Koji je najljepsi grad u BiH?

Tuzla, Bijeljina, Brčko, Gradačac, Živinice, Srebrenik, Lukavac, sve do Gračanice, Kladnja i Zvornika...
Post Reply

Koji je najljepsi grad u BiH?

Doboj
14
12%
Sarajevo?
58
50%
Mostar?
43
37%
 
Total votes: 115

zuco
Posts: 1
Joined: 11/01/2009 23:32

#126 Re: Koji je najljepsi grad u BiH?

Post by zuco »

Glogova !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :skoljka: :bih: :bih: :bih: :bih:
Last edited by zuco on 21/01/2009 22:22, edited 1 time in total.
User avatar
StLouis
Posts: 2969
Joined: 07/03/2004 00:00
Location: USA

#127 Re: Koji je najljepsi grad u BiH?

Post by StLouis »

Mogli smo komotno postaviti anketu koji je najprljaviji grad u BiH... :|
almin-78
Posts: 308
Joined: 21/01/2009 09:05

#128 Re: Koji je najljepsi grad u BiH?

Post by almin-78 »

nisam Mostarac,ali definitivno Mostar :)
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45461
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#129 Re: Koji je najljepsi grad u BiH?

Post by Chmoljo »

Image

Makov grad, gradić koji ima Bregavu :)

Image
User avatar
piupiu
Posts: 16600
Joined: 05/01/2008 05:08

#130 Re: Koji je najljepsi grad u BiH?

Post by piupiu »

Sarajevo u dusi (nagrdise ga, brate, s ovom novogradnjom i nadgradnjom i otimanjem svakog zrnca slobodnog prostora), a Brcko u daleko najljepsem sjecanju!
User avatar
Šeherzada
Posts: 7054
Joined: 10/08/2006 00:01
Location: Pod ovom kapom nebeskom i mojom dusom Bosanskom....

#131 Re: Koji je najljepsi grad u BiH?

Post by Šeherzada »

Bi'ac :D :D i Mostar
pogresna
Posts: 1003
Joined: 19/04/2007 17:47
Location: sarajevo

#132 Re: Koji je najljepsi grad u BiH?

Post by pogresna »

Trebinje
User avatar
Jazz_Junkie
Posts: 3052
Joined: 16/03/2008 22:35
Location: Wien

#133 Re: Koji je najljepsi grad u BiH?

Post by Jazz_Junkie »

Sarajevo
Mostar
Banja Luka
Jajce
Trebinje
User avatar
Mister Talibean
Posts: 84
Joined: 10/02/2009 14:28

#134 Re: Koji je najljepsi grad u BiH?

Post by Mister Talibean »

Brcko
Image
amriiich
Posts: 9
Joined: 21/02/2009 12:54

#135 Re: Koji je najljepsi grad u BiH?

Post by amriiich »

Tuzla, iako nema medju ponudjenim u anketi :D
BelajBoy
Posts: 43
Joined: 15/03/2009 21:38
Contact:

#136 Re: Koji je najljepsi grad u BiH?

Post by BelajBoy »

Bugojno
User avatar
Erzsebet
Posts: 2157
Joined: 04/02/2009 18:31
Location: Amsterdam

#137 Re: Koji je najljepsi grad u BiH?

Post by Erzsebet »

Jedini u BiH sa automatskim sistemom
Sistem može u svakom momentu promijeniti saobraćajni tok na bilo kojoj raskrsnici...
10.08.2008. 00:20

Bihać će biti jedini grad u BiH koji će imati automatski sistem upravljanja prometom. Naime, jedan od kapitalnih projekata Zavoda za prostorno uređenje Bihać je semaforizacija grada, čija je realizacija počela ovih dana. Kako kaže Mirsad Kurić, direktor Zavoda, u prvoj fazi bit će obuhvaćeno 10 najkritičnijih raskrsnica za šta je osigurano oko 1,2 miliona KM.


Radove će izvoditi bihaćka firma "Engo", a za nabavku opreme raspisan je međunarodni tender. Rok za završetak radova je 90 dana. Ukupna investicija za ovaj projekat iznosi 2,5 miliona KM. Inače, projekt je prije četiri godine radila renomirana zagrebačka firma.

