Koji je Vaš rezime života u inostranstvu?

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
MaroonBrigade
Posts: 1593
Joined: 26/03/2009 17:59

#101 Re: Koji je Vaš rezime života u inostranstvu?

Post by MaroonBrigade »

SasaVugdalic wrote: 31/01/2020 12:29
Alles-Tamam wrote: 31/01/2020 12:25
SasaVugdalic wrote: 31/01/2020 11:49 Ni meni ne ide u glavu ovo izbjegavanje druzenja sa nasim ljudima. Istina, ima svakakvih ljudi, ali zasto sam ja bolji od njih?
Nego, zna li iko gdje se uopste druze ti nasi ljudi, recimo po Minhenu? Ne ide mi se u kafice gdje tuce thompson, kalasnjikov, a i zbrojekva, a ovi drugi se samo po dzematima skupljaju...
Gdje se okupljaju?
U VIP-u
Moosacher Paradies
Cevabdzinica 10
I slično.

Ja iskreno naše ne izbjegavam, ali jednostavno ne zalazimo na ista mjesta tako da se to samo od sebe riješilo sa kim se druzim i provodim vrijeme.
Imam jednog prijatelja koji je naš "nas" ali i on je skoro 30 godina u Njemačkoj, tako da je i to upitno koliko je naš 😁
Pa dobro to, ali ima li neko mjesto gdje mogu sjesti za sank i zajebavati se sa cijelom kafanom :D
Imas i kafice tipa 35mm ili Miligram :thumbup:
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#102 Re: Koji je Vaš rezime života u inostranstvu?

Post by Nadzorna_ploca »

Prosjecnom Bosancu je mrsko uciti jezik, to je jedina istina. Neambiciozni, letargicni i igraju na siguricu.
BiBi911
Posts: 2787
Joined: 09/12/2018 17:47

#103 Re: Koji je Vaš rezime života u inostranstvu?

Post by BiBi911 »

Chischo wrote: 31/01/2020 12:58 Previse se bukvalno shvata savjet "ne treba se druziti sa nasim ljudima".

Problem nastaje kada nas covjek dodje u Njemacku (ili bilo gdje drugo u inostranstvo) i prvo sto uradi je da trazi nase ljude, nase automehanicare, nase doktore, nase prodavnice, gdje se oni skupljaju i ide u nase kafane i njeguje nase obicaje. Naravno da u tome nema nista lose, ali problem je sto se na taj nacin ljudi nikada ne integrisu, ne nauce jezik i nikada ne prihvate novu sredinu, niti ona njih.

Vecina nasih ljudi ne zna jezik, nikada ne napravi napredak u odnosu na prvi posao koji je dobio u Njemackoj, nesretni su i zive daleko ispod njemackog standarda. Iz iskustva mogu reci da ovo vazi za bar 90% njih. Druziti se sa takvim ljudima je jako lose za nekoga ko je ambiciozan i ko je tek dosao.

Ostalih 10% je druga prica.

Hvala druze, ono sto sam mislio ti napisa...

Tnx
User avatar
jasko_ja
Posts: 443
Joined: 10/07/2005 21:14

#104 Re: Koji je Vaš rezime života u inostranstvu?

Post by jasko_ja »

A kako su vam se djeca integrisala i mala i velika? Znam da postoji razlika po pokrajinama, a koliko su vrtici privatni i javni?
Volio bih cuti licna iskustva, a ne o jarana i familije.
caseytron
Posts: 2083
Joined: 01/06/2016 16:42

#105 Re: Koji je Vaš rezime života u inostranstvu?

Post by caseytron »

Evo posto sad neki kritikuju stav "ne prihvatiti se nasih ljudi", odmaknite se i od mene. Dvadeset (20) puta su pokusali da me izlevate, dvadeset (20) puta su poslani u PM. Od lika koji mi ponudi satnicu 6 (ŠEST) EURA, neplacneo prekovremeno, jedan dan slobodan u sedmici (u centru Beca), do pokusaja izivljavanja jer su svjesni da ne znam nista, nit' imam koga. Nek' se gone u PM i oni i njihova dijaspora, KUD udruzenja i ostali primitivizmi, otis'o sam iz tog okruzenja i sad trebam opet u to okruzenje? Rahat sam, stanem ja ponekad progovorim koju i to je sve, nista vise od toga. Sa svabama je druga stvar, konkretni su, znas na cemu si. Ima tu neka distanca s obje strane i funkcionise. Kad odem dole druzim se sam sa sobom i dosta.
SasaVugdalic
Posts: 54
Joined: 17/03/2013 16:54

#106 Re: Koji je Vaš rezime života u inostranstvu?

