Koji stomatolog u Sarajevu?

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
SmokingMan
Posts: 18504
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#1776 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by SmokingMan »

Koliko košta aparatić za zube,obje vilice?
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6752
Joined: 20/02/2013 14:14

#1777 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Cherry-Cherry »

isx wrote:300KM.
:-D Mislila sam da su skuplje. Gdje si ti radio?
isx
Posts: 3581
Joined: 24/05/2014 19:12

#1778 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by isx »

Nisam u Sarajevu, ali takva je cijena strandard ovih dana za cirkon keramiku. Sve preko je preskupo.
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6752
Joined: 20/02/2013 14:14

#1779 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Cherry-Cherry »

Kolegica radila kod Pirovića, prezadovoljna. Druga kolegica mi se sinoć žali na njega, sfušerio joj, mora nešto ponovo raditi.
A taman sam mislila kod njeg. Sad nemam ideju.
Hvale ljudi Prohića, Aščerića, Begetu, Tahmihčiju... I onda se uvijek nađe neko i kaže da ne valja.
Pomozite, narode. :) Ja bih cirkonske. Kvalitet, cijena, preporuka itd...
Hadzi Lojo
Posts: 1538
Joined: 19/10/2010 19:51

#1780 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Hadzi Lojo »

Ja bi preporucio Taljanovica gore na Logavini.
Inace familijarno su svi zubari bili.
Otac mu je jos prije 40 godina radio implantate sto je u tim godinama bilo u povojima u stomatologiji.
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6752
Joined: 20/02/2013 14:14

#1781 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Cherry-Cherry »

Eh da, zaobiđite arapa u Sanasi. Imali su nekad dobru zubarku, zove se Elmira i ona je super radila. Ako neko zna gdje je ona sada, neka javi. A kod arapa ni slučajno.
MMM1977
Posts: 4411
Joined: 15/07/2009 12:56

#1782 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by MMM1977 »

Čitajući preporuke sa foruma, odoh do tog silno hvaljenog Faginović Alije i ostadoh razočaran. Toliki nivo neprofesionalizma i kurcobolje odavno ne vidjeh. Plus nema ni snimanje pa pacijente šalje Bičakčiću da izvrše snimanje.

Po ličnoj preporuci ženine prijateljice odoh do Lejle Hodžić na Grbavici, ekipa za svaku preporuku.
Zoya
Posts: 23149
Joined: 09/06/2008 14:54

#1783 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Zoya »

Tražite bola' dobrog protetičara kad su navlake u pitanju.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40567
Joined: 21/05/2012 22:46

#1784 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by AmiĐa_Idriz »

Jel zajebano popravljanje prednjih zuba, konkretno dvice? Kontam prednji, osjetljivije je...
Melbourne_Australia
Posts: 2577
Joined: 06/11/2012 14:20

#1785 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Melbourne_Australia »

MMM1977 wrote:Čitajući preporuke sa foruma, odoh do tog silno hvaljenog Faginović Alije i ostadoh razočaran. Toliki nivo neprofesionalizma i kurcobolje odavno ne vidjeh. Plus nema ni snimanje pa pacijente šalje Bičakčiću da izvrše snimanje.

Po ličnoj preporuci ženine prijateljice odoh do Lejle Hodžić na Grbavici, ekipa za svaku preporuku.
Ljudi hvale zubare :lol: lik nema osim stolice nista, snimak ides kod drugog raditi :lol: :lol: to ti je isto, kao kad odes kod mehabicara a on ti kaze ja nemam alat za raditi :lol: :lol:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#1786 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Tomahawk11 »

AmiĐa_Idriz wrote:Jel zajebano popravljanje prednjih zuba, konkretno dvice? Kontam prednji, osjetljivije je...
Zajebanije je zadnjih :D
Ma nije, dobro, sve zavisi koliki je kvar, ali nije strašno.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40567
Joined: 21/05/2012 22:46

