Koji prasak i omeksivac za ves koristite?

Post Reply
User avatar
Nisrin
Posts: 5488
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#151 Re: Koji prasak i omeksivac za ves koristite?

Post by Nisrin »

E, bas mi nije jasno, koji god deredzent i omeksivac da kupim ves mirise do trenutka kad se osusi i onda vise ne...ni ne smrdi, ali i ne mirise...istu kombinaciju napr koriste mama ili kolegica, to mirise i ormar i stan i odjeca i posteljina danima...

Masina mi je relativno nova- Beko (prije Miele), fino povuce omeksivac prred kraj, susim ga obicno na zici u stanu, ponekad izbacim na balkon...ma cak i kad na ruke operem opet ne mirise :D Nije moj subjektivni osjecaj, i muz kaze ne mirise nam nista :D

A imam praskasti Ariel, tecni rozi Violeta Repair, tecni DMov od aloe vere, Ariel kapsule, omeksivace- njemacki silan, sareni kuschelweich zuti, softlan zuti i nas coccolino plavi i bijeli chicco...Zaista ne znam do cega je, pokusala sam razlicite mjere stavljati, pokusala sam nikako ne staviti omeksivac nego samo tecni deterdzent- cak je ljepse nego u kombinaciji sa deterdzentom, dok sa praskastim stavim omeksivace, jer perem bijelo..ali nemam srece :) Bas bih voljela da MIRISU peskiri, posteljina, jakne, deke...kod mene nikakvog mirisa :D

Je li neko probao Silan orange&magnolia omeksivac? U boci se cini bas blag, ali neki svjezi, predivan miris... :run:
BJB
Posts: 4520
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#152 Re: Koji prasak i omeksivac za ves koristite?

Post by BJB »

ARijel praskasti za bijelo, plus Denk mit krpice za izbjeljivanje po potrebi,najcesce neki Lenor ili Ornel i meni balkon mirise jer ga naspem do max u dozatoru u masini..Masina je Indesit i pere dok ne opere, ima neki detektor deterdzenta u vodi i cesto sama prebaci na ispiranje jos jedanput..
Sareno perem ili Pervolom ili Woolightom crni najcesce ili Perwoll-ona zlatna flasa-on najbolje mirise.
Grudnjake ručno Perwolom i kabasem Arix..
U DM-sam otkrila nedavno parfem za ves koji se ubaci u bubanj, sad mirise i stan i kad se pegla..
Image
Posto imam uzasno osjetljivu kozu, jos nisam primjetila nikakve nuspojave na sebi. Predivno mirise..
Sljedeci put uzimam ovaj lotus breeze da isprobam.Image
User avatar
animals
Posts: 21496
Joined: 19/04/2013 22:13

#153 Re: Koji prasak i omeksivac za ves koristite?

Post by animals »

Nisrin wrote:E, bas mi nije jasno, koji god deredzent i omeksivac da kupim ves mirise do trenutka kad se osusi i onda vise ne...ni ne smrdi, ali i ne mirise...istu kombinaciju napr koriste mama ili kolegica, to mirise i ormar i stan i odjeca i posteljina danima...

Masina mi je relativno nova- Beko (prije Miele), fino povuce omeksivac prred kraj, susim ga obicno na zici u stanu, ponekad izbacim na balkon...ma cak i kad na ruke operem opet ne mirise :D Nije moj subjektivni osjecaj, i muz kaze ne mirise nam nista :D

A imam praskasti Ariel, tecni rozi Violeta Repair, tecni DMov od aloe vere, Ariel kapsule, omeksivace- njemacki silan, sareni kuschelweich zuti, softlan zuti i nas coccolino plavi i bijeli chicco...Zaista ne znam do cega je, pokusala sam razlicite mjere stavljati, pokusala sam nikako ne staviti omeksivac nego samo tecni deterdzent- cak je ljepse nego u kombinaciji sa deterdzentom, dok sa praskastim stavim omeksivace, jer perem bijelo..ali nemam srece :) Bas bih voljela da MIRISU peskiri, posteljina, jakne, deke...kod mene nikakvog mirisa :D

Je li neko probao Silan orange&magnolia omeksivac? U boci se cini bas blag, ali neki svjezi, predivan miris... :run:
Ja to produciram, na mojoj masini..
uslikacu ti ga sljedece nedelje pa cu ti reci..
User avatar
Nisrin
Posts: 5488
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#154 Re: Koji prasak i omeksivac za ves koristite?