Post by SasaVugdalic »

Chischo wrote: 31/01/2020 12:58 Previse se bukvalno shvata savjet "ne treba se druziti sa nasim ljudima".

Problem nastaje kada nas covjek dodje u Njemacku (ili bilo gdje drugo u inostranstvo) i prvo sto uradi je da trazi nase ljude, nase automehanicare, nase doktore, nase prodavnice, gdje se oni skupljaju i ide u nase kafane i njeguje nase obicaje. Naravno da u tome nema nista lose, ali problem je sto se na taj nacin ljudi nikada ne integrisu, ne nauce jezik i nikada ne prihvate novu sredinu, niti ona njih.

Vecina nasih ljudi ne zna jezik, nikada ne napravi napredak u odnosu na prvi posao koji je dobio u Njemackoj, nesretni su i zive daleko ispod njemackog standarda. Iz iskustva mogu reci da ovo vazi za bar 90% njih. Druziti se sa takvim ljudima je jako lose za nekoga ko je ambiciozan i ko je tek dosao.

Ostalih 10% je druga prica.
Ma meni je te price o integraciji preko glave... Sta se ja trebam, druziti sa Svabama non-stop, zaboraviti ko sam i sta sam? Ma hajte, molim vas. Ta prica, da se ne moze uzivati ovdje ukoliko se ne integrise je prica za malu djecu. Imam prijatelja Svaba, radim u 100% njemackoj firmi bez nasih, kancelarijski posao i, opet volim sjesti s nasim baustelcem nego sa Svabom advokatom.

Los automehanicar ce te zajebat bio Svabo, Kurd ili nas.
SasaVugdalic
Posts: 54
Joined: 17/03/2013 16:54

#107 Re: Koji je Vaš rezime života u inostranstvu?

Post by SasaVugdalic »

caseytron wrote: 31/01/2020 16:15 Evo posto sad neki kritikuju stav "ne prihvatiti se nasih ljudi", odmaknite se i od mene. Dvadeset (20) puta su pokusali da me izlevate, dvadeset (20) puta su poslani u PM. Od lika koji mi ponudi satnicu 6 (ŠEST) EURA, neplacneo prekovremeno, jedan dan slobodan u sedmici (u centru Beca), do pokusaja izivljavanja jer su svjesni da ne znam nista, nit' imam koga. Nek' se gone u PM i oni i njihova dijaspora, KUD udruzenja i ostali primitivizmi, otis'o sam iz tog okruzenja i sad trebam opet u to okruzenje? Rahat sam, stanem ja ponekad progovorim koju i to je sve, nista vise od toga. Sa svabama je druga stvar, konkretni su, znas na cemu si. Ima tu neka distanca s obje strane i funkcionise. Kad odem dole druzim se sam sa sobom i dosta.
Moj prijatelj radi kod Svabe automehanicara. Plata mu kasni mjesec dana, dao mu je bukvalno minimum koliko mu je trebalo za vizu (zvao Sluzbu za zaposljavanje da se raspita), radi prekovremeno (neplaceno), za slobodne dane mora moliti. Prestanite idolizirati Svabe, molim vas, nisu ni oni iz Dzenneta izasli.
Alles-Tamam
Posts: 1007
Joined: 17/05/2013 19:58

#108 Re: Koji je Vaš rezime života u inostranstvu?

Post by Alles-Tamam »

Sale brkas pojam integrisati se sa pojmom asimilirati se :-D

Njemacka je recimo naucila iz svojih gresaka tamo iz 60ih godina kada su poceli dolaziti Turci kao gastarbajteri,nisu uzeli u obzir da ce ti ljudi u vecini slucajeva i ostati u Njemackoj a ne samo raditi i ispaliti se nazad.

