Koji stomatolog u Sarajevu?

Sve o zdravlju...
Haris033

#551 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Haris033 » 19/07/2011 10:19

Moja preporuka - Dr. Dijana Selimadžović :thumbup: (Azize Šaćirbegović 80/A; Telefon: +387(0)61 337-314).

Uradio most na prednjim gornjim zubima. Od puberteta nisam imao normalan zagriz, a sada ga imam... :-D
Nije od onih stomatologa što samo "odrade" svoj posao, već te dobro nasvjetuje šta je najbolje da uradiš za svoje zube... Nježnih je ruku, nevjerovatno simpatična i na prvo upoznavanje imate utisak da se poznajete jako, jako dugo...

Eto, toliko ;-)

AllStar

#552 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by AllStar » 03/08/2011 16:28

karanana wrote:puko mi zub. gdje da odem da se pogleda sta se moze uraditi da li neka sanacija ili krunica? valja li ovaj pirovic za to?
Meni su pukla oba keca gore, radio kod Begete i nisam bio zadovoljan.

Kod Pirovica sam radio ponovo, i bas sam zadovoljan. Pogodio i boju i velicinu, ne primjeti se ni sekunde. (Navlake)

nezadovoljna

#553 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by nezadovoljna » 03/08/2011 23:30

Moram hitno raditi zubne mostove. Da li je nekome mostove pravio dr. Faginović i da li ste bili zadovoljni?

Koperton

#554 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Koperton » 16/08/2011 12:12

Evo opet ja iz dijaspore i ponovo želim javno da se zahvalim dr Lejli Cerić-Džaferović na mom osmijehu i da je preporučim kao izbor stomatologa kojeg trebate posjetiti. Trenutno moja supruga kod nje radi VENEERS-e.
P.S.
Ostao sam dužan broj telefona forumašu koji je tražio, pa sa malim zakašnjenjem evo web stranica www.drlejla.com
POZDRAV

glockov kolac

#555 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by glockov kolac » 16/08/2011 12:23

karanana wrote:puko mi zub. gdje da odem da se pogleda sta se moze uraditi da li neka sanacija ili krunica? valja li ovaj pirovic za to?
Ja sam išao kod Dr Nedima Smajkića. Profesionalac, inače stručnak za endodonciju i restorativnu stomatologiju. Čovjek sam izrađuje protetske radove, a malo je reći da ih dobro radi.

Prvo sam se raspitao među njegovim kolegama ko najbolje radi ono što je meni trebalo i od različiti ljudi su ga preporučili. Ima na interentu negdje broj.

motorola01

#556 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by motorola01 » 16/08/2011 12:27

KOliko je ovdje zubara koji su ostavili svoju reklamu na ovoj temi,naplatilo puno puno vise,nego sto je bila stvarna cijena usluge :D .Hajmo sad "krimosi",pricajte :lol:

Yellow

#557 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Yellow » 16/08/2011 12:35

A ima li neko od formusa iskustvo kod stomatologa u Vrazovoj? U stvari, isplati li se uopste i ici u Vrazovu ili druge mjesne ambulante radi popravka zuba, mislim prvenstveno zbog dostatnog ili kvalitetnog materijala? A ako neko ima pozitivno iskustvo iz Vrazove, molim za preporuke.

Hvala :)

Sarajevski_Marlboro

#558 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Sarajevski_Marlboro » 24/08/2011 00:01

Zašto gospoda stomatolozi toliko štede na anesteziji,zar je to tako "skupo" ?
Platim da ne osjetim i ono opet hoće da me prevari. :roll:

motorola01

#559 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by motorola01 » 24/08/2011 11:45

Sarajevski_Marlboro wrote:Zašto gospoda stomatolozi toliko štede na anesteziji,zar je to tako "skupo" ?
Pa vidis da nijedan ne odgovara na ono moje pitanje :lol: ,a prvi su kad treba reklamu baciti...
motorola01 wrote:KOliko je ovdje zubara koji su ostavili svoju reklamu na ovoj temi,naplatilo puno puno vise,nego sto je bila stvarna cijena usluge :D .Hajmo sad "krimosi",pricajte :lol:

kamen spoticanja

#560 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by kamen spoticanja » 24/08/2011 17:47

Sarajevski_Marlboro wrote:Zašto gospoda stomatolozi toliko štede na anesteziji,zar je to tako "skupo" ?
ev ti kaukulacija...jedna anestezija,dakle ampula,igla,sprica,kosta manje od 1 KM...dakle ako mu je to skupo,mislim da je vrijeme da promjenis stomatologa :wink:

Sarajevski_Marlboro

#561 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Sarajevski_Marlboro » 24/08/2011 21:05

E ako je tako jeftino,onda stvarno ne mogu da vjerujem !