Post by Nisrin »

Lenor kapsule snizene u CMu 15%, nisu lose ali ni blizu njemackoj verziji- gold orchid... ima i tecni deterdzent i praskasti.. tecni je OK, a prasak nisam probala...

Posto sam ja bolesnik za hemijom, uzela sam sad manje pakovanje kapsula jer imam jos 70ak ariel kapsula i nekoliko tecnih i oraskastih deterdzenata...

sto se omeksivaca tice Ornel cotton se pokazao odlicnom, nimalo jak i zagusujuci nije, osjeti se danima poslije, dok silan sa narandzom i magnolijom lijepo mirise samo prilikom pranja... Sad sam uzela za probati Lenor tamnozeleni, u flasi odlican, pa cu ga kombinovati sa arielom praskastim..
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#155 Re: Koji prasak i omeksivac za ves koristite?

Post by arzuhal »

BJB wrote: U DM-sam otkrila nedavno parfem za ves koji se ubaci u bubanj, sad mirise i stan i kad se pegla..
Image
Posto imam uzasno osjetljivu kozu, jos nisam primjetila nikakve nuspojave na sebi. Predivno mirise..
Sljedeci put uzimam ovaj lotus breeze da isprobam.Image
Ovaj parfem u nekakvim granulama koje istreses u bubanj s odjećom prije početka pranja? Koliko, čep?
User avatar
muha_sa
Posts: 128503
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#156 Re: Koji prasak i omeksivac za ves koristite?

Post by muha_sa »

Image

Image
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#157 Re: Koji prasak i omeksivac za ves koristite?

Post by moonca »

Image

.. ne svidjaju mi se mirisi omeksivaca -tako da ove loptice odrade svoje..
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65606
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#158 Re: Koji prasak i omeksivac za ves koristite?

Post by _BataZiv_0809 »

BJB wrote: U DM-sam otkrila nedavno parfem za ves koji se ubaci u bubanj, sad mirise i stan i kad se pegla..
Image
Posto imam uzasno osjetljivu kozu, jos nisam primjetila nikakve nuspojave na sebi. Predivno mirise..
Sljedeci put uzimam ovaj lotus breeze da isprobam.Image
Kako se ubaci u bubanj? Spricnes malo ili :lol:
BJB
Posts: 4520
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#159 Re: Koji prasak i omeksivac za ves koristite?

Post by BJB »

Ma ne, kao sitni kamencici su, naspes u poklopac do oznake u uspes u bubanj zajedno sa vesom...Lijepo mirise ozbiljno..
User avatar
Nisrin
Posts: 5488
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#160 Re: Koji prasak i omeksivac za ves koristite?

Post by Nisrin »

Ne kontam, zasto se kapsule uvijek ne razloze? Zasto nekad ostavljaju ljigave tragove po odjeci?

A ove kuglice imaju Lenor, doduse ne kod nas, nego sam vidjala u Dojclandu...:D
allem_77
Posts: 3422
Joined: 17/09/2015 15:46

#161 Re: Koji prasak i omeksivac za ves koristite?

Post by allem_77 »

Možda je već neko odgovorio, ali mi mrsko čitati? Zašto mašina za veš iz posude ne odvuče-ispere sav prašak? Ariel i persil neće. Ostane jedna grudvica. Arix sapere, ali on malo slabije pere. Veš mašina je nova. Pritisak vode dobar.
User avatar
Yenna
Posts: 6837
Joined: 11/03/2019 08:41
Location: Tu i tamo...

#162 Re: Koji prasak i omeksivac za ves koristite?

Post by Yenna »

allem_77 wrote: 17/01/2020 21:32 Možda je već neko odgovorio, ali mi mrsko čitati? Zašto mašina za veš iz posude ne odvuče-ispere sav prašak? Ariel i persil neće. Ostane jedna grudvica. Arix sapere, ali on malo slabije pere. Veš mašina je nova. Pritisak vode dobar.
Previše praška staviš ili stoji na vlažnom mjestu inače pa se napravi grudvica.
Pokušaj sa manje praška u posudu idući put.
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#163 Re: Koji prasak i omeksivac za ves koristite?