Sta se desilo?Stvorila su se citava geto naselja,koja lice jedna drugom dal to bio Hamburg ili Minhen.Mnogo kriminala,losi i nikakvi poslovi,slabo se govori i razumije Njemacki i sve sto jos ide uz to.

Ti ako si otvoren da upoznas i naucis nesto novo,brzo ces skontat da sjediti na kafi 4 sata nije vrhunac dozivljaja koji mozes imati u zivotu.

PS,kolega ti je levat sto ne koristi zakon nego suti ko da radi za Bakira :D
SasaVugdalic
Posts: 54
Joined: 17/03/2013 16:54

#109 Re: Koji je Vaš rezime života u inostranstvu?

Post by SasaVugdalic »

Alles-Tamam wrote: 31/01/2020 16:30 Sale brkas pojam integrisati se sa pojmom asimilirati se :-D

Njemacka je recimo naucila iz svojih gresaka tamo iz 60ih godina kada su poceli dolaziti Turci kao gastarbajteri,nisu uzeli u obzir da ce ti ljudi u vecini slucajeva i ostati u Njemackoj a ne samo raditi i ispaliti se nazad.

Sta se desilo?Stvorila su se citava geto naselja,koja lice jedna drugom dal to bio Hamburg ili Minhen.Mnogo kriminala,losi i nikakvi poslovi,slabo se govori i razumije Njemacki i sve sto jos ide uz to.

Ti ako si otvoren da upoznas i naucis nesto novo,brzo ces skontat da sjediti na kafi 4 sata nije vrhunac dozivljaja koji mozes imati u zivotu.

PS,kolega ti je levat sto ne koristi zakon nego suti ko da radi za Bakira :D
U redu, izvinjavam se. Da se ispravim: vise volim otici na skvos i piti organska vina sa nasim baustelcem nego sa Svabom advokatom. Brate, suplja vam je prica.

A i prijatelj ce mi traziti bolje kad bude imao uslove, tj. kad produzi vizu. Sada, dok je dio ove talacke krize trpi i suti.
Alles-Tamam
Posts: 1007
Joined: 17/05/2013 19:58

#110 Re: Koji je Vaš rezime života u inostranstvu?

Post by Alles-Tamam »

SasaVugdalic wrote: 31/01/2020 16:38
Alles-Tamam wrote: 31/01/2020 16:30 Sale brkas pojam integrisati se sa pojmom asimilirati se :-D

Njemacka je recimo naucila iz svojih gresaka tamo iz 60ih godina kada su poceli dolaziti Turci kao gastarbajteri,nisu uzeli u obzir da ce ti ljudi u vecini slucajeva i ostati u Njemackoj a ne samo raditi i ispaliti se nazad.

Sta se desilo?Stvorila su se citava geto naselja,koja lice jedna drugom dal to bio Hamburg ili Minhen.Mnogo kriminala,losi i nikakvi poslovi,slabo se govori i razumije Njemacki i sve sto jos ide uz to.

Ti ako si otvoren da upoznas i naucis nesto novo,brzo ces skontat da sjediti na kafi 4 sata nije vrhunac dozivljaja koji mozes imati u zivotu.

PS,kolega ti je levat sto ne koristi zakon nego suti ko da radi za Bakira :D
U redu, izvinjavam se. Da se ispravim: vise volim otici na skvos i piti organska vina sa nasim baustelcem nego sa Svabom advokatom. Brate, suplja vam je prica.

A i prijatelj ce mi traziti bolje kad bude imao uslove, tj. kad produzi vizu. Sada, dok je dio ove talacke krize trpi i suti.
Nije to suplja prica nikakva to je cinjenica.
A reci tom drugu da on moze traziti i sada novi zustimmung.Recimo i to je jedna od stvari koja se treba uraditi prije nego se odluci zivjeti u bilo kojoj drzavi,informisati se :D
User avatar
ćiribiribela
Posts: 14373
Joined: 04/03/2013 02:53
Location: Gotham

#111 Re: Koji je Vaš rezime života u inostranstvu?

