Koji ste film DANAS pregledali ?

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Hame_
Posts: 5502
Joined: 31/08/2007 21:42
Location: Soba, Srebrnik, Županija tuzlanska, HiB, Evropa, Svjeverna strana Zemlje, Mjesec, Sunce, odosmo u PM
Contact:

#3401 Re: Koji ste film DANAS pregledali ?

Post by Hame_ »

dale cooper wrote:Image

Solidan, iako ne bih rekao da je ni među top 5 filmova Aronofskog. Ne vidim čemo onoliko halabuke i kontroverze
jer film nije težak za razumiti. U samoj svojoj suštini se radi o destruktivnom odnosu između umjetnika (poete u
ovom slučaju) i njegove muze. Odnos u kojem jedna strana daje sve, a druga bezobzirno i gramzivo uzima.
Naravno postoje iste tako slične veze između nekih muškaraca i žena. Neke od tema koje film takođe obrađuje su megalomanija,
opsjednutost slavom i priznanjem kao i otrovnošću istih. Uglavnom ne vidim zašto je Aronofsky izlazio u javnost sa objašnjenjima,
jer mislim da nije bilo nikakve potrebe za tim. Nije on jedini koji pravi eksperimentalne metafizičke filmove. Valjda publika
koja ulazi u kino da gleda neki njegov film zna šta treba očekivati. Ne treba ih držati za ruke. Zar niko nije ništa naučio
od tate Lyncha? :mrgreen:
Ja ga nisam tako razumio.

Ja sam ga razumio kao ponor u kojem su kreativni ljudi. Kako je tamo gdje se stvara i kako je teško odvojiti ovaj i taj svijet - kad si već tamo. Da bi napravio nešto, moraš otići u belaj - ko ovaj u filmu što belaiše.

Pa "De nam opet snimi i napiši nešto duboko.", a tip se baildiso i jedva živ osto. Ko vas ebe duboke!

Nejse, košto u filmu reče - svako ga je shvatio drugačije.

Odo u drugu sobu... :mrgreen:
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#3402 Re: Koji ste film DANAS pregledali ?

Post by johnnykola »

Pogledao sam prvih 20 minuta i zasovio. Prenaglašena mi je gluma bila Dženiferke,, alo možda je to namjerno uradio. Morat ću zraknuti do kraja. Btw, po meni najbolji njegov Wrestler je u četvrtak 28.12. na HRT2 u 21.00 sati. Najavit ću ga, naravno.
User avatar
dale cooper
Posts: 28464
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#3403 Re: Koji ste film DANAS pregledali ?

Post by dale cooper »

omar little wrote:
dale cooper wrote:
I like you omarka, ali seri brate kad pogledaš film. Pa da onda rahat i sa pokrićem možeš pričati o njegovoj pretencioznosti (a nije
da nema i toga) :mrgreen:



ja sa pokricem i serem. i sracu. da citas sta ja pisem vidio bi da se bavim njim kao likom i redateljem, desavanjima oko izlaska filma i marketingom. za to mi gledanje filma ne treba.film sam ja nikad nisam komentirala.
Sva pizdarija i zbrka je nastala oko sadržaja samog filma, a da bi procijenila da li je opravdana trebaš pogledati film. Barem ja tako mislim.
Eh sad ako želiš da se baviš samim redateljem i njegovim karakterom i falinkama to je druga stvar. Ja i ostali koji smo gledali Mother! govorimo isključivo o ovom filmu. I nema ba potrebe za grubim tonovima, ja sam ovo "seri" upotrijebio u sasvim šaljivom i jaranskom kontekstu. :)

Cijenim tvoje mišljenje, ali mislim da je ovdje u potpunosti obojeno tvojom nesnošljivošću prema Aronofskom. I ok je to, ne voliš
lika ni njegove filmove, sve poštujem. Ali je malo djetinjasto ulaziti u rasprave o njegovim filmovima koje čak nisi ni pogledala.
User avatar
dale cooper
Posts: 28464
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#3404 Re: Koji ste film DANAS pregledali ?

