Koji stomatolog u Sarajevu?

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6767
Joined: 20/02/2013 14:14

#1801 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Cherry-Cherry »

Je li išao neko kod Softić Ervina?
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#1802 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by moonca »

Koji stomatolog ima najvise pluseva kod forumasha?? :)

Ne mogu da dokucim.
she+
Posts: 477
Joined: 08/12/2017 18:31

#1803 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by she+ »

Na osnovu teme odlučila za ordinaciju Pirović i došla sam u ruke dr. Aide Kešmer. Ovo je, usput budi rečeno, prva stomatološka ordinacija u kojoj sam dobila fiskalni račun. :D Čišćenje kamenca je 20KM, popravka/plomba 30KM. Rano mi je još da komentarišem rad, pa ću to ostati dužna. Za sada mi se jedino ne sviđa što se dugo čeka na termin i što se prvi dolazak/konsultacije ne mogu rezervisati, već dođete u ordinaciju i čekate dok neko ne bude slobodan. Nakon uvida u stanje :D zakazali su mi termin tek za nešto više od dvije sedmice.

E sad, interesuje me da li je iko friško radio izbjeljivanje zubi u ordinaciji, da mi preporuči gdje ne/otići. Nisam to nikad prije radila i ne bih da se zezam sa onim trakicama i nekim kućnim varijantama, tako da stvarno ne znam gdje bih.
glockov kolac
Posts: 1414
Joined: 30/04/2011 15:53

#1804 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by glockov kolac »

moonca wrote:Koji stomatolog ima najvise pluseva kod forumasha?? :)

Ne mogu da dokucim.
Svi imaju svoje favorite. Al jedno znam, ako ti ovaj forum bude isključivi izvor za donošenje odluke, mogao/mogla bi se zeznuti. U porodici imam stomatologa više-manje zna kako ko u Sarajevu radi, tako da znam gdje da idem za određene stvari. Zavisi šta ti treba: vađenje, oralna hirurgija, karijes, endodnocija, protektika. Moraš se raspitati sam/sama jer ima mnogo ublehaša i loših tehničara, ako ti treba protetika. I najbolji fušer će ti dobro uraditi, a i najbolji stomatolog zna zeznuti.

Sretno u potrazi
kazo
Posts: 1518
Joined: 08/03/2012 19:57

#1805 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by kazo »

moonca wrote:Koji stomatolog ima najvise pluseva kod forumasha?? :)

Ne mogu da dokucim.
Nema mozda najvise, ali mogu pohvaliti ordinaciju https://drsirbegovic.ba. Kod njih sam radio keramicke ljuskice na CAD/CAM sistemu i prezdovoljan, izbjeljivanje i uklanjanje kamenca. Za jedan dan su mi zavrsili 4 zuba.
User avatar
manekenka u penziji
Posts: 4000
Joined: 03/07/2013 08:37

#1806 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by manekenka u penziji »

Da li zubari daju anesteziju kada bruse staru plombu?

Ja imam panicni stah od zubara... Treba mi neko sa strpljenjem i anestezijom :D
Sunculish
Posts: 415
Joined: 22/01/2013 13:27

#1807 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Sunculish »

manekenka u penziji wrote:Da li zubari daju anesteziju kada bruse staru plombu?

Ja imam panicni stah od zubara... Treba mi neko sa strpljenjem i anestezijom :D
Ako treba samo usta da otvorim kod zubara, moram dobiti anesteziju. Dogovoriš se sa zubarom i to je to. Dvije plombe bez anestezije promijenila (na nagovor zubara) i nije bilo strašno, treća plomba je malo dublja pa sam insistirala na anesteziju i narednih 6h. cijela vilica trnila.
Sunculish
Posts: 415
Joined: 22/01/2013 13:27

#1808 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Sunculish »

I zaboravih reći, dr. Sonja Cerić, vesela i strpljiva.
User avatar
manekenka u penziji
Posts: 4000
Joined: 03/07/2013 08:37

#1809 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by manekenka u penziji »

Ne predstavlja mi oroblem da trnim.
Ustvari, nije mi problem ni da se porodim jos 10x ali mi je problem busiti zube.

Hvala puno
she+
Posts: 477
Joined: 08/12/2017 18:31

#1810 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by she+ »

glockov kolac wrote:
moonca wrote:Koji stomatolog ima najvise pluseva kod forumasha?? :)

Ne mogu da dokucim.
Svi imaju svoje favorite. Al jedno znam, ako ti ovaj forum bude isključivi izvor za donošenje odluke, mogao/mogla bi se zeznuti. U porodici imam stomatologa više-manje zna kako ko u Sarajevu radi, tako da znam gdje da idem za određene stvari. Zavisi šta ti treba: vađenje, oralna hirurgija, karijes, endodnocija, protektika. Moraš se raspitati sam/sama jer ima mnogo ublehaša i loših tehničara, ako ti treba protetika. I najbolji fušer će ti dobro uraditi, a i najbolji stomatolog zna zeznuti.

