Koje stvari vam ne nedostaju iz BIH?

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

Post Reply
lunci
Posts: 236
Joined: 29/07/2007 06:51

#1 Koje stvari vam ne nedostaju iz BIH?

Post by lunci »

Ispitivanja o privatnom zivotu ajde de ali kad si osoba nadje shodno da na to sve daje svoje zakljucke ili nadodaje pricu a ni nezna vas.Tracevi i ismijavanje.
E to je svarno par stvari koja mi ama bas ni malo ne nedostaju iz nasih krajeva.Cast izuzetcima a ima ih .Dali se i vi osjecate tako ili sam ja stvarno dugo u ovom svijetu, gdje ti niko ni niusta ne zabada nos??
Da li ima jos nesto sto nevolite iz nasih prostora. Mimo politike i desavanja ?
User avatar
repeater
Posts: 1635
Joined: 04/07/2005 04:59
Location: Yoknapatawpha County
Contact:

#2 Re: Koje stvari vam ne nedostaju iz BIH?

Post by repeater »

da. ljude u pošti. :run:
User avatar
tech10
Posts: 15316
Joined: 14/09/2005 14:04

#3 Re: Koje stvari vam ne nedostaju iz BIH?

Post by tech10 »

pusenje na javnim mjestima, uvaljivanje preko reda.
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#4 Re: Koje stvari vam ne nedostaju iz BIH?

Post by pitt »

pametovanje, javasluk sluzbenika, (ne)kulturu na ulicama, u sredstvima javnog prevoza, ...../.....
User avatar
repeater
Posts: 1635
Joined: 04/07/2005 04:59
Location: Yoknapatawpha County
Contact:

#5 Re: Koje stvari vam ne nedostaju iz BIH?

Post by repeater »

tech10 wrote:uvaljivanje preko reda.
da. ovo je nesto najgore.
_Jenny_
Posts: 184
Joined: 21/08/2007 18:19
Location: Zagreb

#7 Re: Koje stvari vam ne nedostaju iz BIH?

Post by _Jenny_ »

Malo me zna izivcirat kada se starijima osoba neki balavac/ica obraca sa ti...
location
Posts: 451
Joined: 24/04/2007 08:07

#8 Re: Koje stvari vam ne nedostaju iz BIH?

Post by location »

Udzes u tramvaj a u njemu se odrzava duh Olimpijskih Igara tako sto se ljudi takmice u tome ko vise smrdi.
_Jenny_
Posts: 184
Joined: 21/08/2007 18:19
Location: Zagreb

#9 Re: Koje stvari vam ne nedostaju iz BIH?

Post by _Jenny_ »

location wrote:Udzes u tramvaj a u njemu se odrzava duh Olimpijskih Igara tako sto se ljudi takmice u tome ko vise smrdi.
jao care ili carice :lol: :lol: :lol:
User avatar
kaubojstina
Posts: 364
Joined: 30/03/2007 07:12
Location: Pitaj Bobija :)

#10 Re: Koje stvari vam ne nedostaju iz BIH?

Post by kaubojstina »

location wrote:Udzes u tramvaj a u njemu se odrzava duh Olimpijskih Igara tako sto se ljudi takmice u tome ko vise smrdi.
Džemper mirise k'o Ðul kada uÐes u tramvaj.
Džak smrdi dok meÐeÐa jede kukuruz u Džaferovoj cevabdžinici.
Slovo dana:
location
Posts: 451
Joined: 24/04/2007 08:07

#11 Re: Koje stvari vam ne nedostaju iz BIH?

Post by location »

kaubojstina wrote:
location wrote:Udzes u tramvaj a u njemu se odrzava duh Olimpijskih Igara tako sto se ljudi takmice u tome ko vise smrdi.
Džemper mirise k'o Ðul kada uÐes u tramvaj.
Džak smrdi dok meÐeÐa jede kukuruz u Džaferovoj cevabdžinici.
Slovo dana:
Nemoram vise da mislim da li je DJ ili DZ, C sa onom jednom crtom ili sa v. Ali sam prvo stavio Dj pa promjenio.
location
Posts: 451
Joined: 24/04/2007 08:07

#12 Re: Koje stvari vam ne nedostaju iz BIH?

Post by location »

Liftovi cija vrata moras sam da zatvaras.
Danger
Posts: 27
Joined: 29/12/2004 19:47
Location: Tamo negdje u dalekom gradom, neznam mu ime...
Contact:

#13 Re: Koje stvari vam ne nedostaju iz BIH?

Post by Danger »

Ljudi u banci, posti, prodavnicama......niko se nezna nasmijati, a jos da kazu "hvala"
lunci
Posts: 236
Joined: 29/07/2007 06:51

#14 Re: Koje stvari vam ne nedostaju iz BIH?