Post by dale cooper »

Hame_ wrote:
dale cooper wrote:Image

Solidan, iako ne bih rekao da je ni među top 5 filmova Aronofskog. Ne vidim čemo onoliko halabuke i kontroverze
jer film nije težak za razumiti. U samoj svojoj suštini se radi o destruktivnom odnosu između umjetnika (poete u
ovom slučaju) i njegove muze. Odnos u kojem jedna strana daje sve, a druga bezobzirno i gramzivo uzima.
Naravno postoje iste tako slične veze između nekih muškaraca i žena. Neke od tema koje film takođe obrađuje su megalomanija,
opsjednutost slavom i priznanjem kao i otrovnošću istih. Uglavnom ne vidim zašto je Aronofsky izlazio u javnost sa objašnjenjima,
jer mislim da nije bilo nikakve potrebe za tim. Nije on jedini koji pravi eksperimentalne metafizičke filmove. Valjda publika
koja ulazi u kino da gleda neki njegov film zna šta treba očekivati. Ne treba ih držati za ruke. Zar niko nije ništa naučio
od tate Lyncha? :mrgreen:
Ja ga nisam tako razumio.

Ja sam ga razumio kao ponor u kojem su kreativni ljudi. Kako je tamo gdje se stvara i kako je teško odvojiti ovaj i taj svijet - kad si već tamo. Da bi napravio nešto, moraš otići u belaj - ko ovaj u filmu što belaiše.

Pa "De nam opet snimi i napiši nešto duboko.", a tip se baildiso i jedva živ osto. Ko vas ebe duboke!


Nejse, košto u filmu reče - svako ga je shvatio drugačije.

Odo u drugu sobu... :mrgreen:
Da, na nekoj razini film progovara i o teškoći stvaranja i writer's blocku. Lično ne smatram to kao srž samog filma,
ali je definitvno ugrađeno u priču. :)
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#3405 Re: Koji ste film DANAS pregledali ?

Post by omar little »

dale cooper wrote:
Sva pizdarija i zbrka je nastala oko sadržaja samog filma, a da bi procijenila da li je opravdana trebaš pogledati film. Barem ja tako mislim.
Eh sad ako želiš da se baviš samim redateljem i njegovim karakterom i falinkama to je druga stvar. Ja i ostali koji smo gledali Mother! govorimo isključivo o ovom filmu. I nema ba potrebe za grubim tonovima, ja sam ovo "seri" upotrijebio u sasvim šaljivom i jaranskom kontekstu. :)

Cijenim tvoje mišljenje, ali mislim da je ovdje u potpunosti obojeno tvojom nesnošljivošću prema Aronofskom. I ok je to, ne voliš
lika ni njegove filmove, sve poštujem. Ali je malo djetinjasto ulaziti u rasprave o njegovim filmovima koje čak nisi ni pogledala.
zbrka je nastala oko njegovog napuhanog ega koji je odbio bilo kakvu promociju i marketing filma prije otvaranja. ti si komentirao kampanju nakon premijere (direktni rezultat ovog prvog) i ja sam se na to oglasila. da si se bavio iskljucivo filmom ja ne bih komentirala.

zasto je moj "ton" grub a tvoj nije? nisam nikakav ton nakacila na moj post, nikakav.

ja sam svaki njegov film, osim ovog, pogledala i sasvim dobro poznajem i aronofskog i svijet filma da bih, bez ikakvih problema, mogla komentirati lika i kontekst. nemam pojma odakle ti ideja da ja sve njegove filmove ne volim. meni je sad, recimo, djetinjasto to tvoje pridikovanje meni kako i kada se o filmu moze komentirati pa cu ovdje zavrsiti sa pricom. :)
User avatar
medvjed23
Posts: 26811
Joined: 16/07/2010 13:49

#3406 Re: Koji ste film DANAS pregledali ?