#1787 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by AmiĐa_Idriz »

Tomahawk11 wrote:
AmiĐa_Idriz wrote:Jel zajebano popravljanje prednjih zuba, konkretno dvice? Kontam prednji, osjetljivije je...
Zajebanije je zadnjih :D
Ma nije, dobro, sve zavisi koliki je kvar, ali nije strašno.
Ma šta ja znam, nije ni mali al ni veliki. Ne pamtim kad sam i dal sam ikad popravljao zub, baš imam dobre zube tako da mi je ovo novo iskustvo, ne znam ni šta da očekujem :mrgreen:
User avatar
mali Ninja
Posts: 2130
Joined: 22/09/2007 21:10

#1788 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by mali Ninja »

AmiĐa_Idriz wrote:
Tomahawk11 wrote:
AmiĐa_Idriz wrote:Jel zajebano popravljanje prednjih zuba, konkretno dvice? Kontam prednji, osjetljivije je...
Zajebanije je zadnjih :D
Ma nije, dobro, sve zavisi koliki je kvar, ali nije strašno.
Ma šta ja znam, nije ni mali al ni veliki. Ne pamtim kad sam i dal sam ikad popravljao zub, baš imam dobre zube tako da mi je ovo novo iskustvo, ne znam ni šta da očekujem :mrgreen:
Ja sam dobio anesteziju za jedinice i dvice, suzu sam pustio nehotice :D
User avatar
Svicko
Posts: 307
Joined: 19/09/2007 15:30

#1789 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Svicko »

Samo je jedna stvar ovdje tačna i bitna.
Koliko para - toliko muzike.
Vjerujte.

Isprobao na sebi i nakon godina raznih zubara i stručnjaka sam zaključio - najskuplje je najbolje. Ima razlog za sve i što je nešto skupo. Na svojim ustima ne štedim i nema logike.
sigurnoable
Posts: 97
Joined: 10/10/2016 20:24

#1790 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by sigurnoable »

Pozdrav ljudi,

Moze li mi neko reci ko je vise upoznat sa stomatologijom ako nekog ima na forumu sta je bolje cirikon navlake ili ljuskice. Za ljuskice nisam ni znao sve dok mi rodjak nije rekao da je on stavljao ljuskice. Kako sam ga skontao za ljuskice ti ne bruse toliko zube kao kad se stavljaju navlake tako da imas svoj zub. Sad zelio bi pitati nekog ko je bolje upoznat da li postoji pravilo kad navlake a kad ljuskice se stavljaju? Ljuskice mi izgledaju nekako primamljivije jer mi ne bi onda zub previse otisao nakon brusenja. Svaki savjet je dobro dosao....pozdrav!
el_Norte
Posts: 142
Joined: 18/06/2012 19:11

#1791 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by el_Norte »

Treba srediti 3, možda i 4 plombe, popucale. Preporuka i koliko bi to para izašlo? Hvala unaprijed.
triple mama
Posts: 556
Joined: 18/03/2011 19:41

#1792 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by triple mama »

MMM1977 wrote:Čitajući preporuke sa foruma, odoh do tog silno hvaljenog Faginović Alije i ostadoh razočaran. Toliki nivo neprofesionalizma i kurcobolje odavno ne vidjeh. Plus nema ni snimanje pa pacijente šalje Bičakčiću da izvrše snimanje.

Po ličnoj preporuci ženine prijateljice odoh do Lejle Hodžić na Grbavici, ekipa za svaku preporuku.
Jel joj dobar proteticar? Cijene popravki i sl?
Molim ako neko znamslo vise o dr Hodzic??
User avatar
alibegoa
Posts: 1032
Joined: 12/10/2009 21:41
Location: Illyricum

#1793 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by alibegoa »

el_Norte wrote:Treba srediti 3, možda i 4 plombe, popucale. Preporuka i koliko bi to para izašlo? Hvala unaprijed.
Tati 50 svaka
MMM1977
Posts: 4411
Joined: 15/07/2009 12:56

#1794 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by MMM1977 »

triple mama wrote:
MMM1977 wrote:Čitajući preporuke sa foruma, odoh do tog silno hvaljenog Faginović Alije i ostadoh razočaran. Toliki nivo neprofesionalizma i kurcobolje odavno ne vidjeh. Plus nema ni snimanje pa pacijente šalje Bičakčiću da izvrše snimanje.