Post by lunci »

location wrote:Udzes u tramvaj a u njemu se odrzava duh Olimpijskih Igara tako sto se ljudi takmice u tome ko vise smrdi.
E pa stvarno izvini ali si pretjerao .Hoces reci da si ti zamirisao od kako si izasao.
_Jenny_
Posts: 184
Joined: 21/08/2007 18:19
Location: Zagreb

#15 Re: Koje stvari vam ne nedostaju iz BIH?

Post by _Jenny_ »

Sad me naljuti taj postupak...MRZIM odzvanjanje na mobitel...Kako samo znaju kad nesto treba taj netko,a kad samo odzvanja :D
location
Posts: 451
Joined: 24/04/2007 08:07

#16 Re: Koje stvari vam ne nedostaju iz BIH?

Post by location »

Nisam se promisio, samo znam sta je osnovna higijena.
mojgrad
Posts: 1439
Joined: 16/01/2007 13:28

#17 Re: Koje stvari vam ne nedostaju iz BIH?

Post by mojgrad »

Konstantno ubjedjivanje da nisi u pravu. Na primjer kad se vodi neka diskusija o necemu. Umjesto da svako da svoje misljenje i to fino s argumentima podrzi, da prihvati tudje misljenje ma kako se on ne slagao s time ne.. svi bi da te ubjedjuju kako nisi u pravu da je njihovo misljenje samo ispravno bla bla..
I uopste mi ne nedostaje psovanje i pic***nje od strane pojedinaca
User avatar
The Nightwatchman
Posts: 2380
Joined: 16/10/2006 15:31
Location: izmedju krajnosti

#18 Re: Koje stvari vam ne nedostaju iz BIH?

Post by The Nightwatchman »

hrakanje po ulici i ispuhivanje nosa u dalj

ps. jucer sam vidio covjeka kako sere u grmu usred grada, jel se to pika ili je van konkurencije?
User avatar
The Nightwatchman
Posts: 2380
Joined: 16/10/2006 15:31
Location: izmedju krajnosti

#19 Re: Koje stvari vam ne nedostaju iz BIH?

Post by The Nightwatchman »

ja sam ti rekao samo ono što sam jučer vidio u sred grada. niti sam sta dodao niti sta oduzeo.

vidjam to svaki dan. (ne sranje, ovo je bilo drugi ili treci put)

i da, smeta mi to, imas nesto protiv?

btw, ja ovdje zivim i volim ovu zemlju. to mi u stvari i daje za pravo da kritikujem lose stvari.

a sta ti imas sindrom noja pa zabijas glavu u pijesak, ili zivis pod staklenim zvonom pa nemas priliku vidjeti sta se desava po ulici? ovo sto sam naveo u prethodnom postu je nista kakvih jos stvari ima.....
mojgrad
Posts: 1439
Joined: 16/01/2007 13:28

#20 Re: Koje stvari vam ne nedostaju iz BIH?

Post by mojgrad »

besana wrote:
The Nightwatchman wrote:hrakanje po ulici i ispuhivanje nosa u dalj

ps. jucer sam vidio covjeka kako sere u grmu usred grada, jel se to pika ili je van konkurencije?
Kakoa lažeš, pa to je nemoguće :roll:

Molim nadležne da me BANUJU POD HITNO...stvarno ću svašta reći... jebem ti zemlju i rat i ljude i dijasporu i kulturu i seljake i pomodarstvo i licimjerje i GRAS i politiku i život i sve...

Kako je ovo prošlo uopšte? Čuj molim te teme: "Šta sve ne valja u BiH" Em je to njihova zemlja, porijeklom, em imaju ne malo rodbine ovdje, em nisu ni otišli iz nje svojom voljom...a otvorili temu: "Pljuj po Bosni kolko god možeš hraknuti" Ja ne mogu sebi da dođem :shock:

Besana pogresno si razumjela temu ovog podforuma. Uopste se ne radi o tome da neko ovdje blati drzavu u kojoj je rodjen ili odrastao vec govorimo o stvarima koje nam ne nedostaju, kao sto to moze biti mentalitet. Jos jedna stvar koja mi sigurno ne nedostaje a to je da se ljudi odmah naljute cim das neku kritiku.
Samo bih nadodala da ima stvari koje meni licno ne odgovaraju ni u ovoj drzavi u kojoj trenutno zivim. Cak sta vise klonim se takvih stvari (droga i bezvratno ponasanje) ali toga svugdje ima u svakoj drzavi. Uporediti neke stvari nije uopste lose. Sjednes pa se skontas sta ti odgovara, uzmes iz oba mentaliteta samo ono najbolje. Bar ja tako radim..
mojgrad
Posts: 1439
Joined: 16/01/2007 13:28

#21 Re: Koje stvari vam ne nedostaju iz BIH?

