Koji prasak i omeksivac za ves koristite?

Post Reply
User avatar
ptičica
Posts: 3006
Joined: 27/08/2012 10:11
Location: izmedju jave i sna...

#76 Re: Koji prasak i omeksivac za ves koristite?

Post by ptičica »

zamzija wrote:Ja imam problem sa opranim pamučnim pantalonama crnim i smeđim, oprala sam ih normalno u mašini ali je na njima nakon pranja pojavile se neke bijele blijede linije - da li od detrdženta ili omekšivača ( puno ili malo)
ali se na majicama, džemperima, košuljama nije pojavilo
da li je do same tkanine pantalona ili do detrdženta nek mi neko objasni....
Vjerovatno ti je bila pretrpana masina. Nije do deterdzenta,ako ga nisi mijenjala.
sour cherry
Posts: 4015
Joined: 21/12/2012 20:57

#77 Re: Koji prasak i omeksivac za ves koristite?

Post by sour cherry »

zamzija wrote:Ja imam problem sa opranim pamučnim pantalonama crnim i smeđim, oprala sam ih normalno u mašini ali je na njima nakon pranja pojavile se neke bijele blijede linije - da li od detrdženta ili omekšivača ( puno ili malo)
ali se na majicama, džemperima, košuljama nije pojavilo
da li je do same tkanine pantalona ili do detrdženta nek mi neko objasni....
Perwoll Brilliant Black.Neće ti trebati ni omekšivač i neće biti tih mrlja,a lijepo i miriše.Svu tamnu odjeću perem njim.Odličan.
zamzija
Posts: 1715
Joined: 08/08/2008 15:43

#78 Re: Koji prasak i omeksivac za ves koristite?

Post by zamzija »

sour cherry wrote: Perwoll Brilliant Black.Neće ti trebati ni omekšivač i neće biti tih mrlja,a lijepo i miriše.Svu tamnu odjeću perem njim.Odličan.
hvala na savjetu! I za smeđe pantalone perwoll briliant black?
sour cherry
Posts: 4015
Joined: 21/12/2012 20:57

#79 Re: Koji prasak i omeksivac za ves koristite?

Post by sour cherry »

Da,da,i za smeđe.Ma možeš bilo koju boju.Taj Brilliant Black najbolje čuva boju,zato ja kupujem taj za odjeću u boji :)
amazon
Posts: 609
Joined: 26/10/2012 14:28

#80 Re: Koji prasak i omeksivac za ves koristite?

Post by amazon »

Ja slucajno radim na masini koja proizvodi Perwoll, za Bosnu se proizvodi u Austriji..
Tribeka
Posts: 24
Joined: 19/04/2012 16:30

#81 Re: Koji prasak i omeksivac za ves koristite?

Post by Tribeka »

dječak sa šibicama wrote:a prasak

Image

Image

dok se ima love

kad zafali, onda

Image :lol:
:lol:

Za bijelo koristim tecni Persil, jako sam zadovoljan. Cak i za sareno, kada nemam Perwolla. Probao sam u Njemackoj i ovdje, i ista mi je kvaliteta. Mislim da sa ovim tecnim manje muljaju.

Od omeksivaca mi je najbolji Plavi Silan. Odjeca po 48h mirise nakon pranja :thumbup:

Ariel i Lenor su mi dosadili, a i poskupi su. Nakon sto sam izvagao na polici, vracam se Persilu.
User avatar
munevera44
Posts: 1780
Joined: 25/03/2008 19:36

#82 Re: Koji prasak i omeksivac za ves koristite?

Post by munevera44 »

Znate li gdje u SA ima za kupiti ajax sapun, kupuju se po dva zapakovana........... obišla sve uzduž i poprijeko nigdje nema......... :?:
BJB
Posts: 4520
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#83 Re: Koji prasak i omeksivac za ves koristite?

Post by BJB »

Jesam li ja jedina koju od Persila sve svrbi?
Dvaput ukljucujem ispiranje, ako perem grudnjake rucno, isperem 2-3 puta u toploj i na kraju hladnoj vodi, ali se stalno ceskam po grudima..Kupila sam ga prosli mjesec zbog razlike u cijeni i pakovanju u odnosu na Arijel, ali mislim da mu se vise necu vracati..
Ovo sto uradise sa Arijelom je bas bezveze, smanjili pakovanje na 2kg ali je jaci navodno..
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#84 Re: Koji prasak i omeksivac za ves koristite?

Post by vješalica »

munevera44 wrote:Znate li gdje u SA ima za kupiti ajax sapun, kupuju se po dva zapakovana........... obišla sve uzduž i poprijeko nigdje nema......... :?:
jesil probala u robotu socijalno tamo su imali taj sapun bar sam ja uzimala
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#85 Re: Koji prasak i omeksivac za ves koristite?

