaprijed

Kapri

#608 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Kapri » 25/11/2011 10:28

Zna li neko kakav je stomatolog u Sanasi onaj debeljuco Arap je cini mi se.Trebam raditi popravku.

SHTEVELEC

#609 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by SHTEVELEC » 25/11/2011 10:50

teAMICA wrote:Jel neko isao u Quick Smile? Mislim da su u Importane centru, imaju i web str... Prijateljica bila, radila navlake i lijecenja i prezadovoljna. Jes da su zara, ali ako je jos neko bio i da je valjalo, bilo bi mi lakse odlucit :-)
Trebao sam raditi dosta popravki, vadjenje korjena (pukao zub), ciscenje... Obisao sam ih nekoliko prije QS-a, svi bi da rade ali... "Idi u dom zdravlja da slikas pa mi donesi da vidim", "Ne radimo zube koji su pukli, mora se ici na stomatologiju na operaciju"... Hoce da rade a niko nema alat ni volju da radi komplikovanije stvari. Onda odem u QS - ljudi imaju sve sto treba za ozbiljan rad, nije im palo na pamet da kazu da idem na operaciju na stomatologiju (dosao jedan stariji stomatolog i izvadio zub, jeste mu malo duze trebalo al' niti sam sta osjetio niti je trebala operacija). Elem, moja preporuka, jesu skupi ali kada skontam koliko bih para ustedio, a koliko bi imao komplikacija, stvarno ne vrijedi... Oni su sve zavrsili za tri sedmice (bilo je lijecenje jednog zuba i ciscenje kanala pa sam zbog morao dolaziti nekoliko puta)... Valjda pomogoh

Maybach

#610 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Maybach » 27/11/2011 20:55

Zna li neko koji je stomatolog privatnik u Sa.specijalista endodoncije???

suncokret

#611 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by suncokret » 28/11/2011 14:26

Ja sam u potrazi da dobrom stomatologom. Kako god čitam, svi pišu o onima koji su ih zeznuli, a pošto ih i sama imam nekoliko tražim nekog kvalitetnog po mogućnosti da nije preskup.

Znači ako može neko da preporuči nekog da je dobar, i kakav je sa cijenama?

isie

#612 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by isie » 01/12/2011 03:45

Da li je u domu zdravlja , ugradjivanje implantata pokriveno sa zdrastvenim osiguranjom ?

il se mora placat ..

unaprijed hvala.

kvikjik

#613 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by kvikjik » 01/12/2011 11:22

Očigledno da ima dobrih stomatologa u Sarajevu. Znam jedino i pouzdano iz licnog iskustava, da treba zaobići "Eurodent" na Dobrinji. Oni su katastrofalni i ko ode njima, biće unakažen. Posebno kada je u pitanju protetika.To će vam potvrditi i mnogi stomatolozi u gradu. Znam i iz iskustva mojih kolega da je "Rica" odličan.

Aurora Borealis

#614 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Aurora Borealis » 01/12/2011 12:22

kvikjik wrote:Očigledno da ima dobrih stomatologa u Sarajevu. Znam jedino i pouzdano iz licnog iskustava, da treba zaobići "Eurodent" na Dobrinji. Oni su katastrofalni i ko ode njima, biće unakažen. Posebno kada je u pitanju protetika.To će vam potvrditi i mnogi stomatolozi u gradu. Znam i iz iskustva mojih kolega da je "Rica" odličan.
Eno sad... Svi ih ovdje nahvalise i sad odjednom ne valjaju. Ocito u Sa ne postoji taj stomatolog da svima valja, svi redom su nekima odlicni a nekima najvece zlo koje im se desilo.

Naravoucenje: dok ne odes i na svojima zubima probas, neces ni znati koji (ne)valja.

[email protected]

#615 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by [email protected] » 01/12/2011 12:32

cava wrote:
Kukuruz_Barbe-q wrote:Ako je ko čuo za nešto slicno molim nek napise iskustvo.

Imam 18 god, i unazad jedno dvije godine pojavila mi se povremena pulsirajuća bol iznad desne vilice. Bol obicno traje nekoliko sati, smanji se i sljedeci dan nestane, sve dok se opet ne pojavi poslije odredjenog vremenskog perioda. Nisam primijetio da je povezano s ikakvim vanjskim faktorom. Bio sam kod nekoliko stomatologa na pregledima od tada, niko nije našao karijes niti neku promjenu, tako da jedan misli da imam problem s facijalnim nervom, a drugi mi je rekao da mi je to možda od rasta umnjaka. Čitao sam da je takva bol (pulsira, kada stavim prst na lice ispod jagodice osjetim pulsiranje) često znak gangrene. Eh sad je li moguće uopšte "vući" gangrenu 1,5 ,2 godine a da se nista drugo ne pojavi da ukaze na to ? Molim vas za pomoć.

A da probaš sa nekim nekim drugim doktorom, osim stomatologa, možda i da slikaš, da nije neki živac, mislim, ne znam :roll:

A glede zubara, oli ti stomatologa, Dr. Sonja (ne znam kako se preziva) :-) ima ordinaciju u Hrasnom. Ne da dobro radi, nego je toliko opuštena i vesela da ti razbije i tremu i strah, ako ih eventualno ima :lol:

Sa generalnim pospremanjem sam završila prije sedam godina, popravke i navlake, od tada samo jednom godišnje na proljetno čišćenje kamenca 8-)

Čak mi je liječila osmicu, što malo koji zubar hoće, odvojila je od mosta pod posebnu navlaku, kaže: ako bi se nekad nešto upalilo, da ne diramo most.

