Koji je Vaš rezime života u inostranstvu?

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
musicman80
Posts: 943
Joined: 28/07/2015 10:02
Location: Sarajevo,BiH

#151 Re: Koji je Vaš rezime života u inostranstvu?

Post by musicman80 »

electriq wrote: 07/02/2020 19:45 MOLIM VAS bez glupih komentara tipa: "vani se mora raditi", "život se svodi ba pidžamu i radno odjelo"

to nisu glupi komentari to su cinjenice
glup je onaj koji u to ne vjeruje

U Bosni je isto tako, ako hoces da zaradis, moras da radis od jutra do mraka upravo je tako, pidzama i radno odjelo, jer dok dodjes kuci i nesto pojedes, pogledas sat-dva TV, vrijeme je za spavanje jer sutra je novi radni dan. Izuzetak su oni sto rade u javnom sektoru, oni mogi od 8 do 16 da sjede po kancelarijama, drugi ne. Ako mislite da se kod nas manje radi nego vani, a vise uziva u zivotu, varate se.
User avatar
pizarro
Posts: 4193
Joined: 11/01/2018 21:33
Location: Ruhrgebiet

#152 Re: Koji je Vaš rezime života u inostranstvu?

Post by pizarro »

SasaVugdalic wrote: 31/01/2020 11:49 Ni meni ne ide u glavu ovo izbjegavanje druzenja sa nasim ljudima. Istina, ima svakakvih ljudi, ali zasto sam ja bolji od njih?
Nego, zna li iko gdje se uopste druze ti nasi ljudi, recimo po Minhenu? Ne ide mi se u kafice gdje tuce thompson, kalasnjikov, a i zbrojekva, a ovi drugi se samo po dzematima skupljaju...
a sta to fali ljudima koji se skupljaju po dzematima?
je li mi to ne znamo preporuciti npr. dobru diskoteku? :D
SasaVugdalic
Posts: 54
Joined: 17/03/2013 16:54

#153 Re: Koji je Vaš rezime života u inostranstvu?

Post by SasaVugdalic »

pizarro wrote: 07/02/2020 21:39
SasaVugdalic wrote: 31/01/2020 11:49 Ni meni ne ide u glavu ovo izbjegavanje druzenja sa nasim ljudima. Istina, ima svakakvih ljudi, ali zasto sam ja bolji od njih?
Nego, zna li iko gdje se uopste druze ti nasi ljudi, recimo po Minhenu? Ne ide mi se u kafice gdje tuce thompson, kalasnjikov, a i zbrojekva, a ovi drugi se samo po dzematima skupljaju...
a sta to fali ljudima koji se skupljaju po dzematima?
je li mi to ne znamo preporuciti npr. dobru diskoteku? :D
Ma proslo je moje sto se tice diskoteka... Nemam nista ni protiv dzemata naravno, samo hocu negdje sjesti na kafu da mogu lanut' kad mi je cejf.
Seyfo
Posts: 4330
Joined: 23/08/2011 14:12

#154 Re: Koji je Vaš rezime života u inostranstvu?

Post by Seyfo »

Interesantno je da vani recimo:

- Hrvat iz BiH postaje dio statistike Hrvata vani, druži se s njima, dio je te zajednice, kao da je iz Slavonije recimo
- Srbin iz BiH postaje dio statistike Srba vani, druži se s njima, dio je te zajednice, isto kao da je iz Šumadije recimo
-Bošnjo vani postaje dio statistike Bošnjaka ili Bosanaca vani, ALI ONI JEDINI HOĆE ZA SEBE REĆI DA SU I BOSANCI, tako da ako se izjašnjavaš kao Bosanac, pretpostavlja se da se vani okupljaš na džumi, na iftarima, mevludima,daješ hediju isl.

Ako ne gajiš vjerski sentiment, ne znaš ni kud bi ni šta bi.
Jedino je sigurno da sve tri grupe dane odbrojavaju kad će koncert Cece ili Stoye u njihovoj novoj državi.

Osim toga, postoje i ex-yu udruženja, čak i udruženja Jugoslavena (u Australiji konkretno).
Recimo, ako postoji udruženje "jugosi", pretpostavio bi da su to svi oni porijeklom iz ex yu država koji se eto igrom slučaja i razumiju. Međutim, budući da je Srba najviše, u neka doba skontaš da oni predstavljaju udruženja Srba i promovišu parastose, liturgije isl.


