Koji stomatolog u Sarajevu?

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
Alive
Posts: 386
Joined: 12/04/2010 15:05

#1651 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Alive »

Donnie Smith wrote:je li istina da nije mudro nakon "određenih godina" nositi aparatić, navodno, formirali su se već korjenovi za hranjenje zuba pa...zubi se isprave ali nakon nekog vremena, slome se? :D :-D
Nije istina. Bez brige. Fiksni aparat mozes postaviti kada god. Ja sam sa 28 godina nosio fiksni aparat. Dakle bez brige :thumbup:
User avatar
Donnie Smith
Posts: 1720
Joined: 23/06/2012 11:48

#1652 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Donnie Smith »

Alive wrote:
Donnie Smith wrote:je li istina da nije mudro nakon "određenih godina" nositi aparatić, navodno, formirali su se već korjenovi za hranjenje zuba pa...zubi se isprave ali nakon nekog vremena, slome se? :D :-D
Nije istina. Bez brige. Fiksni aparat mozes postaviti kada god. Ja sam sa 28 godina nosio fiksni aparat. Dakle bez brige :thumbup:
Kod drugarice pukli zubi :D

A i ovo me zanima, da li na cijenu aparatića utječe i broj zuba koje treba ispraviti ii je svejedno, on košta koliko košta pa ispravljao 3 6 ili 8? Zna neko?
Alive
Posts: 386
Joined: 12/04/2010 15:05

#1653 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Alive »

Donnie Smith wrote:
Alive wrote:
Donnie Smith wrote:je li istina da nije mudro nakon "određenih godina" nositi aparatić, navodno, formirali su se već korjenovi za hranjenje zuba pa...zubi se isprave ali nakon nekog vremena, slome se? :D :-D
Nije istina. Bez brige. Fiksni aparat mozes postaviti kada god. Ja sam sa 28 godina nosio fiksni aparat. Dakle bez brige :thumbup:
Kod drugarice pukli zubi :D

A i ovo me zanima, da li na cijenu aparatića utječe i broj zuba koje treba ispraviti ii je svejedno, on košta koliko košta pa ispravljao 3 6 ili 8? Zna neko?
Ne utjece broj zuba. To je malo kompleksnije... Ne radi se tu samo o ispravljanju jedan-dva zuba nego cijelog "sistema" da se tako izrazim. Redovne kontrole su potrebne, mjenjanje lukova (zica onih) gumica itd. Ima tu puno posla i nije tako jednostavno. Dakle kao sto kazes kosta koliko kosts :-D
User avatar
Donnie Smith
Posts: 1720
Joined: 23/06/2012 11:48

#1654 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Donnie Smith »

Kod dr. Malika Hadžimešića: cijena usluge za ispravljanje položaja zuba iznosi 1500KM po vilici.
Cijena krunica je
Metalkeramicka 220KM
Metalkeramicka sa sulterom 260KM
Cirkonkeramicka 500KM.

Šta su uopšte krunice, jel to ono ispod navlake što ide ili... :roll: i u čemu je razlika. Imaju li navlake rok trajanja? :D
User avatar
mali Ninja
Posts: 2130
Joined: 22/09/2007 21:10

#1655 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by mali Ninja »

Donnie Smith wrote:Kod dr. Malika Hadžimešića: cijena usluge za ispravljanje položaja zuba iznosi 1500KM po vilici.
Cijena krunica je
Metalkeramicka 220KM
Metalkeramicka sa sulterom 260KM
Cirkonkeramicka 500KM.

Šta su uopšte krunice, jel to ono ispod navlake što ide ili... :roll: i u čemu je razlika. Imaju li navlake rok trajanja? :D
krunice su zapravo navlake, to je dio zuba iznad desni tj koji se vidi. ja mislim da navlake imaju rok trajanja kao i sve sto ima, pa nista nije vjecno :D

moja tetka i rodica su radile u hrasnici, cijena metalkeramike bila 200KM, a cirkon 350KM. :thumbup:
User avatar
piupiu
Posts: 16588
Joined: 05/01/2008 05:08

#1656 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by piupiu »

Nisrin wrote:
piupiu wrote:
Alive wrote:Nema na cemu :thumbup:

Da, to je to OPT ili OPG kako ko naziva. Uradite to radi sebe jer bez te dijagnostike ne mozete biti sigurni sto se tice nazovimo potpunog zdravlja zuba.

