Koji majstor za starije BMW modele?

Podforum za motocikliste...
Post Reply
TouringBiker
Posts: 1271
Joined: 03/04/2013 21:52
Grijem se na: Struju

#1 Koji majstor za starije BMW modele?

Post by TouringBiker »

Pozz svima,

Koga bi preporučili od majstora za starije BMW motore, dvo-ventilske boxere (R seriju) i K 100/75? Jedan poznanik bi htio da kupi cafe racer, jedan od onih sa PIKa, ali ne zna ko bi mu ih mogao održavati u Sarajevu. Da vozi kod Tomića - za njih su to prestari modeli, ne bi se prihvatili.

Čuo je da ima neko na Bistriku ko radi BMWe, ali ne zna kako doći do njega.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18168
Joined: 11/02/2013 11:32

#2 Re: Koji majstor za starije BMW modele?

Post by Ramzess Veliki »

TouringBiker wrote:Pozz svima,

Koga bi preporučili od majstora za starije BMW motore, dvo-ventilske boxere (R seriju) i K 100/75? Jedan poznanik bi htio da kupi cafe racer, jedan od onih sa PIKa, ali ne zna ko bi mu ih mogao održavati u Sarajevu. Da vozi kod Tomića - za njih su to prestari modeli, ne bi se prihvatili.

Čuo je da ima neko na Bistriku ko radi BMWe, ali ne zna kako doći do njega.
Lonco, prije Kiseljaka nakon benzinske ispod Kobilje skrenes lijevo i vozis pravo cca 2 kilometra.
User avatar
muz66
Posts: 17981
Joined: 24/03/2009 00:33
Location: Tamo gdje se dimi šiša i sluša Crvena jabuka

#3 Re: Koji majstor za starije BMW modele?

Post by muz66 »

Bata Hamdija, stari carobnjak sa K. Glave
TouringBiker
Posts: 1271
Joined: 03/04/2013 21:52
Grijem se na: Struju

#4 Re: Koji majstor za starije BMW modele?

Post by TouringBiker »

muz66 wrote:Bata Hamdija, stari carobnjak sa K. Glave
Hvala, a gdje mu dodje radnja? Ja na Kobiljoj znam samo Dinu Babuku, a on nece da radi BMW, samo Japance...
TouringBiker
Posts: 1271
Joined: 03/04/2013 21:52
Grijem se na: Struju

#5 Re: Koji majstor za starije BMW modele?

Post by TouringBiker »

PS je li tome sin jedan od direktora u BIHAMKu, drzao prije obuku za polaganje za motr sa Vespom 200?
User avatar
muz66
Posts: 17981
Joined: 24/03/2009 00:33
Location: Tamo gdje se dimi šiša i sluša Crvena jabuka

#6 Re: Koji majstor za starije BMW modele?

Post by muz66 »

TouringBiker wrote:PS je li tome sin jedan od direktora u BIHAMKu, drzao prije obuku za polaganje za motr sa Vespom 200?
Nije. To je Sejo H, sin mu Edo. Bata Hamdiji skrenes na semaforu lijevo ako dolazis iz pravca grada. Vozis pravo do Amko Komerca, tu blago desno. Nakon nekih 150m je kuca sa desne strane. Pored njega je Salem, mehanicar za americke terence. Ne mozes fuliti.
TouringBiker
Posts: 1271
Joined: 03/04/2013 21:52
Grijem se na: Struju

#7 Re: Koji majstor za starije BMW modele?

Post by TouringBiker »

Ramzess Veliki wrote:
TouringBiker wrote:Pozz svima,

Koga bi preporučili od majstora za starije BMW motore, dvo-ventilske boxere (R seriju) i K 100/75? Jedan poznanik bi htio da kupi cafe racer, jedan od onih sa PIKa, ali ne zna ko bi mu ih mogao održavati u Sarajevu. Da vozi kod Tomića - za njih su to prestari modeli, ne bi se prihvatili.

Čuo je da ima neko na Bistriku ko radi BMWe, ali ne zna kako doći do njega.
Lonco, prije Kiseljaka nakon benzinske ispod Kobilje skrenes lijevo i vozis pravo cca 2 kilometra.
Hvala ali to nije Kobilja, mislis Kobiljaca, one serpentine? To bi onda bio put za Lepenicu.

Cuo sam i za nekog kad se od Kiseljaka skrene ka Visokom, Arif Orman
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18168
Joined: 11/02/2013 11:32

#8 Re: Koji majstor za starije BMW modele?

Post by Ramzess Veliki »

TouringBiker wrote:
Ramzess Veliki wrote:
TouringBiker wrote:Pozz svima,

Koga bi preporučili od majstora za starije BMW motore, dvo-ventilske boxere (R seriju) i K 100/75? Jedan poznanik bi htio da kupi cafe racer, jedan od onih sa PIKa, ali ne zna ko bi mu ih mogao održavati u Sarajevu. Da vozi kod Tomića - za njih su to prestari modeli, ne bi se prihvatili.

Čuo je da ima neko na Bistriku ko radi BMWe, ali ne zna kako doći do njega.
Lonco, prije Kiseljaka nakon benzinske ispod Kobilje skrenes lijevo i vozis pravo cca 2 kilometra.
Hvala ali to nije Kobilja, mislis Kobiljaca, one serpentine? To bi onda bio put za Lepenicu.

Cuo sam i za nekog kad se od Kiseljaka skrene ka Visokom, Arif Orman
:thumbup: Lepenica … imao sam dvojku iz geografije. :lol:
TouringBiker
Posts: 1271
Joined: 03/04/2013 21:52
Grijem se na: Struju

#9 Re: Koji majstor za starije BMW modele?

Post by TouringBiker »

Nije moja pamet, to za Lepenicu nadjoh ovdje, neko je prije pitao gdje podesiti karburatore na motoru:

serviser-u-sarajevu-t93809.html
Post Reply