Po ličnoj preporuci ženine prijateljice odoh do Lejle Hodžić na Grbavici, ekipa za svaku preporuku.
Jel joj dobar proteticar? Cijene popravki i sl?
Molim ako neko znamslo vise o dr Hodzic??
Meni su radili sve, od vađenja, popravki, protetike pa do manje hirurške intervencije i stvarno sam zadovoljan. Što se tiče cijena, to baš i ne znam jer sam platio na kraju za sve radove ali možete zatražiti cijene da vam pošalju na viber. Na fb isto imaju dosta radova.
nedzadrk
Posts: 177
Joined: 26/04/2011 09:06

#1795 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by nedzadrk »

triple mama wrote:
MMM1977 wrote:Čitajući preporuke sa foruma, odoh do tog silno hvaljenog Faginović Alije i ostadoh razočaran. Toliki nivo neprofesionalizma i kurcobolje odavno ne vidjeh. Plus nema ni snimanje pa pacijente šalje Bičakčiću da izvrše snimanje.

Po ličnoj preporuci ženine prijateljice odoh do Lejle Hodžić na Grbavici, ekipa za svaku preporuku.
Jel joj dobar proteticar? Cijene popravki i sl?
Molim ako neko znamslo vise o dr Hodzic??
Javi se na pp
User avatar
Donnie Smith
Posts: 1720
Joined: 23/06/2012 11:48

#1796 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Donnie Smith »

Koliko vremenski traje bušenje zuba radi stavljanja navlake, 20 minuta dva sata čitav dan? I da li se odmah može staviti navlaka ili hodaš krezav ili :-?
Boli li? Lije li krv? Padne li koja nesvjestica ili šta? Koji je rok trajanja tih navlaka? Imam jednu avitalnu trojku, davno izvađen živac i počela da sivi, kaže mi zubarka dođi da to završimo, ali kad njoj postavim ova pitanja, crče od smijeha, kaže ti ionako samo dramiš. Pošto ovdje mogu anonimno da dramim i blamiram se, jel...šta me briga. Al', ozbiljno pitam :-D Uzima li se otisak...može li se jesti normalno sve poslije :D
isx
Posts: 3581
Joined: 24/05/2014 19:12

#1797 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by isx »

Kako će ti staviti navlaku odmah, kad se mora uzeti otisak nakon brušenja i poslati u lab za izradu navlake koji traje par dana?

Inače zavisi od količine zuba koji se bruse, 4-5 zuba se može izbrusiti za pola sata-sat, jedan 15tak minuta, neće ti brusiti jedan zub cijeli dan pobogu. :D

Ne lije krv, ali postoji manje krvarenje obzirom da se skida dio zuba subgingivalno, ilitiga ispod ivice desni. Kad se izbruse zubi, osjetljivi su na hladno/toplo, zato se treba čuvati do postavljanja navlaka. Radi se pod lokalnom anestezijom. Ne boli.
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#1798 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by DaffyDuck »

I moze da ti zubar stavi privremenu plasticnu navlaku dok ne bude gotova stalna, da ne hodas krezav :)
User avatar
Donnie Smith
Posts: 1720
Joined: 23/06/2012 11:48

#1799 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Donnie Smith »

Hvala. Ta privremena navlaka, može li ona biti odmah gotova, ne hoda mi se bez zuba :-?
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#1800 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by moonca »

Da.
Post Reply