Post by ćiribiribela »

I ja imam klasicnu pricu, dosla prije tacno 4 godine i 3 mjeseca. Prve dvije godine los posao, losa plata. Sad uzivam. Naucila jezik, "integrisala se", znam svoja prava. Druzim se i sa nijemcima i sa "nasim", a imam i poznanike- prijatelje koji su i iz drugih dijelova svijeta. Multi-kulti :mrgreen:
Govana ima svuda, nebitno iz koje zemlje dolaze, glupo je generalizirati.

Na prvom poslu mi je sefica bila bosanka, levatila me kako je stigla, al ne mislim da je to zbog toga sto je bila "nasa" nego zato sto je takva firma bila, ali eto i to je proslo.

Sad zaradjujem netto vise nego sto mi je u pocetku brutto bio, i zadovoljna sam. Od oktobra planiram da pocnem i studirati, jer mi poslodavac to nudi, pa sto da ne.

U bosnu odem 2 puta godisnje po sedmicu dana, iskljucivo radi majke (nene).
SasaVugdalic
Posts: 54
Joined: 17/03/2013 16:54

#112 Re: Koji je Vaš rezime života u inostranstvu?

Post by SasaVugdalic »

Alles-Tamam wrote: 31/01/2020 16:41
SasaVugdalic wrote: 31/01/2020 16:38
Alles-Tamam wrote: 31/01/2020 16:30 Sale brkas pojam integrisati se sa pojmom asimilirati se :-D

Njemacka je recimo naucila iz svojih gresaka tamo iz 60ih godina kada su poceli dolaziti Turci kao gastarbajteri,nisu uzeli u obzir da ce ti ljudi u vecini slucajeva i ostati u Njemackoj a ne samo raditi i ispaliti se nazad.

Sta se desilo?Stvorila su se citava geto naselja,koja lice jedna drugom dal to bio Hamburg ili Minhen.Mnogo kriminala,losi i nikakvi poslovi,slabo se govori i razumije Njemacki i sve sto jos ide uz to.

Ti ako si otvoren da upoznas i naucis nesto novo,brzo ces skontat da sjediti na kafi 4 sata nije vrhunac dozivljaja koji mozes imati u zivotu.

PS,kolega ti je levat sto ne koristi zakon nego suti ko da radi za Bakira :D
U redu, izvinjavam se. Da se ispravim: vise volim otici na skvos i piti organska vina sa nasim baustelcem nego sa Svabom advokatom. Brate, suplja vam je prica.

A i prijatelj ce mi traziti bolje kad bude imao uslove, tj. kad produzi vizu. Sada, dok je dio ove talacke krize trpi i suti.
Nije to suplja prica nikakva to je cinjenica.
A reci tom drugu da on moze traziti i sada novi zustimmung.Recimo i to je jedna od stvari koja se treba uraditi prije nego se odluci zivjeti u bilo kojoj drzavi,informisati se :D
Lahko je tudjim k***em gloginje mlatiti. De mi reci kako bih jednom Svabi ovo preveo.
Alles-Tamam
Posts: 1007
Joined: 17/05/2013 19:58

#113 Re: Koji je Vaš rezime života u inostranstvu?

Post by Alles-Tamam »

SasaVugdalic wrote: 31/01/2020 16:53
Alles-Tamam wrote: 31/01/2020 16:41
SasaVugdalic wrote: 31/01/2020 16:38

U redu, izvinjavam se. Da se ispravim: vise volim otici na skvos i piti organska vina sa nasim baustelcem nego sa Svabom advokatom. Brate, suplja vam je prica.

A i prijatelj ce mi traziti bolje kad bude imao uslove, tj. kad produzi vizu. Sada, dok je dio ove talacke krize trpi i suti.
Nije to suplja prica nikakva to je cinjenica.
A reci tom drugu da on moze traziti i sada novi zustimmung.Recimo i to je jedna od stvari koja se treba uraditi prije nego se odluci zivjeti u bilo kojoj drzavi,informisati se :D
Lahko je tudjim k***em gloginje mlatiti. De mi reci kako bih jednom Svabi ovo preveo.
Es ist einfach mit einem fremdem Penis im Weißdorn zu stochern :thumbup:
Ali nije to tema danasnje debate,reci drugu da moze nek ne bude citav zivot samo gastarbajter
SasaVugdalic
Posts: 54
Joined: 17/03/2013 16:54

#114 Re: Koji je Vaš rezime života u inostranstvu?

