Koji stomatolog u Sarajevu?

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#1701 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by moonca »

AmiĐa_Idriz wrote:
moonca wrote:
AmiĐa_Idriz wrote:Čujem hvali raja ordinaciju Fočo, jel Hrasnica bi :?

Trebao bi nešto popraviti a prije svega izvaditi :mrgreen: haman pa samo korijen ostao :skoljka:

Pa me interesuje zna li neko jesu li/je li :mrgreen: stručan i naravno, ono nezaobilazno pitanje, kak'e su cijene, jel pristupačno za jednog studenta :oops: :mrgreen:
Pokusaj sacuvati taj korijen, napravi krunu. :-)
Ma šta znam napamet pričam, vidjećemo šta kaže stručno lice :mrgreen:
Zavisi od zubara, neki bi samo vadili.
User avatar
mali Ninja
Posts: 2130
Joined: 22/09/2007 21:10

#1702 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by mali Ninja »

moonca wrote:
Zavisi od zubara, neki bi samo vadili.
nisam stomatolog al' ga ne bi vadio :D
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#1703 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by moonca »

mali Ninja wrote:
moonca wrote:
Zavisi od zubara, neki bi samo vadili.
nisam stomatolog al' ga ne bi vadio :D
Namjera ti nije losa,al se ne pitas tu previse. :-)
User avatar
mali Ninja
Posts: 2130
Joined: 22/09/2007 21:10

#1704 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by mali Ninja »

moonca wrote:
mali Ninja wrote:
moonca wrote:
Zavisi od zubara, neki bi samo vadili.
nisam stomatolog al' ga ne bi vadio :D
Namjera ti nije losa,al se ne pitas tu previse. :-)
:lol: :lol: nasmijah se ovoj istini, hvala ti!
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#1705 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by moonca »

Image
User avatar
Mea_parvitas
Posts: 2609
Joined: 18/03/2015 01:36

#1706 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Mea_parvitas »

Od mene preporuka za kupon na city deal, ciscenje kamenca i poliranje, popravak zuba sa anestezijom, ordinacija Vas stomatolog, cijena samo 29 KM. Stomatolog profesionalan i detaljan, ja sam zadovoljan.
isx
Posts: 3594
Joined: 24/05/2014 19:12

#1707 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by isx »

AmiĐa_Idriz wrote:
moonca wrote:
AmiĐa_Idriz wrote:Čujem hvali raja ordinaciju Fočo, jel Hrasnica bi :?

Trebao bi nešto popraviti a prije svega izvaditi :mrgreen: haman pa samo korijen ostao :skoljka:

Pa me interesuje zna li neko jesu li/je li :mrgreen: stručan i naravno, ono nezaobilazno pitanje, kak'e su cijene, jel pristupačno za jednog studenta :oops: :mrgreen:
Pokusaj sacuvati taj korijen, napravi krunu. :-)
Ma šta znam napamet pričam, vidjećemo šta kaže stručno lice :mrgreen:
Vađenje neka je zadnja opcija. Cirkon keramičke krune čine čudo. Bukvalno izgledaju kao vlastiti zubi.
Melbourne_Australia
Posts: 2577
Joined: 06/11/2012 14:20

#1708 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Melbourne_Australia »

Ma ordinacija Quick Smile je bez konkurencije realno u drzavi a i u gradu....Svaki put kad sam bio puna je uvjek...Jesu skuplji , ali koliko para toliko i muzike....Kad cujem da je neko za vadjenje zuba platio 40 km dodje mi da se ubije....Odes kod zubara a ti moras da drzis sisaljku jer nema stom sestru..Zubar sve radi, i materijal pravi itd itd :lol: :lol: Tuga velika..Ne znam tacno koliko je ulozeno u ordinaciju ali vidio sam da je to bruku para i normalno je da ne mozes ocekivati da ne bude skuplja...
AmirBaa
Posts: 3213
Joined: 05/07/2012 15:14

#1709 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by AmirBaa »

