Koji prasak i omeksivac za ves koristite?

Post Reply
mumy
Posts: 756
Joined: 25/05/2011 21:21

#1 Koji prasak i omeksivac za ves koristite?

Post by mumy »

Jeftin i efikasan,a opet da mirise dobro.Ja ga ne nadjoh,probala sam i skuplje i jeftinije ,al opet nije to to. :) Koje vi koristete i jeste li zadovoljni sa rezultatima?
User avatar
Tvrdokorna mrlja
Posts: 4203
Joined: 04/10/2011 23:45

#2 Re: Koji prasak i omeksivac za ves koristite?

Post by Tvrdokorna mrlja »

tebi sigurno treba softly :lol:
Gospoda Ministarka
Posts: 4111
Joined: 04/07/2009 12:46

#3 Re: Koji prasak i omeksivac za ves koristite?

Post by Gospoda Ministarka »

Persil. Od omeksivaca Ornel, klasicni plavi..meksi je li, mrsko mi ustajati da vidim, ali ima ugodan, i najvaznije dugotrajan miris.
User avatar
piatc
Posts: 252
Joined: 06/05/2010 17:27

#4 Re: Koji prasak i omeksivac za ves koristite?

Post by piatc »

ariel mountain spring i lenor spring. na meni je uvijek proljetna garderoba :D
User avatar
Hemel
Posts: 6605
Joined: 08/11/2003 00:00
Location: prije i poslije tobe ista

#5 Re: Koji prasak i omeksivac za ves koristite?

Post by Hemel »

Sta je razlog da se nakon izvjesnog vremena pojavljuje neugodan miris u peskirima?
Probali smo razne deterdzente, razne omeksivace ali se nakon izvjesnog vremena pojavljuje isto. Prosle godine sam pobacao sve peskire i nabavio druge ali vec primjecujem da polako poprimaju taj neugodan miris.
Posjecivao sam razne forume i mnogo ljudi ima isti problem ali niko nema neko efikasno rjesenje. Moram napomenuti da nas je bilo cetvero a sada troje od cega imamo jednoga koji se stalno tusira posle sporta, fitnesa...i ti peskiri idu na vjesalicu(one na radijatore) na prisusivanje do sutra i tek onda idu na pranje. izbjegavamo mokre peskire stavljati u korpu za prljav ves da se ne bi ubudjali a sa druge strane, ne moze se svaki dan ukljucivati masina zbog 2-3 peskira iako je pranje svaka dva dana.

Susenje je prirodno na striku u prozracnoj prostoriji, ne skidaju se brzo sa strika (tako da ne budu vlazni)...sve pazimo ali ipak taj neki neugodan miris. (kao ustajali mokar ves). Da nije do gume na masini ili do vode ili do...stvarno ne znam.

Na jednom forumu savjetuju da se umjesto omeksivaca ubacuje ''tecna'' krema za ruke ili tako ti derivati. Stvarno mnogo ljudi ima taj problem.
User avatar
skvo
Posts: 564
Joined: 07/01/2007 21:05
Location: Tuzla

#6 Re: Koji prasak i omeksivac za ves koristite?

Post by skvo »

Ja nisam probala, ali sam cula da uz prasak uliju octa. Ocat upija miris i ubija bakterije.

Moguce je da je i do gume, ako je masina starija pa se guma sa vremenom i od temperature potrosila.

Inace, ja koristim persil gold. Omeksivac skoro da i ne koristim, volim grublje peskire :D
User avatar
despina
Posts: 492
Joined: 16/02/2009 13:13

#7 Re: Koji prasak i omeksivac za ves koristite?

Post by despina »

Hemel wrote:Sta je razlog da se nakon izvjesnog vremena pojavljuje neugodan miris u peskirima?
Probali smo razne deterdzente, razne omeksivace ali se nakon izvjesnog vremena pojavljuje isto. Prosle godine sam pobacao sve peskire i nabavio druge ali vec primjecujem da polako poprimaju taj neugodan miris.
Posjecivao sam razne forume i mnogo ljudi ima isti problem ali niko nema neko efikasno rjesenje. Moram napomenuti da nas je bilo cetvero a sada troje od cega imamo jednoga koji se stalno tusira posle sporta, fitnesa...i ti peskiri idu na vjesalicu(one na radijatore) na prisusivanje do sutra i tek onda idu na pranje. izbjegavamo mokre peskire stavljati u korpu za prljav ves da se ne bi ubudjali a sa druge strane, ne moze se svaki dan ukljucivati masina zbog 2-3 peskira iako je pranje svaka dva dana.