Post by SasaVugdalic »

Alles-Tamam wrote: 31/01/2020 16:58
Es ist einfach mit einem fremdem Penis im Weißdorn zu stochern :thumbup:
Ali nije to tema danasnje debate,reci drugu da moze nek ne bude citav zivot samo gastarbajter
Jes', jes', jes' - reci mu to pa vidi kako ce reagovati. Prijatelj (Svabo) ni nakon 3 pive nije shvatio sta sam htio reci sa Pisaj po sirotinji.

Ja sam samo htio reci da hoce i Svabo zajebat isto ko i nas.
Alles-Tamam
Posts: 1007
Joined: 17/05/2013 19:58

#115 Re: Koji je Vaš rezime života u inostranstvu?

Post by Alles-Tamam »

SasaVugdalic wrote: 31/01/2020 17:13
Alles-Tamam wrote: 31/01/2020 16:58
Es ist einfach mit einem fremdem Penis im Weißdorn zu stochern :thumbup:
Ali nije to tema danasnje debate,reci drugu da moze nek ne bude citav zivot samo gastarbajter
Jes', jes', jes' - reci mu to pa vidi kako ce reagovati. Prijatelj (Svabo) ni nakon 3 pive nije shvatio sta sam htio reci sa Pisaj po sirotinji.

Ja sam samo htio reci da hoce i Svabo zajebat isto ko i nas.
Nije mi uopste jasno zasto bi to neko morao da razumije sa ili bez pive.
Naravno da ce vecina iskoristiti kad naleti na nekog ko je glup ko qrac,ali evo vidis da ima i postenog naroda,ja ti potpuno besplatno dajem pravni savjet da ti drug moze promjeniti zustimmung i naci poslodavca koji ga nece izrabljivati.
SasaVugdalic
Posts: 54
Joined: 17/03/2013 16:54

#116 Re: Koji je Vaš rezime života u inostranstvu?

Post by SasaVugdalic »

Alles-Tamam wrote: 31/01/2020 17:19
SasaVugdalic wrote: 31/01/2020 17:13
Alles-Tamam wrote: 31/01/2020 16:58
Es ist einfach mit einem fremdem Penis im Weißdorn zu stochern :thumbup:
Ali nije to tema danasnje debate,reci drugu da moze nek ne bude citav zivot samo gastarbajter
Jes', jes', jes' - reci mu to pa vidi kako ce reagovati. Prijatelj (Svabo) ni nakon 3 pive nije shvatio sta sam htio reci sa Pisaj po sirotinji.

Ja sam samo htio reci da hoce i Svabo zajebat isto ko i nas.
Nije mi uopste jasno zasto bi to neko morao da razumije sa ili bez pive.
Naravno da ce vecina iskoristiti kad naleti na nekog ko je glup ko qrac,ali evo vidis da ima i postenog naroda,ja ti potpuno besplatno dajem pravni savjet da ti drug moze promjeniti zustimmung i naci poslodavca koji ga nece izrabljivati.
Ok, vidim ti si se 100% integrisao, nemamo sta pricati. Ne znam sta radis po bosanskim forumima uopste.
User avatar
Entropio
Posts: 7799
Joined: 21/11/2010 21:49

#117 Re: Koji je Vaš rezime života u inostranstvu?

Post by Entropio »

Glavni faktor je odgovor na pitanje ZASTO je neko otisao vani. Ko je otisao samo da zaradi, a glavom i dusom je i dalje u Bosni i iskoristava svaki slobodan dan da ide dole, takav ce samo traziti nase, druziti se sa nasim i nece izbjegavati nase.
S druge strane, ko je otisao i da zaradi, ali i da se skloni od naseg primitivizma, seljakluka, debilnih zajebancija i usranog mentaliteta, on ce izbjegavati nase i nece se druziti s nasim.

