Koji frižider kupiti

testni_akaunt
Posts: 674
Joined: 26/06/2013 08:44

#1 Koji frižider kupiti

Post by testni_akaunt »

Jel ima neko preporuku za kombinovani frižider?

Neko srednji cjenovni rang, da imaju pristojan servis
testni_akaunt
Posts: 674
Joined: 26/06/2013 08:44

#2 Re: Koji frižider kupiti

Post by testni_akaunt »

Vrijedi li ovo
BOSCH FRIZIDER KGV36NW20S


840.00 KM
pennyplus.com/proizvod/bosch-frizider-kgv36nw20s/P67036
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#3 Re: Koji frižider kupiti

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Ne znam da li se može uzeti za 900KM "noFrost" i energetska kategorija A++, ako može nemoj razmišljati kupi. Pogledaj malo u Gorenju, nekad znaju imati akcije, pogledaj ostale prodavnice. Mislim da Gorenje ima najbolju mrežu servisa mada ni to ne treba da bude presudno prilikom kupovne.

Sretno

P.S Konkretno taj model KGV36NW20S ima jedan kompresor i jedan krug hlađenja tako da je bolje potražiti sa dva kompresora, jedan za zamrzivač a drugi za frižider. :wink:
testni_akaunt
Posts: 674
Joined: 26/06/2013 08:44

#4 Re: Koji frižider kupiti

Post by testni_akaunt »

Iskreno problematika mi je nepoznata. Hvala i za ovu info oko dva kompresora.
Za Gorenje čitam po forumima da su dno po pitanju kvalitete
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#5 Re: Koji frižider kupiti

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

testni_akaunt wrote:Iskreno problematika mi je nepoznata. Hvala i za ovu info oko dva kompresora.
Za Gorenje čitam po forumima da su dno po pitanju kvalitete
Niđe veze. Ne kažem da je Gorenje vrh kvalitete ali sigurno nije ni dno-dna, govorim iz ličnog iskustva. Od mašine za suđe koja je drndala 14 godina bez kvara i zamijenili je jer smo htjeli novu sa opcijom sušenja suđa, frižidera koji još radi bez kvara isto toliko godina, el. šporeta koji također navršava 15. godinu bez kvara pa do mašine za veš koja uredno radi desetak godina, ja sam zadovoljan.

Ljudi se zalete pa kupe najjeftinije modele od bog te pito koga i onda kada rikne nakon 2-3 godine kukulele. Po meni bolje u startu dati malo više pa ići na više serije koje su u ponudi nego uzimati niže serije koje po lošijoj energetskoj iskorištenosti i dizajnu a cjenovno se uštedi 100KM koje u biti ne znaće mnogo u trenutku kupovine.
testni_akaunt
Posts: 674
Joined: 26/06/2013 08:44

#6 Re: Koji frižider kupiti

Post by testni_akaunt »

Hvala ( :!:
User avatar
beautyfool
Posts: 2101
Joined: 04/09/2006 16:45
Location: Dunjaluk

#7 Re: Koji frižider kupiti

Post by beautyfool »

Ma Gorenje je super za ono sto je njihov fah a to su sporeti, za frizidere ako trazis kvalitet onda LG, nema dalje, garancija 10 godina na motor, ja mislim da im je najeftiniji oko 600-700 km, kombinovani je. Stanic je predstavnik, mi smo nedavno kupili kod njih ali nas je bio skuplji i veci.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72571
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#8 Re: Koji frižider kupiti

Post by Velkoski »

Da ne otvaram novu temu, možda se neko razumije u frižidere :D

https://drtechno.ba/fashion1-store/bije ... 230bc.html

Isplati li se ovo kupiti za ove pare?
mali_balon
Posts: 11272
Joined: 12/09/2012 09:57

#9 Re: Koji frižider kupiti

Post by mali_balon »

Velkoski wrote:Da ne otvaram novu temu, možda se neko razumije u frižidere :D

https://drtechno.ba/fashion1-store/bije ... 230bc.html

Isplati li se ovo kupiti za ove pare?
Imas gorenje slicnih karakteristika i jefitiniji plus bolja servisna mreza. A sve ove novije generacije fizidera sa inverterima i no frost tehnologijom su u 5dkg sto bi se reklo...mozes kupit da ti traje 20 godina a mozes u mjesec dana 3 promjenit.....sve je to made in china...eh sad sto ces ti zbog samsung beko ili gorenje naljepnice platit nesta skuplje i jeftinije to je vec fol u brendu i "moci" te naljepnice. Na kraju ti se sve svodi na garanciju, na servis, mogucnost zamjene aparata, povrata novca....
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72571
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#10 Re: Koji frižider kupiti

