Koji prasak i omeksivac za ves koristite?

Post Reply
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#101 Re: Koji prasak i omeksivac za ves koristite?

Post by Partizzanka »

Meni moze!
ako je pretjerano mirisno da sjedim u kancelariji i dodje neki klijent i on kad ode ja moram otvoriti prozor da mi se izraci kancelarija
ma da na jasmin mirise meni bi to bio smrad
fuj!

ljudi ovdje ocito ne kontaju da se ves ne pere omeskivacem nego da omeksivac ide u malim dozama

pa meni komsinica kada pere ves, majke mi ljudi ulica "mirise" po omeksivacu - eeeej ulicaaa! bez otvorenih prozora njoj miris izlazi iz kuce
pa to je smrad!
User avatar
manekenka u penziji
Posts: 4000
Joined: 03/07/2013 08:37

#102 Re: Koji prasak i omeksivac za ves koristite?

Post by manekenka u penziji »

Da ti nisi trudna? :)
Znaš sta se može desiti, da neko koristi koncentrovani omeksivac i uopće ga ne razblazuje, već koristi kao obični. (To je radila moja strina, i zaista je smrdilo)
User avatar
ciki4
Posts: 316
Joined: 04/09/2011 14:42

#103 Re: Koji prasak i omeksivac za ves koristite?

Post by ciki4 »

i meni omeksivaci smrde i nikako ih ne koristim. S druge strane, moja mama kaze "moram staviti u zavjese da mi kuća mirise" :-)
@manekenko, meni pedijatrica rekla za bebin ves, posebno pranje, minimalno praska, 2 puta ispiranje, i ni slučajno omeksivač. Pridrzavala se u početku svega, sad samo ovo s omeksivačem
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#104 Re: Koji prasak i omeksivac za ves koristite?

Post by Partizzanka »

nisam manekenko, ali kada budem trudna ima da na...
ja sam uzasno osjetljiva na mirise
ono sto ljudi nikada ne bi osjetili ja osjetim i mogu naci smrdljivu iglu u plastu sijena :)

ali fakat fakat fakat ovo nije do mene, ovdje ljudi pretjeruju sa omeksivacem, to nikada nisam osjetila dole kod nas

a kako to mislis razblazivanje?
User avatar
LieToMe
Posts: 1300
Joined: 21/02/2011 11:07
Location: ...tamo gdje je sve po mom...

#105 Re: Koji prasak i omeksivac za ves koristite?

Post by LieToMe »

Partizzanka wrote:nisam manekenko, ali kada budem trudna ima da na...
ja sam uzasno osjetljiva na mirise
ono sto ljudi nikada ne bi osjetili ja osjetim i mogu naci smrdljivu iglu u plastu sijena :)

ali fakat fakat fakat ovo nije do mene, ovdje ljudi pretjeruju sa omeksivacem, to nikada nisam osjetila dole kod nas

a kako to mislis razblazivanje?
Ko je tebe naljutio :kiss:
Stvarno se moze pretjerati sa omeksivacem, narocito jos ako je vlaga pa se ne osusi fino :-) u toj varijanti je ko i sa sminkom: manje je vise :mrgreen:

Meni se desavalo da mi omeksivac u spoju sa detrdzentom napravi mrlje po vesu (narocito tamnom) i da stvarno malo tukne :lol:

S druge strane kad perem bijeli tj otkuhavam obavezno stavim omeksivac i bude ok (valjda zbog velike temperature)
Elem, rijesila problem, kad perem sareno,tamno i curicinu garderobicu na temperaturama do 60 ne stavljam omeksivac a kad otkuhavam stavim vrlo malo.
User avatar
manekenka u penziji
Posts: 4000
Joined: 03/07/2013 08:37

#106 Re: Odg: Koji prasak i omeksivac za ves koristite?

