Koja vozila,marke ili vrste vozila mrzite sresti na cesti?+v

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#251 Re: Koja vozila,marke ili vrste vozila mrzite sresti na cesti?

Post by respo »

frngla wrote:upravo u socivima je fazon, jer klasicno sjenilo previse rasipa svjtlost kada se ugradjuju aftermarket xenon kitovi, izmedju ostalog, nadji jedno fabricko auto sa xenonom bez sociva :)
ovo je fazon

"Aiming & Aligning the Output of your lights is a very important step. An HID retrofit that's done on your headlights doesn't mean you won't blind or annoy oncoming drivers - lights need to be installed & aligned properly."

ps. clio sport zadnja generacija fabricka xenon svijetla bez sociva
frngla
Posts: 3221
Joined: 30/05/2009 14:29
Location: Manila

#252 Re: Koja vozila,marke ili vrste vozila mrzite sresti na cesti?

Post by frngla »

citroen wrote:
frngla wrote:upravo u socivima je fazon, jer klasicno sjenilo previse rasipa svjtlost kada se ugradjuju aftermarket xenon kitovi, izmedju ostalog, nadji jedno fabricko auto sa xenonom bez sociva :)
Renault Laguna II,Citroen C5 I..,imali su fabricke xenone a nisu imali sociva,koristili su sijalice D2R cini mi se.. :)
Image
Image
Image

mada to nije tema...
a sto se respa tice, xenon jednostavno nije namijenjen za farove sa klasicnim sjenilom zbog prevelikog rasipanja svjetlosti... to se moze korigovati malo nivelacijom farova, finim podesavanjem, ali nakon podesavanja opet ostaje problem rasipanja, jer "baca" na sve strane, a svi ste to vjerovatno dozivjeli ne jednom nego vise puta, jednostavno zaslijepi vozaca u suprotnoj traci...
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#253 Re: Koja vozila,marke ili vrste vozila mrzite sresti na cesti?

Post by respo »

ja ti kazem da je moguce staviti xenon i na obicne farove bez ikakvog smetanja drugim vozacima kao i ovi sa lecama
a to sto niko ne odradi kako treba je drugi par carapa tj ili im je mrsko skupo ili ne znaju to uraditi ili u krajnjem slucaju boli ih briga za druge u tome je razlika
User avatar
citroen
Posts: 5863
Joined: 19/05/2009 18:08
Location: Sarajevo,memli strana

#254 Re: Koja vozila,marke ili vrste vozila mrzite sresti na cesti?

Post by citroen »

frngla wrote:
citroen wrote:
frngla wrote:upravo u socivima je fazon, jer klasicno sjenilo previse rasipa svjtlost kada se ugradjuju aftermarket xenon kitovi, izmedju ostalog, nadji jedno fabricko auto sa xenonom bez sociva :)
Renault Laguna II,Citroen C5 I..,imali su fabricke xenone a nisu imali sociva,koristili su sijalice D2R cini mi se.. :)
Image
Image
Image

mada to nije tema...
a sto se respa tice, xenon jednostavno nije namijenjen za farove sa klasicnim sjenilom zbog prevelikog rasipanja svjetlosti... to se moze korigovati malo nivelacijom farova, finim podesavanjem, ali nakon podesavanja opet ostaje problem rasipanja, jer "baca" na sve strane, a svi ste to vjerovatno dozivjeli ne jednom nego vise puta, jednostavno zaslijepi vozaca u suprotnoj traci...
Laguna II,prije facelifta i C5 prva generacija prije facelifta.., citaj malo,takodher i Nissan Xtrail pva generacija imala xenone u farovima bez sociva.Ima josh nekih ali eto ovih sam se sjetio. :wink:
User avatar
kurty
Posts: 45058
Joined: 17/08/2008 23:29
Location: Made in Breza

#255 Re: Koja vozila,marke ili vrste vozila mrzite sresti na cesti?

Post by kurty »

odgovor na te probleme...