Ja uopšte ne znam kome bih se priklonio i kojem toru da priđem kad bih išao vani.Možda bih bio u svakom toru pomalo dok me ne provale :-)
caseytron
Posts: 2083
Joined: 01/06/2016 16:42

#155 Re: Koji je Vaš rezime života u inostranstvu?

Post by caseytron »

Seyfo wrote: 11/02/2020 14:50 Interesantno je da vani recimo:

- Hrvat iz BiH postaje dio statistike Hrvata vani, druži se s njima, dio je te zajednice, kao da je iz Slavonije recimo
- Srbin iz BiH postaje dio statistike Srba vani, druži se s njima, dio je te zajednice, isto kao da je iz Šumadije recimo
-Bošnjo vani postaje dio statistike Bošnjaka ili Bosanaca vani, ALI ONI JEDINI HOĆE ZA SEBE REĆI DA SU I BOSANCI, tako da ako se izjašnjavaš kao Bosanac, pretpostavlja se da se vani okupljaš na džumi, na iftarima, mevludima,daješ hediju isl.

Ako ne gajiš vjerski sentiment, ne znaš ni kud bi ni šta bi.
Jedino je sigurno da sve tri grupe dane odbrojavaju kad će koncert Cece ili Stoye u njihovoj novoj državi.

Osim toga, postoje i ex-yu udruženja, čak i udruženja Jugoslavena (u Australiji konkretno).
Recimo, ako postoji udruženje "jugosi", pretpostavio bi da su to svi oni porijeklom iz ex yu država koji se eto igrom slučaja i razumiju. Međutim, budući da je Srba najviše, u neka doba skontaš da oni predstavljaju udruženja Srba i promovišu parastose, liturgije isl.


Ja uopšte ne znam kome bih se priklonio i kojem toru da priđem kad bih išao vani.Možda bih bio u svakom toru pomalo dok me ne provale :-)
NIJEDNOM! :D
User avatar
Russki
Posts: 19647
Joined: 28/05/2012 15:38
Location: Mentmore Towers

#156 Re: Koji je Vaš rezime života u inostranstvu?

Post by Russki »

Ramzess Veliki wrote: 29/01/2020 07:24
L u c i f e r wrote: 28/01/2020 17:39 Ostajte ovdje!…Sunce tuđeg neba,
Neće vas grijat kô što ovo grije;
Grki su tamo zalogaji hljeba
Gdje svoga nema i gdje brata nije.

......

Aleksa Šantić



Ps, salim se, sretno...
Nije Aleksa nikad posjetio Thailand inace bi drugacije pisao. Lako je iz svoje avlije dobacivati "Gdje ces, bolje je ovdje" kad ne znas sta je iza tarabe. Inace nas se svijet pravi najpametniji i uglavnom svi lazu i sebe preuvelicavaju.
Bravo :thumbup:

Vise me u zivotu tudje sunce grijalo ..nego moje vlastito (mislim na prebivaliste i sve ostalo)
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18165
Joined: 11/02/2013 11:32

#157 Re: Koji je Vaš rezime života u inostranstvu?

Post by Ramzess Veliki »

pizarro wrote: 07/02/2020 21:39
SasaVugdalic wrote: 31/01/2020 11:49 Ni meni ne ide u glavu ovo izbjegavanje druzenja sa nasim ljudima. Istina, ima svakakvih ljudi, ali zasto sam ja bolji od njih?
Nego, zna li iko gdje se uopste druze ti nasi ljudi, recimo po Minhenu? Ne ide mi se u kafice gdje tuce thompson, kalasnjikov, a i zbrojekva, a ovi drugi se samo po dzematima skupljaju...
a sta to fali ljudima koji se skupljaju po dzematima?
je li mi to ne znamo preporuciti npr. dobru diskoteku? :D
Pa za pocetak ... nikad ne plate turu pive ... :mastakazes:
I ako narucis pivu gledaju te k'o da si izjavio da si se popedercio. :mastakazes:
Ako kazes vidi one jes' zgodna, umjesto da potvrde oni zakukaju da su izgubili abdest zbog tebe. :roll:

A inace su dobra raja. :thumbup:
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#158 Re: Koji je Vaš rezime života u inostranstvu?

