Koji grafički program koristiti za dizajn...

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
Kimur
Posts: 192
Joined: 24/06/2004 23:51

#1 Koji grafički program koristiti za dizajn...

Post by Kimur »

Pozz,

Interesuje me koji grafički program je najbolje koristiti za dizajn ambalaže proizvoda?

Recimo npr. potrebno uraditi dizajn ambalaže za bombone, znači na prednjoj strani dizajnirati logo proizvoda, naziv itd. a na zadnjoj sastav, bacrode, info itd.

Pošto se prvi put s ovim susrećem, interesuje me u kojem programu se sve ovo može napraviti i uspješno "prenijeti" na finalni proizvod?
Predpostavljam da se sve ovo može uraditi u Photoshopu, Corelu ili nekom sl. programu, ali potrebna mi je potvrda/informacija od nekoga se bavi ovim poslom kako bih bio siguran.

Hvala unaprijed :-D
mima202
Posts: 65
Joined: 21/01/2008 02:02

#2 Re: Koji grafički program koristiti za dizajn...

Post by mima202 »

ja paint koristim... tako mi je najlakse :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
shalaedin
Posts: 1337
Joined: 28/03/2008 00:35

#3 Re: Koji grafički program koristiti za dizajn...

Post by shalaedin »

Sve to mozes uraditi u Corelu, Photoshopu,Fireworksu. Ali kako ce sve to izgledati u konacnici nemozes da predvidis.

Po mogucnosti trebao bi naci kakav 3d orijentiran graficki program, gdje bi takvo sto i mogao postici. A da rezultat prethodno vidis. Mozda imas kakav jednostavni program na internetu u kojem bi takvo sto mogao postici. Strucniji ljudi za takvo sto koriste 3D max i Mayu, ali oni su kompleksni suvise za tebe.

Okusaj se u ovim jednostavnim web grafickim programima poput Corela, Photoshopa i Fireworksa. Tu mozes napraviti logo, naljepnicu i jos neke sitnice. Samo racunaj da ti moras da maksimalno muckas glavom kako ce to izgledati na proizvodu.
User avatar
Tesssa
Posts: 3753
Joined: 29/11/2006 15:33
Location: nja nja :)
Contact:

#4 Re: Koji grafički program koristiti za dizajn...

Post by Tesssa »

kakav crni 3D max da bi se vidjelo kako ce graficko rjesenje ambalaze igledati :?

@kimur hoces li to ti raditi logo i sve ostalo? Jer ne znam kako ces to uspjeti uraditi ako ne znas ni koji program za to sluzi.
shalaedin
Posts: 1337
Joined: 28/03/2008 00:35

#5 Re: Koji grafički program koristiti za dizajn...

Post by shalaedin »

Tesssa wrote:kakav crni 3D max da bi se vidjelo kako ce graficko rjesenje ambalaze igledati :?

@kimur hoces li to ti raditi logo i sve ostalo? Jer ne znam kako ces to uspjeti uraditi ako ne znas ni koji program za to sluzi.
nisi me razumila tesssa, mislio sam kako bi sve to trebalo izgledati kada bi i flasu kreirao pa na nju stavio ambalazu. Meni su na um pali odma najbolji software za 3d dizajn. Inace sve te stvari ja pravi u grafickim programima poput Corela, ali prethodno se milijun puta premjeravam dok u konacnici takvo sto ne napravim. Uvijek se premjeravas da bi na kraju ispalo ono sto ocekujes. A vizuelno takvo sto mozes da postignes u nekom od 3d grafickih alata, a da si prethodno vidis rijesenje prije nego ga finalizujes. Mozda ti za takvo sto koristis bolje rijesenje od ovoga koje sam ja savjetovao njemu.
User avatar
Tesssa
Posts: 3753
Joined: 29/11/2006 15:33
Location: nja nja :)
Contact:

#6 Re: Koji grafički program koristiti za dizajn...

Post by Tesssa »

covjek rece da nece da radi ambalazu u smislu oblika kese itd. nego logo i graficki izgled iste.
Kimur
Posts: 192
Joined: 24/06/2004 23:51

#7 Re: Koji grafički program koristiti za dizajn...

Post by Kimur »

hvala za info

@Tesssa
radit cu logo proizvoda, komplet izgled pakovanja, znači sve detalje, a inače znam koristiti Corel, Photoshop, Fireworks i već iza sebe imam nekoličinu radova (izrada loga, bannera, slika, dizajna knjiga, brošura itd.), samo ovo je prvi put da radim ambalažu proizvoda - u ovom slučaju bombona i zbog toga mi treba koji savjet od nekoga ko je to već prošao/radio
User avatar
Halftime
Posts: 554
Joined: 08/08/2006 15:46

#8 Re: Koji grafički program koristiti za dizajn...

Post by Halftime »

Nekad u moje doba prvo bi se napravio zeljeni izgled kutije pa onda prilagodila stanca (otvaranje kutije, preklapanje, prelamanje itd.)eh da bi se to napravilo sto kvalitetnije moras da sjedes s nekim majstorom koji radi na stanci. Fino mu nacrtas oblik kutije kako si zamislio i on ti prepravi greske sto se tice stance. Eh sad po zelji da bi izbjegao 3dmax kad sve to zavrsis print na kakvom debljem papiru i slozis sam kutiju :D
Post Reply