Post by vješalica »

BJB wrote:Jesam li ja jedina koju od Persila sve svrbi?
Dvaput ukljucujem ispiranje, ako perem grudnjake rucno, isperem 2-3 puta u toploj i na kraju hladnoj vodi, ali se stalno ceskam po grudima..Kupila sam ga prosli mjesec zbog razlike u cijeni i pakovanju u odnosu na Arijel, ali mislim da mu se vise necu vracati..
Ovo sto uradise sa Arijelom je bas bezveze, smanjili pakovanje na 2kg ali je jaci navodno..
to je meni se desavalo od faksa i to od svih stvari koje sam prala sa njim
tako perem beckmanom za grudnjake i tako taj osjetljivi ves pa mi se to prestalo javljati
stvarno smece od deterdzenta
User avatar
manekenka u penziji
Posts: 4000
Joined: 03/07/2013 08:37

#86 Re: Koji prasak i omeksivac za ves koristite?

Post by manekenka u penziji »

Možda staviš puno Persila? Misliš li na Persil prasak ili gel?
Ja sam prijetila da ukoliko stavim vise od propisane mjere gela, ves ne može da se ispere i ostane "slipav".
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65588
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#87 Re: Koji prasak i omeksivac za ves koristite?

Post by _BataZiv_0809 »

Obicno uzmem deterzdent koji je na akciji, a veliko pakovanje. Zadnji put uzeo sam Merix jorgovan od 8 kg i poprilicno dugo mi traje. Prije sam samo vjerovao u Ariel, pa sam poslije probao i Persil i Tide, pa onda se vratio dobrom starom Faksu i uvidio da je to sve tu bara-bara sto bi se reklo. Bar po mom iskustvu. Kolega kaze da uzimam u konzumu onaj njihov Standard deterdzent i da je isto jako dobar i povoljan. To nisam probao, ali jesam dm-ov denkt mit i sta ja znam, ne primijetim neku razliku izuzev mirisa.

Uzimao sam i tecne deterdzente, a rijetko uzimam ove kao specijalizovane (za sareno, za crno, za bijelo). Ipak najvise vjerujem praskastim :thumbup:

Od omeksivaca takodjer uglavnom uzimam veliko pakovanje na akciji, s tim da je izbor ili Ornel (ova nova plava linija za 120 godina Saponije fkt ima onaj njihov prepoznatljivi miris koji me vraca u djetinjstvo) ili Lenor, a moze i Silan.
mumy
Posts: 756
Joined: 25/05/2011 21:21

#88 Re: Koji prasak i omeksivac za ves koristite?

Post by mumy »

manekenka u penziji wrote:Možda staviš puno Persila? Misliš li na Persil prasak ili gel?
Ja sam prijetila da ukoliko stavim vise od propisane mjere gela, ves ne može da se ispere i ostane "slipav".
ili ako se pere na nizoj temperaturi,valjda se ne rastopi kako treba
ZanaXX
Posts: 6
Joined: 26/04/2014 02:10

#89 Re: Koji prasak i omeksivac za ves koristite?

Post by ZanaXX »

Gdje se u Sarajevu mogu kupiti deterdzenti i omeksivaci iz Njemacke? npr. njemacki Lenor i slicno. Vidim da svijet to prodaje po drugim gradovima, a nisam nasla u Sarajevu
Ambrozija
Posts: 2845
Joined: 20/01/2010 18:34
Location: Sarajevo

#90 Re: Koji prasak i omeksivac za ves koristite?

Post by Ambrozija »

ZanaXX wrote:Gdje se u Sarajevu mogu kupiti deterdzenti i omeksivaci iz Njemacke? npr. njemacki Lenor i slicno. Vidim da svijet to prodaje po drugim gradovima, a nisam nasla u Sarajevu
Salis se? Ako mislimo na isti Lenor (omeksivac za ves) mozes ga kupiti u svakoj mogucoj prodavnici, pogotovo bolje opremljenim :? Samo Lenorov prasak jos uvijek nije moguce pronaci ali pored tolikog izbora lako se odluciti za nesto drugo.... :)
Ambrozija
Posts: 2845
Joined: 20/01/2010 18:34
Location: Sarajevo

#91 Re: Koji prasak i omeksivac za ves koristite?

Post by Ambrozija »

sherbett wrote:
Ambrozija wrote:
ZanaXX wrote:Gdje se u Sarajevu mogu kupiti deterdzenti i omeksivaci iz Njemacke? npr. njemacki Lenor i slicno. Vidim da svijet to prodaje po drugim gradovima, a nisam nasla u Sarajevu
Salis se? Ako mislimo na isti Lenor (omeksivac za ves) mozes ga kupiti u svakoj mogucoj prodavnici, pogotovo bolje opremljenim :? Samo Lenorov prasak jos uvijek nije moguce pronaci ali pored tolikog izbora lako se odluciti za nesto drugo.... :)
Ja mislim da misli na Lenor koji je dopremljen iz Njemačke za njihovo tržisšte, ne ovaj koji se negdje proizvodi za tržište BiH/RH
Aha, onda je do mene, nisam shvatila :D Ispricavam se :)
ZanaXX
Posts: 6
Joined: 26/04/2014 02:10

#92 Re: Koji prasak i omeksivac za ves koristite?