Post by ExNihilo »

Sinoć na N1 neka marketinška stručnjakinja govori o problemu odseljavanja.

Ka'e nije otišla zbog para nego je gušio državni aparat.

A otišla, pazi sad, u Srbiju. :D :lol:
User avatar
mufa1
Posts: 2132
Joined: 03/03/2014 19:26

#159 Re: Koji je Vaš rezime života u inostranstvu?

Post by mufa1 »

Seyfo wrote: 11/02/2020 14:50 Interesantno je da vani recimo:

- Hrvat iz BiH postaje dio statistike Hrvata vani, druži se s njima, dio je te zajednice, kao da je iz Slavonije recimo
- Srbin iz BiH postaje dio statistike Srba vani, druži se s njima, dio je te zajednice, isto kao da je iz Šumadije recimo
-Bošnjo vani postaje dio statistike Bošnjaka ili Bosanaca vani, ALI ONI JEDINI HOĆE ZA SEBE REĆI DA SU I BOSANCI, tako da ako se izjašnjavaš kao Bosanac, pretpostavlja se da se vani okupljaš na džumi, na iftarima, mevludima,daješ hediju isl.

Ako ne gajiš vjerski sentiment, ne znaš ni kud bi ni šta bi.
Jedino je sigurno da sve tri grupe dane odbrojavaju kad će koncert Cece ili Stoye u njihovoj novoj državi.

Osim toga, postoje i ex-yu udruženja, čak i udruženja Jugoslavena (u Australiji konkretno).
Recimo, ako postoji udruženje "jugosi", pretpostavio bi da su to svi oni porijeklom iz ex yu država koji se eto igrom slučaja i razumiju. Međutim, budući da je Srba najviše, u neka doba skontaš da oni predstavljaju udruženja Srba i promovišu parastose, liturgije isl.


Ja uopšte ne znam kome bih se priklonio i kojem toru da priđem kad bih išao vani.Možda bih bio u svakom toru pomalo dok me ne provale :-)

Jarane prešo si igricu, gasi internet.. Veceg nonsensa, da ne kažem gluposti, ne pročita odavno..
Al takvi su mi vazda bili najbolji, dodje jednom-dvaput u posjetu, i odma prokuzi kako funkcioniše čitav sistem i kompletna dijaspora..
User avatar
pizarro
Posts: 4193
Joined: 11/01/2018 21:33
Location: Ruhrgebiet

#160 Re: Koji je Vaš rezime života u inostranstvu?

Post by pizarro »

vremena se mijenjaju, sad odbrojavamo dane kad ce koncert jale brata i senidaeaeeaeh.
AMMMeRRR
Posts: 195
Joined: 01/07/2013 22:02

#161 Re: Koji je Vaš rezime života u inostranstvu?

Post by AMMMeRRR »

Evo da i ja nas rezime napravim, mozda nekome pomogne.

Sto se tice teme "driz se dalje od naseg", po meni se to treba samo primjenjivati na temi poslodavca, to isto se po mom iskustvu moze prenijeti i na Turcine, ni za njih ne valja radit. U svim ostalim sferama, nasi ljudi ostaju nasi...najbolja zezancija s njima, najbolje druzenje i najsusretljiviji su. Nakon 5 godina u Berlinu imamo doduse i nekih svabskih prijatelja koji su prezivili, ali nije to taj intenzitet i srcanost kao s nasim ljudima. S druge strane ima nekih nasih koje smo upoznali pa se razocarali, s nekima smo dobri...problem i prednost je sto ovdje malo ko ima "izbora", na koga naletis druzis se, pa sta bude...ne pravimo tu razlike po porijeklu, vec kako se potrefi.

