Koji stomatolog u Sarajevu?

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
neko_sa_strane
Posts: 2687
Joined: 04/04/2013 12:06

#1851 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by neko_sa_strane »

Pozdrav!

Zna li neko gdje se u Sarajevu može odraditi slikanje vilice i kako se kreću cijene te usluge? Je li bolje odabrati 3D u odnosu na 2D?

Ja nisam siguran da li je uopšte zub u pitanju ali me boli slično kao kada sam vadio osmicu dole lijevo. Čitava lijeva strana glave me boli od uha i blagog pritiska u uhu,
lijeva strana vilice i pogotovo vrat. Prošlog puta upalili su se limfni čvorovi.
User avatar
Sentinel
Posts: 329
Joined: 27/05/2009 14:55

#1852 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Sentinel »

Dr. V Maglić na kraju Vilsa. Vrhunski stomatolog.
User avatar
munevera44
Posts: 1780
Joined: 25/03/2008 19:36

#1853 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by munevera44 »

da li iko zna kolika je participacija totalne zubne proteze preko socijalnog, a koja je cijena ako totalnu protezu radiš kod privatnika . hvala
sigicalo
Posts: 257
Joined: 31/08/2006 16:33
Location: Sarajevo

#1854 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by sigicalo »

Kakva su vam iskustva sa dr.Tanovic na Dobrinji? Popravke, lijecenje, vadjenje osmica
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2480
Joined: 16/06/2014 20:33

#1855 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Dosadno mii »

Zanima me, gdje u Sarajevu najpovoljnije i naravno dobro rade cirkonske i emax navlake i fasete i koliko to kosta?
:bih:
DearJohn
Posts: 534
Joined: 11/01/2011 14:35

#1856 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by DearJohn »

neko_sa_strane wrote:Pozdrav!

Interesuje me zna li neko koje su najpovoljnije stomatološke ordinacije u kojima pružaju usluge ugrađivanja dentalnih implantata? Kakva su iskustva forumaša? Znam neke koje bih zaobilazio jer su preskupi. Kakve su ordinacije u komšiluku u Istočnom Sarajevu?
Meni su dva zubara i jedan pekar(kamenčić u hljebu polomio zub) upropastili zube tako da mi nedostaju dvije šestice u donjoj vilici.
Rade li na stomatologiji u Sarajevu ugradnju implantata i kakav je uopšte kvalitet. Nadam se da to ne rade studenti na praksi.
Ja lično nisam nešto za implantate. Od žene je tetka stavljala implantate u jednoj poznatoj sarajevskoj ordinaciji i imala je probleme. Sama pomisao da mi neko buši zubnu kost i ugrađuje šaraf (na koji ide implantat) mi je ogavna. Ali to sam ja...
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#1857 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by CPT »

DearJohn wrote:
neko_sa_strane wrote:Pozdrav!

Interesuje me zna li neko koje su najpovoljnije stomatološke ordinacije u kojima pružaju usluge ugrađivanja dentalnih implantata? Kakva su iskustva forumaša? Znam neke koje bih zaobilazio jer su preskupi. Kakve su ordinacije u komšiluku u Istočnom Sarajevu?
Meni su dva zubara i jedan pekar(kamenčić u hljebu polomio zub) upropastili zube tako da mi nedostaju dvije šestice u donjoj vilici.
Rade li na stomatologiji u Sarajevu ugradnju implantata i kakav je uopšte kvalitet. Nadam se da to ne rade studenti na praksi.
Ja lično nisam nešto za implantate. Od žene je tetka stavljala implantate u jednoj poznatoj sarajevskoj ordinaciji i imala je probleme. Sama pomisao da mi neko buši zubnu kost i ugrađuje šaraf (na koji ide implantat) mi je ogavna. Ali to sam ja...
Moze biti do zene, moze biti do rada, moze biti do .... U svakom slucaju ako neko trazi implantat svakako vec ima izbuseno zubnu kost tj. rupu. Implantate rade vani vec decenijama bp ali nije to bas "posao" koji bi prepustio svakom stomatologu. Pogotovo "jeftinom"...
moja tetka
Posts: 262
Joined: 27/11/2015 23:31

