Kojeg restorana ?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Post Reply
Ivo Lola

Kojeg restorana ?

Post by Ivo Lola » 09/04/2012 16:59

http://www.klix.ba/vijesti/bih/penzioni ... 20409135#5

Da sve ne bude tako crno pobrinuo se i jedan od vlasnika jednog poznatog sarajevskog restorana, koji je penzionisane vojnike danas obradovao vrućim ćevapima.

"Svaki dan gledam ove ljude koji po ovoj zimi stoje gladni i žedni pa sam odlučio da učinim ono najmanje što mogu, da ih počastim. Htio sam da pojedu vruće ćevape, a ne da im donosim hladna jela", rekao je vlasnik jedne od poznatih sarajevskih ćevabdžinica.

Zasto ne napisete koji je to restoran, cevabdzinica ?
ovo je nesto sto je vrijedno svake pohvale i nesto sto treba pricati na sva usta
zaboravite na trenutak te fazone o marketingu i ohrabrite i druge koji bi mozda pomogli ovim ljudima tako sto cete napisati ko je vec pomogao
mozda su motivi onih kojima je bitno da im se ime spomene oholi i podli ali zar je to bitno ?
neka budu oholi i neka zele reklamu ali samo neka nahrane ove ljude i neka im pomognu a posle cemo razglabati o tome dal je neko pomogo da bi bio spomenut il zato sto stvarno zeli pomoci
nadam se da razumijete i da ce se nesto uraditi po tom pitanju

silver testelone

Re: Kojeg restorana ?

Post by silver testelone » 09/04/2012 17:29

aha, definitivno treba pomoć neradnicima koji žele s 35 godina u penziju... :run:

Janjicar
Has thanked: 6 times

Post by Janjicar » 09/04/2012 17:34

:thumbup: :thumbup: :thumbup:
Upravo tako !
I ja sam se iznenadio kad nisu naveli koja je to cevabdzinica

mrtva kokoš

Post by mrtva kokoš » 09/04/2012 17:37

koja bolan cevabdzinica i kakvi bakraci :-)

je li isti oni sto im donose kafu, cajeve :oops:

niko njih ne podrzava, da je svima jasno, osim ftv i jos nekih medija iz njima samo znanih razloga, ali to su vec neke politicke igre sdp-a i ostale bratije :-)

gradjani ih ne podrzavaju, dovoljno je provozati se tramvajem pored lokacije na kojoj se vojnici nalaze i cuti objektivno misljenje naroda :-)

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

Post by PipiDugaDevetka » 09/04/2012 17:55

Prvi put imaju isti interes i bore se za isto tri bh. komponente. Nastranu to što je nepravedno ići u penziju sa četrdesetak godina života, ja ih podržavam! I Washington post je zabilježio ovaj slučaj. Do juče se ubijali, a sada zajedno protestvuju protiv političara.

Ova Aida Čerkez radi za AP - NISAM mogao naći The W.Post:
http://www.newser.com/article/d9tv7kko0/20-years-after-bosnian-war-started-the-country-still-doesnt-know-where-to-go.html wrote:Now those same soldiers from all three armies are united, protesting together over a lack of retirement pay and jobs in the same central Sarajevo square. Dressed in old uniforms, exhausted and unshaved, Serbs, Bosniaks and Croats sleep and eat at this doomed square, occasionally shouting up to nearby government offices "Thieves, thieves!"

The former soldiers say they are here to defend Bosnia from lying politicians. Many of them were only 17 in 1992 when the ethnically mixed crowd gathered to demand peace but was cheated.

"We will be here together till the end, demanding our rights," said Milomir Saric, a Bosnian Serb veteran.
Ja ih podržavam! Pa taman žestoko protestvovali u razbijačkom maniru.
Last edited by PipiDugaDevetka on 09/04/2012 18:01, edited 1 time in total.

amko76

Post by amko76 » 09/04/2012 17:56

Gdje treba da prosipam socijalu i ja, da se valjam i kukam? I ja sam bolestan i gladan. Oni će dobiti penziju u mojim godinama, a ja levat nezaposlen.

Neću da budem više levat.

Uvijek sam se sam borio, i nikad nisam dozvoljavao sebi da tražim neku milostinju od bilo koga, ali vidim da u ovom društvu samo ovi koji prosipaju socijalu prosperiraju.

