Koji smo mi naivci...

User avatar
neupitan
Posts: 126
Joined: 19/06/2011 10:34

#1 Koji smo mi naivci...

Post by neupitan »

i jos uvijek vjerujemo da postoje stranke!

Ljudi otrijeznite se, nasu politicku scenu ne vode politicke stranke, vec biznismeni (ili mafijasi, to se ovdje ne razlikuje) koji imaju uticaj na odredjene dijelove svih relevantnih politickih opcija.
Zato smo i imali onu cudnu situaciju da je pola stranke SDA podrzavalo SBIH i Hecu, a druga polovica ih rusila.
Zato imamo ovaj ocigledni kontinuitet u rusenju sudskih istraga (jebote, hoce li iko, ikad izasata ovdje odgovarati).
Sve afere su sad uredno zataskane i upravo sad je na sceni jedno apsolutno pomilovanje svih od svega.

Najnoviji dokaz ovome sto govorim je izbor Rasima Kadica za direktora Terminala. Rasim je, koliko me pamcenje sluzi, trenutno "apolitican" a bio je lider LDS.
Kako je on sad postao direktor Terminala? Postavio ga Trhulj. A kako je Trhulj postao ministar?

Na sva ova pitanja odgovor je jedan - Energetskim sektorom ne upravlja nijedna stranka vec par pojedinaca.

Energetikom trenutno upravlja naftni lobi i ovaj covjek
Image

Kakav Silajdzic, kakav Tihic, kakav Lagumdzija...
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#2 Re: Koji smo mi naivci...

Post by seln »

Otrkrio si da politicari muljaju?
Fakat novost, pogotovo u BiH.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#3 Re: Koji smo mi naivci...

Post by Banksy »

neupitan wrote:
Najnoviji dokaz ovome sto govorim je izbor Rasima Kadica za direktora Terminala.
Rasim je, koliko me pamcenje sluzi, trenutno "apolitican" a bio je lider LDS.
Rasim Kadić je prije svega stručnjak, dokaz da nova vlast bira sposobne, a ne podobne. :)

edit: šala, naravno ...
Last edited by Banksy on 21/06/2011 18:33, edited 1 time in total.
User avatar
madner
Posts: 56763
Joined: 09/08/2004 16:35

#4 Re: Koji smo mi naivci...

Post by madner »

Ne moze to biti, mora biti neka teorija zavjere. :D
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#5 Re: Koji smo mi naivci...

Post by JoseMujica »

jeko ovaj delegat na slici?
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#6 Re: Koji smo mi naivci...

Post by mO k3 »

seln wrote:Otrkrio si da politicari muljaju?
Fakat novost, pogotovo u BiH.
:shock: staaaaaaaa sokiran sam.... ma daj... ;) ;-)
User avatar
neupitan
Posts: 126
Joined: 19/06/2011 10:34

#7 Re: Koji smo mi naivci...

Post by neupitan »

JoseMujica wrote:jeko ovaj delegat na slici?
Izudin Ahmetlić - HIFA
Taj ti čovjek određuje kad i koliko će ti benzin poskupiti, određuje ti od kuda i kako će se nafta uvoziti, odredio je već da se nafta uvozi samo njegovim kamionima (a ne vozom) a onako usput je odredio ko će biti ministar energije i direktor Terminala...
User avatar
neupitan
Posts: 126
Joined: 19/06/2011 10:34

#8 Re: Koji smo mi naivci...

Post by neupitan »

seln wrote:Otrkrio si da politicari muljaju?
Fakat novost, pogotovo u BiH.
Ne radi se o tome. Nije riječ o tome da li političari muljaju, riječ je o tome da su oni MULJ.

Političari su ovdje nebitni, igru vode igrači iza sjene: Oručevići, Ahmetlići, Selimovići, Čengići...
oni muljaju sa političarima, ne obratno.
Nije Oručević Haretov, već je Hare Oručevićev, baš kao što je i pola SDA. Nije Selimović Zlajin, već je Zlaja njegov. Nije Hifa Rasimov, već je Rasim Hifin...
itd.

U tome je suština. Sa stranaka se trebamo prebaciti na biznismene i u tome tražiti uzroke ovih čudnih zbivanja.
Tad će nam postati jasnija situacija sa svim prošlim i trenutnim kadrovskim postavljenjima, pokretanjima i obustavljanjima afera, sportskim kladionicama, izborom misica, vremenskim prognozama....

Kad malo bolje razmislim, najmoralniji od svih likova je Radončić, on je jedini izašao iz sjene i obznanio svoje političke aktivnosti. Jedino je Fahro Radončićev, svi drugi su tuđi.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#9 Re: Koji smo mi naivci...