Image

pa mu jednom blicnes, a on samo zacuje "puffff"

i poslije ide:

User avatar
mayab
Posts: 27161
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#256 Re: Koja vozila,marke ili vrste vozila mrzite sresti na cesti?

Post by mayab »



:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :thumbup:
User avatar
corxle
Posts: 90
Joined: 14/09/2011 11:48

#257 Re: Koja vozila,marke ili vrste vozila mrzite sresti na cesti?

Post by corxle »

....nastavak
Ja mrzim:
4. kad se neko treba ukljuciti na cestu gdje to nije regulisano semaforom, pa ceka da bude cisto iz dva susjedna grada, a ja iza njega/nje
5. kad neko vozi sporo, iza njega se stvori kolona, non stop puna linija, a lik se ne zna s vremena na vrijeme skloniti na neko prosirenje da propusti raju
6. mrzim vidjeti auto ciji je audio sistem skuplji od samog auta (u prevodu: krntija iz koje se prolama muzika, a ponosni vlasnik kupi poglede odusevljenja sa ulice)
7. automobil vrijednosti najmanje 60.000 KM bez dazbina, a iz njeg tresti turbo folk i sl.
8. automobil vrijednosti najmanje 60.000 KM bez dazbina, ljeto, T 35 stepeni, lik spustio sva bocna stakla i vozi polako pored raje da je siguran kako ga svi mogu vidjeti, a neko i eventualno prepoznati dok vozi nakvarcanu djevojku pored sebe u takvom autu. Pritom, klima u autu je na maximumu, da se najeze svi koji se nadju na udaljenosti do 1m od auta. Ah, da, i krkanska muzika se prolamala naokolo.
9. auto tuning i styling a la "uradi sam" dodacima sa auto pijace i iz FIS-a
nastavljam poslije sa jos toga.....
User avatar
Optimist
Posts: 13649
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#258 Re: Koja vozila,marke ili vrste vozila mrzite sresti na cesti?

Post by Optimist »

Kad mi naidje neko sa tim divljim ksenonima u susret, slozim i ja njemu duga. :D

Nedavno mi se desilo da mi islo u susret auto sa dosta jakim kratkim (i vjerovatno visoko podignutim) svjetlima te mu ablendujem (misleci da su mu upaljena duga). Ljudi moji, kad je on upalio svoja duga, ja sam Morzeovom azbukom morao da mu pisem IZVINI. :oops:
User avatar
Ateista
Posts: 46558
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#259 Re: Koja vozila,marke ili vrste vozila mrzite sresti na cesti?

Post by Ateista »

TenDollars2 wrote:
corxle wrote:....nastavak
Ja mrzim:
4. kad se neko treba ukljuciti na cestu gdje to nije regulisano semaforom, pa ceka da bude cisto iz dva susjedna grada, a ja iza njega/nje
5. kad neko vozi sporo, iza njega se stvori kolona, non stop puna linija, a lik se ne zna s vremena na vrijeme skloniti na neko prosirenje da propusti raju
6. mrzim vidjeti auto ciji je audio sistem skuplji od samog auta (u prevodu: krntija iz koje se prolama muzika, a ponosni vlasnik kupi poglede odusevljenja sa ulice)
7. automobil vrijednosti najmanje 60.000 KM bez dazbina, a iz njeg tresti turbo folk i sl.
8. automobil vrijednosti najmanje 60.000 KM bez dazbina, ljeto, T 35 stepeni, lik spustio sva bocna stakla i vozi polako pored raje da je siguran kako ga svi mogu vidjeti, a neko i eventualno prepoznati dok vozi nakvarcanu djevojku pored sebe u takvom autu. Pritom, klima u autu je na maximumu, da se najeze svi koji se nadju na udaljenosti do 1m od auta. Ah, da, i krkanska muzika se prolamala naokolo.
9. auto tuning i styling a la "uradi sam" dodacima sa auto pijace i iz FIS-a
nastavljam poslije sa jos toga.....
turbo folk je pravac u muzici kao i svaki drugi.
Ali to ne znaci da neko nema pravo da ga mrzi, kao i onaj ko ga slusa da ga voli.
Ono sto nema pravo je da ugrozava tudje usi svojom "muzikom".
User avatar
Ateista
Posts: 46558
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#260 Re: Koja vozila,marke ili vrste vozila mrzite sresti na cesti?

