Koji stomatolog u Sarajevu?

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2515
Joined: 16/06/2014 20:33

#1551 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Dosadno mii »

Jel pirovic kod Evrope ili na pofalicima
Mentha_Piperita
Posts: 310
Joined: 03/08/2015 00:32

#1552 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Mentha_Piperita »

Dosadno mii wrote:Jel pirovic kod Evrope ili na pofalicima
Obje ordinacije rade.
User avatar
refffko
Posts: 1136
Joined: 05/03/2014 18:25

#1553 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by refffko »

Je li puno za lijecenje i popravku zuba dati 120KM?
Nesto mi to skupo zvucalo kad mi rece. Da odem kod jos nekog stomatologa?
U pitanju je gornja sedmica.
User avatar
Lucazode
Posts: 2743
Joined: 27/03/2008 18:06
Location: Where I belong.

#1554 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Lucazode »

refffko wrote:Je li puno za lijecenje i popravku zuba dati 120KM?
Nesto mi to skupo zvucalo kad mi rece. Da odem kod jos nekog stomatologa?
U pitanju je gornja sedmica.
Nije.
User avatar
Truba
Posts: 81623
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1555 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Truba »

meni gornja cetvorka bila 210

grand centar ilidza :roll: :roll: :roll: čišćenje 150 jer ima 2 kanala :|
User avatar
Lucazode
Posts: 2743
Joined: 27/03/2008 18:06
Location: Where I belong.

#1556 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Lucazode »

Imam u planu raditi cirkone pa molim za preporuku kvalitetnog stomatologa ili više njih.

Poželjna iskustva iz prve ruke :)

Tnx!

P.S.
Jako loša iskustva sa sa slikanjem zuba u Sanasa na Ilidži.

Dakle, cutting edge radiološka aparatura no ad hoc pristup, improvizacija redoslijeda radnji, tipa "ti ovo, ja ono, hoćel program, slika se izbrisa, drži ne daj" pa je tako 4 puta morao mi uslikati zub da bi na kraju moj doktor rekao da se korjeni uopće ne vide i uputio me kod Bičakčića gdje se agonija konačno završila.
drama
Posts: 487
Joined: 14/10/2006 16:09

#1557 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by drama »

Black swan wrote:meni gornja cetvorka bila 210

grand centar ilidza :roll: :roll: :roll: čišćenje 150 jer ima 2 kanala :|

To je realna cijena, narocito ako je u pitanju bila nadogradnja.
Endodontski tretman gornjih molara za 120 KM je nerealno
jer toliko iznosi lijecenje prednjih zuba koji imaju jedan korjen.
Gornji molari imaju tri korjena i u njima 3, 4 ili nekad i vise kanala
tako da lijecenje ovih zuba je kompleksno i zahtjeva i znanje i aparaturu.
Realna cijena je 300KM i vise.
User avatar
Tesla10
Posts: 1894
Joined: 14/05/2013 14:44

#1558 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Tesla10 »

Pozdrav!

Zanima me kolika je razlika u cijeni i kvaliteti usluge između državnog i privatnog stomatologa?

Zub mi je šupalj, boli me, pa želim da vidim gdje je najbolje ali i najjeftinije da odem.
DeLegeFerenda
Posts: 6
Joined: 16/01/2017 03:24

#1559 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by DeLegeFerenda »

Tesla10 wrote:Pozdrav!

Zanima me kolika je razlika u cijeni i kvaliteti usluge između državnog i privatnog stomatologa?

Zub mi je šupalj, boli me, pa želim da vidim gdje je najbolje ali i najjeftinije da odem.