Post by seln »

neupitan wrote:
Kad malo bolje razmislim, najmoralniji od svih likova je Radončić, on je jedini izašao iz sjene i obznanio svoje političke aktivnosti. Jedino je Fahro Radončićev, svi drugi su tuđi.
Ah... s te mi strane dodji. Jasno.
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#10 Re: Koji smo mi naivci...

Post by JoseMujica »

pa zar nisi do sada znao da demokracija tako funkcionira i da su političari samo eksponenti kapitala? Pa sama etimologija riječi ministar dolazo od ministrant = sluga, pomoćnik. Nekada sluga svećenika i kralja a danas vlasnika kapitala. Samo naivci daju ministrima moć koju ovi realno nemaju.

Tako je i u Amerika...učipiš se i kupiš predsjednika i nije to ništa novo, tako je još od davnina, od vremena Karla Velikog i Jakoba Fugera i Hanzeatske lige. A moje mi Tornjakovog poštenja :lol:
popajic
Posts: 5738
Joined: 16/07/2007 09:55
Location: Sarajevo

#11 Re: Koji smo mi naivci...

Post by popajic »

@neupitan
...Na sva ova pitanja odgovor je jedan - Energetskim sektorom ne upravlja nijedna stranka vec par pojedinaca.
Cudim se sto se cudis :D , jer ovom drzavom upravlja par porodica kao sto i prilici feudalizmu.
Fahro najmoralniji lik :?
Koji si ti naivac :D
detroit-mercy
Posts: 16094
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#12 Re: Koji smo mi naivci...

Post by detroit-mercy »

neupitan wrote:i jos uvijek vjerujemo da postoje stranke!

Ljudi otrijeznite se, nasu politicku scenu ne vode politicke stranke, vec biznismeni (ili mafijasi, to se ovdje ne razlikuje) koji imaju uticaj na odredjene dijelove svih relevantnih politickih opcija.
Zato smo i imali onu cudnu situaciju da je pola stranke SDA podrzavalo SBIH i Hecu, a druga polovica ih rusila.
Zato imamo ovaj ocigledni kontinuitet u rusenju sudskih istraga (jebote, hoce li iko, ikad izasata ovdje odgovarati).
Sve afere su sad uredno zataskane i upravo sad je na sceni jedno apsolutno pomilovanje svih od svega.

Najnoviji dokaz ovome sto govorim je izbor Rasima Kadica za direktora Terminala. Rasim je, koliko me pamcenje sluzi, trenutno "apolitican" a bio je lider LDS.
Kako je on sad postao direktor Terminala? Postavio ga Trhulj. A kako je Trhulj postao ministar?

Na sva ova pitanja odgovor je jedan - Energetskim sektorom ne upravlja nijedna stranka vec par pojedinaca.

Energetikom trenutno upravlja naftni lobi i ovaj covjek
Image

Kakav Silajdzic, kakav Tihic, kakav Lagumdzija...
Jaro moj, da politicku scenu vode biznismeni stvari bi bile potpuno drugacije. Ovako prije ce biti da je vode diletanti i kospicari koji ce za sitnu lovu i guzice dati :mrgreen: .
User avatar
Sed
Posts: 133
Joined: 14/03/2011 16:18
Contact:

#13 Re: Koji smo mi naivci...

Post by Sed »

Offtopic: glava štovanog gospodina sa slike me podsjetila na kuhani krompir.
ibizza
Posts: 4578
Joined: 05/06/2008 00:46

#14 Re: Koji smo mi naivci...

Post by ibizza »

neupitan wrote:
seln wrote:Otrkrio si da politicari muljaju?
Fakat novost, pogotovo u BiH.
Ne radi se o tome. Nije riječ o tome da li političari muljaju, riječ je o tome da su oni MULJ.

Političari su ovdje nebitni, igru vode igrači iza sjene: Oručevići, Ahmetlići, Selimovići, Čengići...
oni muljaju sa političarima, ne obratno.
Nije Oručević Haretov, već je Hare Oručevićev, baš kao što je i pola SDA. Nije Selimović Zlajin, već je Zlaja njegov. Nije Hifa Rasimov, već je Rasim Hifin...
itd.

U tome je suština. Sa stranaka se trebamo prebaciti na biznismene i u tome tražiti uzroke ovih čudnih zbivanja.
Tad će nam postati jasnija situacija sa svim prošlim i trenutnim kadrovskim postavljenjima, pokretanjima i obustavljanjima afera, sportskim kladionicama, izborom misica, vremenskim prognozama....