To mi se desilo kod dvojice stomatologa,i stvarno ne vidim razlog :? ...
Valjda mu je u cilju da pacijenta ne boli,i da je što ugodnije...
No jok...baš mojoj sestri (djetetu) bez pitanja bukvalno,krenu bušiti...i ona vrisne ..a on kao...ah znači treba anestezija. :-)

Zadovoljna sam svojim novim stomatologom,i neću da ga reklamiram :-D
Već je pohvaljen ovdje 8-)

Akashaa

#562 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Akashaa » 02/09/2011 00:32

I ja sam u prilično hitnoj potrazi za stomatologom :| ali prvo da upozorim na ove fušere koji su mi poznati. izvinjavam se što neću navesti imena, razlog je prost, nisam ih zapamtila, strašno loše pamtim imena :P

molim kod nekog uvaženog doktora sa ordinacijom na Vracama ne ići. Gospodin mi je popravljao mali kvar na dvojci i nije odradio kako treba, jer mi se živac upalio pa sam ga morala vaditi a zub dugo lječiti. danas svaki put kada se u ogledalo nasmijem imam sjajan podsjetnik na dotičnog Dr u vidu diskoloracije zuba :run:

drugi fušer je neki uvaženi stomatolog sa Bistrika (ulica Bistrik, vidim da se na temi dvojica pominju koji mogu doći u obzir) koji mi je lječio taj zub, i to jedno dva mjeseca. igrom slučaja, u sred lječenja otišla sam na more, i zub me počeo boliti tako da sam navrat nanos tražila zubara na odmoru. srećom, prije puta tražila sam da mi tačno napiše šta mi radi i kako, da u slučaju potrebe mogu otići lokalnom stomatologu i pokazati mu. kao što rekoh, potreba se desila, otišla sam tom lokalnm stomatologu koji mi je uradio neku intervenciju tako da me je prestalo boljeti i koji mi je, nakon što je pročitao šta je kolega napisao, toplo preporučio da promjenim stomatologa zbog neadekvatnog tretmana i korištenja ljekova koji se u praksi nisu pokazali kao dobri te se zato već dvije decenije ne koriste u nekim normalnim zemljama. mala napomena radi lakše identifikacije, taj sarajevski stomatolog je tada bio predsjednik udruženja stomatologa, ne znam da li je to još uvijek...

lm, taj moj nesretni zub na kraju je uspješno izlječila i spasila Senada Oručević, koju bih i preporučila da se nije došlo do kasnijeg slučaja. no prvo bih da se osvrnem na njenog brata, ordinacija Rica, kod kojeg nikada lično nisam bila, ali sam čula od troje mi bliskih ljudi da je obični šarlatan sa dobrom reklamom. troje ljudi, tri uništena zuba i bačena lova. što se tiče gospođe doktorice, stvarno za njen rad kao takav imam samo riječi hvale, i preporučivala sam je godinama i pored toga što je skuplja u poređenju sa većinom sarajevskih stomatologa. između ostalog preporučila sam je i svojoj najboljoj prijateljici, koja je kod nje redovno išla na pregled, neki popravak po potrebi i promjene starih punjenja. međutim, prijateljica je odlučila da nakon nekog vremena ode kod nekog drugog stomatologa (opet po nečijoj preporuci), koji je hladno konstatovao da na njenim lječenim zubima nisu porcelanske plombe, nego neke druge, isto bijele boje ali slabijeg kvaliteta od porcelanskih. problem je što je prijateljica kod gđe doktorice radila, i plaćala, isključivo porcelanska punjenja. time je doktorica položila i izgubila moje povjerenje.

eto, nakon osvrta imala bih pitanje za jedinog deklarisanog stomatologa na temi :) vezano za čišćenje i/ili poliranje zuba. vidim da su sada na sve strane reklame za neke različite metode, pjeskarenje, airfow... pošto tražim novog stomatologa, kakvo 'redovno održavanje' zuba bi bilo optimalno i kojom metodom? kako se sve može kamenac skidati, ultrazvukom, manuelno? šta se preporučuje? unaprijed zahvaljujem :D

i da, skoro zaboravih, iz sveg srca preporučujem oral b električnu četkicu. koristila sam je nekoliko godina pa se vratila na običnu, međutim nakon što su mi se počeo javljati karijes na kutnjacima ponovo sam joj se vratila. jednostavno, manuelnom četkicom nikada ne uspijem oprati 7ice i 8ice tako dobro kao što to električna odradi.