Post by manekenka u penziji »

ciki4 wrote:i meni omeksivaci smrde i nikako ih ne koristim. S druge strane, moja mama kaze "moram staviti u zavjese da mi kuća mirise" :-)
@manekenko, meni pedijatrica rekla za bebin ves, posebno pranje, minimalno praska, 2 puta ispiranje, i ni slučajno omeksivač. Pridrzavala se u početku svega, sad samo ovo s omeksivačem
Dobro si me napomenula, svekrva oprala jastuce za iznosenje bebe iz bolnice sa omeksivacem. Odmah sam ga stavila da se pere bez ičega.
Partizzanka wrote:nisam manekenko, ali kada budem trudna ima da na...
ja sam uzasno osjetljiva na mirise
ono sto ljudi nikada ne bi osjetili ja osjetim i mogu naci smrdljivu iglu u plastu sijena :)

ali fakat fakat fakat ovo nije do mene, ovdje ljudi pretjeruju sa omeksivacem, to nikada nisam osjetila dole kod nas

a kako to mislis razblazivanje?
Ma imaš one ekonomične verzije omekšivača. Pise da se razblaze u odnosu 1l omeksivaca:4l vode pa to neko stavi i da ne razblazi.
A kod nas ti je narod u sustini stedljiv pa stavlja manje omekšivača a uz to i nisu nam toliko kvalitetni detrdzenti kao na zapadu pa i to mogu biti razlozi zašto sto se mi "ne osjetimo" na omeksivac.
User avatar
munevera44
Posts: 1780
Joined: 25/03/2008 19:36

#107 Re: Koji prasak i omeksivac za ves koristite?

Post by munevera44 »

Tražim već danima "Ajax" sapun...... ma onaj dva u pakovanju ...... ako znate trgovinu u kojoj ih ima javite....... :thumbup:
User avatar
moa
Posts: 3622
Joined: 19/09/2007 13:08
Location: nestala lokacija

#108 Re: Koji prasak i omeksivac za ves koristite?

Post by moa »

Persil tecni, ne treba omeksivac haos dobro mirise.
User avatar
ilkbahar
Posts: 1108
Joined: 19/01/2014 21:36

#109 Re: Koji prasak i omeksivac za ves koristite?

Post by ilkbahar »

Je li iko probao teta violeta omeksivace i tecne detrdjente za ves? ptomotivni letak i detrdjent za sudje dobih na koncertu zdravka čolica. detrdjent za sudje je bas super, lijepo mirise, pa me interesuje da li je iko probao ostale proizvode i gdje se uopste imaju kupiti ?
dreamliner
Posts: 17
Joined: 12/06/2015 19:16

#110 Re: Koji prasak i omeksivac za ves koristite?

Post by dreamliner »

Uskoro DITA rjesava sve vase probleme oko pranja vesa ako Bog da :thumbup:
User avatar
Nisrin
Posts: 5488
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#111 Re: Koji prasak i omeksivac za ves koristite?

Post by Nisrin »

.
Last edited by Nisrin on 15/08/2016 19:54, edited 1 time in total.
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#112 Re: Koji prasak i omeksivac za ves koristite?

Post by Partizzanka »

ja se trudim izbjegavati ttotalno omeksivac
kupila sam bila jedan extra sensitive (iako sumnjam da u njemu ima manje hemije) i to se potrosilo i sada nista

ne znam ima li kod nas ali ariel kapsule 3u1 su ZAKON
zaista skidaju mrlje i mirisu divno
User avatar
Sephora
Posts: 9477
Joined: 01/07/2013 14:37

#113 Re: Koji prasak i omeksivac za ves koristite?

Post by Sephora »

Tečni deterdžent za veš Ariel, ili Persil..

Omekšivač : Lenor
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65580
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#114 Re: Koji prasak i omeksivac za ves koristite?

Post by _BataZiv_0809 »

Kupim, po preporuci forumasa koji radi u toj industriji, Persil gold zeleni (gold zeleni ko u nadrealistima :D ) i samo se on osjeti :-?

Koji god omeksivac da stavim, nema sanse kraj persila. A vala da mu neki miris, i nije. Bolji mi je taj lavanda.

Sta da radim :roll:
User avatar
Nisrin
Posts: 5488
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#115 Re: Koji prasak i omeksivac za ves koristite?

Post by Nisrin »

Da pohvalim novi violetin tecni deterdzent- konacno neki da lijepo i svjeze mirise...ali samo ova verzija, ostali mi se ne svidjaju mirisom!
Pored njega i DMovog (ovaj s jabukom, a dobar je i onaj aloe+lotus) ja sam prezadovoljna...Ariel praskasti ili Weiser Riese za bijeli..
Chicco omeksivac ili zuti Softlan ponekad ubacim i tjt

Image

Image
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#116 Re: Koji prasak i omeksivac za ves koristite?