Meni je ona ekstra, a naravno i asistentica Sedina, tandem snova :lol: :lol: :lol: :lol:
http://www.tann.ba/index.html :?:
gdje se tacno nalazi ordinacija..nemam pojma gdje je ova ulica :?:

BIONA

#616 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by BIONA » 01/12/2011 12:38

Iznad taxi doma u Hrasnom...skontaces u jednoj od kucica gore prema ulici kuda prolazi trolejbus...ako nekoga u blizini pitas znace ti odgovoriti...

pilica

#617 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by pilica » 01/12/2011 13:42

isie wrote:Da li je u domu zdravlja , ugradjivanje implantata pokriveno sa zdrastvenim osiguranjom ?

il se mora placat ..

unaprijed hvala.
Na Stomatologiji se plaća (700 km po implantatu) regularno sa ovjerenom zdravstvenom knjižicom. Za domove zdravlja nisam ni čula da ih rade. Koliko je privatno ne znam.

teatanic

#618 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by teatanic » 02/12/2011 16:44

doktornesto wrote:vidio sam interesantnu ponudu pa razmisljam da se prijavim jer odavno moram zbog kamenca da odem kod zubara.
kakva su vasa iskustva sa ovim?

http://www.polacijene.ba/ponuda/39/Blis ... istav-dan/
Zasto ne odes na stom. fakultet, ako ti je knjizica ovjerena? Tamo je besplatno.

suncokret

#619 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by suncokret » 05/12/2011 11:59

ima li neko broj tel ordinacije pirovic?
web stranice nije u funkciji...
i koja je cijena plombe?
hvala :)

Entropio

#620 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Entropio » 06/12/2011 18:47

Kapri wrote:Zna li neko kakav je stomatolog u Sanasi onaj debeljuco Arap je cini mi se.Trebam raditi popravku.
Idi kod nekog drugog.
Maybach wrote:Zna li neko koji je stomatolog privatnik u Sa.specijalista endodoncije???
Nedim Smajkić. On je docent na stomatologiji, a ima privatnu ordinaciju u Hrasnom.

polis

#621 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by polis » 06/12/2011 18:55

Dr Ašćerič na Bjelavama je kako kažu dobar, ali samo ako Vam on radi.
Bila je neka plava doktorica, pola grada se žalilo kako je katastrofalno popravljala zube. Izgleda da je dobila otkaz. Inače ovaj dere sa cijenama, jednom i nikad više. Fala prijatno.

lara b.

#622 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by lara b. » 08/12/2011 17:05

SHTEVELEC wrote:
teAMICA wrote:Jel neko isao u Quick Smile? Mislim da su u Importane centru, imaju i web str... Prijateljica bila, radila navlake i lijecenja i prezadovoljna. Jes da su zara, ali ako je jos neko bio i da je valjalo, bilo bi mi lakse odlucit :-)
Trebao sam raditi dosta popravki, vadjenje korjena (pukao zub), ciscenje... Obisao sam ih nekoliko prije QS-a, svi bi da rade ali... "Idi u dom zdravlja da slikas pa mi donesi da vidim", "Ne radimo zube koji su pukli, mora se ici na stomatologiju na operaciju"... Hoce da rade a niko nema alat ni volju da radi komplikovanije stvari. Onda odem u QS - ljudi imaju sve sto treba za ozbiljan rad, nije im palo na pamet da kazu da idem na operaciju na stomatologiju (dosao jedan stariji stomatolog i izvadio zub, jeste mu malo duze trebalo al' niti sam sta osjetio niti je trebala operacija). Elem, moja preporuka, jesu skupi ali kada skontam koliko bih para ustedio, a koliko bi imao komplikacija, stvarno ne vrijedi... Oni su sve zavrsili za tri sedmice (bilo je lijecenje jednog zuba i ciscenje kanala pa sam zbog morao dolaziti nekoliko puta)... Valjda pomogoh
ja sam kontala otici do njih...pa jel nam mozes reci cijene lijecenja kanala i plomba koliko su...
i zanima me cijene navlaka ako je neko radio...cujem da su negdje 250, a negdje 400...a iste navlake...pa da uporedimo malo :D

Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji

#623 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Chmoljo » 08/12/2011 17:12

ja sam neki dan bio na Bistriku. liječio četvorku, kod Dr. Samira. a po preporuci Aurore Borealis. i vrlo zadovoljan :thumbup:

Aurora Borealis

#624 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Aurora Borealis » 12/12/2011 09:14

Chmoljo wrote:ja sam neki dan bio na Bistriku. liječio četvorku, kod Dr. Samira. a po preporuci Aurore Borealis. i vrlo zadovoljan :thumbup:
Tek vidim ovo! :) Drago mi je da si zadovoljan cmoljavi :P

žulijan asanž

#625 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by žulijan asanž » 12/12/2011 09:26

Aurora Borealis wrote:
Chmoljo wrote:ja sam neki dan bio na Bistriku. liječio četvorku, kod Dr. Samira. a po preporuci Aurore Borealis. i vrlo zadovoljan :thumbup:
Tek vidim ovo! :) Drago mi je da si zadovoljan cmoljavi :P
koji je to Samir. jbg ti chmoljo, uz dr. ide prezime, a ne ime :D

Post Reply