Koji stomatolog u Sarajevu?

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
mali Ninja
Posts: 2130
Joined: 22/09/2007 21:10

#1826 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by mali Ninja »

nivla wrote:hahahah 20 km za ampulu lidokaina, 50 komada je reda 20 km, sve sto naplate preko 5 km treba izbjegavati
sto se tice trajanja ako ti kvalitetno da zubar moze 6h ampula trajati, ali svakako to ima ucinak do 2h
ja sam zbog nekih komplikacija znao primiti i 3-4 anestezije i najcesce je kod vecine zubara anestezija bila gratis
Meni je jednom u domu zdravlja stomatolog popravljao sa lidokainom i nikad vise, sad sam omudrao i trazim septanest ili ubistezin :)
Sunculish
Posts: 415
Joined: 22/01/2013 13:27

#1827 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Sunculish »

mali Ninja wrote:lidokainom i nikad vise, sad sam omudrao i trazim septanest ili ubistezin
Sta je razlika???
User avatar
mali Ninja
Posts: 2130
Joined: 22/09/2007 21:10

#1828 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by mali Ninja »

Sunculish wrote:
mali Ninja wrote:lidokainom i nikad vise, sad sam omudrao i trazim septanest ili ubistezin
Sta je razlika???
Pa ne znam jel samo meni, ali ove mi bolje djeluju, oduzmu mi glavu totalno :D
Sunculish
Posts: 415
Joined: 22/01/2013 13:27

#1829 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Sunculish »

mali Ninja wrote:
Sunculish wrote:
mali Ninja wrote:lidokainom i nikad vise, sad sam omudrao i trazim septanest ili ubistezin
Sta je razlika???
Pa ne znam jel samo meni, ali ove mi bolje djeluju, oduzmu mi glavu totalno :D
Pa to je onda totalno zlo, otrov! To nije normalno :shock:
neko_sa_strane
Posts: 2687
Joined: 04/04/2013 12:06

#1830 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by neko_sa_strane »

Pozdrav!

Interesuje me zna li neko koje su najpovoljnije stomatološke ordinacije u kojima pružaju usluge ugrađivanja dentalnih implantata? Kakva su iskustva forumaša? Znam neke koje bih zaobilazio jer su preskupi. Kakve su ordinacije u komšiluku u Istočnom Sarajevu?
Meni su dva zubara i jedan pekar(kamenčić u hljebu polomio zub) upropastili zube tako da mi nedostaju dvije šestice u donjoj vilici.
Rade li na stomatologiji u Sarajevu ugradnju implantata i kakav je uopšte kvalitet. Nadam se da to ne rade studenti na praksi.
User avatar
zomri
Posts: 12812
Joined: 03/05/2006 07:31

#1831 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by zomri »

Asotić u Otesu nije skup a dobro radi.
User avatar
mali Ninja
Posts: 2130
Joined: 22/09/2007 21:10

#1832 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by mali Ninja »

neko_sa_strane wrote:Pozdrav!

Interesuje me zna li neko koje su najpovoljnije stomatološke ordinacije u kojima pružaju usluge ugrađivanja dentalnih implantata? Kakva su iskustva forumaša? Znam neke koje bih zaobilazio jer su preskupi. Kakve su ordinacije u komšiluku u Istočnom Sarajevu?
Meni su dva zubara i jedan pekar(kamenčić u hljebu polomio zub) upropastili zube tako yda mi nedostaju dvije šestice u donjoj vilici.
Rade li na stomatologiji u Sarajevu ugradnju implantata i kakav je uopšte kvalitet. Nadam se da to ne rade studenti na praksi.
Zaobidji Asotica... Spremi 3000KM za dva komada i potrazi Prof Dr. Farisa Focu...
User avatar
zomri
Posts: 12812
Joined: 03/05/2006 07:31

#1833 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by zomri »

mali Ninja wrote:
neko_sa_strane wrote:Pozdrav!

Interesuje me zna li neko koje su najpovoljnije stomatološke ordinacije u kojima pružaju usluge ugrađivanja dentalnih implantata? Kakva su iskustva forumaša? Znam neke koje bih zaobilazio jer su preskupi. Kakve su ordinacije u komšiluku u Istočnom Sarajevu?
Meni su dva zubara i jedan pekar(kamenčić u hljebu polomio zub) upropastili zube tako yda mi nedostaju dvije šestice u donjoj vilici.
Rade li na stomatologiji u Sarajevu ugradnju implantata i kakav je uopšte kvalitet. Nadam se da to ne rade studenti na praksi.
Zaobidji Asotica... Spremi 3000KM za dva komada i potrazi Prof Dr. Farisa Focu...
Zasto da ga zaobidje? Imam skroz pozitivna iskustva sa njim, iako sam u početku bio skeptičan zbog "nastupa" :mrgreen:
User avatar
mali Ninja
Posts: 2130
Joined: 22/09/2007 21:10