Post by Velkoski »

mali_balon wrote:
Velkoski wrote:Da ne otvaram novu temu, možda se neko razumije u frižidere :D

https://drtechno.ba/fashion1-/bijela-te ... 230bc.html

Isplati li se ovo kupiti za ove pare?
Imas gorenje slicnih karakteristika i jefitiniji plus bolja servisna mreza. A sve ove novije generacije fizidera sa inverterima i no frost tehnologijom su u 5dkg sto bi se reklo...mozes kupit da ti traje 20 godina a mozes u mjesec dana 3 promjenit.....sve je to made in china...eh sad sto ces ti zbog samsung beko ili gorenje naljepnice platit nesta skuplje i jeftinije to je vec fol u brendu i "moci" te naljepnice. Na kraju ti se sve svodi na garanciju, na servis, mogucnost zamjene aparata, povrata novca....
https://domod.ba/shop/proizvod/gorenje- ... 9/GC498863

Dakle nešto na ovaj fazon? U principu me interesovalo da li je kao kod televizora gdje znaš da je neka marka definitivno bolja.

Hvala :thumbup:
mali_balon
Posts: 11272
Joined: 12/09/2012 09:57

#11 Re: Koji frižider kupiti

Post by mali_balon »

Velkoski wrote:
mali_balon wrote:
Velkoski wrote:Da ne otvaram novu temu, možda se neko razumije u frižidere :D

https://drtechno.ba/fashion1-/bijela-te ... 230bc.html

Isplati li se ovo kupiti za ove pare?
Imas gorenje slicnih karakteristika i jefitiniji plus bolja servisna mreza. A sve ove novije generacije fizidera sa inverterima i no frost tehnologijom su u 5dkg sto bi se reklo...mozes kupit da ti traje 20 godina a mozes u mjesec dana 3 promjenit.....sve je to made in china...eh sad sto ces ti zbog samsung beko ili gorenje naljepnice platit nesta skuplje i jeftinije to je vec fol u brendu i "moci" te naljepnice. Na kraju ti se sve svodi na garanciju, na servis, mogucnost zamjene aparata, povrata novca....
https://domod.ba/shop/proizvod/gorenje- ... 9/GC498863

Dakle nešto na ovaj fazon? U principu me interesovalo da li je kao kod televizora gdje znaš da je neka marka definitivno bolja.

Hvala :thumbup:
Odi u gorenje prodavnicu u blazuju polgedaj mozda imaju na stanju ostecenih, tipa mala ogrebotina ili nesta slicno ili su bili demo modeli....takvi znaju biti dobro snizeni....nazovi pitaj...i mislim da imas 5 % popusta na gotovinu....
use your illusion
Posts: 389
Joined: 10/07/2012 14:27

#12 Re: Koji frižider kupiti

Post by use your illusion »

Kupio sam frizider i pise da ga treba pustiti da radi neko vrijeme prazan prije punjenja...nakon sto prodje taj period ne znam pola sata - sat..da li cu ga ugasiti pa onda ubaciti hranu ili ga drzati upaljenim dok ubacujem hranu u frrzider..prezpostavljam da cu ga ugasiti al ne pise nigdje sta i kako
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#13 Re: Koji frižider kupiti

Post by Maraschino »

use your illusion wrote:Kupio sam frizider i pise da ga treba pustiti da radi neko vrijeme prazan prije punjenja...nakon sto prodje taj period ne znam pola sata - sat..da li cu ga ugasiti pa onda ubaciti hranu ili ga drzati upaljenim dok ubacujem hranu u frrzider..prezpostavljam da cu ga ugasiti al ne pise nigdje sta i kako
nista gasiti, samo ga napuni.
use your illusion
Posts: 389
Joined: 10/07/2012 14:27

#14 Re: Koji frižider kupiti

Post by use your illusion »

Ima jedno mjesec dana kako sam kupio beko frizider..odmah se pocela na zadnjoj unutrasnjoj strani frižidera stvarati kao neka poledica al se nije zadrzavala sve do neki dan..sada ima kao neki komad leda koji se stvorio...ne znam je li to ok
zposao
Posts: 2563
Joined: 22/03/2019 09:27

#15 Re: Koji frižider kupiti

Post by zposao »

Da dignemo temu iz mrtvih.. Kakve frižidere preporucujete do nekih 1000KM. Vidim ima Samsunga, Bosch, LG, Indesit, Koncar, Gorenje, Beko.... Nema sta nema..

Šta vam se pokazalo kao dobra investicija?
Koje karakteristike gledati? Šta je bitno, šta nije bitno...?