samoTEgledam

#563 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by samoTEgledam » 02/09/2011 00:43

Sve pohvale za http://www.dentastar.ba/

Nije mi familija, nije rodica, nije mi ništa :D

Ja sam samo zadovoljni pacijent ili ti ga konzument :D

biram

#564 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by biram » 09/09/2011 20:27

Ako neko zna molim odgovor, od nekolicine ljudi sam cula da je dr. Bejtovic vrlo dobar oralni hirurg interesuje me dali radi popravke i protetiku, imate li iskustva??? :D

Friesian

#565 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Friesian » 12/09/2011 16:22

ima li ko kakvih iskustava sa oralnim hirurgom Senadom Muhasilovicem..? trebam da radim keca, most.. bio danas na ciscenju kamenca i onako svidja mi se pristup.. prijateljica mi je rekla da je super.. ali volio bi cuti i vise misljenja..

zilla_

#566 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by zilla_ » 23/09/2011 20:24

Može li mi neko reći koliko košta da se uradi jedan zub kod Pirovića? Mislim na liječenje zuba (brušenje, vađenje živca i plomba)? ako je neko radio treba mi hitno info :)

dudu

#567 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by dudu » 24/09/2011 23:00

Forumaši, imal kakav dobar zubar na dobrinji? :?

hipisizik

#568 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by hipisizik » 26/09/2011 10:51

babyline wrote:
ContaminatedArea wrote:Ne znam da li ga je neko vec spomenuo, vjerovatno jeste .. ali evo i ja cu da preporucim. Doktor Pirovic definitivno. Meni je jedan stomatolog rekao da trebam vaditi zub, ali kada sam otisla Dr Pirovicu, on mi je spasio zub. Nije dao uopste da se vadi.
lijepo da ga hvalis.... meni taj stomatolog jako baca na trgovca a malo na dobrog stoamtologa,ali neka svako procjenjuje sam...
Potpisujem. Nakon mnogih forumskih pohvala/reklama otisao sam u ordinaciju. Neka zena mi je tacno 3 sata popravljala 2 zuba, pri cemu joj je pribor i materijal ispadao bar 5-6 puta(bukvalno), dok je doktor (valjda je to taj Pirovic) uglavnom docekivao neke goste u susjednoj sobi i povremeno dolazio da se umjesa kada bi vidio da je ova bezbadezno zaglavila sa busenjem. Apsolutno nemam nikakve strahove od popravke ili vadjenja zuba, tako da mislim da sam bio prilicino objektivan kada sam stekao dojam da je pomenuta gospodja doktorova zena,sestra ili rodica kojoj je on dao neku "porodicnu" diplomu. Veze zena nema..sve joj ispada..nesto "tajno" mumlja..isprepadana...katastrofa :x
S pomenutim Pirovicem nisam imao iskustva i vjerujem da ovoliki broj pohvala nisu slucajnost, ali sta to vrijedi kad na tebi uce neki njegovi levati.. Prvi i zadnji put sto se mene tice.

Default85

#569 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Default85 » 26/09/2011 11:08

Almir Dervisevic maksilofacijalni hirurg ima privatnu ordinaciju preko puta socijalnog iza mobil medije. Toliko dobar da su o njemu price poceli pricati. Radi kao hirurg na maksilofacijalnoj hirurgij i tamo je poznat kao najbolji. Ja sam isao kod njeg i iskreno i sa pravom ga preporucujem. Sve njegove popravke traju najduze i ima posebne inekcije za "one koji se plaše" među kojima sam i ja :D ...

Bianconeri1988

#570 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Bianconeri1988 » 26/09/2011 20:00

Koliko košta vađenje zuba kod privatnih stomatologa u Sarajevu?

