koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#5126 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by channel10 »

radiša wrote:Razlika edt i edp a ne znam da li je orginal,ko garantuje da je od parfemi za vas orginal,kupio sam 3 od njih i brzo su mi izlapili a isti tester u dm mi je citav dan mirisao,Znaci tester iz dm i od parfemi za vas nisu isti testeri.
Jedan je intense, a drugi je obicni. I ja kao covjek koji se nije nikad bavio parfemima sam skontao da edt i edp verzije istih parfema se ne razlikuju samo po intenzivnosti nego imaju sasvim drugaciji miris. Znaci dva potpuno razlicita parfema.
User avatar
radiša
Posts: 6393
Joined: 04/02/2012 00:23
Location: Sator

#5127 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by radiša »

Greska.
Last edited by radiša on 10/03/2018 15:36, edited 2 times in total.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#5128 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by channel10 »

radiša wrote:Ali ne kontam moji linkovi su ok samo razlika edt i edp,svi znaju da je edp jaci nema se to sta pricat.
Jest jaci, ali drugacije mirise. Vratit cu se po ko zna koji put na Sauvage. Potpuno drugacije mirisu cologne, edt i edp. Kao da su tri razlicita parfema.
User avatar
radiša
Posts: 6393
Joined: 04/02/2012 00:23
Location: Sator

#5129 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by radiša »

Jest do mene je,greska.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#5130 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by channel10 »

radiša wrote:Jest do mene je,greska.
Nije stvar sad jesi li ti pogrijesio ili ja, nebitno, ali barem koliko sam ja primjetio da parfem istog naziva u verzijama cologne, edt i edp potpuno drugacije mirisu. Cologne i edp kao da imaju sasvim drugacije sastojke i da to nema veze sa intenzitetom pa da kazemo da cologne mirise dva sata, a ovaj drugi 6 sati. Ako grijesim, neka me neko ispravi :)
User avatar
konektovan
Posts: 40549
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#5131 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by konektovan »

channel10 wrote:
radiša wrote:Jest do mene je,greska.
Nije stvar sad jesi li ti pogrijesio ili ja, nebitno, ali barem koliko sam ja primjetio da parfem istog naziva u verzijama cologne, edt i edp potpuno drugacije mirisu. Cologne i edp kao da imaju sasvim drugacije sastojke i da to nema veze sa intenzitetom pa da kazemo da cologne mirise dva sata, a ovaj drugi 6 sati. Ako grijesim, neka me neko ispravi :)
Ne radi se samo o koncentraciji parfemskog ulja u edc, edt, edp veezijama, vec i o promjeni sastava, koja nije velika, ali ipak postoji. Recimo, intense, eau parfum ubace se druge note, intenzivnije, koje su slicne originalu ali ipak je na kraju, parfem drugaciji.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#5132 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by channel10 »

konektovan wrote:
channel10 wrote:
radiša wrote:Jest do mene je,greska.
Nije stvar sad jesi li ti pogrijesio ili ja, nebitno, ali barem koliko sam ja primjetio da parfem istog naziva u verzijama cologne, edt i edp potpuno drugacije mirisu. Cologne i edp kao da imaju sasvim drugacije sastojke i da to nema veze sa intenzitetom pa da kazemo da cologne mirise dva sata, a ovaj drugi 6 sati. Ako grijesim, neka me neko ispravi :)
Ne radi se samo o koncentraciji parfemskog ulja u edc, edt, edp veezijama, vec i o promjeni sastava, koja nije velika, ali ipak postoji. Recimo, intense, eau parfum ubace se druge note, intenzivnije, koje su slicne originalu ali ipak je na kraju, parfem drugaciji.
Ne mora ni pisati intense ili nesto drugo. Kazem opet i navodim primjer Sauvage-a. Sve tri verzije (cologne, edt, edp) imaju isti naziv bez ikakvih dodataka, a sve tri razlicito mirisu. Znaci nije isti miris, a razlicit intenzitet, nego potpuno drugaciji sastav mirisa.
Recimo cologne(bijela bocica sa srebrnom trakom) mirise na limun i citruse, dok verzija edp (cini mi se da je plava ili smedja bocica) nije ni blizu limuna. Ima sasvim drugaciji miris, a i on je Sauvage, samo edp.
User avatar
radiša
Posts: 6393
Joined: 04/02/2012 00:23
Location: Sator

