Koji šampon koristite? ;))

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

User avatar
vjeshalica
Posts: 17337
Joined: 31/03/2019 14:56

#101 Re: Koji šampon koristite? ;))

Post by vjeshalica »

suspect_zero wrote: 22/08/2023 22:34
Sada rotiram 3-4 i čekam da potrošim pa da kupim onaj konjski....jeli neko već koristio, jeli fakat dobar kao što ga hvale?
Dobar je konjski od drogerijskih mozda i najbolji. Apivita ima neke varijante i nisu lose.
moimoi
Posts: 4810
Joined: 01/07/2006 12:59

#102 Re: Koji šampon koristite? ;))

Post by moimoi »

suspect_zero wrote: 22/08/2023 22:34 Preporučite neku masku/pakung za kosu, da kosa bude mekana, sjajna i glatka nakon toga.
Probala sam gliss, neke baleine, avonove, lorealove, Pantene....i ništa specijalno :oops: od nekih kosa bude još gora a neka imaju kratkotrajno djelovanje....tjeme mi se brzo masti a krajevi dosta suhi, često mi neki šampon iritira vlasište pa se onda češkam i napravim perut.
Da, dugo godina sam koristila H&S kada se perut pojača i ne bih više, baš je onako preagresivan.
Sada rotiram 3-4 i čekam da potrošim pa da kupim onaj konjski....jeli neko već koristio, jeli fakat dobar kao što ga hvale?
Ja bih na tvom mjestu uzela Eucerin protiv peruti. On je i jako blag za tjeme. A pokusala sa prirodnim maskama.
Tipa jaje, maslinovo ulje etc.
sve drugo je hemija na koji ti ascare koza reaguje.

A ako si gadljiva na te mirise.. onda frozera pitaj za bolje maske tipa TIGI. Profi maske
User avatar
Sanjarko
Posts: 23502
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#103 Re: Koji šampon koristite? ;))

Post by Sanjarko »

Od breskve neki, nije loš za 6, 7 KM.
suspect_zero
Posts: 25908
Joined: 11/10/2008 21:45

#104 Re: Koji šampon koristite? ;))

Post by suspect_zero »

alica.k wrote: 23/08/2023 00:43
suspect_zero wrote: 22/08/2023 22:34 Preporučite neku masku/pakung za kosu, da kosa bude mekana, sjajna i glatka nakon toga.
Probala sam gliss, neke baleine, avonove, lorealove, Pantene....i ništa specijalno :oops: od nekih kosa bude još gora a neka imaju kratkotrajno djelovanje....tjeme mi se brzo masti a krajevi dosta suhi, često mi neki šampon iritira vlasište pa se onda češkam i napravim perut.
Da, dugo godina sam koristila H&S kada se perut pojača i ne bih više, baš je onako preagresivan.
Sada rotiram 3-4 i čekam da potrošim pa da kupim onaj konjski....jeli neko već koristio, jeli fakat dobar kao što ga hvale?
Za sjajnu kosu ja sam koristila ono plavo morrocanoil ulje (kupila ono malo skroz, dovoljna je kap medju dlanove i onda na mokre vrhove, pa procesljas kroz kosu), bude bas fina mekana sjajna kosa al mi se i brze mastila od njeg, i generalno bilo kojeg preparata namijenjenog za sjaj. Subrina (ima u frisi) ima bas kremu za sjaj, ima i sprej, sve mi je mastilo al je na dan kad operem bila fina i sjajna :).

Da, fazon je u tome što imam frizuru samo taj jedan dan ....mislim, znam da i kosa stari i mijenja se tokom godina ali eto htjela bih da joj vratim živost.

Od ulja sada koristim kokosovo, ricinusovo, arganovo i još neki kao serum za zaglađenost od grožđa (baleino nešto klincu ne valja, ide na osušenu kosu....ne da zagladi nego umasti).
suspect_zero
Posts: 25908
Joined: 11/10/2008 21:45

#105 Re: Koji šampon koristite? ;))

Post by suspect_zero »

Chmoljo wrote: 23/08/2023 08:08
suspect_zero wrote: 22/08/2023 22:34 Preporučite neku masku/pakung za kosu, da kosa bude mekana, sjajna i glatka nakon toga.
Probala sam gliss, neke baleine, avonove, lorealove, Pantene....i ništa specijalno :oops: od nekih kosa bude još gora a neka imaju kratkotrajno djelovanje....tjeme mi se brzo masti a krajevi dosta suhi, često mi neki šampon iritira vlasište pa se onda češkam i napravim perut.
Da, dugo godina sam koristila H&S kada se perut pojača i ne bih više, baš je onako preagresivan.
Sada rotiram 3-4 i čekam da potrošim pa da kupim onaj konjski....jeli neko već koristio, jeli fakat dobar kao što ga hvale?
da ti nemaš seboreju?

inače, probaj fitoval protiv peruti.

https://internetapoteka.ba/Fitoval-samp ... ruti-100ml

vjerovatno će ti i kosa biti kvalitetnija od njega.