Post by zlo zlo »

a zadnje vrijeme samo kapsule za pranje koristim, persil ili ariel, omekšivača sam davno prestala koristit kada je član obitelji dobio ekcem na koži a omekšivač je često jedan od glavnih pokretača za to.
kad zatreba samo malo alkoholnog octa tj sirčeta koristim, i naravno kad je skroz nova roba na prvom pranju odmah s deterdžentom ga stavim zbog fiksiranja boje tkanine.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#117 Re: Koji prasak i omeksivac za ves koristite?

Post by moonca »

Trenutno mi se svidja

persil i ne koristim omeksivac

Image
malocvijece
Posts: 1146
Joined: 24/07/2012 11:39

#118 Re: Koji prasak i omeksivac za ves koristite?

Post by malocvijece »

Trenutno Woolite crni (bio na akciji) i DM-ov za bijeli veš.
Od Violetinih mi je najbolji onaj bijeli sa zelenim čepom.
Omekšivač ponekad koristim. Kako mi dođe ili stalno ili nikako po par mjeseci. Definitivno najbolji su mi tamnozeleni Lenor i narandžasti Violeta.

Što se tiče kapsula, odlične su mi od Ariel, ali znaju biti skupe. Probala Faks i ne valjaju ništa.
User avatar
ho oponopono
Posts: 13146
Joined: 23/01/2013 07:23
Location: Nije bitno...ali auto mora biti iz Njemačke!

#119 Re: Koji prasak i omeksivac za ves koristite?

Post by ho oponopono »

Bonux, Merix ...ništa omekšivači...:pusi2:
User avatar
DzordzHodzic
Posts: 1647
Joined: 09/11/2018 11:52

#120 Re: Koji prasak i omeksivac za ves koristite?

Post by DzordzHodzic »

Veliki Prasak
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#121 Re: Koji prasak i omeksivac za ves koristite?

Post by moonca »

mumy wrote:Jeftin i efikasan,a opet da mirise dobro.Ja ga ne nadjoh,probala sam i skuplje i jeftinije ,al opet nije to to. :) Koje vi koristete i jeste li zadovoljni sa rezultatima?
U stavri je ovo pitanje?
User avatar
animals
Posts: 21496
Joined: 19/04/2013 22:13

#122 Re: Koji prasak i omeksivac za ves koristite?

Post by animals »

_BataZiv_0809 wrote:Kupim, po preporuci forumasa koji radi u toj industriji, Persil gold zeleni (gold zeleni ko u nadrealistima :D ) i samo se on osjeti :-?

Koji god omeksivac da stavim, nema sanse kraj persila. A vala da mu neki miris, i nije. Bolji mi je taj lavanda.

Sta da radim :roll:
Uzmes Silan..i on je od Henkela..
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65580
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#123 Re: Koji prasak i omeksivac za ves koristite?

Post by _BataZiv_0809 »

animals wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Kupim, po preporuci forumasa koji radi u toj industriji, Persil gold zeleni (gold zeleni ko u nadrealistima :D ) i samo se on osjeti :-?

Koji god omeksivac da stavim, nema sanse kraj persila. A vala da mu neki miris, i nije. Bolji mi je taj lavanda.

Sta da radim :roll:
Uzmes Silan..i on je od Henkela..
Ah ti boga dje ovo iskopa...ti si mi preporucio ovaj Persil ja mislim....dobar je plavi Silan budi lijepa sjecanja :evil:
User avatar
animals
Posts: 21496
Joined: 19/04/2013 22:13

#124 Re: Koji prasak i omeksivac za ves koristite?

Post by animals »

_BataZiv_0809 wrote:
animals wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Kupim, po preporuci forumasa koji radi u toj industriji, Persil gold zeleni (gold zeleni ko u nadrealistima :D ) i samo se on osjeti :-?

Koji god omeksivac da stavim, nema sanse kraj persila. A vala da mu neki miris, i nije. Bolji mi je taj lavanda.

Sta da radim :roll:
Uzmes Silan..i on je od Henkela..
Ah ti boga dje ovo iskopa...ti si mi preporucio ovaj Persil ja mislim....dobar je plavi Silan budi lijepa sjecanja :evil:
Ma nisam ja iskopao..
tek sad vidio datum :D
neko je to iskopao prija mene..
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#125 Re: Koji prasak i omeksivac za ves koristite?

Post by moonca »

Kod nas se PERSIL pojavio prije godinu dana - i kada sam ga prvi put kupila- zbilja je garaza mirisala danima, gdje mi je masina za vesh - sada vise ne opsjetim taj miris...
Post Reply