#5133 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by radiša »

Jel to slucaj samo sa tim parfemom,jesi neke druge probao edt,edp,aftershave?
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#5134 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by channel10 »

Nisam, jer bas ne patim za tim :). Imam par parfema za zimu i par za ljeto i to je to. Da imam vise, ne bi ih imao kad potrositi. Ne bih ni ovaj Sauvage kupio da mi djevojka nije rekla kako neki njen rodjak nedavno dolazio iz NL i kaze parfem mu super mirise. De rekoh pitaj koji je. I tako saznam da je Sauvage i kad sam isao u Austriju udjem u neku parfumeriju i trazim Sauvage na policama. Nadjem, ali ih ima par komada i na svim isto pise :D . I lagano jedan po jedan i svidi mi se cologne. Ovdje me napadose da sam kupio onaj koji je haman pa najgori od njih.

Trebalo mi je malo vise vremena da ovdje ljudima objasnim da se ne kupuje parfem koji duze traje, nego onaj sto ti se svidja :D
User avatar
konektovan
Posts: 40549
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#5135 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by konektovan »

radiša wrote:Jel to slucaj samo sa tim parfemom,jesi neke druge probao edt,edp,aftershave?
The one edt i edp verzija totalno drugacije miriše.
User avatar
radiša
Posts: 6393
Joined: 04/02/2012 00:23
Location: Sator

#5136 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by radiša »

Pa ocigledno onda da je sa vecinom parfema -edt-aftera isto.
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#5137 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by KB9 »

eto vidis kakva si ti dibidus neznalica koja svima soli pamet

blage ti veze nemas da ne moraju sve koncentracije istog parfema da mirisu isto tj da to veoma cesto nije slucaj, da edp ne mora nuzno da duze il jace mirise od edt koncentracije, da se od koncentracije do koncentracije se moze oduzet ili dodat jedna jedina nota koja totalno promjeni parfem, tebi je bitno bit pametan, uporedit cijene dva totalno razlicita parfema da bi dokazo svoju tvrdnju koja u samom pocetku nema ni najmanje uporiste, to je tebi bitno

:thumbup:
User avatar
Rugafet
Posts: 4712
Joined: 14/12/2015 17:52

#5138 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by Rugafet »

Samo polako bez srkleta...
User avatar
pizarro
Posts: 4193
Joined: 11/01/2018 21:33
Location: Ruhrgebiet

#5139 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by pizarro »

ako moderatori ovu situaciju ovdje ne smire, ima uskoro da lete torbice :D
User avatar
radiša
Posts: 6393
Joined: 04/02/2012 00:23
Location: Sator

#5140 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by radiša »

KB9 wrote:eto vidis kakva si ti dibidus neznalica koja svima soli pamet

blage ti veze nemas da ne moraju sve koncentracije istog parfema da mirisu isto tj da to veoma cesto nije slucaj, da edp ne mora nuzno da duze il jace mirise od edt koncentracije, da se od koncentracije do koncentracije se moze oduzet ili dodat jedna jedina nota koja totalno promjeni parfem, tebi je bitno bit pametan, uporedit cijene dva totalno razlicita parfema da bi dokazo svoju tvrdnju koja u samom pocetku nema ni najmanje uporiste, to je tebi bitno

:thumbup:
Niko te nista pito nije :D
Uzmem sebi parfem koji mi se svidja ostalo me ne zanima.U vrtic gdje ti je mjesto pa se tamo raspravljaj. :P
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#5141 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by KB9 »

relativno skoro je izasao novi sauvage edp

totalno drugi parfem u poredjenju sa sauvage edt koji je bio komercijalno diorov pun pogodak, dugo se nesto nije prodavalo kao on u dizajnerskim krugovima

ovo pisem iz dva razloga, prvi je taj sto je novi sauvage neka vrsta slatke i zacinjenije verzije obicnog, dok je dugi razlog taj da pojedinci ne trce pred rudu i pocnu posmatrati dva totalno razlicita parfema kao jedan, nema potrebe da se ofiraju

ps. sauvage edt, uprkos tome sto je daleko svjeziji parfem, je vidno dugotrajniji u odnosu na svoju edp verziju

:thumbup:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66051
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#5142 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by _BataZiv_0809 »

konektovan wrote:Radi legalno?! :lol:
Reci da de zahebavaš?! :lol:

Frajer tuši "parfeme" halo, preko olx, facebooka, placa li porez drzavi????? Znas li da je tušio u početku iz gepeka, i trajalo je to, kao i mnogi drugi koji se bave tim poslom.
Da placa dadzbine k'o i parfumerije, cijene bi bile iste kao i kod plaze, inome.