Ima par godina išla sa na taj pregled vlasišta.....elem bilo je nešto fali mi proteina ili hidratacije kosi ....uvale ti onda da kupiš hrpu nekih njihovih skupih proizvoda, sjećam se da je samo tonik bio preko 30 KM a čitava kolekcija imala oko 4-5 proizvoda :oops:
Mislim da mi SLS u šamponima iritira vlasište pa neko vrijeme izbjegavam ali onda nemam tu frizuru koju želim.

Fitoval je ok, daleko manje šteti od H&S koji je fakat kao heroin.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45610
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#106 Re: Koji šampon koristite? ;))

Post by Chmoljo »

suspect_zero wrote: 23/08/2023 13:18

Ima par godina išla sa na taj pregled vlasišta.....elem bilo je nešto fali mi proteina ili hidratacije kosi ....uvale ti onda da kupiš hrpu nekih njihovih skupih proizvoda, sjećam se da je samo tonik bio preko 30 KM a čitava kolekcija imala oko 4-5 proizvoda :oops:
Mislim da mi SLS u šamponima iritira vlasište pa neko vrijeme izbjegavam ali onda nemam tu frizuru koju želim.

Fitoval je ok, daleko manje šteti od H&S koji je fakat kao heroin.
mah, ti pregledi su zakurac. samo da ti mogu uvaliti svoja sranja.

ja imam seboreju, pa znam kakva je to zajebancija. ali ako ti je suha kosa, pod uvjetom da su ti tačno rekli, možda bi ipak trebala nešto drugo.
suspect_zero
Posts: 25908
Joined: 11/10/2008 21:45

#107 Re: Koji šampon koristite? ;))

Post by suspect_zero »

vjeshalica wrote: 23/08/2023 08:53
suspect_zero wrote: 22/08/2023 22:34
Sada rotiram 3-4 i čekam da potrošim pa da kupim onaj konjski....jeli neko već koristio, jeli fakat dobar kao što ga hvale?
Dobar je konjski od drogerijskih mozda i najbolji. Apivita ima neke varijante i nisu lose.
Prvi je na listi :-D ....nakon njega je OGX neki, ako ništa ima simpa pakovanje :D
suspect_zero
Posts: 25908
Joined: 11/10/2008 21:45

#108 Re: Koji šampon koristite? ;))

Post by suspect_zero »

moimoi wrote: 23/08/2023 12:17
suspect_zero wrote: 22/08/2023 22:34 Preporučite neku masku/pakung za kosu, da kosa bude mekana, sjajna i glatka nakon toga.
Probala sam gliss, neke baleine, avonove, lorealove, Pantene....i ništa specijalno :oops: od nekih kosa bude još gora a neka imaju kratkotrajno djelovanje....tjeme mi se brzo masti a krajevi dosta suhi, često mi neki šampon iritira vlasište pa se onda češkam i napravim perut.
Da, dugo godina sam koristila H&S kada se perut pojača i ne bih više, baš je onako preagresivan.
Sada rotiram 3-4 i čekam da potrošim pa da kupim onaj konjski....jeli neko već koristio, jeli fakat dobar kao što ga hvale?
Ja bih na tvom mjestu uzela Eucerin protiv peruti. On je i jako blag za tjeme. A pokusala sa prirodnim maskama.
Tipa jaje, maslinovo ulje etc.
sve drugo je hemija na koji ti ascare koza reaguje.

A ako si gadljiva na te mirise.. onda frozera pitaj za bolje maske tipa TIGI. Profi maske

Nisam gadljiva na ove prirodne nego sam lijena :D .....zahmetli mi to.

Za ovu Tigi sam negdje pročitala i ima dobre recenzije :thumbup:
laik1981
Posts: 13091
Joined: 05/12/2012 13:04

#109 Re: Koji šampon koristite? ;))

Post by laik1981 »

Ja sam imao osjetljivo tjeme i perut. Nekakve gljive me napadale. Problem sam rijesio periodicnim koristejem mycoseb sampona. Znam da se ne preporucuje za svakodnevno i neko dugotrajnije pranje kose. Najduze cini mi se 7-10 dana, svaki drugi dan. Meni je rjesavao problem nakon 2-3 pranja. Nasamponira se i ostavi na kosi 5-10 minuta prije ispiranja. Mnogima sam preporucio taj sampon i mnogima je pomogao.
moimoi
Posts: 4810
Joined: 01/07/2006 12:59

#110 Re: Koji šampon koristite? ;))

Post by moimoi »

suspect_zero wrote: 23/08/2023 13:33
moimoi wrote: 23/08/2023 12:17

Ja bih na tvom mjestu uzela Eucerin protiv peruti. On je i jako blag za tjeme. A pokusala sa prirodnim maskama.
Tipa jaje, maslinovo ulje etc.
sve drugo je hemija na koji ti ascare koza reaguje.