Post by zlo zlo »

ako imaš novu mašinu..što se zajeb s praškom? svaka nova ima onaj preklopni za tekući deterdžent, i nema zajeb, nema gore skupljanja ni išta.
Last edited by zlo zlo on 17/01/2020 21:58, edited 1 time in total.
allem_77
Posts: 3422
Joined: 17/09/2015 15:46

#164 Re: Koji prasak i omeksivac za ves koristite?

Post by allem_77 »

nova_ja wrote: 17/01/2020 21:48
allem_77 wrote: 17/01/2020 21:32 Možda je već neko odgovorio, ali mi mrsko čitati? Zašto mašina za veš iz posude ne odvuče-ispere sav prašak? Ariel i persil neće. Ostane jedna grudvica. Arix sapere, ali on malo slabije pere. Veš mašina je nova. Pritisak vode dobar.
Previše praška staviš ili stoji na vlažnom mjestu inače pa se napravi grudvica.
Pokušaj sa manje praška u posudu idući put.
Ma čim otvorim vrećicu. Jedino ako u trgovini ne ovlaži. Sada sam uzeo neke dvije vrste, mada mislim da je to isto. Ja sumnjam da gips ne ubacuju? :D

Ja inače kada sam kod kuće sipam tečni crni perwol. Ali neće mama taj. Odnosno neće tečni nikako. Imaš li ti preporuku koji da kupim?

Ovo izgleda sve u Srbiji proizvode?
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#165 Re: Koji prasak i omeksivac za ves koristite?

Post by zlo zlo »

Ako ti je stara klasičarka ima tekući ariel :mrgreen: crni perwol nisam probala, ali žuti mi se sviđa, a ni crven nije loš. Žuti bolje miriše, njega koristim trenutno.
User avatar
Yenna
Posts: 6837
Joined: 11/03/2019 08:41
Location: Tu i tamo...

#166 Re: Koji prasak i omeksivac za ves koristite?

Post by Yenna »

allem_77 wrote: 17/01/2020 21:55
nova_ja wrote: 17/01/2020 21:48
allem_77 wrote: 17/01/2020 21:32 Možda je već neko odgovorio, ali mi mrsko čitati? Zašto mašina za veš iz posude ne odvuče-ispere sav prašak? Ariel i persil neće. Ostane jedna grudvica. Arix sapere, ali on malo slabije pere. Veš mašina je nova. Pritisak vode dobar.
Previše praška staviš ili stoji na vlažnom mjestu inače pa se napravi grudvica.
Pokušaj sa manje praška u posudu idući put.
Ma čim otvorim vrećicu. Jedino ako u trgovini ne ovlaži. Sada sam uzeo neke dvije vrste, mada mislim da je to isto. Ja sumnjam da gips ne ubacuju? :D

Ja inače kada sam kod kuće sipam tečni crni perwol. Ali neće mama taj. Odnosno neće tečni nikako. Imaš li ti preporuku koji da kupim?

Ovo izgleda sve u Srbiji proizvode?
Ja vec odavno koristim kapsule al ako ona vjeruje u starinski onda samo Ariel ili Persil.🙂
Stavi manje u pregradu, vjerovatno je do toga i ne drzi prašak u kupatilu ako ima vlage tj.pare, jer zaista bude i od toga.
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#167 Re: Koji prasak i omeksivac za ves koristite?

Post by zlo zlo »

ja sam koristila kapsule sve dok mi se kod pranja jakna, na laganom pranju nisu rastopile kako treba i ko plastika mi bila na jednoj jakni, gdje se omotac zalijepio bio, nisam vidjela odmah pa osušila tako, ista plastika, jakna se spasila na kraju ali ja prešla na tekući :lol:
allem_77
Posts: 3422
Joined: 17/09/2015 15:46

#168 Re: Koji prasak i omeksivac za ves koristite?