Melbourne_Australia wrote:Ma ordinacija Quick Smile je bez konkurencije realno u drzavi a i u gradu....Svaki put kad sam bio puna je uvjek...Jesu skuplji , ali koliko para toliko i muzike....Kad cujem da je neko za vadjenje zuba platio 40 km dodje mi da se ubije....Odes kod zubara a ti moras da drzis sisaljku jer nema stom sestru..Zubar sve radi, i materijal pravi itd itd :lol: :lol: Tuga velika..Ne znam tacno koliko je ulozeno u ordinaciju ali vidio sam da je to bruku para i normalno je da ne mozes ocekivati da ne bude skuplja...
cek, je li placas popravku zuba ili sminka ordinaciju sa vise zaposlenih ljudi? Ja idem kod Hujica na grbavici, normalne cijene a covjek vjerujem veci strucnjak od vecine tih iz "fancy" ordinacija.
Melbourne_Australia
Posts: 2577
Joined: 06/11/2012 14:20

#1710 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Melbourne_Australia »

AmirBaa wrote:
Melbourne_Australia wrote:Ma ordinacija Quick Smile je bez konkurencije realno u drzavi a i u gradu....Svaki put kad sam bio puna je uvjek...Jesu skuplji , ali koliko para toliko i muzike....Kad cujem da je neko za vadjenje zuba platio 40 km dodje mi da se ubije....Odes kod zubara a ti moras da drzis sisaljku jer nema stom sestru..Zubar sve radi, i materijal pravi itd itd :lol: :lol: Tuga velika..Ne znam tacno koliko je ulozeno u ordinaciju ali vidio sam da je to bruku para i normalno je da ne mozes ocekivati da ne bude skuplja...
cek, je li placas popravku zuba ili sminka ordinaciju sa vise zaposlenih ljudi? Ja idem kod Hujica na grbavici, normalne cijene a covjek vjerujem veci strucnjak od vecine tih iz "fancy" ordinacija.
Jeli ti mislis da Quick smile onako razvaljuje od posla zbog sminke??? Ne mozes ljude zajebati sa zubima, u stvari mozes jednom i to je to...Jedno 15 mojih prijatelja iz Australije dolaze kod njih iz Australije da rade zube...Cijela Americka ambasada i velika vecina stranaca koji zive ovdje i rade...I sta mislis da je to zbog sminke? :lol: :lol: Bekto precisa i komplet familija dolazila dok sam ja radio radove kod njih iz Gorazda...Covjek ima fobiju od zubara i samo zbog radova sa laserom je dolazio sa zenom i kcerkom ...Ljudi koji imaju repa njima nije zao tipla ali isti ti ljudi nece da ulaze kroz stan u ordinaciju :D i da drzi sisaljku sam :lol: Ljudi rade operacije na licu mjesta...Koliko to ordinacija radi kod nas??? ja sam imao slucaj za operacije i kod njih uradio i nisam se morao jebavati po bolnici...I nemoj da pricas ko je veci strucnjak kad ne znas...A zapamti i ordinacija je kao i svaki business, nije sve u znanju ima nesto i u marketingu i ulaganju itd....Kod nas svaka susa pokusava da otvori ordinaciju, na crno rade, spustaju cijene itd itd...Probaj bilo gdje na svijetu da radis na crno kao zubar, pa ces u zatvor zaglaviti....Ne moze svako biti privatnik i raditi za sebe....Kupuju stare polovne stolice , salju te kod drugih da slikas zube itd itd..To je bruka u 2018 godini...
AmirBaa
Posts: 3213
Joined: 05/07/2012 15:14

#1711 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by AmirBaa »