Post by medvjed23 »

Image
User avatar
black
Posts: 17156
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#3407 Re: Koji ste film DANAS pregledali ?

Post by black »

johnnykola wrote:Pogledao sam prvih 20 minuta i zasovio. Prenaglašena mi je gluma bila Dženiferke,, alo možda je to namjerno uradio. Morat ću zraknuti do kraja. Btw, po meni najbolji njegov Wrestler je u četvrtak 28.12. na HRT2 u 21.00 sati. Najavit ću ga, naravno.
ma Wrestler je filmcina za ovo sranje :wink: :mrgreen:
bolje citati Derridu :mrgreen:
User avatar
B6Redhell
Posts: 5877
Joined: 25/12/2010 04:56

#3408 Re: Koji ste film DANAS pregledali ?

Post by B6Redhell »

https://g.co/kgs/xsAziB

Veceras gledah film the killing of a sacred deer. Nicole kidman i colin farell, jedna od sporednih uloga je i mladi sanel suljic djete bosanske dijaspore u atlanti. Koji glumi sina od nicole i colina.
Film je tezak ko zemlja. Sto bi rekli cold blooded. Vrijedi pogledati.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#3409 Re: Koji ste film DANAS pregledali ?

Post by hadzinicasa »

ovaj clanak - iskoci mi tudej - stavljam samo zbog zadnje recenice (radi se i opet o mother!)

Da li je to Pjesnik i njegova sudbina u filmu, ili neuhvatljivi osjećaj koji će ovaj film zasigurno ostaviti na vas kada ga odgledate, ostaje na svima nama lično da prosudimo.

tacno neuhvatljivi osjecaj koji nikako nisam mogla definirati niti iskazati rijecima.
http://www.prometej.ba/clanak/kultura/s ... irode-3494
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#3410 Re: Koji ste film DANAS pregledali ?

Post by omar little »

Image

Image
User avatar
medvjed23
Posts: 26811
Joined: 16/07/2010 13:49

#3411 Re: Koji ste film DANAS pregledali ?

Post by medvjed23 »

Image

lijepa, jako lijepa glavna glumica.. to mi je odvuklo skoro svu pažnju.. ostatak je otišo na scenu sa ronjenjem koja nosi fini, stari bondovski šarm..
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11046
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#3412 Re: Koji ste film DANAS pregledali ?

Post by Tito_i_Partija »

medvjed23 wrote:lijepa, jako lijepa glavna glumica.. to mi je odvuklo skoro svu pažnju..
:thumbup:
User avatar
dale cooper
Posts: 28464
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#3413 Re: Koji ste film DANAS pregledali ?

Post by dale cooper »

Image

Dobar film. Mislim...samo dobar. Vizuelno zapanjujući i nevjerovatno vjeran dizajnu originala, ali opet moderan.
Tematika filma isto tako se nadovezuje na teme originala, ali ni u jednom momentu ne prijeti da dosegne
snagu i briljantnost prvog filma. Zvučni dio tek funkcionalan i ni blizu muzike Vangelisa iz originala koja je realno
činila veliki dio atmosferičnosti prvog filma. Mislim da mogu reći da sam blago razočaran, iako je sve u svemu
film sasvim dobar i za razliku od revizije Alien franšize ne sere po originalu. Ali lagao bih kada bih rekao da nisam
očekivao više.
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15621
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#3414 Re: Koji ste film DANAS pregledali ?

Post by problemnatravunu »

Jack Reacher: Never Go Back (2016)
Image
Očekivao sam bolje :-?
User avatar
Truba
Posts: 81671
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3415 Re: Koji ste film DANAS pregledali ?