Covjek je rekao da moze "proc'' pod šanere, a evo ja ti kazem, da je lik, zbog svih ovih silnih tehnologija, malo sofisticiranija verzija šanera. :wink: :mrgreen:
I mene stvarno zanima na koji fazon oni rade?

Vidim da u opisu imaju ponudu da mogu nabaviti i parfem kojeg nema kupiti kod nas...znaci imaju dobro uhodanu šemu.

Sto se tice iskustva sa njima, moja su pozitivna. Dobijes tacno ono sto narucis, brza posta ti donese na vrata. Keš end keri :D
User avatar
konektovan
Posts: 40549
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#5143 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by konektovan »

_BataZiv_0809 wrote:
konektovan wrote:Radi legalno?! :lol:
Reci da de zahebavaš?! :lol:

Frajer tuši "parfeme" halo, preko olx, facebooka, placa li porez drzavi????? Znas li da je tušio u početku iz gepeka, i trajalo je to, kao i mnogi drugi koji se bave tim poslom.
Da placa dadzbine k'o i parfumerije, cijene bi bile iste kao i kod plaze, inome.


Covjek je rekao da moze "proc'' pod šanere, a evo ja ti kazem, da je lik, zbog svih ovih silnih tehnologija, malo sofisticiranija verzija šanera. :wink: :mrgreen:
I mene stvarno zanima na koji fazon oni rade?

Vidim da u opisu imaju ponudu da mogu nabaviti i parfem kojeg nema kupiti kod nas...znaci imaju dobro uhodanu šemu.

Sto se tice iskustva sa njima, moja su pozitivna. Dobijes tacno ono sto narucis, brza posta ti donese na vrata. Keš end keri :D
Ma to niko ne spori, poslovnost na nivou. :thumbup: Covjek mi jednom odgovorio u 4 sata, jutro!!!? Da bi mi taj dan poslao po nekom drugu, mimo brze pošte. :thumbup:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66051
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#5144 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by _BataZiv_0809 »

konektovan wrote:
Ma to niko ne spori, poslovnost na nivou. :thumbup: Covjek mi jednom odgovorio u 4 sata, jutro!!!? Da bi mi taj dan poslao po nekom drugu, mimo brze pošte. :thumbup:
Ma poslovnost im niko ne spori. Sta god sam pitao oko parfema objasnili su. Dostava sve super, parfemi originalni....negoo u cemu je kvaka? Na koji fazon rade?
User avatar
pecpec
Posts: 1494
Joined: 31/05/2017 14:54
Location: tu

#5145 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by pecpec »

Nisu to uopste orginalni parfemi.Dva uzo i uvjerio se.
Luxor-Concorde
Posts: 213
Joined: 31/10/2014 15:18

#5146 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by Luxor-Concorde »

Elaboriraj
User avatar
konektovan
Posts: 40549
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#5147 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by konektovan »

pecpec wrote:Nisu to uopste orginalni parfemi.Dva uzo i uvjerio se.
Sta da ti kazem, kad ne znaš. :mrgreen:
User avatar
pecpec
Posts: 1494
Joined: 31/05/2017 14:54
Location: tu

#5148 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by pecpec »

Dobio na poklon dva parfema iz usa,iste narucio od njih dok su ovi bili pri kraju razlika nebo i zemlja.U pocetku mirisu isto nakon sat izlape,ovi iz usa su znali da traju po 7-8 sati minimum slicnim intenzitetom kao kad stavis.
Ko hoce da vjeruje dobro ko nece ne mora.
Luxor-Concorde
Posts: 213
Joined: 31/10/2014 15:18

#5149 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by Luxor-Concorde »

Koji su parfemi u pitanju?
User avatar
pecpec
Posts: 1494
Joined: 31/05/2017 14:54
Location: tu

#5150 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by pecpec »

Farenhajt i roma.
Post Reply