Melbourne_Australia wrote:
AmirBaa wrote:
Melbourne_Australia wrote:Ma ordinacija Quick Smile je bez konkurencije realno u drzavi a i u gradu....Svaki put kad sam bio puna je uvjek...Jesu skuplji , ali koliko para toliko i muzike....Kad cujem da je neko za vadjenje zuba platio 40 km dodje mi da se ubije....Odes kod zubara a ti moras da drzis sisaljku jer nema stom sestru..Zubar sve radi, i materijal pravi itd itd :lol: :lol: Tuga velika..Ne znam tacno koliko je ulozeno u ordinaciju ali vidio sam da je to bruku para i normalno je da ne mozes ocekivati da ne bude skuplja...
cek, je li placas popravku zuba ili sminka ordinaciju sa vise zaposlenih ljudi? Ja idem kod Hujica na grbavici, normalne cijene a covjek vjerujem veci strucnjak od vecine tih iz "fancy" ordinacija.
Jeli ti mislis da Quick smile onako razvaljuje od posla zbog sminke??? Ne mozes ljude zajebati sa zubima, u stvari mozes jednom i to je to...Jedno 15 mojih prijatelja iz Australije dolaze kod njih iz Australije da rade zube...Cijela Americka ambasada i velika vecina stranaca koji zive ovdje i rade...I sta mislis da je to zbog sminke? :lol: :lol: Bekto precisa i komplet familija dolazila dok sam ja radio radove kod njih iz Gorazda...Covjek ima fobiju od zubara i samo zbog radova sa laserom je dolazio sa zenom i kcerkom ...Ljudi koji imaju repa njima nije zao tipla ali isti ti ljudi nece da ulaze kroz stan u ordinaciju :D i da drzi sisaljku sam :lol: Ljudi rade operacije na licu mjesta...Koliko to ordinacija radi kod nas??? ja sam imao slucaj za operacije i kod njih uradio i nisam se morao jebavati po bolnici...I nemoj da pricas ko je veci strucnjak kad ne znas...A zapamti i ordinacija je kao i svaki business, nije sve u znanju ima nesto i u marketingu i ulaganju itd....Kod nas svaka susa pokusava da otvori ordinaciju, na crno rade, spustaju cijene itd itd...Probaj bilo gdje na svijetu da radis na crno kao zubar, pa ces u zatvor zaglaviti....Ne moze svako biti privatnik i raditi za sebe....Kupuju stare polovne stolice , salju te kod drugih da slikas zube itd itd..To je bruka u 2018 godini...
Pa opste je poznato da dijaspora dodje ovdje i radi zube, sta mislis je li zbog toga jer su nasi bolji zubari ili jer je 4-5 puta jeftinije?
Melbourne_Australia
Posts: 2577
Joined: 06/11/2012 14:20

#1712 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Melbourne_Australia »

AmirBaa wrote:
Melbourne_Australia wrote:

Pa opste je poznato da dijaspora dodje ovdje i radi zube, sta mislis je li zbog toga jer su nasi bolji zubari ili jer je 4-5 puta jeftinije?
Pa mogu otici i kod drugog zubara u Sarajevu koji su 2 ili 3 puta jeftiniji. kontas??? Ja ti govorim da je to najbolja ordinacija u gradu a posla koliko imaju to pokazuje...Otidji nekad i sjedni u cekaonu i ostaces bez texta , ja sam se sjebao..A ja mislim da imaju 5 stolica...To je pokazatelj ozbiljnosti i pristupu posla..Mislim da ti ne kontas sta znaci za ordinaciju, kad ima salu za operaciju i lasere za radjenje zuba i masinu koja radi navlaku odmah ili rengen za snimanje zuba....Moj kolega otisao u komsiluk u ordinaciju i ljudi nemaju rengen za snimanje zuba i oni te salju kod drugih da to radis :lol: Znas koliko je to smijesno? To je fukarluk kad je u pitanju posao u toj bransi..To bi isto bilo , ko kad bi otisao kod mehanicara a on ti kaze e ja ne mogu ti ovo popraviti ali znam ko moze :lol: otidji kod njega da ti to uradi jer on ima tu masinu za dizanje ( na primjer) a onda dodji kod mene :lol:
isx
Posts: 3594
Joined: 24/05/2014 19:12

#1713 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by isx »