Susenje je prirodno na striku u prozracnoj prostoriji, ne skidaju se brzo sa strika (tako da ne budu vlazni)...sve pazimo ali ipak taj neki neugodan miris. (kao ustajali mokar ves). Da nije do gume na masini ili do vode ili do...stvarno ne znam.

Na jednom forumu savjetuju da se umjesto omeksivaca ubacuje ''tecna'' krema za ruke ili tako ti derivati. Stvarno mnogo ljudi ima taj problem.

ja imam isti problem :cry: prvo sam mislila da je do praška, pa kupim novi, pa onda novi omekšivač, čak i onaj lenor od 8 km :x i isto sranje! ludim zbog toga, mora da je zbog mašine, stara je 5 godina, možda guma nije ok.... nemam pojma...samo znam da se nerviram. ako prije mene saznaš u čemu je problem, javi mi, pliz :wink:
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#8 Re: Koji prasak i omeksivac za ves koristite?

Post by StupskaBitanga »

Možda vam smrde ako sušite vani
Lijepa sušilica i vrući peškiri
User avatar
Hemel
Posts: 6605
Joined: 08/11/2003 00:00
Location: prije i poslije tobe ista

#9 Re: Koji prasak i omeksivac za ves koristite?

Post by Hemel »

StupskaBitanga wrote:Možda vam smrde ako sušite vani
Lijepa sušilica i vrući peškiri
ne susim vani nego u zatvorenoj prostoriji (tavan koji je prozracan i ne dolaze nikakvi mirisi).
masina jeste stara ali nikako da se pokvari da je shutnem :D

jedino za sta bi kupio susilicu to su peskiri koji izadju meksi (ko vili mekse :D ) ali ima cari i prirodno susenje pogotovu vani na cistom zraku, razapet strik a na njemu se lahori posteljina... :-) :D


p.s. sve smo deterdzente i omeksivace probali ali isto... :dance:
immuno
Posts: 2018
Joined: 07/04/2010 11:05

#10 Re: Koji prasak i omeksivac za ves koristite?

Post by immuno »

ima onaj wenisch-oxi ili kako se vec zove (vidi u dm) i ima sad upravo specijalno za tekve slucajeve gdje se pojavljije neugodan miris kod cistog vesa kazu da je zbog bakterija al haj znaj od cega je pa eto priupitaj u dm trebalo bi biti vec u prodaji.
User avatar
miss_heidi
Posts: 98
Joined: 02/06/2011 11:45

#11 Re: Koji prasak i omeksivac za ves koristite?

Post by miss_heidi »

meni je ubjedljivo najbolji, tj najljepse mirise onaj lenor parfumelle (ljubicasti)...
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#12 Re: Koji prasak i omeksivac za ves koristite?

Post by chuchumbamayumbe »

Image
i
Image (najbolji je ako ima da se nađe naj klasični, starinskog izgleda)

Ako nema Bohora, onda Duel.
Image
User avatar
Mis mekinjas
Posts: 42259
Joined: 01/07/2009 22:33
Location: U svemiru ili u Krležinim romanima

#13 Re: Koji prasak i omeksivac za ves koristite?

Post by Mis mekinjas »

Persil tekući bijeli.... za bijelo
Ariel za tamno u tabletama...

Omekšivač Chicho za bebe bijeli... :D
User avatar
plain vanilla
Posts: 66775
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#14 Re: Koji prasak i omeksivac za ves koristite?

Post by plain vanilla »

Hemel wrote:Sta je razlog da se nakon izvjesnog vremena pojavljuje neugodan miris u peskirima?
Probali smo razne deterdzente, razne omeksivace ali se nakon izvjesnog vremena pojavljuje isto. Prosle godine sam pobacao sve peskire i nabavio druge ali vec primjecujem da polako poprimaju taj neugodan miris.
Posjecivao sam razne forume i mnogo ljudi ima isti problem ali niko nema neko efikasno rjesenje. Moram napomenuti da nas je bilo cetvero a sada troje od cega imamo jednoga koji se stalno tusira posle sporta, fitnesa...i ti peskiri idu na vjesalicu(one na radijatore) na prisusivanje do sutra i tek onda idu na pranje. izbjegavamo mokre peskire stavljati u korpu za prljav ves da se ne bi ubudjali a sa druge strane, ne moze se svaki dan ukljucivati masina zbog 2-3 peskira iako je pranje svaka dva dana.