Post by mojgrad »

mojgrad wrote:
besana wrote:
The Nightwatchman wrote:hrakanje po ulici i ispuhivanje nosa u dalj

ps. jucer sam vidio covjeka kako sere u grmu usred grada, jel se to pika ili je van konkurencije?
Kakoa lažeš, pa to je nemoguće :roll:

Molim nadležne da me BANUJU POD HITNO...stvarno ću svašta reći... jebem ti zemlju i rat i ljude i dijasporu i kulturu i seljake i pomodarstvo i licimjerje i GRAS i politiku i život i sve...

Kako je ovo prošlo uopšte? Čuj molim te teme: "Šta sve ne valja u BiH" Em je to njihova zemlja, porijeklom, em imaju ne malo rodbine ovdje, em nisu ni otišli iz nje svojom voljom...a otvorili temu: "Pljuj po Bosni kolko god možeš hraknuti" Ja ne mogu sebi da dođem :shock:

Besana pogresno si razumjela temu ovog podforuma. Uopste se ne radi o tome da neko ovdje blati drzavu u kojoj je rodjen ili odrastao vec govorimo o stvarima koje nam ne nedostaju, kao sto to moze biti mentalitet. Jos jedna stvar koja mi sigurno ne nedostaje a to je da se ljudi odmah naljute cim das neku kritiku.
Samo bih nadodala da ima stvari koje meni licno ne odgovaraju ni u ovoj drzavi u kojoj trenutno zivim. Cak sta vise klonim se takvih stvari (droga i bezvratno ponasanje) ali toga svugdje ima u svakoj drzavi. Uporediti neke stvari nije uopste lose. Sjednes pa se skontas sta ti odgovara, uzmes iz oba mentaliteta samo ono najbolje. Bar ja tako radim..
Bilo bi stvarno pozeljno da se zabrani psovanje na forumu. Idem procitati jos jednom pravila foruma, meni ovdje mnoge stvari nisu jasne po pitanju medjuljudskih odnosa
mojgrad
Posts: 1439
Joined: 16/01/2007 13:28

#22 Re: Koje stvari vam ne nedostaju iz BIH?

Post by mojgrad »

Minnela wrote:
location wrote:Udzes u tramvaj a u njemu se odrzava duh Olimpijskih Igara tako sto se ljudi takmice u tome ko vise smrdi.
kao sto neko napisa,uzmes taxi :) ..
A kao prvo i zadnje :D ,guzva,ljeto,bolesnih,starih,ljudi se znoje(dobro ima ih i koji se ne vole kupati) ,ali zar tako nije i po inostranstvu u sredstvima javnog prevoza?
Provozas li se kad metroom,vozom,autobusom tu gdje zivis :? ..Bas me zanima da li tu svi mirisu oko tebe :? :-) ..U metro ne mozes uci od prljavstine i smrada ..
Ma ima nego sta, prvo sto sam ovdje primjetila je to da i u ovim tramvajima/metroima cak i u vozovima gusi poseban 'miris'. Sto je razumljivo jer u tim kako ih ja zovem konzervama se rijetko zraci a naraod dolazi i prolazi, posebno u spici kad se ide na posao.
mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#23 Re: Koje stvari vam ne nedostaju iz BIH?

Post by mamica papucarka »

komplet zdravstveni sistem i salterke :oops:
mojgrad
Posts: 1439
Joined: 16/01/2007 13:28

#24 Re: Koje stvari vam ne nedostaju iz BIH?

Post by mojgrad »

mamica papucarka wrote:komplet zdravstveni sistem i salterke :oops:
hahaha ne postoji ni jedan tramvaj na svijetu a da u njemu ne smrdi, iz prostog razloga hiljade i ljudi dodje i prodje kroz njeg. Mene vise nervira prljav govor nekih ljudi nego kako i da li 'mirise'.. :zzzz:
User avatar
lys
Posts: 96
Joined: 09/09/2007 01:07
Location: Pariz
Contact:

#25 Re: Koje stvari vam ne nedostaju iz BIH?

Post by lys »

Da mi je znati gdje ste vi to dospjeli? Gdje postoji takva zemlja / grad u kojoj se sve perfektno cisto i uredno?
Ja priznajem da u Parizu metro moze smrditi vise nego i jedan sarajevski tramvaj, svi se pokusavaju uvaliti preko reda, a administracija zna biti za Kafkinih romana.

Doduse sa komsijama se i ne znam, ali zato imam kucepaziteljicu koja zna gdje, kad i skim sam prosla i dosla... Citava planeta je jedna valika mahala...
Post Reply