#1834 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by mali Ninja »

Ja zapravo licno nisam imao lose iskustvo, ali sjedeci u cekaonici druge ordinacije (ne asoticeve) sam imao priliku upoznati zenu koja je imala jako lose iskustvo, tako da ne govorim u svoje ime ni svoje iskustvo, ali kad cujem da je neko napravio takav kix, obilazim :)
EME91
Posts: 344
Joined: 13/05/2018 20:28
Location: https://zdravljeizdravzivot.com/

#1835 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by EME91 »

Dr . Mekic koji radi u ordinaciji Samra Jelec Islamović na Malti nije lose . Ne boli nista , lik daje lokalnu anesteziju sprejom prije anestezije haha :) :) :lol:

Nije los ni Tafi na otoci kod dr. Asije , kao i dr. Gusinjac na ulazu u Buća Potok. đ

Ova 3 su i najpovoljnija sa cijenama relativno.
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#1836 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by DaffyDuck »

Image

Jel ovo i Bicakcic kupuje ispit za sina? I to iz anatomije :run:
User avatar
oldtajmer
Posts: 4857
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#1837 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by oldtajmer »

DaffyDuck wrote:Image

Jel ovo i Bicakcic kupuje ispit za sina? I to iz anatomije :run:
i njima je babuka sredjivao ispite,pa mogu valjda i oni svojoj djeci 8)
hali gali halid
Posts: 2352
Joined: 08/10/2007 22:45

#1838 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by hali gali halid »

Je li ko sta radio u Medico? Iskustva?
User avatar
nivla
Posts: 4261
Joined: 12/01/2008 23:44

#1839 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by nivla »

mali Ninja wrote:
neko_sa_strane wrote:Pozdrav!

Interesuje me zna li neko koje su najpovoljnije stomatološke ordinacije u kojima pružaju usluge ugrađivanja dentalnih implantata? Kakva su iskustva forumaša? Znam neke koje bih zaobilazio jer su preskupi. Kakve su ordinacije u komšiluku u Istočnom Sarajevu?
Meni su dva zubara i jedan pekar(kamenčić u hljebu polomio zub) upropastili zube tako yda mi nedostaju dvije šestice u donjoj vilici.
Rade li na stomatologiji u Sarajevu ugradnju implantata i kakav je uopšte kvalitet. Nadam se da to ne rade studenti na praksi.
Zaobidji Asotica... Spremi 3000KM za dva komada i potrazi Prof Dr. Farisa Focu...
meni asotic bio skroz korektan sa cijenom, a ako dere dijasporu nek dere, tamo je i dalje bar duplo skuplje
meni je nudio cijenu pravo nisku (ne smijem napisati)tako da sve zavisi i od toga kako se uspijes dogovoriti, ali 1500 za ugradnju dva implantata nije bilo puno
User avatar
nefsun
Posts: 153
Joined: 15/04/2019 23:23

#1840 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by nefsun »

neko_sa_strane wrote:Pozdrav!

Interesuje me zna li neko koje su najpovoljnije stomatološke ordinacije u kojima pružaju usluge ugrađivanja dentalnih implantata? Kakva su iskustva forumaša? Znam neke koje bih zaobilazio jer su preskupi. Kakve su ordinacije u komšiluku u Istočnom Sarajevu?
Meni su dva zubara i jedan pekar(kamenčić u hljebu polomio zub) upropastili zube tako da mi nedostaju dvije šestice u donjoj vilici.
Rade li na stomatologiji u Sarajevu ugradnju implantata i kakav je uopšte kvalitet. Nadam se da to ne rade studenti na praksi.
nisam imala konkretno iskustvo sa implantatima, ali preporuka za dr. Lejla Hodzic na Grbavici.
mozes im poslati upit i na fb stranicu, odgovorit' ce ti, ljubazni su i susretljivi.
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6752
Joined: 20/02/2013 14:14

#1841 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Cherry-Cherry »

kazo wrote:
moonca wrote:Koji stomatolog ima najvise pluseva kod forumasha?? :)

Ne mogu da dokucim.
Nema mozda najvise, ali mogu pohvaliti ordinaciju https://drsirbegovic.ba. Kod njih sam radio keramicke ljuskice na CAD/CAM sistemu i prezdovoljan, izbjeljivanje i uklanjanje kamenca. Za jedan dan su mi zavrsili 4 zuba.
Mislila sam tamo otići. Odgovora mi radno vrijeme, daju na rate, a i Skenderija mi je ok lokacija.
Dugo već tražim stomatologa. Počeo mi se kvariti korijen ispod navlake, što mi je jedan kreten sfušerio. Trebam još nekoliko navlaka raditi i imam početak paradentoze. I još izbjeljivanje.
Je li stvarno ok tamo?
User avatar
Gerro
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 10376
Joined: 19/12/2018 20:19

