Koji stomatolog u Sarajevu?

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#1726 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by moonca »

CPT wrote:
moonca wrote:Od svega je najvaznije da ti boju usklade sa ostalim zubima, inace ce da strse onda moras i ostale korigovati. :-)
ako zeli "produziti" zube (kao sto je pise) to ne moze uraditi sa ljuspicama... to se ne radi cak ni "cirkonima" za prednje zube
hm,zasto se onda pita -- dakle navlaka -- hm , ja ih ne bi radila onda. :-)
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#1727 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by CPT »

moonca wrote:
CPT wrote:
moonca wrote:Od svega je najvaznije da ti boju usklade sa ostalim zubima, inace ce da strse onda moras i ostale korigovati. :-)
ako zeli "produziti" zube (kao sto je pise) to ne moze uraditi sa ljuspicama... to se ne radi cak ni "cirkonima" za prednje zube
hm,zasto se onda pita -- dakle navlaka -- hm , ja ih ne bi radila onda. :-)
pa zenske ste uvijek vise za estetiku nego za funkcionalnost :)

u njegovom slucaju je metal (zlato) keramika najbolja opcija
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#1728 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by moonca »

CPT wrote:
moonca wrote:
CPT wrote:
ako zeli "produziti" zube (kao sto je pise) to ne moze uraditi sa ljuspicama... to se ne radi cak ni "cirkonima" za prednje zube
hm,zasto se onda pita -- dakle navlaka -- hm , ja ih ne bi radila onda. :-)
pa zenske ste uvijek vise za estetiku nego za funkcionalnost :)

u njegovom slucaju je metal (zlato) keramika najbolja opcija
pise
druskane ja asikujem vec neko vrijeme da produzim ove svoje prednje kljove
koliko prednjih kljova ima na broju? :-) :-D
isx
Posts: 3594
Joined: 24/05/2014 19:12

#1729 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by isx »

CPT wrote:
u njegovom slucaju je metal (zlato) keramika najbolja opcija
Kakav crni metal u današnje vrijeme se cijeli mostovi rade cirkonom koji je cvrstocom nadmašio metal, o estetici da ne govorimo.
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#1730 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by CPT »

isx wrote:
CPT wrote:
u njegovom slucaju je metal (zlato) keramika najbolja opcija
Kakav crni metal u današnje vrijeme se cijeli mostovi rade cirkonom koji je cvrstocom nadmašio metal, o estetici da ne govorimo.
jer je funkcionalnije, pogotovo u njegovom slucaju... estetika treba ali ne mora biti, funkcija mora
User avatar
mali Ninja
Posts: 2130
Joined: 22/09/2007 21:10

#1731 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by mali Ninja »

moonca wrote:
CPT wrote:
mali Ninja wrote:
druskane ja asikujem vec neko vrijeme da produzim ove svoje prednje kljove, ljudi mi preporucili cirkon u 50KM je razlika ali kako sam vidio radove stvarno lijepo izgledaju...
300KM emax i 350KM su cirkoni...

ja se dvoumim samp izmedju ljuspice i pune cirkonske navlake jer mi je samo bitna duzina zuba...
oboje je losa ideja... ako vec moras onda drugo
Ako ti je zub inace ok, ja bi ipak ljuspicu radila, jer navlakom brusis cijeli zub, i korijen se priprema za navlaku- moguce komplikacije.

Od svega je najvaznije da ti boju usklade sa ostalim zubima, inace ce da strse onda moras i ostale korigovati. :-)

sto je losa ideja ova protetika, volio bih cuti ako ima neka bolja??

prosli put sam gledao slike radova sto su ljudi radili i bio sam odusevljen jer sam pitao za neke slike da li je ista radjeno...
mojoj rodici su radili metal keramiku ali meni se iskreno daleko vise svidja cirkon iako je i cijena dosta veca, narucio sam se iduce sedmice na konsultacije ili eventualno brusenje pa cu vidjeti...

rodici metalkeramika traje evo 6-ta godina pa kontam da cirkon moze samo duze...
User avatar
mali Ninja
Posts: 2130
Joined: 22/09/2007 21:10