Nakon 5 godina Berlina prilicno smo sigurni da se nikada necemo vracati u Bosnu, osim ako nas AFD na to ne presili, u sta cisto sumnjam. Zanimanjem sam od pocetka radio kao inzinjer, zena tek unazad 2 godine, radi Ausbildung za odgajatelja. NIsmo se jos uvijek obogatili, sumnjam da cemo i ikada, ali ne bi se sigurno ni u Sarajevu obogatio. Imamo dovoljno za nas, mozemo ici na vise odmora godisnje, djetetu i nama priustiti sta treba, i voziti solidno auto (koji u Berlinu nikog ne zanima i nema nikakvu statusnu ulogu kod normalne raje - biciklo je furka, prevoz a auto moze biti od prije 10 15 godina, svejedno je - ovdje mislim na Svabe i internacionalce pretezno, nasi se jos integrisu ;) ). Sigurni smo s doktorima, policijom, sistemom, s sigurnoscu posla itd, sto dole nisam imao - nisam nikad bio neko s stelama, nit znao neke ljude. Kad mi je dijete bolesno imam ja 10, zena 10 dana koje mozemo ostat sa malom i tu niko ne pita sta kako i zasto - jos jedan ogroman faktor. U Berlinu se ne placaju vrtici ni skole, sve je besplatno, tako da i to igra ulogu...mnoge stvari, neuporedivo sa Sarajevo i politikom dole. Kad zena zavrsi skolu, ideja je da ona radi 6 sati dnevno, i da se posveti jos vise djetetu - ovdje sasvim normalna pojava, dole je Teilzeit mislim nepostojeca imenica i koncept. Smoga i PPM cestica zimi nema, osvjestenost za okolinu dolazi u velikom valu, organska prehrana dozivljava bum, plastika se izbacuje pomalo iz svega...Sto se hodanja tice, svabe itekako hodaju i partijaju, bar u Berlinu, radi se koliko se mora, ostalo je zivljenje zivota koliko se moze - to pijama radno odijelo itd je budalastina. Fali nam porodica uza, ali odemo 2x godisnje, dovedemo i njih po jednom, oke je to.

Imam i drugih primjera, gdje su ljudi poceli kao Pflegeri ili cistaci ovdje, i nakon par godina napredovali, prilicno brzo i vise nego pristojno zive. Koriste svoje 30todnevne odmore, idu u bosnu, idu u tursku ljudi ili gdje vec, kod vecine koju poznajem se stvari apsolutno opustene i pod kontrolom.

Sorry ako sam malo nepovezano pisao, koristim pauzu da otipkam nesto nakon mnogo godina na forumu.
Ako ima neko s foruma da je u Berlinu, nek se javi, mozda se moze dogovorit kakvo vidjanje ;)

Sretno svima koji idu, s jedne strane je zalosan toliko odliv ali sami smo ga mi i nasi roditelji glasanjem i sutnjom omogucili. s druge strane mi je drago za svakoga koji uspije doci i nesto postici. Sve je na vama, gdje pocnes nije ti kraj, napredak je moguc. Ideja da ko nije se skolovao do 23 i sve zavrsio ovdje ne postoji, ljudi upisuju Ausbildunge i Fakultete za 40 godina, nista neobicno, pa nemojte se ni toga prezat...Sretno!
Seyfo
Posts: 4330
Joined: 23/08/2011 14:12

#162 Re: Koji je Vaš rezime života u inostranstvu?

Post by Seyfo »

mufa1 wrote: 13/02/2020 11:06
Seyfo wrote: 11/02/2020 14:50 Interesantno je da vani recimo:

- Hrvat iz BiH postaje dio statistike Hrvata vani, druži se s njima, dio je te zajednice, kao da je iz Slavonije recimo
- Srbin iz BiH postaje dio statistike Srba vani, druži se s njima, dio je te zajednice, isto kao da je iz Šumadije recimo
-Bošnjo vani postaje dio statistike Bošnjaka ili Bosanaca vani, ALI ONI JEDINI HOĆE ZA SEBE REĆI DA SU I BOSANCI, tako da ako se izjašnjavaš kao Bosanac, pretpostavlja se da se vani okupljaš na džumi, na iftarima, mevludima,daješ hediju isl.

Ako ne gajiš vjerski sentiment, ne znaš ni kud bi ni šta bi.
Jedino je sigurno da sve tri grupe dane odbrojavaju kad će koncert Cece ili Stoye u njihovoj novoj državi.

Osim toga, postoje i ex-yu udruženja, čak i udruženja Jugoslavena (u Australiji konkretno).
Recimo, ako postoji udruženje "jugosi", pretpostavio bi da su to svi oni porijeklom iz ex yu država koji se eto igrom slučaja i razumiju. Međutim, budući da je Srba najviše, u neka doba skontaš da oni predstavljaju udruženja Srba i promovišu parastose, liturgije isl.


