koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#6401 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by channel10 »

Koliko je najmanje pakovanje Aventusa (znas li konektovani) ?
THEC
Posts: 547
Joined: 05/01/2016 14:49

#6402 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by THEC »

Edinz wrote:Da li je neko skoro narucivao Armaf ? Ako moze reporuka i koliko je trebalo da stigne? Kako je proslo sa carinom ?
2-3 sedmice a carina, pa kako im se cefne, dva put sam prosao bez carinjenja, zadnji put sam morao platiti, nedavno sam Ventanu (klon Sauvage-a) narucio pa vidjet cemo kako cu proci a imas i ovu opciju da narucis sa pika, mada ako mozes cekati i sa placenom carinom ces proci jeftinije nego na piku da kupujes
nexus90
Posts: 56
Joined: 28/05/2018 14:44

#6403 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by nexus90 »

konektovan wrote:
housetent wrote:
nexus90 wrote:Zna li neko da li negdje u Sarajevu može da se proba Creed Aventus?
Ja mislim da nema nigdje
BBI plaza parfumerija,...
Nisu imali kada sam bio. Kako sam shvatio, uopste nemaju Aventus u ponudi, iako prodaju Creed kao brend.
Kataklinger
Posts: 1564
Joined: 23/12/2013 11:02

#6404 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by Kataklinger »

channel10 wrote:Koliko je najmanje pakovanje Aventusa (znas li konektovani) ?
Imas 2ml pakovanje i kosta ja mislim 30KM na PiKu kod ParfemiZaVas...

U Plazi u BBI je bio na pocetku, ali kad su potrosili jedan tester, nisu ga vise ni nabavljali...raja dodje, proba i ne kupi :lol:
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#6405 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by channel10 »

Skupo, a bas malo. Sta se moze sa 2ml :)

Pravo da ti kazem, mene bi bilo stid uci i probati, da nemam namjeru kupiti. Zato i pitam koliko je najmanje pakovanje.
THEC
Posts: 547
Joined: 05/01/2016 14:49

#6406 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by THEC »

channel10 wrote:Skupo, a bas malo. Sta se moze sa 2ml :)

Pravo da ti kazem, mene bi bilo stid uci i probati, da nemam namjeru kupiti. Zato i pitam koliko je najmanje pakovanje.
prodavali su Parfemizavas i dekant od 10ml po cijeni od 40 KM, ne znam imaju li jos uvijek (dekantovali su u bocice od 10,20,30 ml) ako se dobro sjecam
User avatar
Edinz
Posts: 375
Joined: 03/11/2008 15:03

#6407 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by Edinz »

housetent wrote:
Edinz wrote:Da li je neko skoro narucivao Armaf ? Ako moze reporuka i koliko je trebalo da stigne? Kako je proslo sa carinom ?
Pa naruci od nasih ljudi sa pika
Mozda i to urdim ali sa ebay je duplo jeftinije bukvalno
THEC wrote:
Edinz wrote:Da li je neko skoro narucivao Armaf ? Ako moze reporuka i koliko je trebalo da stigne? Kako je proslo sa carinom ?
2-3 sedmice a carina, pa kako im se cefne, dva put sam prosao bez carinjenja, zadnji put sam morao platiti, nedavno sam Ventanu (klon Sauvage-a) narucio pa vidjet cemo kako cu proci a imas i ovu opciju da narucis sa pika, mada ako mozes cekati i sa placenom carinom ces proci jeftinije nego na piku da kupujes
Thx
Adoxxx
Posts: 1057
Joined: 15/06/2012 21:52

#6408 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by Adoxxx »

housetent wrote:
Edinz wrote:Da li je neko skoro narucivao Armaf ? Ako moze reporuka i koliko je trebalo da stigne? Kako je proslo sa carinom ?
Pa naruci od nasih ljudi sa pika
preko ebaya 60 KM, a kod naših 150 KM :D
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#6409 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by channel10 »

THEC wrote:
channel10 wrote:Skupo, a bas malo. Sta se moze sa 2ml :)