90% je ovih prvih, a 10% ovih drugih. Prvi mogu s prvim, drugi mogu s drugim. A buduci da je ovih drugih malo, rijetkost je da se nadju i postanu prijatelji.
Alles-Tamam
Posts: 1007
Joined: 17/05/2013 19:58

#118 Re: Koji je Vaš rezime života u inostranstvu?

Post by Alles-Tamam »

SasaVugdalic wrote: 31/01/2020 17:21
Alles-Tamam wrote: 31/01/2020 17:19
SasaVugdalic wrote: 31/01/2020 17:13

Jes', jes', jes' - reci mu to pa vidi kako ce reagovati. Prijatelj (Svabo) ni nakon 3 pive nije shvatio sta sam htio reci sa Pisaj po sirotinji.

Ja sam samo htio reci da hoce i Svabo zajebat isto ko i nas.
Nije mi uopste jasno zasto bi to neko morao da razumije sa ili bez pive.
Naravno da ce vecina iskoristiti kad naleti na nekog ko je glup ko qrac,ali evo vidis da ima i postenog naroda,ja ti potpuno besplatno dajem pravni savjet da ti drug moze promjeniti zustimmung i naci poslodavca koji ga nece izrabljivati.
Ok, vidim ti si se 100% integrisao, nemamo sta pricati. Ne znam sta radis po bosanskim forumima uopste.
Razumijem ja tebe, ali ne razumijem zašto bi neki Nijemac, Francuz ili bilo ko drugi na svijetu trebao to da razumije ili da mu bude iole smiješno.
Kad ti budeš razumio to, biće ti mnogo lakše i ljepše u državi gdje živiš.
Šta radim? Ne ograničavam sebe, kad imam mogućnost sa dva klika osjetiti ove čari balkanskog razmišljanja zašto da ne uživam u istim 👍
biggy.ba
Posts: 29
Joined: 23/05/2013 17:01

#119 Re: Koji je Vaš rezime života u inostranstvu?

Post by biggy.ba »

caseytron wrote: 31/01/2020 16:15 Evo posto sad neki kritikuju stav "ne prihvatiti se nasih ljudi", odmaknite se i od mene. Dvadeset (20) puta su pokusali da me izlevate, dvadeset (20) puta su poslani u PM. Od lika koji mi ponudi satnicu 6 (ŠEST) EURA, neplacneo prekovremeno, jedan dan slobodan u sedmici (u centru Beca), do pokusaja izivljavanja jer su svjesni da ne znam nista, nit' imam koga. Nek' se gone u PM i oni i njihova dijaspora, KUD udruzenja i ostali primitivizmi, otis'o sam iz tog okruzenja i sad trebam opet u to okruzenje? Rahat sam, stanem ja ponekad progovorim koju i to je sve, nista vise od toga. Sa svabama je druga stvar, konkretni su, znas na cemu si. Ima tu neka distanca s obje strane i funkcionise. Kad odem dole druzim se sam sa sobom i dosta.
Ovo.

Iz mog iskustva nas covjek il' cete pokusati iskoristiti, il' se taj "prijateljski" odnos pretvori u nekakvo snobovsko preseravanje "ko je uspjesniji i ciji je veci". Neka, hvala. U startu imao zaredom dva losa iskustva s "mojima", i to ljudi koje sam znao od prije i smatrao ih prijateljima. O'tad, ni blizu ikom iz ex-yu. Pronasao divne, kvalitetne i bliske ljude u J. Afrikancima, Australcima, Indijcima, Arapima, cak i Englezima :)..... i jos iz prve ruke ucim o njihovim kulturama i obicajima. "Nasi" mi nimalo ne fale. Tim vise sto su ovdje i prilicno rijetki. .... 8 years and counting... ;)
User avatar
choxnox
Posts: 1102
Joined: 05/09/2009 12:32

#120 Re: Koji je Vaš rezime života u inostranstvu?