Ja uopšte ne znam kome bih se priklonio i kojem toru da priđem kad bih išao vani.Možda bih bio u svakom toru pomalo dok me ne provale :-)

Jarane prešo si igricu, gasi internet.. Veceg nonsensa, da ne kažem gluposti, ne pročita odavno..
Al takvi su mi vazda bili najbolji, dodje jednom-dvaput u posjetu, i odma prokuzi kako funkcioniše čitav sistem i kompletna dijaspora..
Đesi nonsens, ko nas zavadi :-)
Pa haj me prosvijetli, šta sam to pogrešno protumačio to kad sam jednom-dvaput bio?
User avatar
Rugafet
Posts: 4679
Joined: 14/12/2015 17:52

#163 Re: Koji je Vaš rezime života u inostranstvu?

Post by Rugafet »

Baš se nasladjujem čitajući komentare ovih koji nemaju gdje da odu pa po svaku cijenu pokušavaju da "ogade" zapad izlizanim mantrama, najjača mi je ona puno se radi :-D
DZONPI
Posts: 1115
Joined: 03/05/2009 14:19

#164 Re: Koji je Vaš rezime života u inostranstvu?

Post by DZONPI »

Imas dobre i lose strane ko uvjek u zivotu.Dobre strane su sigurnost poso finansije djeci puno bolje. Lose nedostanak famelije i drustva. Sta je prioritet. Meni djeca jer sam radi njih i otiso. Jesam uspio jesam jer su obadvoje vec samostalne osobe tj rade i imaju perfektne zivot to nebune se. Dakle glavni cilj ispunjen. E sad ja dolazim na red tj doso vec prije 3-4 godine i uzivam u smislu putovanje razni restorani i tako.Dakle ja koji dan skoro 60 banki uzivam u zivotu imam skoro sve i izgledam tako kazu puno mladji jer nemam briga nemislim kad ce plata racun socijalni zivot dobar.Nema suplje jer suplja je najgora a to nasi vole.Radim sa domacim i super su u stvarima da ti se nemjesaju u zivot,jedina mama da su skrti ali koji narod nema mana. U globalu nekajem se sekunde. E sad ko.kuka vazda ce kukat.
ibizza
Posts: 4552
Joined: 05/06/2008 00:46

#165 Re: Koji je Vaš rezime života u inostranstvu?

Post by ibizza »

DZONPI wrote: 27/03/2020 10:38 Imas dobre i lose strane ko uvjek u zivotu.Dobre strane su sigurnost poso finansije djeci puno bolje. Lose nedostanak famelije i drustva. Sta je prioritet. Meni djeca jer sam radi njih i otiso. Jesam uspio jesam jer su obadvoje vec samostalne osobe tj rade i imaju perfektne zivot to nebune se. Dakle glavni cilj ispunjen. E sad ja dolazim na red tj doso vec prije 3-4 godine i uzivam u smislu putovanje razni restorani i tako.Dakle ja koji dan skoro 60 banki uzivam u zivotu imam skoro sve i izgledam tako kazu puno mladji jer nemam briga nemislim kad ce plata racun socijalni zivot dobar.Nema suplje jer suplja je najgora a to nasi vole.Radim sa domacim i super su u stvarima da ti se nemjesaju u zivot,jedina mama da su skrti ali koji narod nema mana. U globalu nekajem se sekunde. E sad ko.kuka vazda ce kukat.
U kojoj si državi?
User avatar
Point.
Posts: 27555
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#166 Re: Koji je Vaš rezime života u inostranstvu?

Post by Point. »

Najveća glupost je ova priča iz pidžame u krevet pa u radno odijelo. Rade se normalne smjene, 8-9 sati posla ko u svakim normalnim državama.
Last edited by Point. on 08/04/2020 00:18, edited 2 times in total.
User avatar
animals
Posts: 21496
Joined: 19/04/2013 22:13

#167 Re: Koji je Vaš rezime života u inostranstvu?

