Koji fakultet odabrati?

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Marihuana007
Posts: 292
Joined: 03/03/2022 20:22

#101 Re: Koji fakultet odabrati?

Post by Marihuana007 »

Ako želite da budete statistika na birou i da žalite uzalud potrošene godine na studiju upišite bilo ekonomski, pravni ili kriminalistički fakultet. Sa njima su vam otvorena sva vrata na Konkurs ima i svi jedva čekaju vas da se prijavite.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12436
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#102 Re: Koji fakultet odabrati?

Post by dr_Evil »

Karikaturist wrote: 30/01/2024 08:06 Samo malina fakultet u BiH.
Za vani bi rekao sve je u pet deka.
Jest vraga. Po pravilu dolaze sa fakulteta veze nemaju sta su zavrsili, kako kod nas tako i vani. Ja sam nekad davno, priznajem, imao kompleks sto sam zavrsio fakultet u BiH, i kontao sam oni su za mene 100 stepenica ispred, sad se smijem tom vremenu. Kod nas je fakultet napravljen da te sazvace i ispljune, pogotovo cistiona prva i druga, a kod njih da uspijes. Kasnije sam radio neke specijalizacije na mrskom zapadu, ono prije djece, sad ni titlove ne citam vise :D

Ono sta jeste jako su specijalizirani masteri kod njih, jer to su univerziteti koji sebi mogu priustiti da izbace master koji je specijaliziran recimo za pomorske kranove.

Kod nas takvo sta tesko da je moguce, pa su smjerovi obicno opsti - dobijes znanje koje kasnije sam moras usavrsiti i prilagoditi.
User avatar
Ozimician
Posts: 5537
Joined: 05/09/2012 23:21

#103 Re: Koji fakultet odabrati?

Post by Ozimician »

dr_Evil wrote: 30/01/2024 08:04
Kolega to je problem kad zemlja nema statistiku, a i sta ima prikriva kao zmija noge. Koliko ima mladih danas realno, u odnosu na kad smo mi bili studirali.

Danas dolazi na faks generacija rodjena 2006. Roditelji vecinom ispalili se vani, a i sta je ostalo nema nesto aman puno djece. Vise se djece u ratu pravilo :D
Naravno, to je istina, kod nas je bila i ogromna konkurencija i za upis i poslije.

Danas fakulteti mole ucenike da se upisu.

Razlika je i to sto u mojoj generaciji je bio izbor ili ces studirati ili irgetiti na bausteli. Nije bio neki izbor.
Danas omladina ima mnogo vise izbora i mogucnosti, ukljucujuci i taj da se nakon srednje ispale odmah vani.
Post Reply