Pa sad. Generalizirati ne možeš i reći da je svaka državna stomatološka služba lošijeg kvaliteta od privatnih. Što se tiče cijene, ako imaš zdravstveno osiguranje, Dom zdravlja bi morao imati stomatologa, i on je u skladu sa osiguranjem, džaba. Dakle odeš i rezerviraš termin. A što se tiče privatnika, ne znam zaista raspon cijena za pojedinačne usluge. Moj ti je prijedlog da odeš na kontrolni pregled u državnu, ako već želiš ili ne možeš trenutno dati novac, pa vidi šta će ti reći i sviđa li ti se zubar/ka. Mada, u slučaju da imaš novca, vjerovatno ćeš pouzdaniju i bržu uslugu dobit kod nekog privatnika :)
User avatar
mali Ninja
Posts: 2130
Joined: 22/09/2007 21:10

#1560 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by mali Ninja »

Tesla10 wrote:Pozdrav!

Zanima me kolika je razlika u cijeni i kvaliteti usluge između državnog i privatnog stomatologa?

Zub mi je šupalj, boli me, pa želim da vidim gdje je najbolje ali i najjeftinije da odem.
ako je šupalj i boli, a jedan korijen ima, 20 marki u dzep i pravac hrasnica stomatoloska dr foco, ako ima 2 ili vise korjenova onda ponesi 30, a ako te strah, uspavaju te pa mozes da se probudis bez ijednog u glavi ako naredis :D
User avatar
Sunrise00
Posts: 4484
Joined: 20/06/2008 22:48
Location: Tamo gdje i kisa kad pada, nije prosto kisa :)

#1561 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Sunrise00 »

Ima li neko iskustva sa doktorom Herceglicem u ordinaciji Pirovic na Pofalicima? Konkretno sa navlakama kod njega?
User avatar
Spear
Posts: 270
Joined: 01/07/2011 20:27
Location: in your head

#1562 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Spear »

Pozdrav ljudi.

ja nikad u zivotu nisam zub izvadio a imam skoro 30 banki :D a nisam ih vala ni nešto puno radio, malo sam problema imao po tom pitanju.
Moje iskustvo sa zubarima je nikakvo, u smislu da ne znam sta se moze unaprijediti estetski kakvi su procesi itd itd ja veze nemam. ja sam isao na studentsku kliniku ako šta zaboli i eto.

Uglavnom sad bi volio naći privatnog stomatologa koji će mi popraviti šta se ima za popraviti, i sa kim se mogu posavjetovati kako mogu unaprijediti estetiku zuba. Malo sam guglao ove neke krunice se čine kao nešto za mene.

Uglavnom koga mi preporučujete u Sarajevu, jel ista osoba može da mi popravi i da radi na toj estetici ili?
Maybach
Posts: 465
Joined: 24/07/2008 15:31

#1563 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Maybach »

Nakon rtg snimka ustanovljeno je da na korijenu zuba imam cistu,zuba koji je vec ranije lijecen,bez zivca i pod navlakom.Predlaze mi se neko ciscenje te ciste,pretpostavljam hiruski.Ima li neko da je to radio,kakva je procedura i oporavak?I koga preporucujete?Meni bi trebao raditi dr.Igor cini mi se.Ne znam ko je u pitanju.Generalno se bojim tog zahvata bez obzira ko ga radio :(
drama
Posts: 487
Joined: 14/10/2006 16:09

#1564 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by drama »

Maybach wrote:Nakon rtg snimka ustanovljeno je da na korijenu zuba imam cistu,zuba koji je vec ranije lijecen,bez zivca i pod navlakom.Predlaze mi se neko ciscenje te ciste,pretpostavljam hiruski.Ima li neko da je to radio,kakva je procedura i oporavak?I koga preporucujete?Meni bi trebao raditi dr.Igor cini mi se.Ne znam ko je u pitanju.Generalno se bojim tog zahvata bez obzira ko ga radio :(

Hirurski zahvat resekcije vrha korjena ili apikotomija radi se u lokalnoj anesteziji.
Oporavak traje do 7 dana, sa ili bez otoka, u sustini rutinska operacija koju radi
oralni ili maksilofacijalni hirurg. Ne bi trebalo biti nikakvih problema niti komplikacija.
Nisam siguran ko je dr Igor mozda je u pitanju dr Ivor Licender, MF hirurg tako da bez brige,
proci ce to bez problema.
Maybach
Posts: 465
Joined: 24/07/2008 15:31