#1732 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by mali Ninja »

moonca wrote: pise
druskane ja asikujem vec neko vrijeme da produzim ove svoje prednje kljove
koliko prednjih kljova ima na broju? :-) :-D
haha ma imam sve kljove na broju samo mi je problem sto se jedinice bas smanjile, skratile.. ovnjaci sad strse izmedju ocnjaka je sad luk ko na mostarskom mostu, moram nesta uradit da to poravnam ili malo ublazim :(

vise sam lud prestao sam gledat i cifre samo mi je bitno na kraju da dobijem sto je bilo prije, dali to bio cirkon, metalkeramika, plomba svejedno mi je, da ne pametujem jer se ne razumijem u tu struku...
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#1733 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by moonca »

mali Ninja wrote:
moonca wrote: pise
druskane ja asikujem vec neko vrijeme da produzim ove svoje prednje kljove
koliko prednjih kljova ima na broju? :-) :-D
haha ma imam sve kljove na broju samo mi je problem sto se jedinice bas smanjile, skratile.. ovnjaci sad strse izmedju ocnjaka je sad luk ko na mostarskom mostu, moram nesta uradit da to poravnam ili malo ublazim :(

vise sam lud prestao sam gledat i cifre samo mi je bitno na kraju da dobijem sto je bilo prije, dali to bio cirkon, metalkeramika, plomba svejedno mi je, da ne pametujem jer se ne razumijem u tu struku...
Zasto se to desilo? Jesu li problem donji,da in ne 'struzes nocu"
Popraviti ces sigurno, to nije problem.
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#1734 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by CPT »

mali Ninja wrote:rodici metalkeramika traje evo 6-ta godina pa kontam da cirkon moze samo duze...
To ne ide kao kod ćuninga automobilač... "svidja mi se ono, de nabaci"... Nije sve za svakoga.

Ako je kod tebe problem bruksizam onda ljuspice odpadaju vec u startu jer sve otici za mjesec dana. Ako nije to u pitanju onda ti ostaju navlake koje treba kombinovati sa preostalim (priorodnim zubima). To sto je nesto "cvrsce" ne znaci automatski nesto dobro. Pogotovo je problem bruksizam.

Odi kod dobrog proteticara po savjet. Na prvom mjestu treba da bude funkcija jer njegov "rad" nositi godinama.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#1735 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by uglavnomja »

dr edin bukva u ulici skenderija, nedavno tovoren
mlad momak, hirurg, profesionalan
prostor za 5 ...


nije mi radio nista ekstra komplikovano, ali smo imali razgovor od sigurno pola sata o mogucem nastavkau "saradnje" :cry: , sve sa detaljima, opisima, cijenama ...

i nije gramziv, naplatio taman koliko je uradio, a mogao je komforno po cjenovniku duplo
User avatar
Mea_parvitas
Posts: 2609
Joined: 18/03/2015 01:36

#1736 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Mea_parvitas »

Melbourne_Australia wrote:Ma ordinacija Quick Smile je bez konkurencije realno u drzavi a i u gradu....Svaki put kad sam bio puna je uvjek...Jesu skuplji , ali koliko para toliko i muzike....Kad cujem da je neko za vadjenje zuba platio 40 km dodje mi da se ubije....Odes kod zubara a ti moras da drzis sisaljku jer nema stom sestru..Zubar sve radi, i materijal pravi itd itd :lol: :lol: Tuga velika..Ne znam tacno koliko je ulozeno u ordinaciju ali vidio sam da je to bruku para i normalno je da ne mozes ocekivati da ne bude skuplja...
Kralju a da ti nekome posudis milion KM da odmah nabavi svu opremu? Kako mislis da stomatolog koji je tek ili nedavno zavrsio fakultet i otvara ordinaciju odmah to sve priusti a razlika je u 100.000 KM? Neko ima ledja a neko ne, ismijavati cinjenicu da neko radi bez sestre ili rendgen aparata koji kosta Bgte pito koliko, je samo po sebi smijesno od strane tebe ;)
Melbourne_Australia
Posts: 2577
Joined: 06/11/2012 14:20

#1737 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Melbourne_Australia »

Mea_parvitas wrote:
Melbourne_Australia wrote:Ma ordinacija Quick Smile je bez konkurencije realno u drzavi a i u gradu....Svaki put kad sam bio puna je uvjek...Jesu skuplji , ali koliko para toliko i muzike....Kad cujem da je neko za vadjenje zuba platio 40 km dodje mi da se ubije....Odes kod zubara a ti moras da drzis sisaljku jer nema stom sestru..Zubar sve radi, i materijal pravi itd itd :lol: :lol: Tuga velika..Ne znam tacno koliko je ulozeno u ordinaciju ali vidio sam da je to bruku para i normalno je da ne mozes ocekivati da ne bude skuplja...
Kralju a da ti nekome posudis milion KM da odmah nabavi svu opremu? Kako mislis da stomatolog koji je tek ili nedavno zavrsio fakultet i otvara ordinaciju odmah to sve priusti a razlika je u 100.000 KM? Neko ima ledja a neko ne, ismijavati cinjenicu da neko radi bez sestre ili rendgen aparata koji kosta Bgte pito koliko, je samo po sebi smijesno od strane tebe ;)
Kralju, nije za svakoga privatluk, bolje onda raditi za platu i onako ti isto dodje....Bez papira i na crno rade, dezinfekcija uzas, ....A kod nas hoce svi da su gazde...Nisu ni vani svi privatnici, velika vecina radi za drugog....Znaci suplja ti je prica...
User avatar
Mea_parvitas
Posts: 2609
Joined: 18/03/2015 01:36

