KOJI PROGRAMI?

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Bobi

Post Reply
1pajdo
Location: http://www.forum.hr/showpost.php?p=3711 ... count=3209 ......./watch?v=KDHcd5yV1CE

KOJI PROGRAMI?

Post by 1pajdo » 19/04/2011 03:32

Evo riješio sam se starog xp-a jer je štekao, a i bilo je i vrijeme :mrgreen: i instalirao W7 profesional (licencirani) i potrebne drivere. Pa dolazi pitanje šta sve mogu raditi s njim, koje programe instalirati jer znam da ima svega živog? Ovime ne mislim na standardni office, winrar, mozillu, adobe reader i slično nego na razne programe svakakve namjene..

Koje programe sve imate (može i lista) i koje bi mi preporučili da instaliram? Gadgete i slično?

Fisek

Re: KOJI PROGRAMI?

Post by Fisek » 19/04/2011 04:56

Pajdo moj, prirodno je da instaliras programe koji su ti potrebni. Sve sto ti nije potrebno - ne gomilaj.
Nikakve veze nema da li ti imas operativni sistem W7, XP, Windows 2000... za instaliranje raznih programa i programcica. Kakva ti, recimo, korist da instaliras sebi najnoviji Autocad ako nemas sta raditi s njim?
Jedino se mozes nekome pohvaliti (blago receno, nije ovo provokacija ili nesto slicno) da ga imas i to je sve.
Dakle, ako ti treba Office - instaliraj ga; ako ti treba Photoshop - ako znas da ga koristis instaliraj ga; ako ti treba neki program za vodjenje knjigovodstva - instaliraj ga itd. itd.
Sve sto ti nije potrebno - zaboravi.
Napomena: Za dobro i nesmetano funkcioniranje pojedinih programa nije vazno koji operativni sistem imas (pozeljan je XP ili noviji), nego je vazno koju masinu imas. Neki programi zahtjevaju mnogo vise memorije od drugih, nekima treba vise prostora na HD, a neki traze i kvalitetnije graficke kartice.
Nadam se da sam (bar donekle) bio od pomoci.
Pozdrav

1pajdo
Location: http://www.forum.hr/showpost.php?p=3711 ... count=3209 ......./watch?v=KDHcd5yV1CE

Post by 1pajdo » 19/04/2011 06:50

Fisek wrote:Pajdo moj, prirodno je da instaliras programe koji su ti potrebni. Sve sto ti nije potrebno - ne gomilaj.
Nikakve veze nema da li ti imas operativni sistem W7, XP, Windows 2000... za instaliranje raznih programa i programcica. Kakva ti, recimo, korist da instaliras sebi najnoviji Autocad ako nemas sta raditi s njim?
Jedino se mozes nekome pohvaliti (blago receno, nije ovo provokacija ili nesto slicno) da ga imas i to je sve.
Dakle, ako ti treba Office - instaliraj ga; ako ti treba Photoshop - ako znas da ga koristis instaliraj ga; ako ti treba neki program za vodjenje knjigovodstva - instaliraj ga itd. itd.
Sve sto ti nije potrebno - zaboravi.
Napomena: Za dobro i nesmetano funkcioniranje pojedinih programa nije vazno koji operativni sistem imas (pozeljan je XP ili noviji), nego je vazno koju masinu imas. Neki programi zahtjevaju mnogo vise memorije od drugih, nekima treba vise prostora na HD, a neki traze i kvalitetnije graficke kartice.
Nadam se da sam (bar donekle) bio od pomoci.
Pozdrav

Registrirao si se samo da mi ovo kažeš... :mrgreen:

ŠaLa.. :mrgreen:

Kužim što mi govoriš...
Nego,
Postoji tema na drugom forumu koje sve programe koriste forumaši (lista), rasprava koji su programi najbolji za neku namjenu, pa sam nešto takvo zamislio i ovdje... Nisam nešto upoznat ni sa gadgetima ni kakvi sve imaju...

Pa da pojednostavim pitanje...Forumashi, koje sve programe koristite? :)

fetic

Post by fetic » 19/04/2011 08:47

Ajd evo sta je kod mene osnovno:

-VSO convertXtodvd
-subtitleworkshop
-jdownloader
-free rapid downloader
-adobe photoshop cs4
-adobe after efect cs4
-KGB spyhunter :D
-timewiewer
-kaspersky
-KM player
-Hide folders (ja mislim da se tako zove)
-Unlocker
-Xilisoft
.....ima jos nemoze mi naumpasti,na poslu sam!

Qler

Post by Qler » 19/04/2011 09:31

http://allmyapps.com/instant-setup

Na ovo sam naletio na stumbleupon-u, meni se cini da je super stvarka.

ja.neron

Post by ja.neron » 19/04/2011 11:14

Qler wrote:http://allmyapps.com/instant-setup

Na ovo sam naletio na stumbleupon-u, meni se cini da je super stvarka.

i moja preporuka

Post Reply