Svaka čast na fensi ordinaciji i zadnjoj hi tech opremi, ali osoblje je ono najbitnije. Nego kolika je cijena cirkona i emax-a po zubu?
girl
Posts: 456
Joined: 27/06/2008 10:15

#1714 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by girl »

imate li iskustva sa ordinacijom dervisevic ? cini mi se da se tako preyivaju ali dr je sigurno sanjin (zubar) a implantate radi njegov brat, onaj maksiofacijalni hirurg dervisevic?

mene konkretno zanima dr. sanjin - zubar, imam hrpu nekih plombi promijeniti i mislim da ce biti lijecenja, popravaka. koliko znam implantati mi ne trebaju, ni navlake. u prolazu sam vidjela da je jako velika guzva.
User avatar
mali Ninja
Posts: 2130
Joined: 22/09/2007 21:10

#1715 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by mali Ninja »

isx wrote:Svaka čast na fensi ordinaciji i zadnjoj hi tech opremi, ali osoblje je ono najbitnije. Nego kolika je cijena cirkona i emax-a po zubu?
druskane ja asikujem vec neko vrijeme da produzim ove svoje prednje kljove, ljudi mi preporucili cirkon u 50KM je razlika ali kako sam vidio radove stvarno lijepo izgledaju...
300KM emax i 350KM su cirkoni...

ja se dvoumim samp izmedju ljuspice i pune cirkonske navlake jer mi je samo bitna duzina zuba...
isx
Posts: 3594
Joined: 24/05/2014 19:12

#1716 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by isx »

Ja sam neki dan uradio cirkon keramiku na 6 zuba, odlično izgleda, kao vlastiti zubi, 300KM po komadu. :thumbup:

Ako su ti zdravi zubi šteta bi ih bilo brusiti za kompletne navlake, stavi samo ljuspice, kod mene je bilo puno plombi, različitih boja i oblika, pa sam se odlučio na potpunu cirkon keramiku.
User avatar
mali Ninja
Posts: 2130
Joined: 22/09/2007 21:10

#1717 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by mali Ninja »

isx wrote:Ja sam neki dan uradio cirkon keramiku na 6 zuba, odlično izgleda, kao vlastiti zubi, 300KM po komadu. :thumbup:
vjeruj da meni cirkon izgleda cak bolje od vlastitih zuba, kako to postizu ne znam ali bas izgledaju top!

zdravi zubi samo se na vrhovima izrunili istrosili valjda sta li...
isx
Posts: 3594
Joined: 24/05/2014 19:12

#1718 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by isx »

Stvarno odlicno izgleda i prosijavanje svjetla, ne izgledaju vjestacki kao metal keramika. Sve preporuke.
gilla
Posts: 463
Joined: 21/03/2008 13:53

#1719 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by gilla »

S obzirom da je moja na bolovanju, zamjena na godisnjem ima li neko preporuku za brzinsku popravku zuba u opcini centar?
Ima li neko iskustva sa Dr.Lejla?
Kenzzo?
Smile dent?

ili neko drugi?
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#1720 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by P308 »

gilla wrote:S obzirom da je moja na bolovanju, zamjena na godisnjem ima li neko preporuku za brzinsku popravku zuba u opcini centar?
Ima li neko iskustva sa Dr.Lejla?
Kenzzo?
Smile dent?

ili neko drugi?
Ja sam nedavno bio u ordinaciji Kenzzo, i zadovoljan sam. Doktor je fin, ljubazan, lijepo objasni sve i najvaznije svi postupci su bezbolni i kvalitetno odradjeni. Ja inace idem kod dr. Alme Konjhodzic, isto u Bolnickoj ali taj dan nije bila dostupna pa se odlucih na dr. Faruka iz ordinacije Kenzzo, prije svega jer mi je blizu a i rekose mi da je dobar. I dr. Konjhodzic uzmi u obzir :)
gilla
Posts: 463
Joined: 21/03/2008 13:53

#1721 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by gilla »