#1565 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Maybach »

drama wrote:
Maybach wrote:Nakon rtg snimka ustanovljeno je da na korijenu zuba imam cistu,zuba koji je vec ranije lijecen,bez zivca i pod navlakom.Predlaze mi se neko ciscenje te ciste,pretpostavljam hiruski.Ima li neko da je to radio,kakva je procedura i oporavak?I koga preporucujete?Meni bi trebao raditi dr.Igor cini mi se.Ne znam ko je u pitanju.Generalno se bojim tog zahvata bez obzira ko ga radio :(

Hirurski zahvat resekcije vrha korjena ili apikotomija radi se u lokalnoj anesteziji.
Oporavak traje do 7 dana, sa ili bez otoka, u sustini rutinska operacija koju radi
oralni ili maksilofacijalni hirurg. Ne bi trebalo biti nikakvih problema niti komplikacija.
Nisam siguran ko je dr Igor mozda je u pitanju dr Ivor Licender, MF hirurg tako da bez brige,
proci ce to bez problema.
Hvala!!!!Nikako da odgovorim,jos to ne odradih jer me izgleda samo zavlace, te je cista, te je sinus, te je na kraju cista koja je pored sinusa ili nekako s njim se preklapa,uglavnom niko mi nista nije javio dalje za termin, a ja se bojim ko god bude radio, da ce mi povrijediti sinus :(
peepeep
Posts: 940
Joined: 10/10/2016 12:04

#1566 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by peepeep »

Ima li kakav na Grbavici da dobro vadi zube? :D
drama
Posts: 487
Joined: 14/10/2006 16:09

#1567 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by drama »

Maybach wrote:
drama wrote:
Maybach wrote:Nakon rtg snimka ustanovljeno je da na korijenu zuba imam cistu,zuba koji je vec ranije lijecen,bez zivca i pod navlakom.Predlaze mi se neko ciscenje te ciste,pretpostavljam hiruski.Ima li neko da je to radio,kakva je procedura i oporavak?I koga preporucujete?Meni bi trebao raditi dr.Igor cini mi se.Ne znam ko je u pitanju.Generalno se bojim tog zahvata bez obzira ko ga radio :(

Hirurski zahvat resekcije vrha korjena ili apikotomija radi se u lokalnoj anesteziji.
Oporavak traje do 7 dana, sa ili bez otoka, u sustini rutinska operacija koju radi
oralni ili maksilofacijalni hirurg. Ne bi trebalo biti nikakvih problema niti komplikacija.
Nisam siguran ko je dr Igor mozda je u pitanju dr Ivor Licender, MF hirurg tako da bez brige,
proci ce to bez problema.
Hvala!!!!Nikako da odgovorim,jos to ne odradih jer me izgleda samo zavlace, te je cista, te je sinus, te je na kraju cista koja je pored sinusa ili nekako s njim se preklapa,uglavnom niko mi nista nije javio dalje za termin, a ja se bojim ko god bude radio, da ce mi povrijediti sinus :(

Ne znam zaista sta bi moglo biti ali ako iz nekog razloga odugovlace ili ne zele to raditi,
najbolje bi bilo potraziti nekog drugog, Tesko je bilo koga preporuciti i na taj nacin preuzeti odgovornost
ali da meni treba nesto slicno ja bih se obratio dr. Naidi Hadziabdic ili dr. Trninicu sa fakulteta, eventualno
dr. Zunicu.
drama
Posts: 487
Joined: 14/10/2006 16:09

#1568 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by drama »

peepeep wrote:Ima li kakav na Grbavici da dobro vadi zube? :D
Ako imate zdravstveno osiguranje, javite se u ambulantu grbavica i izaberete nekog od stomatologa.
Dakle, ako niste ranije izabrali nekog od stomatologa u domu zdravlja uzmite papire za odabir st.
tamo gdje ovjeravate knjizicu i javite se u ambulantu.
peepeep
Posts: 940
Joined: 10/10/2016 12:04