Post by choxnox »

Entropio wrote: 31/01/2020 17:25 Glavni faktor je odgovor na pitanje ZASTO je neko otisao vani. Ko je otisao samo da zaradi, a glavom i dusom je i dalje u Bosni i iskoristava svaki slobodan dan da ide dole, takav ce samo traziti nase, druziti se sa nasim i nece izbjegavati nase.
S druge strane, ko je otisao i da zaradi, ali i da se skloni od naseg primitivizma, seljakluka, debilnih zajebancija i usranog mentaliteta, on ce izbjegavati nase i nece se druziti s nasim.

90% je ovih prvih, a 10% ovih drugih. Prvi mogu s prvim, drugi mogu s drugim. A buduci da je ovih drugih malo, rijetkost je da se nadju i postanu prijatelji.
E upravo ovo. Nemam "staza" u inostranstvu kao neki ovdje (evo tek 4. mjesec), ali kada me neko upita "ima li nasih", samo se najezim.

Doduse imam tu srecu da ovdje svejedno nema puno nasih tako da je to sto se mene tice veliki plus.
User avatar
vazi
Posts: 8811
Joined: 07/04/2010 15:31

#121 Re: Koji je Vaš rezime života u inostranstvu?

Post by vazi »

M smo ovdje od ´92, muz broji dane do penzije i povratka kuci.
Meni fino, poso fin, zadovoljna.

Druzila se iskljucivo s francuzima dok nisu dosle nekolike porodice iz BiH. Jedan par nam odgovara, druzimo se i svaki vikend smo zajedno i fino nam je.

Sve je individualno, nema pravila.
User avatar
animals
Posts: 21496
Joined: 19/04/2013 22:13

#122 Re: Koji je Vaš rezime života u inostranstvu?

Post by animals »

Ja se nesto ni sa kim ne druzim..
ali ovo jezim se nasi, postoji samo ovdje na forumu kod nasi..
kako vas nije sramota..
pobjeglo iz blata, i pokusava se oprati blata..
to je najgora sorta ljudi..
User avatar
animals
Posts: 21496
Joined: 19/04/2013 22:13

#123 Re: Koji je Vaš rezime života u inostranstvu?

Post by animals »

I jos nesto..zasto dolazite na forum i pisete sa nasim ljudima..
pisite brate, na Njemackim forumima..
jasta ce te..
User avatar
Entropio
Posts: 7799
Joined: 21/11/2010 21:49

#124 Re: Koji je Vaš rezime života u inostranstvu?

Post by Entropio »

animals wrote: 31/01/2020 20:11 Ja se nesto ni sa kim ne druzim..
ali ovo jezim se nasi, postoji samo ovdje na forumu kod nasi..
kako vas nije sramota..
pobjeglo iz blata, i pokusava se oprati blata..
to je najgora sorta ljudi..
Najgora sorta ljudi su oni koji misle da ako se neko rodi u blatu (ne svojom voljom, ne mozemo birati) zauvijek treba ostati u blatu. U suprotnom je ovakav i onakav.

Nas usrani mentalitet ekstremno dodje do izrazaja kad se dokopa nekih para ili moci.
User avatar
animals
Posts: 21496
Joined: 19/04/2013 22:13

#125 Re: Koji je Vaš rezime života u inostranstvu?

Post by animals »

Entropio wrote: 31/01/2020 20:37
animals wrote: 31/01/2020 20:11 Ja se nesto ni sa kim ne druzim..
ali ovo jezim se nasi, postoji samo ovdje na forumu kod nasi..
kako vas nije sramota..
pobjeglo iz blata, i pokusava se oprati blata..
to je najgora sorta ljudi..
Najgora sorta ljudi su oni koji misle da ako se neko rodi u blatu (ne svojom voljom, ne mozemo birati) zauvijek treba ostati u blatu. U suprotnom je ovakav i onakav.

Nas usrani mentalitet ekstremno dodje do izrazaja kad se dokopa nekih para ili moci.
Koji kurac se stidis svog porijekla..
zato i jeste Bosna takva kakva jeste..
druzim se sa svima..
na pocetku su mi pomogli, jedan Austrijanka i jedna Francuskinja..
a nije niko bio duzan..a ne perem se , niti izbjegavam nase ljude..
zasto bi..
Post Reply