Koji stomatolog u Sarajevu?

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#1751 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by ExNihilo »

Black swan wrote:bio sam neki dan na čišćenju kamenca i tom poliranju što li kako se to zove nebitno
lafo moram... imam gomilu bolesti na desnima više sam i navikao živjeti sa tim...mislim da jedino skorbut nemam :D

prvi put kad sam to radio ima možda 5-6 godina tako mi je neugodano bilo katastrofa
najgori osjećaj kod zubara uz jedno čišćenje petice bez anestezije :D

sada kad sam došao s pjesmom mogao zaspati...
isti doktor ista sprava isto sve
koliko je do psihe možda je i do toga da je ovo iako je prošlo dugo vremena ipak drugi put :D a ono je bio prvi put u 30 godina :D

valjda se preko kamenca navuku bakterije u korijen i unište meso pa gingivitis i parodentoza = ispadanje zuba


ne volim doktore zubare jer su u posljednje vrijeme postali ne samo zubari nego i estetičari menadžeri prodavači ne znam ni sam kako to objasniti


pukla mi je jedna sedmica po dužini zbog osmice koja izrasta 10 godina
zanima me... iako se klima koliko će tegobno biti vađenje... ne boli me pa to odgađam... nek stoji :D ali sad kad sam krenuo popravljat zubalo ako sad ne učinim neću nikad :D jer idem svake prestupne zubaru
Je li ti "puhalo kroz zube" nakon čišćenja kamenca? :D :lol:
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#1752 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by CPT »

soha96 wrote:
CPT wrote:Odi do ortodonta po savjet..... To je skup i relativno dug proces. Steta priodnih trojki za protetiku.
Skupi su mi aparatici, ne mogu to priustiti a i treba dosta truda. Opet ovo drugo bi se skupilo ali prvo nisam u mogucnosti.
Ovo drugo nije dobra ideja.
User avatar
Mea_parvitas
Posts: 2609
Joined: 18/03/2015 01:36

#1753 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Mea_parvitas »

soha96 wrote:
CPT wrote:Odi do ortodonta po savjet..... To je skup i relativno dug proces. Steta priodnih trojki za protetiku.
Skupi su mi aparatici, ne mogu to priustiti a i treba dosta truda. Opet ovo drugo bi se skupilo ali prvo nisam u mogucnosti.
Ako si zaista 96 godiste onda skupljaj pare i 5 godina ako treba i stavi aparatic, nije ti kasno nikad
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#1754 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by soha96 »

Mea_parvitas wrote:
soha96 wrote:
CPT wrote:Odi do ortodonta po savjet..... To je skup i relativno dug proces. Steta priodnih trojki za protetiku.
Skupi su mi aparatici, ne mogu to priustiti a i treba dosta truda. Opet ovo drugo bi se skupilo ali prvo nisam u mogucnosti.
Ako si zaista 96 godiste onda skupljaj pare i 5 godina ako treba i stavi aparatic, nije ti kasno nikad
A jesam al ko ziv ko mrtav do tad :lol: :D
User avatar
Mea_parvitas
Posts: 2609
Joined: 18/03/2015 01:36

#1755 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Mea_parvitas »

A jesam al ko ziv ko mrtav do tad :lol: :D
Pa legendo, ako nemas pare, neces vaditi zdrave zube sta je s tobom? Imas tek 22, skupljaj pare nekoliko godina, stavi aparatic i miran si. Treba ti 500 KM godisnje, tj 40 KM mjesecno
triple mama
Posts: 560
Joined: 18/03/2011 19:41

#1756 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by triple mama »

Trebas provjeriti ima li neka besplatna opcija na stomatologiji... fiksni ili kalupni sto se samo nocu nosi...
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#1757 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by soha96 »

triple mama wrote:Trebas provjeriti ima li neka besplatna opcija na stomatologiji... fiksni ili kalupni sto se samo nocu nosi...
Pitao sam jednom rekli mi da je to estetsko pitanje i da idem privatniku. :D
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#1758 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Nisrin »

soha96 wrote: Skupi su mi aparatici, ne mogu to priustiti a i treba dosta truda. Opet ovo drugo bi se skupilo ali prvo nisam u mogucnosti.

1500KM aparatic, za godinu-dvije si ko nov :D vidi na rate da ti postave fiksni...A sve ostalo ne znam ni koliko ce efekta imati, a i sve bi te izaslo tu negdje kao aparatic!
nista nije skupo za zdrav i lijep osmijeh!
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#1759 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by soha96 »

Nisrin wrote:
soha96 wrote: Skupi su mi aparatici, ne mogu to priustiti a i treba dosta truda. Opet ovo drugo bi se skupilo ali prvo nisam u mogucnosti.