Susenje je prirodno na striku u prozracnoj prostoriji, ne skidaju se brzo sa strika (tako da ne budu vlazni)...sve pazimo ali ipak taj neki neugodan miris. (kao ustajali mokar ves). Da nije do gume na masini ili do vode ili do...stvarno ne znam.

Na jednom forumu savjetuju da se umjesto omeksivaca ubacuje ''tecna'' krema za ruke ili tako ti derivati. Stvarno mnogo ljudi ima taj problem.
to je problem

peskiri su deblji i treba im vise vremena za susenje..suse li se predugo, poprimit ce taj miris
probaj ih zimi susiti na radijatorima, pa ces vidjeti da tog mirisa nema

sto neko rece, suslilica rjesava taj poblem

i mrzim taj odvratni miris, imam naviku pomirisati sve prije nego obucem :-)
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#15 Re: Koji prasak i omeksivac za ves koristite?

Post by karanana »

problem je, a ima posebna tema i o ovome, sto na nase trziste dolaze fush proizvodi. dakle nije fush u smislu da kad kupite P&G da niste kupili P&G, jeste kupili ste ga, ali nije isti kao za trziste njemacke, austrije.....nego se ovi proizvode po fabrikama u rumuniji gdje se stedi na kvaliteti odnosno gdje je kontrola kvalitete opustenija, pa nam mogu uvaliti vise soli u deterdzentu a manje svojstava koja vesu daju miris.
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#16 Re: Koji prasak i omeksivac za ves koristite?

Post by chuchumbamayumbe »

karanana wrote:problem je, a ima posebna tema i o ovome, sto na nase trziste dolaze fush proizvodi. dakle nije fush u smislu da kad kupite P&G da niste kupili P&G, jeste kupili ste ga, ali nije isti kao za trziste njemacke, austrije.....nego se ovi proizvode po fabrikama u rumuniji gdje se stedi na kvaliteti odnosno gdje je kontrola kvalitete opustenija, pa nam mogu uvaliti vise soli u deterdzentu a manje svojstava koja vesu daju miris.
Zato ja i uzmem ovo što uzmem.
Pravi se u Srbiji, kvalitet kao i u Srbiji (nema razlike u kvalitetu jer i ne rade za Njemačku :D ), cijene manje nego P&G, a ništa im ne fali, dapače.
Neko će reći da sam četnik...zaboli me.
Da sutra saudijci ponude isti prozvod za isto para, kupovao bih.
Meni je odnos uloženo/dobijeno najvažniji.
User avatar
despina
Posts: 492
Joined: 16/02/2009 13:13

#17 Re: Koji prasak i omeksivac za ves koristite?

Post by despina »

plain vanilla wrote:
to je problem

peskiri su deblji i treba im vise vremena za susenje..suse li se predugo, poprimit ce taj miris
probaj ih zimi susiti na radijatorima, pa ces vidjeti da tog mirisa nema

sto neko rece, suslilica rjesava taj poblem

i mrzim taj odvratni miris, imam naviku pomirisati sve prije nego obucem :-)
vanilla, veš smrdi iz veš mašine, a ne kao posljedica sušenja.
ja ću danas probati recept sa stranjskog foruma :D
u bubanj direktno ubaciti 3 tablete za mašinu od suđa, umjesto praška staviti razblaženi domestos i ocat.
mašinu uključiti na otkuhavanje (naravno bez veša i isključiti centrifugu)

posljedica neugodnog mirisa mogu biti bakterije ili neka cačepljenja od kamenca ili deterdženta.

ovaj recept bi trebao očistiti mašinu, eto, vidjet ću danas pa javim :D
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#18 Re: Koji prasak i omeksivac za ves koristite?

Post by chuchumbamayumbe »

despina wrote:
plain vanilla wrote:
to je problem

peskiri su deblji i treba im vise vremena za susenje..suse li se predugo, poprimit ce taj miris
probaj ih zimi susiti na radijatorima, pa ces vidjeti da tog mirisa nema

sto neko rece, suslilica rjesava taj poblem

i mrzim taj odvratni miris, imam naviku pomirisati sve prije nego obucem :-)
vanilla, veš smrdi iz veš mašine, a ne kao posljedica sušenja.
ja ću danas probati recept sa stranjskog foruma :D
u bubanj direktno ubaciti 3 tablete za mašinu od suđa, umjesto praška staviti razblaženi domestos i ocat.
mašinu uključiti na otkuhavanje (naravno bez veša i isključiti centrifugu)

posljedica neugodnog mirisa mogu biti bakterije ili neka cačepljenja od kamenca ili deterdženta.

ovaj recept bi trebao očistiti mašinu, eto, vidjet ću danas pa javim :D
Ja bih 2 puta razmislio prije nego ubacim tablete za mašinu za suđe i domestos (makar i razblaženi) u veš mašinu.
Pretpostavljam da postoji mnogo dijelova u veš mašini koji su osjetljivi na agense koji se nalaze u tabletama, koliko god to zvučalo ludo, obzirom da svojstva detrdženata za veš.
User avatar
despina
Posts: 492
Joined: 16/02/2009 13:13

#19 Re: Koji prasak i omeksivac za ves koristite?