#1569 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by peepeep »

drama wrote:
peepeep wrote:Ima li kakav na Grbavici da dobro vadi zube? :D
Ako imate zdravstveno osiguranje, javite se u ambulantu grbavica i izaberete nekog od stomatologa.
Dakle, ako niste ranije izabrali nekog od stomatologa u domu zdravlja uzmite papire za odabir st.
tamo gdje ovjeravate knjizicu i javite se u ambulantu.
Nemoj(te) molim (vas) da se javljam u ambulantu jer su ono nesposobnjakovići samo takvi. Zadnji put kada sam se javio, završio sam sa zubom kojeg sam tri mjeseca pljuvao u komadićima jer se njima dalo zajebavati sa poslom. Hvala (vam) na savjetu ali ne. Privatno i samo privatno i to samo provjerenom stomatologu za kojeg znam da je radio sa ljudima i da zna šta radi.
User avatar
Truba
Posts: 81623
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1570 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Truba »

drama wrote:
Black swan wrote:meni gornja cetvorka bila 210

grand centar ilidza :roll: :roll: :roll: čišćenje 150 jer ima 2 kanala :|

To je realna cijena, narocito ako je u pitanju bila nadogradnja.
Endodontski tretman gornjih molara za 120 KM je nerealno
jer toliko iznosi lijecenje prednjih zuba koji imaju jedan korjen.
Gornji molari imaju tri korjena i u njima 3, 4 ili nekad i vise kanala
tako da lijecenje ovih zuba je kompleksno i zahtjeva i znanje i aparaturu.
Realna cijena je 300KM i vise.
cega ba tristo
jesam li ja prespavao stoljece
i prije 12 godina su se kvarili zubi pa s lijecenjem ovo ono ne bude ni 80

nesto sam bas preskočio
neki dogadjaj
mozda ima veze s invaziom na irak pa su cijene skocile
ili sindikat mesara smatra da su im malo kuce i vile sto imaju za popravku zuba

nedavno cujem vadjenje zuba babi koji se mrdaju kad prica 40 maraka
nekada je cijena za ovo bila 5-10 :?
User avatar
ilkbahar
Posts: 1108
Joined: 19/01/2014 21:36

#1571 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by ilkbahar »

refffko wrote:Je li puno za lijecenje i popravku zuba dati 120KM?
Nesto mi to skupo zvucalo kad mi rece. Da odem kod jos nekog stomatologa?
U pitanju je gornja sedmica.
Ako.je u pitanju lijecenje, odnosno endodoncija, tj ciscenje i punjenje kanala zuba, onda je ovo super povoljna cijena. Mene je jedna oderala prosle godine, lijecenje sedmice naplatila 380 doduse sa sarafom koji kosta 50 KM, uz izgovor da je u pitanju sedmica koja ima tri kanala. Mislim da su im i cijene formirane po ciscenju i punjenju kanala a ne po zubu. Tako da je ovo tvoje sasvim ok cijena.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72773
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#1572 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Velkoski »

THEC
Posts: 546
Joined: 05/01/2016 14:49

#1573 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by THEC »

inace ko dijete isao zubaru, jedva prezivio vadjenje i od tad nikad vise, teske traume ostale :lol: ali eto doslo vrijeme da se ponovo razmisli o tome jer su mi jedno tri zuba bukvalno pukla na pola, naravno ne odjednom nego tokom godina ali eto ovaj zadnji me je malo zabrinuo pa me zanima gdje bi se moglo uraditi ovo ko na videu i koliko bi me ustvari to kostalo, prvo sam mislio ici da ih vadim ali eto ako postoji opcija da se ipak nekako poprave to mi se vise svidja, eh sad jedino ako je bas preskupo onda se moze i bez njih :lol:

https://www.youtube.com/watch?v=lIJJqoMfO9g
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6765
Joined: 20/02/2013 14:14

#1574 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Cherry-Cherry »

Gdje sada radi stomatolog Elmira Huskić iz Sanase na Grbavici?
Kapri
Posts: 832
Joined: 20/11/2011 12:14

#1575 Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

Post by Kapri »

Bajrovic na Drveniji-zna li neko kakav je?
Post Reply