Trebam izvaditi par zuba i uraditi most...

kamen spoticanja

#571 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by kamen spoticanja » 26/09/2011 23:30

hipisizik wrote:
babyline wrote:
ContaminatedArea wrote:Ne znam da li ga je neko vec spomenuo, vjerovatno jeste .. ali evo i ja cu da preporucim. Doktor Pirovic definitivno. Meni je jedan stomatolog rekao da trebam vaditi zub, ali kada sam otisla Dr Pirovicu, on mi je spasio zub. Nije dao uopste da se vadi.
lijepo da ga hvalis.... meni taj stomatolog jako baca na trgovca a malo na dobrog stoamtologa,ali neka svako procjenjuje sam...
Potpisujem. Nakon mnogih forumskih pohvala/reklama otisao sam u ordinaciju. Neka zena mi je tacno 3 sata popravljala 2 zuba, pri cemu joj je pribor i materijal ispadao bar 5-6 puta(bukvalno), dok je doktor (valjda je to taj Pirovic) uglavnom docekivao neke goste u susjednoj sobi i povremeno dolazio da se umjesa kada bi vidio da je ova bezbadezno zaglavila sa busenjem. Apsolutno nemam nikakve strahove od popravke ili vadjenja zuba, tako da mislim da sam bio prilicino objektivan kada sam stekao dojam da je pomenuta gospodja doktorova zena,sestra ili rodica kojoj je on dao neku "porodicnu" diplomu. Veze zena nema..sve joj ispada..nesto "tajno" mumlja..isprepadana...katastrofa :x
S pomenutim Pirovicem nisam imao iskustva i vjerujem da ovoliki broj pohvala nisu slucajnost, ali sta to vrijedi kad na tebi uce neki njegovi levati.. Prvi i zadnji put sto se mene tice.
ovo je zanimljivo...imao sam par pacijenata koji dosli od doktora Pirovica s ovakvom pricom...sto svakako nije dobro...jer koliko njega poznajem lik radi posao korektno i mnogo je ulozio u to sve,neko bi mu trebao kazat kako stoje stvari...i zbog njega a jos vise zbog samih pacijenta

Bianconeri1988

#572 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Bianconeri1988 » 27/09/2011 00:00

babyline wrote:
Bianconeri1988 wrote:Koliko košta vađenje zuba kod privatnih stomatologa u Sarajevu?

Trebam izvaditi par zuba i uraditi most...
za vadjenje su ti oni po domovima zdravlja najbolji, zbog iskustva i cijene... a za most idi kod privatnika, moj savjet!
Ne važi mi zdravstvena više, tako da ne mogu u dom zdravlja, danas išao...Zato se i raspitujem za privatne stomatologe...Meni je prijatelj govorio da je cijena od 20 do 50 KM. Sad ne znam jel to provjerena informacija.

zilla_

#573 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by zilla_ » 27/09/2011 19:02

E jbga sad vam i Pirović ne valja... Sve do par dana unazad svi ga fale, kunu se u njega i taman kad ja nanijetio da mu odem vi počeste pljuvat po njemu... Sad živ ne znam šta da radim, kome da odem???

Naručio sam se kod Aščerića za 04.10. jer moram ponovo radit zub koji mi je upropastila ona MESARKA što radi na studentskoj klinici ruka joj se osušila... Nemoj te mi samo reći da sad i Aščerić ne valja? Znam da je malo skuplji od ostalih (ne znam koliko)... Prvi utisci su ekstra, onako fin čovjek, ne radi brzo i hoće sjest fino i posvetit pažnju pacijentu... mislim čak i da je hadžija :)

kamen spoticanja

#574 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by kamen spoticanja » 27/09/2011 19:03

babyline wrote:ne znam, ja sam nesto takvo dozivjela bas licno od njega ( Pirovic ) ... nagovor na rad o kojem ocigledno naknadno se ispravio niej imao pojma i onda naravno pokusaj prebeslavanja na rad koji bi rado uradio, a koji prema misljenju provjerenih stomatologa nije neko rjesenje za mene, ni finansijski a posebno ne dugorocno :cry:
mozda jeste bio specijalan slucaj, ali ako je vec sxpert i ako ipak nije njegovo polje onda molim odabij od $$ u okicama. for my theeth sake :D
e to sad vec ne znam :D

kamen spoticanja

#575 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by kamen spoticanja » 27/09/2011 19:52

babyline wrote:kamenu, malo mi je ublehaski predlagati implantat koji nije moguc ili ? :?
a poznati strucnjak bi to morao biti u stanju ocijeniti....
tuzno je da pacijent dodje sa znanjem da nesto ne moze, a dr nagovara da moze. a onda kao provjeri pa se raspita pa kao ne moze... ma bjazi.. pa onda drugi prijedlog nidje veze.. naravno ovo moje licno iskustvo i nicije drugo :wink:
ja za tebe navijam,ne za medu :D
jasno mi je...pomenutog zaista ne poznajem,mada nekad volim raditi na dignitetu struke...pocesto ne bude u pravu :roll:
btw sta bi s tobom na kraju?

Post Reply