Pravo da ti kazem, mene bi bilo stid uci i probati, da nemam namjeru kupiti. Zato i pitam koliko je najmanje pakovanje.
prodavali su Parfemizavas i dekant od 10ml po cijeni od 40 KM, ne znam imaju li jos uvijek (dekantovali su u bocice od 10,20,30 ml) ako se dobro sjecam
Maloprije sam gledao i nema. Ima 2ml za 30KM :-)

Nesto su mi suhveli sa ovim cijenama. Aventus je recimo u USA 400-500$, a kod njih 400KM :shock: .
Onda iskoci ovih 2ml za 30 KM :-)

Malo su neozbiljni...
User avatar
Rugafet
Posts: 4717
Joined: 14/12/2015 17:52

#6410 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by Rugafet »

Cijena toga creeda sad evo gledam $296 dolara sa kuponom pakovanje 100 ml.
Frangratica je u pitanju. 3 ili 4 dana čekanja meni u USA kada naručim
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#6411 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by channel10 »

Ja sam gledao na fragrencex.com .

Sad je vidim 370 sa kuponom od 15 posto i 120ml. Kod nas takav 540KM.
User avatar
Rugafet
Posts: 4717
Joined: 14/12/2015 17:52

#6412 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by Rugafet »

Ova stranica je u pitanju ispričavam se.

https://www.fragrancenet.com/?mv_pc=gaw ... L8QAvD_BwE
THEC
Posts: 547
Joined: 05/01/2016 14:49

#6413 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by THEC »

channel10 wrote:
THEC wrote:
channel10 wrote:Skupo, a bas malo. Sta se moze sa 2ml :)

Pravo da ti kazem, mene bi bilo stid uci i probati, da nemam namjeru kupiti. Zato i pitam koliko je najmanje pakovanje.
prodavali su Parfemizavas i dekant od 10ml po cijeni od 40 KM, ne znam imaju li jos uvijek (dekantovali su u bocice od 10,20,30 ml) ako se dobro sjecam
Maloprije sam gledao i nema. Ima 2ml za 30KM :-)

Nesto su mi suhveli sa ovim cijenama. Aventus je recimo u USA 400-500$, a kod njih 400KM :shock: .
Onda iskoci ovih 2ml za 30 KM :-)

Malo su neozbiljni...
neces sigurno na piku naci tu ponudu, jedino da im se javis i pitas ih da li dekantuju Aventus jos uvijek, jer su to objavili na fb-u, mada ima tome jedno 2 mjeseca, ali kontam da mozda imaju jos uvijek jer su dekantovali iz boce od 500ml

a sto se cijene Aventusa tice pa mislim da to svakako varira od drzave do drzave, a moramo imati i na umu da mozda ovi iz BL uspiju dobar dio parfema provuci a da ne plate carinu jer oni nisu zvanicna parfimerija, pa samim time i mogu jeftinije nuditi parfeme
User avatar
Loo
Posts: 6486
Joined: 09/04/2012 12:10

#6414 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by Loo »

Vi koji ste bili u prilici probati Aventis ili ga koristite..jel s razlogom toliko izvikan?
Ijednom slican?
Sta mu formira ovakvu cijenu? Sastav? Postojanost?
Evo i ja bih ga voljela probati..da pokusam dokuciti zasto je Aventus toliko hvaljen
THEC
Posts: 547
Joined: 05/01/2016 14:49

#6415 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by THEC »

Loo wrote:Vi koji ste bili u prilici probati Aventis ili ga koristite..jel s razlogom toliko izvikan?
Ijednom slican?
Sta mu formira ovakvu cijenu? Sastav? Postojanost?
Evo i ja bih ga voljela probati..da pokusam dokuciti zasto je Aventus toliko hvaljen

ma cijenu formira brend, reklama, nema sta drugo, ono dobar je miris ali Armaf ga je po meni uspio perfektno kopirati i biti 10 puta jeftiniji,a po mnogim komentarima kako na youtubeu tako i na instagramu Armaf ima i bolje performanse od Aventusa, takodjer Mancera Cedrat Boise ima slicnosti s Aventusom, najveca razlika je u otvaranju gdje je Mancera bas onako vockasta, dok se poslije sat,dva, pretvara skoro u Aventus, a i Mancera je skoro 3 puta jeftinija (ako poredimo cijene boca od 120ml), ima tu jos nekih Aventusovih klonova, mislim nije poenta ovog sad da ja glorifikujem te klonove jer oni prakticno ne bi ni postojali bez Aventusa, poenta je samo da koliko god je Aventus dobar miris, isto tako je i dobro precijenjen ali za veliki broj parfema bi se moglo reci da su dobro precijenjeni
User avatar
Loo
Posts: 6486
Joined: 09/04/2012 12:10