Kad malo bolje razmislim, najmoralniji od svih likova je Radončić, on je jedini izašao iz sjene i obznanio svoje političke aktivnosti. Jedino je Fahro Radončićev, svi drugi su tuđi.
I sta kazes,Hare je Orucevicev? :lol:
User avatar
atko
Posts: 6054
Joined: 06/07/2006 14:51

#15 Re: Koji smo mi naivci...

Post by atko »

Coj'k otkrio toplu vodu ... al zapravo voda nije topla sama od sebe za to je kriv grijac ispod :D :lol:
User avatar
pici
Posts: 43594
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#16 Re: Koji smo mi naivci...

Post by pici »

valjda je pametan....znadete kako kaJu stari ljudi...Kosa bježi s pametne Glave :mrgreen:
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#17 Re: Koji smo mi naivci...

Post by amrica »

seln wrote:
neupitan wrote:
Kad malo bolje razmislim, najmoralniji od svih likova je Radončić, on je jedini izašao iz sjene i obznanio svoje političke aktivnosti. Jedino je Fahro Radončićev, svi drugi su tuđi.
Ah... s te mi strane dodji. Jasno.

:skoljka:
User avatar
neupitan
Posts: 126
Joined: 19/06/2011 10:34

#18 Re: Koji smo mi naivci...

Post by neupitan »

mmf wrote:
neupitan wrote:Kad malo bolje razmislim, najmoralniji od svih likova je Radončić, on je jedini izašao iz sjene i obznanio svoje političke aktivnosti. Jedino je Fahro Radončićev, svi drugi su tuđi.
Dobro je Fahro. Izađi, otkriven si...
E jebiga ovdje čovjek ne može ništa reći a da ga se ne svrsta u neku politiku.

Evo da se ispravim - Fahro je Miškovićev. Je li sad OK?

Ali suština je u sljedećem: mi smo ovdje zavedeni ovom pričom o dva entiteta, tri naroda i desetak stranaka.

To je sve paravan za ono što se doista zbiva. Tek kad vidite kako nas poklapaju mediji, odakle nam dolazi nafta, kuda i kako ide oružje...a tek droga...tek tada shvatite da ovdje ne postoje ni srbi ni hrvati ni muslimani, ni Dodik, ni Lagumdzija ni >Tihić...ovdje postoje i glavnu riječ vode klanovi, familije, karteli, a stranke su samo dioničarska društva u kojima neki klanovi imaju malo više dionica, neki malo manje, neki foliraju da imaju a zapravo nemaju, neki imaju a kriju da imaju, a uglavnom svi s time trguju.
ASA holding je kaznila Imamovića što je pogrešno procjenio pa lano kad ne treba. Sada ta ista kompanija kupuje dionioce kod SDPa sa druge strane i najvjerovatniji ishod sve ove priče se zna - nema afere reket, ali će obekat da se digne!

Imamovića će, u skladu sa starim graditeljskim običajima, uzidati u temelje.

Ama da skratim, zar nam nije dovoljno što smo svojim očima gledali kako se u ratu najbolji biznis pravi na "najtvrđim" linijama. Tad su mnogi shvatili da su i linije i rovovi nastali zapravo zbog biznisa.

I zato mi sad nije jasna ova naivnost u koju povremeno i sam upadam pa trazim razlike u politici SDPa, spram politike SDA, odnosno SBiH, odnosno SNSD...

A sve se rjesava u nekim separeima i drugim mracnim brlozima.
User avatar
Za i Protiv
Posts: 462
Joined: 26/09/2010 22:08

#19 Re: Koji smo mi naivci...

Post by Za i Protiv »

neupitan wrote:
mmf wrote:
neupitan wrote:Kad malo bolje razmislim, najmoralniji od svih likova je Radončić, on je jedini izašao iz sjene i obznanio svoje političke aktivnosti. Jedino je Fahro Radončićev, svi drugi su tuđi.
Dobro je Fahro. Izađi, otkriven si...
E jebiga ovdje čovjek ne može ništa reći a da ga se ne svrsta u neku politiku.

Evo da se ispravim - Fahro je Miškovićev. Je li sad OK?

Ali suština je u sljedećem: mi smo ovdje zavedeni ovom pričom o dva entiteta, tri naroda i desetak stranaka.