Post by despina »

chuch, ako može izbjeljivač (onaj smrdljivi, jaki) u mašinu za veš, što ovo ne bi moglo :D
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#20 Re: Koji prasak i omeksivac za ves koristite?

Post by chuchumbamayumbe »

despina wrote:chuch, ako može izbjeljivač (onaj smrdljivi, jaki) u mašinu za veš, što ovo ne bi moglo :D
Pretpostavljam da rade na poprilično drugačijem principu.
Ovo je samo moje razmišljanje, možda griješim, a možda i ne.
Ubaci taj izbjeljivač u mašinu za suđe, neće oprati suđe kao jedna tableta.
:-)
ActionWoman
Posts: 639
Joined: 03/06/2011 17:04

#21 Re: Koji prasak i omeksivac za ves koristite?

Post by ActionWoman »

Casa jabukovog sirceta (domaceg koje mozes kupiti na sarajevskim pijacama) ce rijesiti taj problem. Kada masina prima vodu, na pocetku pranja, malo odskrini posudicu za deterzent i izlij sirce u deterzent, zatvori posudicu i ne razmisljaj vise o peskirima. Sve ce biti ok.
ziggy
Posts: 295
Joined: 21/06/2005 15:03

#22 Re: Koji prasak i omeksivac za ves koristite?

Post by ziggy »

Vjerovatno su tazlog bakterije ako ne peres ves na visim temperaturama.Isto tako pogledaj filter je li cist,tamo se zna svasta zavuci,i to zna biti razlog smradu.Nego lijepo ukljuci masinu praznu na 95C sa deterdzentom,i susi ves vani ako je moguce,ne u zatvorenom, jer razni mirisi kao kuhanje mogu se upiti i peskire.
A posto su peskiri debeli treba ih prostrti na strik citavom duzinom,ne savijati jer se tako jos sporije suse.Imala sam isti takav problem dok sam zivjela u stanu bez balkona,gadilo mi se brisati takvim peskirima.
User avatar
žulijan asanž
Posts: 1907
Joined: 02/09/2011 15:23
Location: šveCki akciJoni

#23 Re: Koji prasak i omeksivac za ves koristite?

Post by žulijan asanž »

despina wrote:chuch, ako može izbjeljivač (onaj smrdljivi, jaki) u mašinu za veš, što ovo ne bi moglo :D
e svašta. jesi ti ikad acetona nasula u rezervoar od auta?

ne znam odakle ljudima ovako nebulozne ideje.

:roll:
User avatar
despina
Posts: 492
Joined: 16/02/2009 13:13

#24 Re: Koji prasak i omeksivac za ves koristite?

Post by despina »

žulijan asanž wrote:
despina wrote:chuch, ako može izbjeljivač (onaj smrdljivi, jaki) u mašinu za veš, što ovo ne bi moglo :D
e svašta. jesi ti ikad acetona nasula u rezervoar od auta?

ne znam odakle ljudima ovako nebulozne ideje.

:roll:

ja govorim o tabletama za mašinu za suđe..... ne znam zašto bi one štetile mašini za veš.
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#25 Re: Koji prasak i omeksivac za ves koristite?

Post by chuchumbamayumbe »

despina wrote:
žulijan asanž wrote:
despina wrote:chuch, ako može izbjeljivač (onaj smrdljivi, jaki) u mašinu za veš, što ovo ne bi moglo :D
e svašta. jesi ti ikad acetona nasula u rezervoar od auta?

ne znam odakle ljudima ovako nebulozne ideje.

:roll:

ja govorim o tabletama za mašinu za suđe..... ne znam zašto bi one štetile mašini za veš.
Na mnogim tabletama ti piše da nisu preporučljive za aluminij, srebro...
Ne bih ja baš eksperimentisao jer su teblete za suđe veoma agresivne, mnogo agresivnije od detrdženta za veš.
Ali, ja ti opet ponavljam, to je moje lično mišljenje.
Post Reply