Post by allem_77 »

A smije li se praškasti direktno na odjeću u bubanj? Možda imaju nekakve posudice predviđene u tu svrhu?
allem_77
Posts: 3422
Joined: 17/09/2015 15:46

#169 Re: Koji prasak i omeksivac za ves koristite?

Post by allem_77 »

zlo zlo wrote: 17/01/2020 22:01 Ako ti je stara klasičarka ima tekući ariel :mrgreen: crni perwol nisam probala, ali žuti mi se sviđa, a ni crven nije loš. Žuti bolje miriše, njega koristim trenutno.
A ja ovaj crni zbog mirisa, i da crno ostane crno. :lol: A moguće da i te druge boje imaju dobar miris. Uglavnom piše da je proizvođač Austrija.
User avatar
Yenna
Posts: 6837
Joined: 11/03/2019 08:41
Location: Tu i tamo...

#170 Re: Koji prasak i omeksivac za ves koristite?

Post by Yenna »

allem_77 wrote: 17/01/2020 22:08 A smije li se praškasti direktno na odjeću u bubanj? Možda imaju nekakve posudice predviđene u tu svrhu?
Ne može direktno, jer bi odmah spao pri prvom primanju vode i nema svrhe :lol:
Allem master u pranju :thumbup:
User avatar
animals
Posts: 21496
Joined: 19/04/2013 22:13

#171 Re: Koji prasak i omeksivac za ves koristite?

Post by animals »

allem_77 wrote: 17/01/2020 22:11
zlo zlo wrote: 17/01/2020 22:01 Ako ti je stara klasičarka ima tekući ariel :mrgreen: crni perwol nisam probala, ali žuti mi se sviđa, a ni crven nije loš. Žuti bolje miriše, njega koristim trenutno.
A ja ovaj crni zbog mirisa, i da crno ostane crno. :lol: A moguće da i te druge boje imaju dobar miris. Uglavnom piše da je proizvođač Austrija.
Jeste.. Perwoll ja proizvodim na mojoj masini
.Nemon misliti da zajebavam..
Last edited by animals on 17/01/2020 22:16, edited 1 time in total.
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#172 Re: Koji prasak i omeksivac za ves koristite?

Post by zlo zlo »

allem_77 wrote: 17/01/2020 22:11
zlo zlo wrote: 17/01/2020 22:01 Ako ti je stara klasičarka ima tekući ariel :mrgreen: crni perwol nisam probala, ali žuti mi se sviđa, a ni crven nije loš. Žuti bolje miriše, njega koristim trenutno.
A ja ovaj crni zbog mirisa, i da crno ostane crno. :lol: A moguće da i te druge boje imaju dobar miris. Uglavnom piše da je proizvođač Austrija.
crvena i nema neki, žuta ima fin miris, ona kao sprečava da se cufa tkanina :D
Mea_parvitas
Posts: 2526
Joined: 18/03/2015 01:36

#173 Re: Koji prasak i omeksivac za ves koristite?

Post by Mea_parvitas »

Za sareno tecni Persil i zuti Duel, za bijelo umjesto tecnog ide praskasti Arix :mrgreen:
allem_77
Posts: 3422
Joined: 17/09/2015 15:46

#174 Re: Koji prasak i omeksivac za ves koristite?

Post by allem_77 »

animals wrote: 17/01/2020 22:14
allem_77 wrote: 17/01/2020 22:11
zlo zlo wrote: 17/01/2020 22:01 Ako ti je stara klasičarka ima tekući ariel :mrgreen: crni perwol nisam probala, ali žuti mi se sviđa, a ni crven nije loš. Žuti bolje miriše, njega koristim trenutno.
A ja ovaj crni zbog mirisa, i da crno ostane crno. :lol: A moguće da i te druge boje imaju dobar miris. Uglavnom piše da je proizvođač Austrija.
Jeste.. Perwoll ja proizvodim na mojoj masini
.Nemon misliti da zajebavam..
A znaš li gdje se proizvode persil i ariel za naše tržište?
User avatar
animals
Posts: 21496
Joined: 19/04/2013 22:13

#175 Re: Koji prasak i omeksivac za ves koristite?

Post by animals »

Da ne mislite da lazem..
Last edited by animals on 17/01/2020 22:55, edited 1 time in total.
Post Reply