Post by ZanaXX »

sherbett wrote:
Ambrozija wrote:
ZanaXX wrote:Gdje se u Sarajevu mogu kupiti deterdzenti i omeksivaci iz Njemacke? npr. njemacki Lenor i slicno. Vidim da svijet to prodaje po drugim gradovima, a nisam nasla u Sarajevu
Salis se? Ako mislimo na isti Lenor (omeksivac za ves) mozes ga kupiti u svakoj mogucoj prodavnici, pogotovo bolje opremljenim :? Samo Lenorov prasak jos uvijek nije moguce pronaci ali pored tolikog izbora lako se odluciti za nesto drugo.... :)
Ja mislim da misli na Lenor koji je dopremljen iz Njemačke za njihovo tržisšte, ne ovaj koji se negdje proizvodi za tržište BiH/RH

Upravo tako...njihov se pakuje u drugacijim bocama i ima drugaciji miris,mnogo su kvalitetniji. Ovi nasi smrduckaju, odvratni su skroz.
Nemamo mi Muller, nazalost. Najblize sto sam nasla je u Zenici, neka zena dovlaci robu iz Njemacke...
User avatar
manekenka u penziji
Posts: 4000
Joined: 03/07/2013 08:37

#93 Re: Koji prasak i omeksivac za ves koristite?

Post by manekenka u penziji »

Uzeh danas ornel, neki zeleni i bas sam se oduševila intenzitetom mirisa. Dosta jace mirisi nego lenor. Ovo je utisak od prvog pranja, za ostalo ce se tek ćuti.
safran
Posts: 2529
Joined: 19/08/2006 22:25

#94 Re: Koji prasak i omeksivac za ves koristite?

Post by safran »

Odustala od omekšivača. Sada samo 5-6 kapi ulja čajevca (bočica otopine u DM oko 5 KM) i prezadovoljna. Riješila se smrada iz mašine (2 u 1 kombinovana).
User avatar
manekenka u penziji
Posts: 4000
Joined: 03/07/2013 08:37

#95 Re: Koji prasak i omeksivac za ves koristite?

Post by manekenka u penziji »

A bude li mekan ves?
Može li se čajevac koristiti i za bebinu odjeću?
User avatar
zgiba
Posts: 566
Joined: 05/09/2003 00:00

#96 Re: Koji prasak i omeksivac za ves koristite?

Post by zgiba »

manekenka u penziji wrote:A bude li mekan ves?
Može li se čajevac koristiti i za bebinu odjeću?
Cajevac je vise za dezinfekciju, nisam sigurna da se moze koristiti i kao omeksivac. U svakom slucaju moze se koristiti i za bebinu odjecu (ja sam koristila), jer se stavlja samo 5-6 kapi.
User avatar
manekenka u penziji
Posts: 4000
Joined: 03/07/2013 08:37

#97 Re: Koji prasak i omeksivac za ves koristite?

Post by manekenka u penziji »

Ma ja cu njega uzeti, pa makar s vremena na vrijeme koristila. Hvala na informacijama
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#98 Re: Koji prasak i omeksivac za ves koristite?

Post by Partizzanka »

ja koristim ariel bilo koji za svu odjecu

omeksivace kategoricki odbijam koristiti jer su sama hemija
umjesto omeksivaca koristim dvije teniske loptice koje su otkuhane prije upotrebe i sirce (obicno jabucno)
nemam mirisa u masini nikakvih

kod omeksivaca mi je od svega gore kada prodjes pored nekoga a on SMRDI na omeksivac pa cime to raja koriste, casama doziraju????
imam kolegu na poslu od njega komplet kancelarija i ispred kancelarije hodnik (dobar dio) SMRDI NA OMEKSIVAC
safran
Posts: 2529
Joined: 19/08/2006 22:25

#99 Re: Koji prasak i omeksivac za ves koristite?

Post by safran »

manekenka u penziji wrote:Ma ja cu njega uzeti, pa makar s vremena na vrijeme koristila. Hvala na informacijama
može za bebinu odjeću, u stvari sam za njega čula od prijateljice koja ga je koristila za pranje platnenih pelena (babysaurus). ako zaključiš da ti ipak treba omekšivač (meni ne nedostaje) onda možeš ubaciti sirće umjesto omekšivača a onda na kraju dodati ulje čajevca. ja koristim ono iz DM jer je puno jeftinije od onog iz apoteke a i u apoteci sam dva puta naletila na fuš.
Lounge Act
Posts: 2210
Joined: 24/02/2011 18:21
Location: :)

#100 Re: Koji prasak i omeksivac za ves koristite?

Post by Lounge Act »

kako neko moze smrditi na omeksivac, ne mogu to ni da zamislim :lol:
Post Reply