1500KM aparatic, za godinu-dvije si ko nov :D vidi na rate da ti postave fiksni...A sve ostalo ne znam ni koliko ce efekta imati, a i sve bi te izaslo tu negdje kao aparatic!
nista nije skupo za zdrav i lijep osmijeh!
Slazem se! :mrgreen:

To mi je prioritet. :D
User avatar
Truba
Posts: 81732
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1760 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Truba »

jes mi žao ove sedmice... pukla po dužini a stoji... zbog usrane osmice
planirao je izvaditi prije 2 godine
napravio OPG snimku na dolac malti... i umre onaj na klinici nakon vađenja zuba pa sam sve stopirao :D
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#1761 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by VenomousV »

Black swan wrote:jes mi žao ove sedmice... pukla po dužini a stoji... zbog usrane osmice
planirao je izvaditi prije 2 godine
napravio OPG snimku na dolac malti... i umre onaj na klinici nakon vađenja zuba pa sam sve stopirao :D
A sto ne odes kod Sonje? Cini mi se da si nekad pisao da ides kod nje, ona je meni super i sve famozno sredjuje.
Prosle god sam vadila mrtvu sesticu kod nje, dosao onaj oralni hirurg (uvijek je on na vadjenju) nisam nista osjetila ni tokom vadjenja ni poslije.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72860
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#1762 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Velkoski »

kako sam ja zato sve te osmice davno izoperis'o, predlažem svima da ih izvade :mrgreen:
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#1763 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by VenomousV »

Velkoski wrote:kako sam ja zato sve te osmice davno izoperis'o, predlažem svima da ih izvade :mrgreen:

Meni sve izrasle do neke 17. godine :D Nisam ni znala da rastu dok nisam napipala :D
Ana Maria
Posts: 267
Joined: 13/11/2013 15:28

#1764 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Ana Maria »

Gdje najniza cijena za vađenje (vise) zuba (preporuka privatnika stomatologa) i koliko se krecu obicne proteze (cijele) donja i gornja za starije osobe?
User avatar
Truba
Posts: 81732
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1765 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Truba »

VenomousV wrote:
Black swan wrote:jes mi žao ove sedmice... pukla po dužini a stoji... zbog usrane osmice
planirao je izvaditi prije 2 godine
napravio OPG snimku na dolac malti... i umre onaj na klinici nakon vađenja zuba pa sam sve stopirao :D
A sto ne odes kod Sonje? Cini mi se da si nekad pisao da ides kod nje, ona je meni super i sve famozno sredjuje.
Prosle god sam vadila mrtvu sesticu kod nje, dosao onaj oralni hirurg (uvijek je on na vadjenju) nisam nista osjetila ni tokom vadjenja ni poslije.
neću da vadim ispast će sama :mrgreen:
a osmica će se ispraviti...
User avatar
Truba
Posts: 81732
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1766 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Truba »

VenomousV wrote:
Velkoski wrote:kako sam ja zato sve te osmice davno izoperis'o, predlažem svima da ih izvade :mrgreen:

Meni sve izrasle do neke 17. godine :D Nisam ni znala da rastu dok nisam napipala :D
što petljaš
izlaze do 27
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#1767 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by VenomousV »

Black swan wrote:
VenomousV wrote:
Velkoski wrote:kako sam ja zato sve te osmice davno izoperis'o, predlažem svima da ih izvade :mrgreen:

Meni sve izrasle do neke 17. godine :D Nisam ni znala da rastu dok nisam napipala :D
što petljaš
izlaze do 27
Pitaj Sonju :D
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#1768 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by irac300 »

Velkoski wrote:kako sam ja zato sve te osmice davno izoperis'o, predlažem svima da ih izvade :mrgreen:
Ja sam rano pogubio šestice, pa kada su osmice narasle, imale mjesta. Inače mi doktor reče da se to nije desilo da bi pravo najeb'o jer mi je uska vilica. Hvala slatkišima što mi sjebaše šestice. :D
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6767
Joined: 20/02/2013 14:14

#1769 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Cherry-Cherry »

Meni je samo jedna osmica narasla i nije imala mjesta jadnica, pa sam je morala izvaditi. Ostale nisu i nikad ni neće narasti, jer nema zametka. To mi je baš drago, jer ni one ne bi imale gdje da stanu.

Nego, treba mi preporuka za stomatologa, koji radi poslije podne bar do 19 sati. I da je dobar, naravno.
User avatar
Truba
Posts: 81732
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1770 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Truba »

meni su tri izrasle ok
jedna već 10 godina pokušava
od te tri 2 su nekakve felerične ukrivo
imaju 2 korijena jedan se racva na dva
ma komedija
zaista ne trebaju osmice ako imas sve zube eto meni su sjebali sedmicu koja je ekstra bila popravljena i plombirana...
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6767
Joined: 20/02/2013 14:14

#1771 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Cherry-Cherry »

Gdje je ta Sonja? Valja li, je li skupa?
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#1772 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by VenomousV »

Cherry-Cherry wrote:Gdje je ta Sonja? Valja li, je li skupa?
U Hrasnom, recimo blizu pekare AS. Ne znam sta ti je skupo, ja sam kod nje navikla. Snimak zuba cini mi se 10, plomba/punjenje 50, boca (k'o sto ona kaze :D ) iliti anestezija 20, vadjenje 60
Ako sam sta fulila, fulila sam u max 10KM al da je jeftinije, ne skuplje

Nekad davno sam i lijecila, vadila zivce i te djidje, e to je bilo skupo, nabere se :D :D
Iloveautumn
Posts: 24
Joined: 29/09/2018 06:22

#1773 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Iloveautumn »

...
Last edited by Iloveautumn on 18/11/2021 20:28, edited 1 time in total.
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6767
Joined: 20/02/2013 14:14

#1774 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Cherry-Cherry »

Jesu li cirkonske navlake 500KM?
Dajte preporuku: Pirović, Bičakčić, Aščerić, Begeta... nastavi niz :) :)
isx
Posts: 3594
Joined: 24/05/2014 19:12

#1775 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by isx »

300KM.
Post Reply