Post by Ateista »

Mislim da ste malo skrenuli sa teme jer se vise govori o samim vozacima nego o autima, mozda bi trebalo dodati i to u naslov teme, ali evo da i ja dodam nesto sto se vise odnosi na vozace. :D

Mene licno najvise nerviraju kompleksasi koji peglaju, a onda kad naidje pravac ubrzaju i ne daju mi da ih prestignem, a imao sam dosta takvih slucajeva kada to ocigledno namjerno rade.

Ne volim sresti bilo kakav kamion, kombi, autobus, iz vrlo prostog razloga jer uglavnom peglaju, svaka cast izuzecima. :D
User avatar
A1fa
Posts: 2149
Joined: 13/08/2009 21:55
Location: GB
Contact:

#261 Re: Koja vozila,marke ili vrste vozila mrzite sresti na cesti?

Post by A1fa »

TenDollars2 wrote:
corxle wrote:....nastavak
Ja mrzim:
4. kad se neko treba ukljuciti na cestu gdje to nije regulisano semaforom, pa ceka da bude cisto iz dva susjedna grada, a ja iza njega/nje
5. kad neko vozi sporo, iza njega se stvori kolona, non stop puna linija, a lik se ne zna s vremena na vrijeme skloniti na neko prosirenje da propusti raju
6. mrzim vidjeti auto ciji je audio sistem skuplji od samog auta (u prevodu: krntija iz koje se prolama muzika, a ponosni vlasnik kupi poglede odusevljenja sa ulice)
7. automobil vrijednosti najmanje 60.000 KM bez dazbina, a iz njeg tresti turbo folk i sl.
8. automobil vrijednosti najmanje 60.000 KM bez dazbina, ljeto, T 35 stepeni, lik spustio sva bocna stakla i vozi polako pored raje da je siguran kako ga svi mogu vidjeti, a neko i eventualno prepoznati dok vozi nakvarcanu djevojku pored sebe u takvom autu. Pritom, klima u autu je na maximumu, da se najeze svi koji se nadju na udaljenosti do 1m od auta. Ah, da, i krkanska muzika se prolamala naokolo.
9. auto tuning i styling a la "uradi sam" dodacima sa auto pijace i iz FIS-a
nastavljam poslije sa jos toga.....
turbo folk je pravac u muzici kao i svaki drugi.
Nije to pravac, to je stranputica :D
User avatar
AmADin_gospo
Posts: 2202
Joined: 14/05/2010 11:29

#262 Re: Koja vozila,marke ili vrste vozila mrzite sresti na cesti?

Post by AmADin_gospo »

A1fa wrote:
TenDollars2 wrote: turbo folk je pravac u muzici kao i svaki drugi.
Nije to pravac, to je stranputica :D
"Folk je narod
turbo je sistem ubrizgavanja goriva
pod pritiskom u cilindar motora
sa unutrasnjim sagorijevanjem

Turbo folk je gorenje naroda
svako pospjesivanje tog sagorijevanja
je turbo folk, razbuktavanje najnizih strasti
kod homo sapiensa

Ja nisam izmislio turbo-folk, ja sam mu dao ime :mrgreen:
User avatar
Ateista
Posts: 46558
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#263 Re: Koja vozila,marke ili vrste vozila mrzite sresti na cesti?