Air Flow uklanja mrlje i cesti ali ni on nije tako svemocan da ukloni sve mrlje. Zato se koristi kombinacija ultrazvucno ciscenje kamenca i Air flow. I nakon toga opet nekada znaju ostati mrlje ili promjene boje nazalost u nekoj manjoj kolicini. E sada postoje i druge mrlje a ne samo od recimo kafe i cigara (nikotinske mrlje se nekada tesko skidaju, uvijek tackica ostane u vecini slucajeva). Nedostatak nekih vitamina cesto na caklini zuba uzrokuje mrlje. Iskusan stomatolog ce to prepoznati.
Alive, ko u Sarajevu dobro radi s Air flowom? Zahvaljujem na mišljenju.

Ja sam radila kod onog Senada, na Grbavici kod semafora gdje se ide prema Vracama...moram naci kako se preziva, odlicno je uradio, a radio je kombinaciju uz ciscenje + airflow...upravo da bi vidio da nesto nije karijes ili su mrlje (iako ne pusim i ne pijem kafu)..Na kraju je zakljucio da nemam karijesa, a i mene nikad zubi nisu boljeli..tako da vise nisam sigurna da li je to bila pouzdana tehnika!

Hmmm. Dr Hodžić? I hvala na preporuci!
User avatar
Daryl Dixon
Posts: 6466
Joined: 18/06/2014 01:09
Location: Šeher Sarajevo

#1657 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Daryl Dixon »

zubar u Sa da radi vikendom?
hvala
User avatar
Kona__
Posts: 666
Joined: 10/07/2006 13:55

#1658 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Kona__ »

Daryl Dixon wrote:zubar u Sa da radi vikendom?
hvala
Quick Smile u Importanne centru radi subotom.
User avatar
Daryl Dixon
Posts: 6466
Joined: 18/06/2014 01:09
Location: Šeher Sarajevo

#1659 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Daryl Dixon »

hvala kono :thumbup:
Rosso
Posts: 191
Joined: 23/06/2010 23:39

#1660 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Rosso »

Radi i Pirović subotom, do 14:00.
User avatar
Dilibus
Posts: 131
Joined: 15/01/2018 08:36

#1661 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Dilibus »

Neko preporuku za zubara na Ilidzi,i cijene popravki?
User avatar
Mea_parvitas
Posts: 2598
Joined: 18/03/2015 01:36

#1662 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Mea_parvitas »

Moja preporuka je da ne ides Dzuburu, a ne znam ko je dobar.
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2508
Joined: 16/06/2014 20:33

#1663 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Dosadno mii »

Imal kakvih zubara u istocnom sarajevu za preporuku?
User avatar
konektovan
Posts: 40481
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#1664 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by konektovan »

Dosadno mii wrote:Imal kakvih zubara u istocnom sarajevu za preporuku?
Dr. Igor Lukic
Jako dobar, prijatan i cestit
Nisam siguran je li spasovdanska ili neka druga ulica. Ali kad se ide od tom-a prema simpo salonu namještaja, ideš samo pravo, nije teško naci...a
User avatar
konektovan
Posts: 40481
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#1665 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by konektovan »

Kona__ wrote:
Daryl Dixon wrote:zubar u Sa da radi vikendom?
hvala
Quick Smile u Importanne centru radi subotom.
Ponesi kreditnu karticu :mrgreen:
User avatar
Donnie Smith
Posts: 1720
Joined: 23/06/2012 11:48

#1666 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Donnie Smith »

Dilibus wrote:Neko preporuku za zubara na Ilidzi,i cijene popravki?
Heliodent, Mala Aleja, plomba s anestezijom 40 KM.
Last edited by Donnie Smith on 04/04/2018 21:15, edited 1 time in total.
Kontas?!
Posts: 2070
Joined: 09/04/2012 22:33

#1667 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Kontas?! »