Samo mi nije jasno šta to košta ovolike milione???

Btw, svaki grad u BiH ima nešto lijepo, mislim da se neki uopšte ne mogu porediti, radi toga što su potpuno različiti.

Moji favoriti su Sarajevo, Trebinje, Tešanj, Mostar...

A opet, s druge strane, šta to Mostar ima osim starog grada? Šta to Bihać ima osim Une? Sarajevo je najkompletniji grad :)
klauss
Posts: 89
Joined: 23/02/2009 11:58

#138 Re: Koji je najljepsi grad u BiH?

Post by klauss »

Najljepsi gradovi ( po meni):
1. Banja Luka - jedini moderan i iole urbanisticki uredjen grad. Veliki plus mu daje ne prevelik broju stanovnika i zelenilo kojim se BLucani ponose. Kanjon Vrbasa da se ne spominje, samo par kilometara od BL
2. Trebinje - i ljepse od BL ako se posmatra samo sa Landscape pozicije, ali siromastvo i sama ponuda grada ga stavlja na drugo mjesto
3. Bihac - dovoljno je reci - Una
4. Livno - jedan od rijetkih gradova u kojem vrijeme jos uvijek stoji
5. Brcko - zbog totalno novog izgleda grada nakon rata
Najruzniji gradovi:
1. Zenica - prljava, zapustena, zagadjena
2. Prijedor - totaalni urbanisticki haos, pokondireni izgled renoviranog centra, siromasrvo
3. Sarajevo - mahaletina
4. Neum - totalno OUT, s obzirom na potencijal koji ima kao jedini grad sa morem, ono sto se daas moze vidjeti je uzasno
5. Mostar - izuzimajuci Stari grad ostalo izgleda kao da je ratnicki front juce povucen
User avatar
rosal
Posts: 175
Joined: 10/08/2008 20:53

#139 Re: Koji je najljepsi grad u BiH?

Post by rosal »

Evo jos par fotkica naše POGANE MAHALETINE :bih:

Image

Image

Image

Image

Image
hamzibeg
Posts: 41
Joined: 20/08/2006 18:21

#140 Re: Koji je najljepsi grad u BiH?

Post by hamzibeg »

Definitivno SANSKI MOST...... :skoljka: :skoljka: 8) :zzzz:
User avatar
EfeNdinica_Tz
Posts: 4
Joined: 07/09/2009 10:36
Location: Sokak sevdaha

#141 Re: Koji je najljepsi grad u BiH?

Post by EfeNdinica_Tz »

Na prvo mjesto Tuzlu i njene ljepote stavljam, of korrrs, pa zatim Sarajevo, prijeratni Doboj i Bihac.
:bih:
shown
Posts: 208
Joined: 25/06/2006 05:39
Location: odselio

#142 Re: Koji je najljepsi grad u BiH?

Post by shown »

doboj jeste super sa onim tvdjavama,ali brate blagaj mostar,stolac ,dises punim plucima i nekako rahat :) makar se zaratilo :bih:
User avatar
fakat
Posts: 1954
Joined: 21/06/2008 04:03
Location: suburbia

#143 Re: Koji je najljepsi grad u BiH?

Post by fakat »

Meni je Mostar definitivno najfotogenicniji. Ako na Stari most dodas okolinu sa Pociteljem i tekijom na izvoru Bune, svako u svijetu ce da kaze wow! Sarajevo je odmah uz njega, sa Bascarsijom, Vijecnicom, Sebiljem, Katerdralom tik uz minarete, mjesavinom stilova gradnje i kultura, Vrelom Bosne, olimpijskim planinama, itd. Lijepo je i Jajce, koliko je samo slika naslikano sa motivima vodopada i starog grada iznad njega. Ima jos lijepih mjesta, ali toliko sto se tice "fizicke" ljepote. Sto se tice ljepote zivljenja, to je drugo pitanje koje prepustam iskusnijima.