Sretno u potrazi
:? bolje da nisi ništa napisao/la :D
manekenka u penziji wrote:Da li zubari daju anesteziju kada bruse staru plombu?

Ja imam panicni stah od zubara... Treba mi neko sa strpljenjem i anestezijom :D
Sad idu te anestezije k'o dobar dan. Imam osjećaj da se ni stomatolozima ne da zaebavati bez njih. Malo se namrčim kad me dohvati gdje ne treba i odmah daj anesteziju, duboko je, bla bla. Uglavnom pustim i ja, ajde, lakše svima. I zadnji put mi se desi kad sam gornju sedmicu sređivala (ništa specijalno, karijesa malo) da me zaboljela cijela vilica na toj strani nakon što sam došla kući a anestezija prestala djelovati. Znači UŽAS. Ne mogu je ni otvoriti kako treba, bole me desni, obrazi, sve mi se upalilo, osim tog usranog zuba što mi je popravljen. I čaprkam jadna na netu i nađem ovo: http://sonda.sfzg.hr/wp-content/uploads ... teziji.pdf
Nikad mi niko ništa od ovoga nije napomenuo. Pretpostavljam da je u pitanju bio blaži oblik ovog trismusa. Doduše, ovo i jeste prvi put da sam imala problema, al svejedno. Za dva-tri dana je to tek došlo na svoje, tako da ću ubuduće dozvoliti anesteziju samo ako me bude baš nepodnošljivo boljelo. :oops:
User avatar
manekenka u penziji
Posts: 4000
Joined: 03/07/2013 08:37

#1811 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by manekenka u penziji »

Ja evo 7 dana trpim bol jer kontam nece mi dati bocu...
Odoh sutra pa cu vidjeti sta ce biti.

Koja je cijena popravka sa anestezijom?
isx
Posts: 3595
Joined: 24/05/2014 19:12

#1812 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by isx »

Cuj nece ti dati. Doktor radi onako kako ti zelis. Ako nece promijeni doktora.
Sunculish
Posts: 415
Joined: 22/01/2013 13:27

#1813 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Sunculish »

[quote="manekenka u penziji"]Ja evo 7 dana trpim bol jer kontam nece mi dati bocu...
Odoh sutra pa cu vidjeti sta ce biti.

Koja je cijena popravka sa anestezijom?[/quote

Računaj preko 50KM u zavisnosti od težine stanja kod zuba... 20KM je anestezija. Imaju one privremene, koje duplo kraće traju i ove što drže 6h.
User avatar
mali Ninja
Posts: 2130
Joined: 22/09/2007 21:10

#1814 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by mali Ninja »

manekenka u penziji wrote:Ja evo 7 dana trpim bol jer kontam nece mi dati bocu...
Odoh sutra pa cu vidjeti sta ce biti.

Koja je cijena popravka sa anestezijom?
Ja gdje radim zube ljudi daju anesteziju za pregled ako treba, lokalna anestezija je toliko jaka da se kasnije izgrizem a makar 2 sata ne mogu popiti vode da ne curi iz usta, ako te bas strah i to, ljudi imaju opstu anesteziju, uspavaju te, izvade, povade, poprave, izbruse sve, probude te i ides kuci, ljudi na fb kazu da su vadili i preko 20 zuba odjednom u opstoj anesteziji...
Ja nisam nikad isao u opstu, malo mi je bila skupa pa sam radije raskrstio sa strahovima :D

Plomba kosta izmedju 30 i 40KM, aneatezija je uracunata..
she+
Posts: 477
Joined: 08/12/2017 18:31

#1815 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by she+ »

20 KM za anesteziju?!

i kod Pirovića je u cijenu plombe (30 KM) uračunata anestezija.. al evo ne znam da su mi je igdje posebno naplatili :?
Sunculish
Posts: 415
Joined: 22/01/2013 13:27

#1816 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Sunculish »

Mislim da je 20, jer zamjena plombe sa anestezijom izadje 60KM.
User avatar
Queen_of_hearts
Posts: 714
Joined: 17/02/2013 23:05

#1817 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Queen_of_hearts »

Kod Pirovića je sve tip-top (usluga,cijena)....al dok ne izadjes iz ordinacije.
Za manje od godinu dana, na reviziji je bilo sve što je rađeno u toj ordinaciji, gdje se ljudi nisu mogli načuditi kojom logikom je rađeno šta je rađeno. Jedna plomba je doslovno pukla iznutra, samo se pojavila rupa u zubu u dijelu gdje je plomba, da bi se utvrdilo da je ostao mjehur uslijed loseg nabijanja plombe....i to je bio najmanji od svih problema.
Skuplje me došle revizije, nego da sam išla u Ameriku zube popravljati.
Obična kineska fabrika zuba. Nikad više :run: :run: :run: :run: :run: :run: :run:
User avatar
Mea_parvitas
Posts: 2609
Joined: 18/03/2015 01:36