Dilibus wrote:Neko preporuku za zubara na Ilidzi,i cijene popravki?
Imas Pirovica sad i na Ilidzi.
User avatar
Donnie Smith
Posts: 1720
Joined: 23/06/2012 11:48

#1668 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Donnie Smith »

ulpinian wrote:Skrećem pažnju da u širokom luku zaobilazite ordinaciju "Heliodent" u Maloj Aleji na Ilidzi. Veće pljačke i lošije usluge nema u ovom kantonu :x
Ban-Kai - na ovaj sam komentar mislila. A može biti i samo konkurentska pljuvačina iz susjedne ordinacije. :mrgreen:
User avatar
mali Ninja
Posts: 2130
Joined: 22/09/2007 21:10

#1669 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by mali Ninja »

kiki-miki wrote:
mali Ninja wrote:
krunice su zapravo navlake, to je dio zuba iznad desni tj koji se vidi. ja mislim da navlake imaju rok trajanja kao i sve sto ima, pa nista nije vjecno :D

moja tetka i rodica su radile u hrasnici, cijena metalkeramike bila 200KM, a cirkon 350KM. :thumbup:
Kod koga, moze li ime ili kontakt telefon?
dr foco, 061911180 je kontakt. sretno
User avatar
Donnie Smith
Posts: 1720
Joined: 23/06/2012 11:48

#1670 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Donnie Smith »

A je li bolno to navlačenje navlaka, i koliko otprilike traje jedan zub? :mrgreen:
Mislim, dok je postave, koliko traje :D
User avatar
konektovan
Posts: 40481
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#1671 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by konektovan »

Donnie Smith wrote:A je li bolno to navlačenje navlaka, i koliko otprilike traje jedan zub? :mrgreen:
Mislim, dok je postave, koliko traje :D
Par dana strpljenja i osmjeh sija. :mrgreen:
Naravno, dosta toga zavisi i od same laboratorije, kad budu probe, treba li raditi neke korekcije itd.
Sokka
Posts: 3
Joined: 14/04/2013 22:27

#1672 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Sokka »

Pozdrav, da li iko zna cijenu jednog implantata kod dr. Bičakčić, također koliko košta 3D/RTG snimanje gornje i donje vilice i naravno kakvi su dojmovi dr. Bičakčić. Da li možete preporučiti druge stomatologe koji rade implantate i cijene istog. Hvala.
User avatar
mali Ninja
Posts: 2130
Joined: 22/09/2007 21:10

#1673 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by mali Ninja »

raja ja mislim da ovi implantati nisu za svakoga, kad sam procitao kakvo odrzavanje higijene mora biti sa implantatima, mislim da 10% ljudi moze sa pravom da ih ugradi, a druga stvar je i cijena gdje ispod 10.000KM ne mozete imati most punu vilicu...

minimalno 4 implantata po 1500KM = 6000KM, navlake 12 komada po 350KM (cirkon) = 4200KM

ukupno 10.200KM plus snimak plus nepredvidjeni troskovi, oko 10.500KM ukupno :D
sportman1
Posts: 1505
Joined: 26/12/2013 22:36

#1674 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by sportman1 »

90% zubara su lopovi. uvijek drugo misljenje potrazite osim ako niste sigurni u svog zubara.
ja da sam ih slusao sta laprtdaju prvo bi mi sve zube popravili pa povadili.

uzas zivi.

meni niko nije imao tu jednostavnu cinjenicu da kaze pa sam saam osjetio kad mi je 2 zdrava zuba "popravila" i htjela da ide dalje na treci cetvrti itd.

uzas od ljudi.
User avatar
mali Ninja
Posts: 2130
Joined: 22/09/2007 21:10

#1675 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by mali Ninja »

sportman1 wrote:90% zubara su lopovi. uvijek drugo misljenje potrazite osim ako niste sigurni u svog zubara.
ja da sam ih slusao sta laprtdaju prvo bi mi sve zube popravili pa povadili.

uzas zivi.

meni niko nije imao tu jednostavnu cinjenicu da kaze pa sam saam osjetio kad mi je 2 zdrava zuba "popravila" i htjela da ide dalje na treci cetvrti itd.

uzas od ljudi.
ti si bas ograjisao na zubara :D
Post Reply