Hvala na svakom savjetu i uputi :thumbup:
User avatar
nivla
Posts: 4263
Joined: 12/01/2008 23:44

#16 Re: Koji frižider kupiti

Post by nivla »

8. godina kako koristimo beko, jedino sto mu mogu zamjeriti su rucke koje znaju puci(jedna pukla, al se vise ne prodaju sa odvojenim ruckama) i buku koju znaju stvoriti, inace za pare i garanciju su top
sto se tice ovih sto “stede” treba ih koristiti 15 godina da dodjes na nulu za razliku u cijeni
User avatar
ElRe
Posts: 10664
Joined: 12/12/2011 11:28

#17 Re: Koji frižider kupiti

Post by ElRe »

zposao
Posts: 2563
Joined: 22/03/2019 09:27

#18 Re: Koji frižider kupiti

Post by zposao »

nivla wrote: 05/10/2020 19:15 8. godina kako koristimo beko, jedino sto mu mogu zamjeriti su rucke koje znaju puci(jedna pukla, al se vise ne prodaju sa odvojenim ruckama) i buku koju znaju stvoriti, inace za pare i garanciju su top
sto se tice ovih sto “stede” treba ih koristiti 15 godina da dodjes na nulu za razliku u cijeni
Zahvaljujem na darim savjetima i iskustvu :thumbup: Interesira me kakav je Beko sa garancijom i servisom?
ElRe wrote: 05/10/2020 19:30 https://shop.imel.ba/artikal/indesit-caa-55-frizider/

Valja li čemu? Indesit CAA 55
Ne znam ti kakav je taj Indesit, ali sam i ja gledao na toj stranici Imel, pa mi nije jasno kako se ostvaruje taj popust? Piše da je popust na placanje MasterCard-om, treba li do"i u radnju ili može sve preko interneta? I kakvi su sa garancijom u tom Imelu?
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2480
Joined: 16/06/2014 20:33

#19 Re: Koji frižider kupiti

Post by Dosadno mii »

Ja mislim da taj indesit nije no frost
Uzmi lg il samsung
User avatar
ElRe
Posts: 10664
Joined: 12/12/2011 11:28

#20 Re: Koji frižider kupiti

Post by ElRe »

Sta znaci no frost, koja je to funkcija?
Budžet je do 530 KM

PS pojma nemam o friziderima
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2480
Joined: 16/06/2014 20:33

#21 Re: Koji frižider kupiti

Post by Dosadno mii »

Pa mislim da ce da ledi (indesit) dio gdje zamrzivac i da ces morati da cistis “snijeg” svako malo
Last edited by Dosadno mii on 14/10/2020 10:59, edited 1 time in total.
User avatar
nivla
Posts: 4263
Joined: 12/01/2008 23:44

#22 Re: Koji frižider kupiti

Post by nivla »

Dosadno mii wrote: 06/10/2020 11:20 Pa mislim da ce da ledi dio gdje zamrzivac i da ces morati da cistis “snijeg” svako malo
nije bas svako malo kako zele prikazti na reklamama za no frost, sad ko cisti redovno frizider i zamrzivac nece imati probleme, snijeg se ionako stvori kad ti slucajno ostane otvoren zamrzivac(npr ne zatvoris dovoljno vrata)
User avatar
ElRe
Posts: 10664
Joined: 12/12/2011 11:28

#23 Re: Koji frižider kupiti

Post by ElRe »

I trenutni gorenje je onda no frost, tako da nema problema.
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#24 Re: Koji frižider kupiti

Post by Control panel »

Dosadno mii wrote: 06/10/2020 11:20 Pa mislim da ce da ledi dio gdje zamrzivac i da ces morati da cistis “snijeg” svako malo
Reci da se zezas?!

No frost znaci da se ne stvara led i da ces ga rijetko ili nikako cistiti od leda, tj odledjavati.
Odlicna funkcija. Nemojte ici na staru varijantu ledomata.

Moja preporuka Liebherr. Jesu malo skuplji, ali su top sto se tice frizidera, pa velika rupa, pa onda svi ostali. Mislim da i miele ima frizidere koji su u stvari liebherr.
Gorenje se vec vise od 10 godina ne pravi u Sloveniji. To je sad teski fus. Ali raja kupuje po staroj navici i misli da je i dalje dobar. Isto kao sava, iskra, alpina, planika..... nije vidjelo slovenije.
crnibalkan
Posts: 1
Joined: 14/10/2020 09:50
Location: https://adrianysus.com/hr/
Contact:

#25 Re: Koji frižider kupiti

Post by crnibalkan »

ElRe wrote: 06/10/2020 07:02 Sta znaci no frost, koja je to funkcija?
Budžet je do 530 KM

PS pojma nemam o friziderima
Ima u FIS-u do te cijene dovoljno izbora: https://fis.ba/kategorija/tehnika/samos ... amrzivaci/ taman vino dobro ohladi
Last edited by crnibalkan on 23/02/2022 16:38, edited 2 times in total.
Post Reply