Post by animals »

Ja radim 8h dnevno..
ako radis po 12 sati dnevno, a ima i toga, onda valjda i zaradis..
licni izbor..i jos nesto, u ovo vrijeme corone, radimo sat manje, tj.7 h, a placeno nam je 8h..
i imamo jelo gratis..
pa stas bolje..
User avatar
animals
Posts: 21496
Joined: 19/04/2013 22:13

#168 Re: Koji je Vaš rezime života u inostranstvu?

Post by animals »

A to da ljudi rade po citav dan, ima drugu pozadinu..
npr..jedan fasaader radi po kvadratu i dobrovoljno radi po 12 sati da bi sto vise zaradio..
ili monter, koji radi po satu..sto vise sati, vise zaradi..
sve ima svoje zasto..
stranac2
Posts: 676
Joined: 21/07/2006 14:45
Contact:

#169 Re: Koji je Vaš rezime života u inostranstvu?

Post by stranac2 »

20+ godina iskustva zivljenja u dvije dijamentralno suprotne zemlje (sistema) na kraju zavrsion u Americi.. Vecinu snova ostvarenih vani

Najbolje bi poentirao moje rezime ovako:

Generalno bi savjetovao svima bjezi glavom bez obzira iz BH, i ne okreci se.
User avatar
zubi
Posts: 5136
Joined: 16/07/2009 00:27

#170 Re: Koji je Vaš rezime života u inostranstvu?

Post by zubi »

stranac2 wrote: 14/04/2020 23:16 20+ godina iskustva zivljenja u dvije dijamentralno suprotne zemlje (sistema) na kraju zavrsion u Americi.. Vecinu snova ostvarenih vani

Najbolje bi poentirao moje rezime ovako:

Generalno bi savjetovao svima bjezi glavom bez obzira iz BH, i ne okreci se.
Obavezno, Amerika je inace svima zemlja iz snova :skoljka:
User avatar
luckylaka
Posts: 22310
Joined: 15/01/2010 06:28

#171 Re: Koji je Vaš rezime života u inostranstvu?

Post by luckylaka »

zubi wrote: 14/04/2020 23:29
stranac2 wrote: 14/04/2020 23:16 20+ godina iskustva zivljenja u dvije dijamentralno suprotne zemlje (sistema) na kraju zavrsion u Americi.. Vecinu snova ostvarenih vani

Najbolje bi poentirao moje rezime ovako:

Generalno bi savjetovao svima bjezi glavom bez obzira iz BH, i ne okreci se.
Obavezno, Amerika je inace svima zemlja iz snova :skoljka:
Mozes zamisliti koliko je zemlja iz snova kad samo u Njujorku zivi oko 70.000 beskucnika al onaj ko je u Americi iz opanka uskocio u cipele razmislja kako je ovo zemlja snova.Puno nasih ljudi koje poznajem su u govnima do guse,dosao iz seperuse kupio kucu od $200-300.000,volovska kola zamijenio dzipovima,mercedesima da bi se nekome pohvalili kako svasta imaju a ustvari jedva sastavljaju kraj sa krajem.Naravno ima i onih koji su se odlicno snasli ali ti su razmisljali svojom glavom a ne zeninom
User avatar
animals
Posts: 21496
Joined: 19/04/2013 22:13

#172 Re: Koji je Vaš rezime života u inostranstvu?

Post by animals »

Znate li vi zasto su USA najace na svijetu..
pa sastoje se od svi naroda ove planete..
i to nisu Amerikanci..to su pripadnici svi naroda i rasa
ove planete..i zato su najaci..
numizmatic
Posts: 533
Joined: 24/12/2011 00:47

#173 Re: Koji je Vaš rezime života u inostranstvu?

Post by numizmatic »

A ja mislila najjači jer imaju najbolju vojsku na svijetu. :D
User avatar
animals
Posts: 21496
Joined: 19/04/2013 22:13

#174 Re: Koji je Vaš rezime života u inostranstvu?

Post by animals »

numizmatic wrote: 15/04/2020 18:20 A ja mislila najjači jer imaju najbolju vojsku na svijetu. :D
Imaju mozgove, ali tesko je da ti mislis..
numizmatic
Posts: 533
Joined: 24/12/2011 00:47

#175 Re: Koji je Vaš rezime života u inostranstvu?

Post by numizmatic »

E nek znaš šuknuti nepoznatoj osobi.

Hbt i onda kao, jesu li forumaši normalni. Đe će bit :jbt:
Post Reply