Uputite me gdje da plačem i kukam i pričam kako sam jadan i gladan. Unaprijed zahvalan.
Last edited by amko76 on 09/04/2012 17:59, edited 1 time in total.

Janjicar
Has thanked: 6 times

Post by Janjicar » 09/04/2012 17:59

silver testelone wrote:aha, definitivno treba pomoć neradnicima koji žele s 35 godina u penziju... :run:
Pa da ti ljudi su krivi sto su im politicari tako dali :-)
Umjesto da i mi idemo i protestvujemo protiv politicara sto su im dali takav zakon mi sjedimo...

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

Post by PipiDugaDevetka » 09/04/2012 18:04

amko76 wrote:Gdje treba da prosipam socijalu i ja, da se valjam i kukam? I ja sam bolestan i gladan. Oni će dobiti penziju u mojim godinama, a ja levat nezaposlen.

Uvijek sam se sam borio, i nikad nisam dozvoljavao sebi da tražim neku milostinju od bilo koga, ali vidim da u ovom društvu samo ovi koji prosipaju socijalu prosperiraju.

Uputite me gdje da plačem i kukam i pričam kako sam jadan i gladan. Unaprijed zahvalan.
Pridruži im se! Svako od nas ima nešto što ga muči. Eto razloga, biti u pravo vrijeme na pravom mjestu, te protestvovati nekom ko će se uplašiti od pedesetak tisuća prisutnih.

Abu FEED el-Castro

Post by Abu FEED el-Castro » 09/04/2012 18:06

Drzava je pred raspadom. Postaje dosadno gledati jedan te isti slajd kako treperi na ekranu. Mene interesuje sta ce biti nakon toga.

PipiDugaDevetka

Post by PipiDugaDevetka » 09/04/2012 18:10

amko76 wrote:Gdje treba da prosipam socijalu i ja, da se valjam i kukam? I ja sam bolestan i gladan. Oni će dobiti penziju u mojim godinama, a ja levat nezaposlen.

Image
Image
Sastavi spisak zahtjeva onog što tebe ''boli'' i reci vojnim prevarenim penzionerima da si došao pomoći ako ti dopuste. Iskoristi priliku i obrati se medijima koji će sigurno biti tamo.

PipiDugaDevetka

Post by PipiDugaDevetka » 09/04/2012 18:15

Janjicar wrote:
silver testelone wrote:aha, definitivno treba pomoć neradnicima koji žele s 35 godina u penziju... :run:
Umjesto da i mi idemo i protestvujemo protiv politicara sto su im dali takav zakon mi sjedimo...
I ja tako mislim da treba protestvovati protiv političara koji su im poturili prevarantski predizborni Zakon.

amko76

Post by amko76 » 09/04/2012 18:18

Pa i ja bih penziju :) Zapravo ako ne može penzija, može i posao u državnoj službi, to je skoro isto.

@pipi Hoće li mi dati ovi da im se pridružim i da tražim i ja svoja prava, šta misliš? :oops:

PipiDugaDevetka

Post by PipiDugaDevetka » 09/04/2012 18:19

Abu FEED el-Castro wrote:Drzava je pred raspadom. Postaje dosadno gledati jedan te isti slajd kako treperi na ekranu. Mene interesuje sta ce biti nakon toga.
Ali ovo je protest iz sve tri komponente OS BiH. Ujedinjujući protest! To je nešto novo tako da su i veoma poznate medijske agencije zabilježile ovaj slučaj!

Boli neka stvar onog bivšeg borca VRS za politiku, njemu je važno da obezbjedi da mu kćerka ima novac za do škole da završi četvrti razred srednje.

PipiDugaDevetka

Post by PipiDugaDevetka » 09/04/2012 18:21

amko76 wrote:Pa i ja bih penziju :) Zapravo ako ne može penzija, može i posao u državnoj službi, to je skoro isto.

@pipi Hoće li mi dati ovi da im se pridružim i da tražim i ja svoja prava, šta misliš? :oops:
Dođeš tamo i pitaš ovog Hubijara i DŽeletovića i kažeš im POMOGNITE VI MENI I JA ĆU VAMA!

Ništa ne pričaš zašto ćeš ti protestvovati, a ako naleti neki novinar iskoristi priliku i svoju priču u medije turi.

amko76

Post by amko76 » 09/04/2012 18:26

Hm da znaš da sad ozbiljno razmišljam o tome. Vidim da ti imaš iskustva u tome. Hvala lijepa na savjetu.