#1858 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by moja tetka »

trebam praviti gornju zubnu protezu totalnu. zvala sam socijalno oni učestvuju sa 117,00 KM. koliko je učešće pacijenta za totalku, to nigdje nisam mogla pročitati..... da li iko zna :izet:
User avatar
alica.k
Posts: 8770
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#1859 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by alica.k »

Zna li neko koji zubari u Sarajevu rade Invisalign? Nalazim samo Saradent i nekakvi Kenzzo...
neko_sa_strane
Posts: 2687
Joined: 04/04/2013 12:06

#1860 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by neko_sa_strane »

Je li iko ugrađivao zubne implantate u nekoj od stomatoloških ordinacija u Lukavici?
moja tetka
Posts: 262
Joined: 27/11/2015 23:31

#1861 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by moja tetka »

molim kontakt za zubarku koja se nalazi iza hošE na socijalnom, koliko se sjećam na prvom spratu..... ono hoće pa parking pa ta zgrada................ dolazim u sa i želim baš kod te zubarke.....prema sjećanju ime emira ili emina....... molim vas ako bilo ko zna kontakt telefon bila bih veoma zahvalna...... žena mi je odradila posao prije desetak godina, ako iko zna hvala unaprijed......... da malo objasnim iza hoše parking pa stambena zgrada...... jedino ona ili ću hodati krezava...... POMAGAJTE SARAJLIJE.............. MOLIM VAS , MOLIM VAS
TheGodfather001
Posts: 1551
Joined: 24/05/2004 10:44
Location: Sarajevo

#1862 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by TheGodfather001 »

neko_sa_strane wrote: 24/02/2020 14:05 Je li iko ugrađivao zubne implantate u nekoj od stomatoloških ordinacija u Lukavici?
U Sarajevu implantate je kvalitetno ugradjivao (kvalitetnije od drugih, npr. Prohica) Halid Sulejmanagic, ali po nekim iskustvima poceo je birati klijentelu, pa mu sada dolaze nekakvi arapi, dok je obicnom narodu sa cijenom postao nedostizan.
A moj savjet je da ides u Beograd, kod njih je implantologija i oralna hirurgija dosla 15 godina prije Sarajeva. Meni je implantat 1ce gornje radio dr. Jurisic 2002.godine. Od tada do sada, hvala Bogu nista se nije promijenilo. Protetika, estetika i funkcija iste kao prvog dana i svi sarajevski stomatolozi se ne mogu nacuditi da je neko tako dobar posao odradio i da traje 18 godina.
neko_sa_strane
Posts: 2687
Joined: 04/04/2013 12:06

#1863 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by neko_sa_strane »

TheGodfather001 wrote: 02/03/2020 13:31
neko_sa_strane wrote: 24/02/2020 14:05 Je li iko ugrađivao zubne implantate u nekoj od stomatoloških ordinacija u Lukavici?
U Sarajevu implantate je kvalitetno ugradjivao (kvalitetnije od drugih, npr. Prohica) Halid Sulejmanagic, ali po nekim iskustvima poceo je birati klijentelu, pa mu sada dolaze nekakvi arapi, dok je obicnom narodu sa cijenom postao nedostizan.
A moj savjet je da ides u Beograd, kod njih je implantologija i oralna hirurgija dosla 15 godina prije Sarajeva. Meni je implantat 1ce gornje radio dr. Jurisic 2002.godine. Od tada do sada, hvala Bogu nista se nije promijenilo. Protetika, estetika i funkcija iste kao prvog dana i svi sarajevski stomatolozi se ne mogu nacuditi da je neko tako dobar posao odradio i da traje 18 godina.
Misliš na polikliniku Jurišić u Mostaru?
TheGodfather001
Posts: 1551
Joined: 24/05/2004 10:44
Location: Sarajevo

#1864 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by TheGodfather001 »

neko_sa_strane wrote: 02/03/2020 14:24
TheGodfather001 wrote: 02/03/2020 13:31
neko_sa_strane wrote: 24/02/2020 14:05 Je li iko ugrađivao zubne implantate u nekoj od stomatoloških ordinacija u Lukavici?
U Sarajevu implantate je kvalitetno ugradjivao (kvalitetnije od drugih, npr. Prohica) Halid Sulejmanagic, ali po nekim iskustvima poceo je birati klijentelu, pa mu sada dolaze nekakvi arapi, dok je obicnom narodu sa cijenom postao nedostizan.
A moj savjet je da ides u Beograd, kod njih je implantologija i oralna hirurgija dosla 15 godina prije Sarajeva. Meni je implantat 1ce gornje radio dr. Jurisic 2002.godine. Od tada do sada, hvala Bogu nista se nije promijenilo. Protetika, estetika i funkcija iste kao prvog dana i svi sarajevski stomatolozi se ne mogu nacuditi da je neko tako dobar posao odradio i da traje 18 godina.
Misliš na polikliniku Jurišić u Mostaru?
Beograd, TiM ordinacija.
Ferid Avdic
Posts: 244
Joined: 11/09/2014 20:23