#1818 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Mea_parvitas »

Preskupo placas
Sunculish
Posts: 415
Joined: 22/01/2013 13:27

#1819 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Sunculish »

Ma znam ja da je preskupo i to kompenzira moj rahatluk narednu godinu ipo, dvije upravo iz razloga koji je prethodni forumas napisao. Zdravlje zuba je izuzetno važno i koliko god da zatraži, sve dok radi kako radi i dok imam, platiću slatko samo neka dobro uradi.
User avatar
mali Ninja
Posts: 2130
Joined: 22/09/2007 21:10

#1820 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by mali Ninja »

Sunculish wrote:Ma znam ja da je preskupo i to kompenzira moj rahatluk narednu godinu ipo, dvije upravo iz razloga koji je prethodni forumas napisao. Zdravlje zuba je izuzetno važno i koliko god da zatraži, sve dok radi kako radi i dok imam, platiću slatko samo neka dobro uradi.
Apsolutno se slazem sa ovim, ako covjek kalkulise sa cijenom u 10-20KM oko plombe i ode nekome ko ne zna za manje novca, dobio je problem a kasnije ce to debelo platiti novcem, vremenom, zivcima i zdravljem...
she+
Posts: 477
Joined: 08/12/2017 18:31

#1821 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by she+ »

Queen_of_hearts wrote:Kod Pirovića je sve tip-top (usluga,cijena)....al dok ne izadjes iz ordinacije.
Za manje od godinu dana, na reviziji je bilo sve što je rađeno u toj ordinaciji, gdje se ljudi nisu mogli načuditi kojom logikom je rađeno šta je rađeno. Jedna plomba je doslovno pukla iznutra, samo se pojavila rupa u zubu u dijelu gdje je plomba, da bi se utvrdilo da je ostao mjehur uslijed loseg nabijanja plombe....i to je bio najmanji od svih problema.
Skuplje me došle revizije, nego da sam išla u Ameriku zube popravljati.
Obična kineska fabrika zuba. Nikad više :run: :run: :run: :run: :run: :run: :run:
a daaaj :o :sad:
Šta je sve bio problem? Koji stomatolog te radio, koja ordinacija? Gdje ode poslije na reviziju? Baš sam se zabrinula sada. Nikad naći dobrog stomatologa u Sa..

Nije ni meni do cijene ako će odraditi kako treba..
kazo
Posts: 1518
Joined: 08/03/2012 19:57

#1822 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by kazo »

Queen_of_hearts wrote:Kod Pirovića je sve tip-top (usluga,cijena)....al dok ne izadjes iz ordinacije.
Za manje od godinu dana, na reviziji je bilo sve što je rađeno u toj ordinaciji, gdje se ljudi nisu mogli načuditi kojom logikom je rađeno šta je rađeno. Jedna plomba je doslovno pukla iznutra, samo se pojavila rupa u zubu u dijelu gdje je plomba, da bi se utvrdilo da je ostao mjehur uslijed loseg nabijanja plombe....i to je bio najmanji od svih problema.
Skuplje me došle revizije, nego da sam išla u Ameriku zube popravljati.
Obična kineska fabrika zuba. Nikad više :run: :run: :run: :run: :run: :run: :run:
Pocela se raja masovno zaliti na njihove usluge.
she+
Posts: 477
Joined: 08/12/2017 18:31

#1823 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by she+ »

mogli ste to i ranije napisati :oops:
Mentha_Piperita
Posts: 310
Joined: 03/08/2015 00:32

#1824 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Mentha_Piperita »

Queen_of_hearts wrote:Kod Pirovića je sve tip-top (usluga,cijena)....al dok ne izadjes iz ordinacije.
Za manje od godinu dana, na reviziji je bilo sve što je rađeno u toj ordinaciji, gdje se ljudi nisu mogli načuditi kojom logikom je rađeno šta je rađeno. Jedna plomba je doslovno pukla iznutra, samo se pojavila rupa u zubu u dijelu gdje je plomba, da bi se utvrdilo da je ostao mjehur uslijed loseg nabijanja plombe....i to je bio najmanji od svih problema.
Skuplje me došle revizije, nego da sam išla u Ameriku zube popravljati.
Obična kineska fabrika zuba. Nikad više :run: :run: :run: :run: :run: :run: :run:
Jesi li u gradu gore kod njih radila ili na Pofalićima?
User avatar
nivla
Posts: 4286
Joined: 12/01/2008 23:44

#1825 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by nivla »

hahahah 20 km za ampulu lidokaina, 50 komada je reda 20 km, sve sto naplate preko 5 km treba izbjegavati
sto se tice trajanja ako ti kvalitetno da zubar moze 6h ampula trajati, ali svakako to ima ucinak do 2h
ja sam zbog nekih komplikacija znao primiti i 3-4 anestezije i najcesce je kod vecine zubara anestezija bila gratis
Post Reply