Hebeš dostojanstvo odsad se pretvaram u najvećeg jadnika i bijednika, samo da se okoristim :D

silver testelone

Post by silver testelone » 09/04/2012 18:29

Janjicar wrote:
ne kontam zašto bih ja išao bilo gdje, niti sam se borio niti ću se boriti (a upitno je i oni da li su, čast izuzecima), znači nemam nikakve veze s tim, boli me briga kako god da se završi :D aj sad očekujem kontranapad :lol:

PipiDugaDevetka

Post by PipiDugaDevetka » 09/04/2012 18:35

Evo i ovi sa slike protestvuju protiv čipovanja:
Image

insomnia78

Post by insomnia78 » 09/04/2012 18:45

PipiDugaDevetka wrote:
Abu FEED el-Castro wrote:Drzava je pred raspadom. Postaje dosadno gledati jedan te isti slajd kako treperi na ekranu. Mene interesuje sta ce biti nakon toga.
Ali ovo je protest iz sve tri komponente OS BiH. Ujedinjujući protest! To je nešto novo tako da su i veoma poznate medijske agencije zabilježile ovaj slučaj!

Boli neka stvar onog bivšeg borca VRS za politiku, njemu je važno da obezbjedi da mu kćerka ima novac za do škole da završi četvrti razred srednje.
Ma ja boli njeg za politiku pa ce sa protesta podrske mladicu na proteste u Sa. I velika vecina ovih ljudi namaju veze sa ratom nego su poslijeratni vojnici
Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

SSemir

Post by SSemir » 09/04/2012 18:46

PipiDugaDevetka wrote:njemu je važno da obezbjedi da mu kćerka ima novac za do škole da završi četvrti razred srednje.
Da mu je to vazno, ne bi se izlezavao pred parlamentom, nego bi otisao raditi kao hiljade ostalih u bih.
a cudnog li apsurda, penzioner upisuje dijete u 4ti osnovne :D

PipiDugaDevetka

Post by PipiDugaDevetka » 09/04/2012 19:35

SSemir wrote:
PipiDugaDevetka wrote:njemu je važno da obezbjedi da mu kćerka ima novac za do škole da završi četvrti razred srednje.
Da mu je to vazno, ne bi se izlezavao pred parlamentom, nego bi otisao raditi kao hiljade ostalih u bih.
4. srednje škole. Šta ćeš, nemaju svi iste sposobnosti. Glavno je da su vojnici, prevareni penzioneri ujedinjeni u svom protestu.

Ivo Lola

Post by Ivo Lola » 10/04/2012 17:47

joj kad vidis da komentiraju ljudi sa par hiljada komentara, ili ti iskusni forumasi, onda ocekujes da ce se oni drzati teme :) kakvu to poruku saljete mladim i zelenim forumasima ?
ne ozbiljno fulamo temu totalno, vjerujem da vec negdje postoji jedna o tome da li su oni tamo opravdano ili ne

klix je objavio vijest o tome da je neko ucinio dobro djelo i pomogo ovim ljudima, ako vec to smatrate pozitivnim onda napisite i ko je to bio

amidzazeher
Has thanked: 4 times

Post by amidzazeher » 10/04/2012 17:51

PipiDugaDevetka wrote:
SSemir wrote:
4. srednje škole. Šta ćeš, nemaju svi iste sposobnosti. Glavno je da su vojnici, prevareni penzioneri ujedinjeni u svom protestu.
Pa ujedinjeni su i svi parlamentarci kad im se plate trebaju uvecati :-)

lajkujMe

Post by lajkujMe » 10/04/2012 20:44

Ovako ne podrzavam njihov cilj a to je penzija za tako mlade ljude.... ali ono sto veoma podrzavam je cinjenica da srb,hrvat,bosnjak i to bivsi neprijatelji zajedno stoje pred parlamentom nase drzave i traze svoja prava ja mislim da je to prvi korak kad ce svi zajedno protestovati protiv problema ove drzave.

JThomas
Been thanked: 42 times

Post by JThomas » 10/04/2012 20:49

i svi zajedno traže guzovaču ne bi li zajedno zabili zadnji čavao u sanduk onima koji nisu na budžetu.

Post Reply