#6416 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by Loo »

THEC wrote:
Loo wrote:Vi koji ste bili u prilici probati Aventis ili ga koristite..jel s razlogom toliko izvikan?
Ijednom slican?
Sta mu formira ovakvu cijenu? Sastav? Postojanost?
Evo i ja bih ga voljela probati..da pokusam dokuciti zasto je Aventus toliko hvaljen

ma cijenu formira brend, reklama, nema sta drugo, ono dobar je miris ali Armaf ga je po meni uspio perfektno kopirati i biti 10 puta jeftiniji,a po mnogim komentarima kako na youtubeu tako i na instagramu Armaf ima i bolje performanse od Aventusa, takodjer Mancera Cedrat Boise ima slicnosti s Aventusom, najveca razlika je u otvaranju gdje je Mancera bas onako vockasta, dok se poslije sat,dva, pretvara skoro u Aventus, a i Mancera je skoro 3 puta jeftinija (ako poredimo cijene boca od 120ml), ima tu jos nekih Aventusovih klonova, mislim nije poenta ovog sad da ja glorifikujem te klonove jer oni prakticno ne bi ni postojali bez Aventusa, poenta je samo da koliko god je Aventus dobar miris, isto tako je i dobro precijenjen ali za veliki broj parfema bi se moglo reci da su dobro precijenjeni
:thumbup:
Upravo sam ovo pitala :) ..na sta si odlicno odgovorio
Hvala!


Meni.jeMancera cedrat boise sjajan parfem
I vjerujem ne samo meni


Sad pitanje za zene :mrgreen:
Da li koristite ( a znam.da ih ima :skoljka: :-D ) muske parfeme i koji?
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#6417 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by vjesticanametli »

Jesam hugo boss dark blue :mrgreen: al malo :lol:
Adoxxx
Posts: 1057
Joined: 15/06/2012 21:52

#6418 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by Adoxxx »

Šta su ovo digli cijene parfemizavas i parfemi sarajevo, pa cijene su haman bara-bara sa Inomom i Plazom :D

Konkretno Chanel Allure Homme Sport na piku 175 KM, a Inoma 181 KM za 100 ml
I TM Pure Havane na piku ide i do 160 KM, a Inoma i Plaza 147 KM.

Nekad su bili pofino povoljniji ovi sa pika..
Mr.Who
Posts: 380
Joined: 23/07/2005 22:35

#6419 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by Mr.Who »

Adoxxx wrote:Šta su ovo digli cijene parfemizavas i parfemi sarajevo, pa cijene su haman bara-bara sa Inomom i Plazom :D

Konkretno Chanel Allure Homme Sport na piku 175 KM, a Inoma 181 KM za 100 ml
I TM Pure Havane na piku ide i do 160 KM, a Inoma i Plaza 147 KM.

Nekad su bili pofino povoljniji ovi sa pika..
Chanel nikad nije bio puno jeftiniji na piku, u vrh glave 10% .
User avatar
konektovan
Posts: 40637
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#6420 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by konektovan »

Adoxxx wrote:Šta su ovo digli cijene parfemizavas i parfemi sarajevo, pa cijene su haman bara-bara sa Inomom i Plazom :D

Konkretno Chanel Allure Homme Sport na piku 175 KM, a Inoma 181 KM za 100 ml
I TM Pure Havane na piku ide i do 160 KM, a Inoma i Plaza 147 KM.