I jos jedan gradic da pomenem - Konjic. Lijepo mjesto u uskoj kotlini na zelenoj Neretvi, brojne prirodne ljepote u okolici, Boracko jezero, prasuma Rakitnice, gornji tok Neretve, Jablanicko jezero. Od ove godine imaju i obnovljen Stari most (velik i lijepi turski most miniran u II Svj.ratu, a tek sada obnovljen).
User avatar
fakat
Posts: 1954
Joined: 21/06/2008 04:03
Location: suburbia

#144 Re: Koji je najljepsi grad u BiH?

Post by fakat »

Image
konjic
Image
Image
Image
Image
Image
Image
travnik
Image
Image
velika kladusa
Image
srebrenik
Image
radimlja
KREMEN
Posts: 398
Joined: 10/09/2009 18:25

#145 Re: Koji je najljepsi grad u BiH?

Post by KREMEN »

Prijeratni Mostar definitivno, sad nemam pojma kakav je..
Updated
Posts: 86
Joined: 19/05/2009 17:40

#146 Re: Koji je najljepsi grad u BiH?

Post by Updated »

fakat - ovaslika fakat nije iz Travnika ko sto pise, nego iz Jajca. A ako ovu tvrdjavu budu ovako "dogradjivali", "fakat" ce bit "najljepsa":-)
User avatar
iz dna duše
Posts: 1396
Joined: 24/06/2008 13:38

#147 Re: Koji je najljepsi grad u BiH?

Post by iz dna duše »

Ja sam obišla sve gradove u BiH (moram reći da mi je to izuzetno drago) i da se ipak ne bih mogla odlučiti koji je to najljepši...
Svaki grad ima nešto što posebno volim u njemu ili njegovoj okolini...
-U Livnu se volim popeti do starog grada, gdje se nalazi i prelijepi izvor rijeke Duman, a u blizini i stijena ispod koje je, kažu, Ivan Goran Kovačić sjedio, dok je sa partizanima boravio u tim krajevima i dovršavao svoju antiratnu poemu "Jama"
-Trebinje, u njemu obožavam onaj osjećaj koji dobijem kada sam tamo, u kojem se prepliće duh Mediterana i Orijenta, posebno volim dio oko gradske džamije, oko hotela Platan i trga gdje je, kažu često dolazio Izet Sarajlić i imao svoje omiljeno mjesto gdje je sjedio na trgu...
-Konjic, kao grad ne na najsretniji način urbanistički riješen, ali od kako je ponovo izgrađena stara ćuprija, oni dijelovi grada oko ćuprije dobijaju sasvim novi smisao-bar na trenutak se zaborave ružne građevine, posebno ove nastale nakon rata. O prirodi oko Konjica, Neretvi itd, mislim da ne moram ni pričati-prelijepo.
I tako, mogla bih nabrojavati u nedogled, ali se ne bih mogla odlučiti ni za jedan grad jer u svakom volim poneki njegov dio posebno...
Last edited by iz dna duše on 25/10/2009 12:23, edited 2 times in total.
Ima Bosne_Bice Bosne
Posts: 4132
Joined: 07/02/2009 03:56
Location: The field “Location” is too short, a minimum of 2 characters is required.

#148 Re: Koji je najljepsi grad u BiH?

Post by Ima Bosne_Bice Bosne »

Svi gradovi u prelijepoj BiH su lijepi - svaki na svoj nacin. Svaki bi lako mogao da zauzme prvo mjesto, ali ni jedan posljednje.
A da nismo kakvi jesmo i da znamo sta imamo koliko ne znamo, lijepo bi smo mogli zivjeti od turizma.
Al' imamo mi i nase poglavice... :( :x
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12219
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#149 Re: Koji je najljepsi grad u BiH?

Post by mrtva kokoš »

Image
slika vrijedi 1000 rijeci!!
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#150 Re: Koji je najljepsi grad u BiH?

Post by kmirsad »

Ne postoji grad u BiH u kojem nisam bio, a malo je i varoši, kasaba i sela kroz koje barem nisam prošao...i uglavnom, svi su lijepi, svaki nosi neki svoj ćer, specifičnost koja ga izdvaja od ostalih...teško da bih se mogao izjasniti...koji je najljepši...lijep su i Travnik, Trebinje,Jajce, B. Krupa.... Sarajevo i Mostar da i ne pominjem...
ali Tuzla... ona mi je u srcu... :-D
Post Reply