P308 wrote:
gilla wrote:S obzirom da je moja na bolovanju, zamjena na godisnjem ima li neko preporuku za brzinsku popravku zuba u opcini centar?
Ima li neko iskustva sa Dr.Lejla?
Kenzzo?
Smile dent?

ili neko drugi?
Ja sam nedavno bio u ordinaciji Kenzzo, i zadovoljan sam. Doktor je fin, ljubazan, lijepo objasni sve i najvaznije svi postupci su bezbolni i kvalitetno odradjeni. Ja inace idem kod dr. Alme Konjhodzic, isto u Bolnickoj ali taj dan nije bila dostupna pa se odlucih na dr. Faruka iz ordinacije Kenzzo, prije svega jer mi je blizu a i rekose mi da je dobar. I dr. Konjhodzic uzmi u obzir :)
Hvala najljepša !!
kazo
Posts: 1518
Joined: 08/03/2012 19:57

#1722 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by kazo »

mali Ninja wrote:
isx wrote:Svaka čast na fensi ordinaciji i zadnjoj hi tech opremi, ali osoblje je ono najbitnije. Nego kolika je cijena cirkona i emax-a po zubu?
druskane ja asikujem vec neko vrijeme da produzim ove svoje prednje kljove, ljudi mi preporucili cirkon u 50KM je razlika ali kako sam vidio radove stvarno lijepo izgledaju...
300KM emax i 350KM su cirkoni...

ja se dvoumim samp izmedju ljuspice i pune cirkonske navlake jer mi je samo bitna duzina zuba...
Ja sam prije par godina radio navlake za zube kod dr. Tanovica, placao 220 KM po zubu + kocice. On mi je rekao da ce biti minimalno 5-6 godina, ali nije toliko izdrzalo. Doslo vrijeme da se uradi nesto dugorocnije pa sam otisao na preporuku u ordinaciju A&S i dogovorili smo cirkon da radimo, javim rezultate. Inace, sve preporuke za ordinaciju, osoblje im je stvarno ljubazno.
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#1723 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by CPT »

mali Ninja wrote:
isx wrote:Svaka čast na fensi ordinaciji i zadnjoj hi tech opremi, ali osoblje je ono najbitnije. Nego kolika je cijena cirkona i emax-a po zubu?
druskane ja asikujem vec neko vrijeme da produzim ove svoje prednje kljove, ljudi mi preporucili cirkon u 50KM je razlika ali kako sam vidio radove stvarno lijepo izgledaju...
300KM emax i 350KM su cirkoni...

ja se dvoumim samp izmedju ljuspice i pune cirkonske navlake jer mi je samo bitna duzina zuba...
oboje je losa ideja... ako vec moras onda drugo
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#1724 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by moonca »

CPT wrote:
mali Ninja wrote:
isx wrote:Svaka čast na fensi ordinaciji i zadnjoj hi tech opremi, ali osoblje je ono najbitnije. Nego kolika je cijena cirkona i emax-a po zubu?
druskane ja asikujem vec neko vrijeme da produzim ove svoje prednje kljove, ljudi mi preporucili cirkon u 50KM je razlika ali kako sam vidio radove stvarno lijepo izgledaju...
300KM emax i 350KM su cirkoni...

ja se dvoumim samp izmedju ljuspice i pune cirkonske navlake jer mi je samo bitna duzina zuba...
oboje je losa ideja... ako vec moras onda drugo
Ako ti je zub inace ok, ja bi ipak ljuspicu radila, jer navlakom brusis cijeli zub, i korijen se priprema za navlaku- moguce komplikacije.

Od svega je najvaznije da ti boju usklade sa ostalim zubima, inace ce da strse onda moras i ostale korigovati. :-)
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#1725 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by CPT »

moonca wrote:Od svega je najvaznije da ti boju usklade sa ostalim zubima, inace ce da strse onda moras i ostale korigovati. :-)
ako zeli "produziti" zube (kao sto je pise) to ne moze uraditi sa ljuspicama... to se ne radi cak ni "cirkonima" za prednje zube
Post Reply