To je sve paravan za ono što se doista zbiva. Tek kad vidite kako nas poklapaju mediji, odakle nam dolazi nafta, kuda i kako ide oružje...a tek droga...tek tada shvatite da ovdje ne postoje ni srbi ni hrvati ni muslimani, ni Dodik, ni Lagumdzija ni >Tihić...ovdje postoje i glavnu riječ vode klanovi, familije, karteli, a stranke su samo dioničarska društva u kojima neki klanovi imaju malo više dionica, neki malo manje, neki foliraju da imaju a zapravo nemaju, neki imaju a kriju da imaju, a uglavnom svi s time trguju.
ASA holding je kaznila Imamovića što je pogrešno procjenio pa lano kad ne treba. Sada ta ista kompanija kupuje dionioce kod SDPa sa druge strane i najvjerovatniji ishod sve ove priče se zna - nema afere reket, ali će obekat da se digne!

Imamovića će, u skladu sa starim graditeljskim običajima, uzidati u temelje.

Ama da skratim, zar nam nije dovoljno što smo svojim očima gledali kako se u ratu najbolji biznis pravi na "najtvrđim" linijama. Tad su mnogi shvatili da su i linije i rovovi nastali zapravo zbog biznisa.

I zato mi sad nije jasna ova naivnost u koju povremeno i sam upadam pa trazim razlike u politici SDPa, spram politike SDA, odnosno SBiH, odnosno SNSD...

A sve se rjesava u nekim separeima i drugim mracnim brlozima.
Jes, jes, svi su isti, al opet SDP je najgori, jedino eto, Fahro se moze izdvojiti kao svijetla tacka :dance: :run:
User avatar
neupitan
Posts: 126
Joined: 19/06/2011 10:34

#20 Re: Koji smo mi naivci...

Post by neupitan »

Za i Protiv wrote: Jes, jes, svi su isti, al opet SDP je najgori, jedino eto, Fahro se moze izdvojiti kao svijetla tacka :dance: :run:
Pa da znaš da jeste!

Jer ono što meni lično sad najviše smeta je DVOLIČNOST. Jebote gdje su ona fina vremena kad si znao ko je četnik, ko ustaša ko partizan...ko je socijaldemnokrata ko je liberal, ko kleronacionalista...

Ovo se sad sve pomješalo: tzv. partizani sa tzv. ustašama i tzv. biznismenima se urotili protiv tzv. hrvata.
Tzv. imami osnivaju tzv. akademije i protiv su tzv. iscjeljitelja a podržavaju tzv. arheologe...

i ja sam tzv. neupitan, a sav mi je život pod jednim velikim pitanjem.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55692
Joined: 15/12/2008 16:53

#21 Re: Koji smo mi naivci...

Post by ultima_palabra »

Šta si ti sad nama otkrio? Da svaka jača stranka ima par tajkuna sa kojima se potpomaže? To je tako i u mnogo razvijenijim zemljama. Naše je da biramo stranke koje imaju što manje takvih aferima i da dižemo pritisak u javnosti da se bar donekle počnu poštovati javni interesi... kao u slučaju kad je Vlada KS dala šut kartu Torabiju uprkos Selimovićima.
User avatar
pringless
Posts: 267
Joined: 14/08/2009 13:11

#22 Re: Koji smo mi naivci...

Post by pringless »

neupitan wrote: Kad malo bolje razmislim, najmoralniji od svih likova je Radončić, on je jedini izašao iz sjene i obznanio svoje političke aktivnosti. Jedino je Fahro Radončićev, svi drugi su tuđi.
e jbg usra ga ti, a taman sam se poceo interesovat
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#23 Re: Koji smo mi naivci...

Post by Banksy »

ultima_palabra wrote: Šta si ti sad nama otkrio? Da svaka jača stranka ima par tajkuna sa kojima se potpomaže? To je tako i u mnogo razvijenijim zemljama ...
:mrgreen:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55692
Joined: 15/12/2008 16:53

#24 Re: Koji smo mi naivci...

Post by ultima_palabra »

:zjev:
User avatar
neupitan
Posts: 126
Joined: 19/06/2011 10:34

#25 Re: Koji smo mi naivci...

Post by neupitan »

Banksy wrote:
ultima_palabra wrote: Šta si ti sad nama otkrio? Da svaka jača stranka ima par tajkuna sa kojima se potpomaže? To je tako i u mnogo razvijenijim zemljama ...
:mrgreen:
jebemumater na kojem ja jeziku pišem?

Ne govorim o tome "kako svaka jača stranka ima više tajkuna" već sasvim suprotno - kako SVAKI JAČI TAJKUN ima više stranaka
i kako bi nam pametnije bilo da se sa stranaka prebacimo na tajkune jer je tako lakše pratiti ovu situaciju.

Ne znam jesam li sad bio jasan.
Post Reply