Post by Truba »

Image
nazarin
bunuelov posljednji film koji nisam gledao od onih najboljih :D i najpoznatijih
meksički :D španjolski :D o svim problemima bukvalnog shvaćanja vjere te o ljudskoj prirodi, praznovjerju itd...
Bunuel to zna najbolje jer su ga jezuti kako se ovdje na forumu kaže školovali :D

ipak su virdiana tristana i anđeo uništenja bolji :D ali ni ovaj nije za baciti
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11046
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#3416 Re: Koji ste film DANAS pregledali ?

Post by Tito_i_Partija »

dale cooper wrote:Image

Dobar film. Mislim...samo dobar. Vizuelno zapanjujući i nevjerovatno vjeran dizajnu originala, ali opet moderan.
Tematika filma isto tako se nadovezuje na teme originala, ali ni u jednom momentu ne prijeti da dosegne
snagu i briljantnost prvog filma. Zvučni dio tek funkcionalan i ni blizu muzike Vangelisa iz originala koja je realno
činila veliki dio atmosferičnosti prvog filma. Mislim da mogu reći da sam blago razočaran, iako je sve u svemu
film sasvim dobar i za razliku od revizije Alien franšize ne sere po originalu. Ali lagao bih kada bih rekao da nisam
očekivao više.
Vjeruj da sam bas ovih dana kont'o da te pitam jesi li im'o priliku da pogledas ovo. Nisam jos im'o priliku da ga gledam, al' prije ili kasnije cu i to. Zao mi je sto nije bas ono sto si ocekiv'o.

Da li je kolega Nihilo pogled'o film? Ja se sjecam da stvarno nije bio odusevljen sto uopste snimaju nastavak BR-a, i bio je ubjedjen da ce bit' bezze. :-D
User avatar
Truba
Posts: 81671
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3417 Re: Koji ste film DANAS pregledali ?

Post by Truba »

izlazi dvd sredinom siječnja
tako da masovnije gledanje ovog naslova možemo očelivati tad :D

malo sam ljut što ga pljujete :D mislim da mora valjati :D :lol:
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#3418 Re: Koji ste film DANAS pregledali ?

Post by johnnykola »

Tito_i_Partija wrote:
dale cooper wrote:Image

Dobar film. Mislim...samo dobar. Vizuelno zapanjujući i nevjerovatno vjeran dizajnu originala, ali opet moderan.
Tematika filma isto tako se nadovezuje na teme originala, ali ni u jednom momentu ne prijeti da dosegne
snagu i briljantnost prvog filma. Zvučni dio tek funkcionalan i ni blizu muzike Vangelisa iz originala koja je realno
činila veliki dio atmosferičnosti prvog filma. Mislim da mogu reći da sam blago razočaran, iako je sve u svemu
film sasvim dobar i za razliku od revizije Alien franšize ne sere po originalu. Ali lagao bih kada bih rekao da nisam
očekivao više.
Vjeruj da sam bas ovih dana kont'o da te pitam jesi li im'o priliku da pogledas ovo. Nisam jos im'o priliku da ga gledam, al' prije ili kasnije cu i to. Zao mi je sto nije bas ono sto si ocekiv'o.

Da li je kolega Nihilo pogled'o film? Ja se sjecam da stvarno nije bio odusevljen sto uopste snimaju nastavak BR-a, i bio je ubjedjen da ce bit' bezze. :-D
Ma film totalni beton betona, pustite se šuplje. Samo malo dijalozi razvučeni da vas podsjete šta je ril lajf i palamuda. Sve ostalo za deset.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11046
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#3419 Re: Koji ste film DANAS pregledali ?

Post by Tito_i_Partija »

:thumbup:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50414
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#3420 Re: Koji ste film DANAS pregledali ?

Post by Bloo »

johnnykola wrote:
Ma film totalni beton betona, pustite se šuplje. Samo malo dijalozi razvučeni da vas podsjete šta je ril lajf i palamuda. Sve ostalo za deset.
Meni je bio odličan, ako ništaq vizuelno.
Mogao je mrvicu kraće (20tak minuta).
Vizuelno orgazmičan
Onog njanjavca Goslinga ne gotovim, ali se dalo istrpiti :D
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50414
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#3421 Re: Koji ste film DANAS pregledali ?