#1842 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Gerro »

Dental Office. Kalmija Baruha 1. Sve pohvale.
User avatar
Gargi
Posts: 185
Joined: 17/08/2012 19:52

#1843 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Gargi »

Doktor Samir, stomatološka ordinacija “Estetica Dentis”. Stručan, pedantan, strpljiv, a kao osoba duša od čovjeka.
User avatar
Teletubbies
Posts: 574
Joined: 23/01/2014 10:55

#1844 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Teletubbies »

Koja je otprilike cijena vađenja zuba, ne umnjaka već ovog "običnog" :mrgreen: hvala unaprijed
kazo
Posts: 1513
Joined: 08/03/2012 19:57

#1845 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by kazo »

Cherry-Cherry wrote:
kazo wrote:
moonca wrote:Koji stomatolog ima najvise pluseva kod forumasha?? :)

Ne mogu da dokucim.
Nema mozda najvise, ali mogu pohvaliti ordinaciju https://drsirbegovic.ba. Kod njih sam radio keramicke ljuskice na CAD/CAM sistemu i prezdovoljan, izbjeljivanje i uklanjanje kamenca. Za jedan dan su mi zavrsili 4 zuba.
Mislila sam tamo otići. Odgovora mi radno vrijeme, daju na rate, a i Skenderija mi je ok lokacija.
Dugo već tražim stomatologa. Počeo mi se kvariti korijen ispod navlake, što mi je jedan kreten sfušerio. Trebam još nekoliko navlaka raditi i imam početak paradentoze. I još izbjeljivanje.
Je li stvarno ok tamo?
Ja sam prezadovoljan izasao. Radio sam ciscenje kamenca, izbjeljivanje i na kraju navlake. Najbolje da odes na pregled i kroz razgovor vidis da li ti odgovaraju.
she+
Posts: 477
Joined: 08/12/2017 18:31

#1846 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by she+ »

she+ wrote:Na osnovu teme odlučila za ordinaciju Pirović i došla sam u ruke dr. Aide Kešmer. Ovo je, usput budi rečeno, prva stomatološka ordinacija u kojoj sam dobila fiskalni račun. :D Čišćenje kamenca je 20KM, popravka/plomba 30KM. Rano mi je još da komentarišem rad, pa ću to ostati dužna.
Zaobiđite!! Evo već sam kod drugog stomatologa koji popravlja njen “rad”. Na jednom zubu sam morala povaditi sve živce, po prvi put u životu! Nadam se da i ostale nije isto tako “popravila”. Davragda krezava ostala!
User avatar
xoklix
Posts: 2382
Joined: 16/01/2018 16:07

#1847 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by xoklix »

Jel ko radio ispravljanje zuba prozirnim aparaticem(Invisalign) i kakvi su rezultati? I generalno iskustvo...
User avatar
Melanholik
Posts: 583
Joined: 28/12/2011 16:43

#1848 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Melanholik »

xoklix wrote:Jel ko radio ispravljanje zuba prozirnim aparaticem(Invisalign) i kakvi su rezultati? I generalno iskustvo...
Invisalign pomaže samo kod minimalnih estetskih ispravki, gdje ne dolazi do pomijeranja samog zuba. Većinom se koriste kao retaineri nakon korištenog fiksnog aparata i mislim da generalno imaju malu primjenu, jer su te nepravilnosti koje on može ispraviti toliko male da većinom i nema potrebe da se rješavaju.
User avatar
xoklix
Posts: 2382
Joined: 16/01/2018 16:07

#1849 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by xoklix »

Melanholik wrote:
xoklix wrote:Jel ko radio ispravljanje zuba prozirnim aparaticem(Invisalign) i kakvi su rezultati? I generalno iskustvo...
Invisalign pomaže samo kod minimalnih estetskih ispravki, gdje ne dolazi do pomijeranja samog zuba. Većinom se koriste kao retaineri nakon korištenog fiksnog aparata i mislim da generalno imaju malu primjenu, jer su te nepravilnosti koje on može ispraviti toliko male da većinom i nema potrebe da se rješavaju.
Pa meni je otprilike minimalna ispravka , desna dvojka,trojka i četvorka malo prema unutrašnjosti nakrivljeni pa izgleda kao da imam krivu liniju osmijeha.
Retaineri se isključivo noću nose,a ovo moje čudo 22h dnevno tj. skidam samo kad jedem i perem zube.
Dobio sam tri aparatica,a četvrti dobijam na kraju.
Taj zadnji ima ulogu retainera i nosi se 8-10h dnevno tj. kad spavam.
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#1850 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by soha96 »

Pozdrav, zna li neko za stomatolosku ordinaciju u Sarajevu da dopusta placanje na rate fiksnog aparatica? I je li to moguce samo placanjem karticama?
Post Reply