#1738 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Mea_parvitas »

Bas zato sto si daleko, vidi se da lupas o stvarima o kojima nemas pojma kako ferceraju ovdje... radis kod nekoga za 600 KM nakon fakulteta, neprijavljen, ili nek i imas neku platu to je opet presmijesno u odnosu na trud koji si ulozio. Nije to pekara majstore, nego stomatologija. Otvoris ordinaciju, logicno da u startu neces odmah se zavaliti pola miliona za sve Bogove sprave i da imas sve moguce operacije, itd. Kad stanes malo na noge onda zaposlis sestru, pa onda kupis rendgen aparat, i tu ima 100 cudesa za takodje cudesne pare, najlakse je tudjim k gloginje mlatiti ;) O papirima i radu na crno i cistoci, ne bih, to se valjda podrazumijeva i nije tema diskusije. Vani imas normalne uslove i zaradjujes ogromne pare, a ovdje su ti wannabe privatnici, puni love iz ko zna kakvih izvora, pa opet nije spreman dati stomatologu platu 2,3 hiljade KM nego ga jebe u zdrav mozak ;)
User avatar
Daryl Dixon
Posts: 6466
Joined: 18/06/2014 01:09
Location: Šeher Sarajevo

#1739 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Daryl Dixon »

jebene gastarbajterske tegobe
Shinra
Posts: 58
Joined: 16/10/2013 22:51

#1740 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Shinra »

Ima li neki zakljucak kod koga je najbolje otici za estetsku korekciju zuba, izbijeljivanje, eventualno navlake na prednjim zubima? Najradije bih otisao kod Pirovica jer mi po svemu izgleda najprofesionalnije, ali mozda grijesim. Da li neko ima konkretnog iskustva sa ovim? Imma sve (sada) zdrave zube, samo su mi dosta izgubili boju prednji zubi, taakodje imam sada dosta izrazene i ostre trojke, otalo je koliko toliko okej, pa bih volio da se konsultujem sa nekim ko mi nece lupiti neku glupost da radim, samo da izvuce koju paru vise. Pare mi zaista nisu toliki problem ako znam da ce dobro da se odradi, ali bih volio da sacuvam zube, a malo estetski da dotjeram. :D :D :D
Iman097
Posts: 1
Joined: 03/09/2018 17:47

#1741 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Iman097 »

Pozdrav, zanima me doktor Pirovic,koliko kostaju cirkon navlake i mogucnost placanje na rate. Ukoliko neko ima iskustva, neka podijeli :lol:
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#1742 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Bluemore »

CPT wrote:
mali Ninja wrote:rodici metalkeramika traje evo 6-ta godina pa kontam da cirkon moze samo duze...
To ne ide kao kod ćuninga automobilač... "svidja mi se ono, de nabaci"... Nije sve za svakoga.

Ako je kod tebe problem bruksizam onda ljuspice odpadaju vec u startu jer sve otici za mjesec dana. Ako nije to u pitanju onda ti ostaju navlake koje treba kombinovati sa preostalim (priorodnim zubima). To sto je nesto "cvrsce" ne znaci automatski nesto dobro. Pogotovo je problem bruksizam.

Odi kod dobrog proteticara po savjet. Na prvom mjestu treba da bude funkcija jer njegov "rad" nositi godinama.
Ovo mogu da potvrdim
Ali vecina stomatologa kao trgovacki putnik
Samo da proda
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#1743 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by CPT »