A ako si gadljiva na te mirise.. onda frozera pitaj za bolje maske tipa TIGI. Profi maske

Nisam gadljiva na ove prirodne nego sam lijena :D .....zahmetli mi to.

Za ovu Tigi sam negdje pročitala i ima dobre recenzije :thumbup:
Ja nisam znala da se ulja ne smiju po vlasistu stavljati. Zacepe valjda pore, tjeme nema zraka…napravis sebi vece sranje.
Meni je Filipinka rekla da oni mazu kosu kokosovim uljem 1-2 mjesecno, ne vise …ali je kljucno sjediti na suncu :D jedno 30min. Valjda da se to ulje zagrije pa isprati.
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10917
Joined: 27/04/2021 22:52

#111 Re: Koji šampon koristite? ;))

Post by tramvajtrojka »

Image

Ja koristim ovaj mirise mi kosa kao ramazanski somun :lol: :lol: probao sam milion sampona al ovaj mi je pomogao oko peruti i ne masti mi se kosa brzo od njega
suspect_zero
Posts: 25908
Joined: 11/10/2008 21:45

#112 Re: Koji šampon koristite? ;))

Post by suspect_zero »

moimoi wrote: 23/08/2023 13:41
suspect_zero wrote: 23/08/2023 13:33


Nisam gadljiva na ove prirodne nego sam lijena :D .....zahmetli mi to.

Za ovu Tigi sam negdje pročitala i ima dobre recenzije :thumbup:
Ja nisam znala da se ulja ne smiju po vlasistu stavljati. Zacepe valjda pore, tjeme nema zraka…napravis sebi vece sranje.
Meni je Filipinka rekla da oni mazu kosu kokosovim uljem 1-2 mjesecno, ne vise …ali je kljucno sjediti na suncu :D jedno 30min. Valjda da se to ulje zagrije pa isprati.

Hah :oops: ....a meni frizerka rekla da suhi dio trackam što više uljima, serumima a pošto mi je kosa dosta opala (od korone vjerovatno) pa sada počela nicati nova, koja opet strši i naelektriše se ispod .....da te dijelove baš dobro natopim mješavinom kokosovog i ricinusovog ulja prije pranja na dva sata i stavim kesu da potpari.
Joj to mi bude tako komplikovano da često zaboravim ili nemam baš vremena čekati dva sata a kesu nisam nikako stavljala.

Danas sam nešto po kući radila i natopim vlasište kokosovim a vrhove arganovim .....pranje išlo Biobazom od kamilice koja nema SLS, pa onda nekim Baleinim tretmanskim za rast kose i Pantene bambus regenerator.
Nema peruti, ima malo i sjaja, lepršava je ali vrhovi i dalje suhi :cry:

Vidjet ću u Frisi kakvih maski imaju za dubinsku hidrataciju....većina frizerskih salona nabavljaju robu od njih.
moimoi
Posts: 4810
Joined: 01/07/2006 12:59

#113 Re: Koji šampon koristite? ;))

Post by moimoi »

@suspect_zero
Ovo sa uljem po tjemenu ima logike ako bolje razmislis jer vlasistu treba zraka a uljem ga “zabetoniras”
Ti vjerovatno si pocela sijediti pa ti se kosa mijenja tj kvalitetbdlake.
Protiv opadanja i za jacanje kose su ti najbolje tablete koje imas u apotekama obicno su za kosu i nokte. Proguglaj malo.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17337
Joined: 31/03/2019 14:56

#114 Re: Koji šampon koristite? ;))

Post by vjeshalica »

Ošišaj ispucale vrhove nema ti druge solucije od te
User avatar
Ludzak
Posts: 5536
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#115 Re: Koji šampon koristite? ;))

Post by Ludzak »

Sanjarko wrote: 23/08/2023 12:35 Od breskve neki, nije loš za 6, 7 KM.
Pretpostavljam da je Ella. :mrgreen:
User avatar
Sanjarko
Posts: 23502
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#116 Re: Koji šampon koristite? ;))

Post by Sanjarko »

Ludzak wrote: 24/08/2023 16:18
Sanjarko wrote: 23/08/2023 12:35 Od breskve neki, nije loš za 6, 7 KM.
Pretpostavljam da je Ella. :mrgreen:
Pamolive, ako se nevaram.
User avatar
Rockefeller
Posts: 7360
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#117 Re: Koji šampon koristite? ;))

Post by Rockefeller »

H&S, najvise kosi godi i nema peruti.
Post Reply