Post by Bloo »

Tito_i_Partija wrote:
Vjeruj da sam bas ovih dana kont'o da te pitam jesi li im'o priliku da pogledas ovo. Nisam jos im'o priliku da ga gledam, al' prije ili kasnije cu i to. Zao mi je sto nije bas ono sto si ocekiv'o.

Da li je kolega Nihilo pogled'o film? Ja se sjecam da stvarno nije bio odusevljen sto uopste snimaju nastavak BR-a, i bio je ubjedjen da ce bit' bezze. :-D
Kasniš mašinbravaru kasniš :oops:
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11046
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#3422 Re: Koji ste film DANAS pregledali ?

Post by Tito_i_Partija »

Bloo wrote:
Tito_i_Partija wrote:
Vjeruj da sam bas ovih dana kont'o da te pitam jesi li im'o priliku da pogledas ovo. Nisam jos im'o priliku da ga gledam, al' prije ili kasnije cu i to. Zao mi je sto nije bas ono sto si ocekiv'o.

Da li je kolega Nihilo pogled'o film? Ja se sjecam da stvarno nije bio odusevljen sto uopste snimaju nastavak BR-a, i bio je ubjedjen da ce bit' bezze. :-D
Kasniš mašinbravaru kasniš :oops:
Ma joj, u mene ti je se lista gledanja toliko razvukla da je postala nepregledna. Sve se vise stari, i sve se manje vremena ima. :sad:
User avatar
dale cooper
Posts: 28464
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#3423 Re: Koji ste film DANAS pregledali ?

Post by dale cooper »

Tito_i_Partija wrote:
dale cooper wrote:Image

Dobar film. Mislim...samo dobar. Vizuelno zapanjujući i nevjerovatno vjeran dizajnu originala, ali opet moderan.
Tematika filma isto tako se nadovezuje na teme originala, ali ni u jednom momentu ne prijeti da dosegne
snagu i briljantnost prvog filma. Zvučni dio tek funkcionalan i ni blizu muzike Vangelisa iz originala koja je realno
činila veliki dio atmosferičnosti prvog filma. Mislim da mogu reći da sam blago razočaran, iako je sve u svemu
film sasvim dobar i za razliku od revizije Alien franšize ne sere po originalu. Ali lagao bih kada bih rekao da nisam
očekivao više.
Vjeruj da sam bas ovih dana kont'o da te pitam jesi li im'o priliku da pogledas ovo. Nisam jos im'o priliku da ga gledam, al' prije ili kasnije cu i to. Zao mi je sto nije bas ono sto si ocekiv'o.

Da li je kolega Nihilo pogled'o film? Ja se sjecam da stvarno nije bio odusevljen sto uopste snimaju nastavak BR-a, i bio je ubjedjen da ce bit' bezze. :-D
Jebiga, ja jesam očekivao puno. Očekivao sam film koji će biti makar u rangu sa originalom, a nije vala ni blizu, i pored svih drugih
spomenutih kvaliteta.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11046
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#3424 Re: Koji ste film DANAS pregledali ?

Post by Tito_i_Partija »

Denise Denise, sta uradi crni Denise? :D
User avatar
dale cooper
Posts: 28464
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#3425 Re: Koji ste film DANAS pregledali ?

Post by dale cooper »

Tito_i_Partija wrote:Denise Denise, sta uradi crni Denise? :D
:mrgreen: Denis je režiserski svoj posao uradio i više nego dobro, estetika filma je pogođena, sve prelijepo
izgleda (baš sam gledao u high definitionu i to baš odskače). Međutim, kod pisanja je zaštekalo, ne znam jel' do
Denisa ili je neko drugi pisao scenarij, ali priča je mogla biti mnogo bolja.
Post Reply