Shinra wrote:Ima li neki zakljucak kod koga je najbolje otici za estetsku korekciju zuba, izbijeljivanje, eventualno navlake na prednjim zubima? Najradije bih otisao kod Pirovica jer mi po svemu izgleda najprofesionalnije, ali mozda grijesim. Da li neko ima konkretnog iskustva sa ovim? Imma sve (sada) zdrave zube, samo su mi dosta izgubili boju prednji zubi, taakodje imam sada dosta izrazene i ostre trojke, otalo je koliko toliko okej, pa bih volio da se konsultujem sa nekim ko mi nece lupiti neku glupost da radim, samo da izvuce koju paru vise. Pare mi zaista nisu toliki problem ako znam da ce dobro da se odradi, ali bih volio da sacuvam zube, a malo estetski da dotjeram. :D :D :D
Ako nemas problema ne cackaj... zube nije moguce tek tako malo "dotjerati" u oblik koji zelis. Svak ozbiljan pokusaj znac ljuske ili navlake sto je cca 400-500KM po zubu. Navlake malo manje, ljuske vise. Sa ljuskama neces utjecati na trojke.
triple mama
Posts: 560
Joined: 18/03/2011 19:41

#1744 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by triple mama »

Molim za iskustva kod dr Hodzic Senada ( procitah na nekoj od stranica da ima ordinaciju na Grbavici pa molim za telefon) i dr Hujica... treba mi, pored da je dobar zubar, i da ima dobrog proteticara... hvala
anrija67
Posts: 23
Joined: 15/10/2013 09:04

#1745 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by anrija67 »

un1ted wrote:
anrija67 wrote:ja neznam kakvi su drugi niti me interesuje znam jedno i kao covjek i kao doktor on je kralj
Prof. Dr. Sci. Toško Gojkov
cim ti znas sve titule, neko je tvoj, ili si ti sam gojko. Takvi vole svoje titule ubacivati u sve...
Niti sam on niti neko njegov samo sam covjek koji je patio zbog sarajevskih zubara dok nisam naisao na njega.Bio je profesor na stomatoloskom fakultetu,ili sef katedre oralne hirurgije.Nazalost sada je u penziji i nece da radi,ima cerku za koju tvrdi da je ista u poslu kao on.
User avatar
Truba
Posts: 81724
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1746 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Truba »

bio sam neki dan na čišćenju kamenca i tom poliranju što li kako se to zove nebitno
lafo moram... imam gomilu bolesti na desnima više sam i navikao živjeti sa tim...mislim da jedino skorbut nemam :D

prvi put kad sam to radio ima možda 5-6 godina tako mi je neugodano bilo katastrofa
najgori osjećaj kod zubara uz jedno čišćenje petice bez anestezije :D

sada kad sam došao s pjesmom mogao zaspati...
isti doktor ista sprava isto sve
koliko je do psihe možda je i do toga da je ovo iako je prošlo dugo vremena ipak drugi put :D a ono je bio prvi put u 30 godina :D

valjda se preko kamenca navuku bakterije u korijen i unište meso pa gingivitis i parodentoza = ispadanje zuba


ne volim doktore zubare jer su u posljednje vrijeme postali ne samo zubari nego i estetičari menadžeri prodavači ne znam ni sam kako to objasniti


pukla mi je jedna sedmica po dužini zbog osmice koja izrasta 10 godina
zanima me... iako se klima koliko će tegobno biti vađenje... ne boli me pa to odgađam... nek stoji :D ali sad kad sam krenuo popravljat zubalo ako sad ne učinim neću nikad :D jer idem svake prestupne zubaru
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#1747 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by soha96 »

Pozzz :D

Imam izbacene trojke u gornjoj vilici, ostali zubi su manje vise ok ali me ovo nervira i bas izgleda ruzno. Ako neko ima iskustva da me malo posavjetuje jer sam totalni laik oko estetske hirurgije i tih navlaka, maskica ajkula i drakula, ucinite dobro djelo :D

Evo jedna slika nesto najblize sto sam na internetu nasao, naravno zanemarite ostale zube oni nisu ovakvi vec samo ove trice :mrgreen:

Image
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#1748 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by CPT »

Odi do ortodonta po savjet..... To je skup i relativno dug proces. Steta priodnih trojki za protetiku.
Mentha_Piperita
Posts: 310
Joined: 03/08/2015 00:32

#1749 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Mentha_Piperita »

Ima li neko preporuku za pravljenje proteze za stariju osobu, gornja proteza.
Jednom je već rađena, ali potpuni promašaj doktorice Mersihe i njenih saradnika, zubi nisu ni blizu prirodnim, prije bi ličili na zube za "konja", plus dio gdje se proteza stavlja na nepce je toliko debeo da čovjek ostane bez teksta na nečiji rad. :-)
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#1750 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by soha96 »

CPT wrote:Odi do ortodonta po savjet..... To je skup i relativno dug proces. Steta priodnih trojki za protetiku.
Skupi su mi aparatici, ne mogu to priustiti a i treba dosta truda. Opet ovo drugo bi se skupilo ali prvo nisam u mogucnosti.
Post Reply