Nekad su bili pofino povoljniji ovi sa pika..
Krenuo posao, a isto postoji mogucnost da neki od parfema treba da se povuku sa trzista, pa koriste zalihe da zarade mnogo više....
sedma_7
Posts: 728
Joined: 03/04/2007 18:24

#6421 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by sedma_7 »

Mr.Who wrote:
Adoxxx wrote:Šta su ovo digli cijene parfemizavas i parfemi sarajevo, pa cijene su haman bara-bara sa Inomom i Plazom :D

Konkretno Chanel Allure Homme Sport na piku 175 KM, a Inoma 181 KM za 100 ml
I TM Pure Havane na piku ide i do 160 KM, a Inoma i Plaza 147 KM.

Nekad su bili pofino povoljniji ovi sa pika..
Chanel nikad nije bio puno jeftiniji na piku, u vrh glave 10% .

Dodaš poštarinu na to 10-12 km, ispadne jeftinije prošetat do Inome.
User avatar
black
Posts: 17169
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#6422 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by black »

fuseri i parfemizavas, nedavno mi trebalo nesto za poklon, vidim ima kod njega i hajde rekoh za ostatak para da narucim neki parfemcic, kaze ima na stanju i da mogu za iste pare dobiti vecu mililitrazu, pristanem, doslo sve, poklon je rega a ovaj parfem u onoj bijeloj kartonskoj kutiji, to sigurno znam da su kopije, probam i nakon 20ak minuta nista se ne osjeti :mrgreen: napisem poruku kaze lik ako sumnjas evo poslacu ti u originalnoj kutiji ali manje pakovanje, originalna kutija i bocica izgledaju ok ali i ovaj mi je nesto suhveli :mrgreen: ili je nedje dugo stajao :mrgreen:
Mr.Who
Posts: 380
Joined: 23/07/2005 22:35

#6423 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by Mr.Who »

black wrote:fuseri i parfemizavas, nedavno mi trebalo nesto za poklon, vidim ima kod njega i hajde rekoh za ostatak para da narucim neki parfemcic, kaze ima na stanju i da mogu za iste pare dobiti vecu mililitrazu, pristanem, doslo sve, poklon je rega a ovaj parfem u onoj bijeloj kartonskoj kutiji, to sigurno znam da su kopije, probam i nakon 20ak minuta nista se ne osjeti :mrgreen: napisem poruku kaze lik ako sumnjas evo poslacu ti u originalnoj kutiji ali manje pakovanje, originalna kutija i bocica izgledaju ok ali i ovaj mi je nesto suhveli :mrgreen: ili je nedje dugo stajao :mrgreen:
Ne moraju kopije biti uvijek u bijeloj kutiji.Često testeri dolaze u bijeloj ili kartonskoj kutiji.
User avatar
konektovan
Posts: 40637
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#6424 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by konektovan »

Mr.Who wrote:
black wrote:fuseri i parfemizavas, nedavno mi trebalo nesto za poklon, vidim ima kod njega i hajde rekoh za ostatak para da narucim neki parfemcic, kaze ima na stanju i da mogu za iste pare dobiti vecu mililitrazu, pristanem, doslo sve, poklon je rega a ovaj parfem u onoj bijeloj kartonskoj kutiji, to sigurno znam da su kopije, probam i nakon 20ak minuta nista se ne osjeti :mrgreen: napisem poruku kaze lik ako sumnjas evo poslacu ti u originalnoj kutiji ali manje pakovanje, originalna kutija i bocica izgledaju ok ali i ovaj mi je nesto suhveli :mrgreen: ili je nedje dugo stajao :mrgreen:
Ne moraju kopije biti uvijek u bijeloj kutiji.Često testeri dolaze u bijeloj ili kartonskoj kutiji.
Ja koliko sam skontao, on je narucio tester.....ili grijesim?!
User avatar
black
Posts: 17169
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#6425 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by black »

Mr.Who wrote: Ne moraju kopije biti uvijek u bijeloj kutiji.Često testeri dolaze u bijeloj ili kartonskoj kutiji.
Image
Image

parfem od 100 ili 250km nemoguce da kosta 40,60km u tester varijanti

@konektovani on mi ponudio veci za istu lovu i to je taj u bijeloj kutiji, a kasnije je poslao u originalnoj, ovaj iz bijele ma ne znam jel i 20min se zadrzao na kozi :mrgreen: (mislim na kutije kao sa slike)
Post Reply