#1865 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Ferid Avdic »

Ocu je napukla proteza ,citao sam negdje da postoji neko lijepilo i to.Ima li neko licnih iskustava i koliko kosta popravak iste.Protezu je radio prije 8 godina
User avatar
mali Ninja
Posts: 2130
Joined: 22/09/2007 21:10

#1866 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by mali Ninja »

Ja ne kontam kako neko moze imat isti komad plastike u ustima toliko dugo, a vjerujem da ljudi nose i duze...
neves
Posts: 70
Joined: 25/11/2012 21:12

#1867 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by neves »

Pozdrav. Recite mi molim vas koji je najbolji način da se nadomijesti nedostatak jednog zuba? Jesu li to ovi implatanti, koja je cijena jednog? Neko ko se malo bolje razumije ako moze da pojasni. Hvala
safran
Posts: 2529
Joined: 19/08/2006 22:25

#1868 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by safran »

moja tetka wrote: 28/02/2020 22:20 molim kontakt za zubarku koja se nalazi iza hošE na socijalnom, koliko se sjećam na prvom spratu..... ono hoće pa parking pa ta zgrada................ dolazim u sa i želim baš kod te zubarke.....prema sjećanju ime emira ili emina....... molim vas ako bilo ko zna kontakt telefon bila bih veoma zahvalna...... žena mi je odradila posao prije desetak godina, ako iko zna hvala unaprijed......... da malo objasnim iza hoše parking pa stambena zgrada...... jedino ona ili ću hodati krezava...... POMAGAJTE SARAJLIJE.............. MOLIM VAS , MOLIM VAS
Ordinacija Safir - Dr. Indira - i super je. Kontakt koji imam je fiksni +387 33 649 122
Alive
Posts: 386
Joined: 12/04/2010 15:05

#1869 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Alive »

neves wrote: 11/03/2020 21:57 Pozdrav. Recite mi molim vas koji je najbolji način da se nadomijesti nedostatak jednog zuba? Jesu li to ovi implatanti, koja je cijena jednog? Neko ko se malo bolje razumije ako moze da pojasni. Hvala
Nedostatak jednog zuba nadomjesti se tako da se bruse vas jedan ili dva zuba susjedna, i onda na te zube idu navlake i poveze se i zub koji nedostaje. Ili se nadoknadi implantatom, implantat se ugradi u kost i na implantat se ugradi navlaka. Cijena ovoga je skupa, cijeli sistem implantat i navlaka cijena ide od 1500-2000 KM sve zavisi koji brend implantata ide, koja vrsta navlaka (metal keramika ili cirkon keramika recimo)

Vidim opcenito da ljudi nisu upoznati sa puno stvari sto se tice stomatologije, protetike itd. Dati cu svoj doprinos da objasnim neke stvari, mozete postaviti pitanja. Doktor sam stomatologije.
neko_sa_strane
Posts: 2687
Joined: 04/04/2013 12:06

#1870 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by neko_sa_strane »

Bio sam na pregledu. Implantati su najmanji problem. Zubna kost na oba mjesta na kojima bi se trebao ugraditi implantat je u odličnom stanju. Problem je parodontoza na čak tri zuba u gornjoj vilici a na jednom zubu je poželjno što prije uraditi hiruršku intervenciju transplantacijom sa nepca. Uradio sam 3D snimak. Međutim problem je što nije moguće plaćanje karticom banke čiji sam klijent. Jedino da vidim da li postoji mogućnost odobravanja manjeg kredita u banci čijim karticama je moguće platiti iako nisam njihov klijent bez uslova da prebacujem platu u tu drugu banku.
User avatar
Dinostula
Posts: 3594
Joined: 30/04/2009 19:10
Location: Sarajevo
Contact:

#1871 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Dinostula »

Alive wrote: 11/03/2020 23:45
neves wrote: 11/03/2020 21:57 Pozdrav. Recite mi molim vas koji je najbolji način da se nadomijesti nedostatak jednog zuba? Jesu li to ovi implatanti, koja je cijena jednog? Neko ko se malo bolje razumije ako moze da pojasni. Hvala
Nedostatak jednog zuba nadomjesti se tako da se bruse vas jedan ili dva zuba susjedna, i onda na te zube idu navlake i poveze se i zub koji nedostaje. Ili se nadoknadi implantatom, implantat se ugradi u kost i na implantat se ugradi navlaka. Cijena ovoga je skupa, cijeli sistem implantat i navlaka cijena ide od 1500-2000 KM sve zavisi koji brend implantata ide, koja vrsta navlaka (metal keramika ili cirkon keramika recimo)

Vidim opcenito da ljudi nisu upoznati sa puno stvari sto se tice stomatologije, protetike itd. Dati cu svoj doprinos da objasnim neke stvari, mozete postaviti pitanja. Doktor sam stomatologije.
Imam pitanje zbog apcesa zuba izmedju dvice i trice pomjerila mi se oba zuba tj doslo je do migracije.Koliko love bi me izaslo da to ispravim vjerovatno to moze samo sa fiksinm apratom ali mi je to bas preskupo, ima li neka druga varijanta ?
Alive
Posts: 386
Joined: 12/04/2010 15:05

#1872 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Alive »

Dinostula wrote: 14/03/2020 19:47
Alive wrote: 11/03/2020 23:45
neves wrote: 11/03/2020 21:57 Pozdrav. Recite mi molim vas koji je najbolji način da se nadomijesti nedostatak jednog zuba? Jesu li to ovi implatanti, koja je cijena jednog? Neko ko se malo bolje razumije ako moze da pojasni. Hvala
Nedostatak jednog zuba nadomjesti se tako da se bruse vas jedan ili dva zuba susjedna, i onda na te zube idu navlake i poveze se i zub koji nedostaje. Ili se nadoknadi implantatom, implantat se ugradi u kost i na implantat se ugradi navlaka. Cijena ovoga je skupa, cijeli sistem implantat i navlaka cijena ide od 1500-2000 KM sve zavisi koji brend implantata ide, koja vrsta navlaka (metal keramika ili cirkon keramika recimo)

Vidim opcenito da ljudi nisu upoznati sa puno stvari sto se tice stomatologije, protetike itd. Dati cu svoj doprinos da objasnim neke stvari, mozete postaviti pitanja. Doktor sam stomatologije.
Imam pitanje zbog apcesa zuba izmedju dvice i trice pomjerila mi se oba zuba tj doslo je do migracije.Koliko love bi me izaslo da to ispravim vjerovatno to moze samo sa fiksinm apratom ali mi je to bas preskupo, ima li neka druga varijanta ?

Morate uraditi OPG snimak zuba i vilica da vam mogu nesto vise reci. Rijetko se desava zbog procesa na zubu neka velika migracija ili migracija uopste. Naravno podrazumijeva se da ste izlijecili zube.
User avatar
travar
Posts: 2760
Joined: 14/08/2006 21:23
Location: Tudena

#1873 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by travar »

Ima li neki od privatnih stomatologa da radi ovih dana?
Može na PM.
Brus Lee
Posts: 850
Joined: 01/10/2010 19:35

#1874 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Brus Lee »

travar wrote: 28/03/2020 18:06 Ima li neki od privatnih stomatologa da radi ovih dana?
Može na PM.
Ako govorimo o Sa kantonu, mislim da stomatolozi imaju zabranu rada, osim u hitnim stanjima
User avatar
travar
Posts: 2760
Joined: 14/08/2006 21:23
Location: Tudena

#1875 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by travar »

Brus Lee wrote: 29/03/2020 11:05
travar wrote: 28/03/2020 18:06 Ima li neki od privatnih stomatologa da radi ovih dana?
Može na PM.
Ako govorimo o Sa kantonu, mislim da stomatolozi imaju zabranu rada, osim u hitnim stanjima
Damn :|
Plomba je odlučila da je bas sad odlično vrijeme da ispadne :roll:
Post Reply