Post by Ateista »

AmADin_gospo wrote:
A1fa wrote:
TenDollars2 wrote: turbo folk je pravac u muzici kao i svaki drugi.
Nije to pravac, to je stranputica :D
"Folk je narod
turbo je sistem ubrizgavanja goriva
pod pritiskom u cilindar motora
sa unutrasnjim sagorijevanjem

Turbo folk je gorenje naroda
svako pospjesivanje tog sagorijevanja
je turbo folk, razbuktavanje najnizih strasti
kod homo sapiensa

Ja nisam izmislio turbo-folk, ja sam mu dao ime :mrgreen:
:thumbup: :thumbup:
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#264 Re: Koja vozila,marke ili vrste vozila mrzite sresti na cesti?

Post by goran16v »

Meni je sega primjedba da je tema auto, a ne tip vozaca, a sve se opet svodi na vlasnika tj onoga ko ga vozi. Svi opisujemo razne cirkuse koje mrzimo na cesti dok se niko ne zali kad vidi dvojku, kockicu ili nekog kadetta ko lampu, a razlika izmedju prvih i drugih su samo vlasnici tj oni koji ih voze i nista vise.
User avatar
Ateista
Posts: 46558
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#265 Re: Koja vozila,marke ili vrste vozila mrzite sresti na cesti?

Post by Ateista »

goran16v wrote:Meni je sega primjedba da je tema auto, a ne tip vozaca, a sve se opet svodi na vlasnika tj onoga ko ga vozi. Svi opisujemo razne cirkuse koje mrzimo na cesti dok se niko ne zali kad vidi dvojku, kockicu ili nekog kadetta ko lampu, a razlika izmedju prvih i drugih su samo vlasnici tj oni koji ih voze i nista vise.
Ma rekao sam to cisto zbog naziva teme, mozda bi je trebalo preimenovati, ali to stoji, na kraju se sve svodi na vlasnika, ne vozi auto sam. :D
User avatar
Platonix
Posts: 26
Joined: 04/07/2011 13:42

#266 Re: Koja vozila,marke ili vrste vozila mrzite sresti na cesti?

Post by Platonix »

Folcika (buba) mi je bezveze auti i staro i novo. Stojadin, audi 80, 100.
lavic
Posts: 3085
Joined: 14/04/2011 15:03

#267 Re: Koja vozila,marke ili vrste vozila mrzite sresti na cesti?+v

Post by lavic »

Najvise mrzim sresti pijacarski VW kombi, kad ga vidim Zoljom bi ga gadzao.
User avatar
shlauf
Posts: 2505
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Made in Sarajevo

#268 Re: Koja vozila,marke ili vrste vozila mrzite sresti na cesti?

Post by shlauf »

citroen wrote:
frngla wrote:upravo u socivima je fazon, jer klasicno sjenilo previse rasipa svjtlost kada se ugradjuju aftermarket xenon kitovi, izmedju ostalog, nadji jedno fabricko auto sa xenonom bez sociva :)
Renault Laguna II,Citroen C5 I..,imali su fabricke xenone a nisu imali sociva,koristili su sijalice D2R cini mi se.. :)
Image

Image

Fabrička izvedba od 2001. godine. Isped svakog fara ima dupla brizgaljka za pranje farova.

Aleeeee aleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee :dance:
BASS
Posts: 881
Joined: 11/07/2007 04:51

#269 Re: Koja vozila,marke ili vrste vozila mrzite sresti na cesti?+v

Post by BASS »

Ja tim sa "razlivenim" xenonima polahko usporim skroz kad vidim da kreće isprekidana da me preteknu (nerjetko uz sviranje) i upalim dugo,znam nije ok,ali brate kad ja moram radi tebe retrovizor pomjerati,hajd i ti malo...

Inače rijetko kad sretnem vozače punta i octavije da su normalni.Redovna stvar sa "oktavijasima" - ja recimo vozim autoput konstantno 120 - on ispred mene cirka 100,čim ga prođem on doda gas, ono šta reći... a to se desi u 90% slučajeva.A ove puntase bi svakih 10 kilometara na alkotest,kakvi dostavljači za njih...
A sad da o papcima koji sviraju ako ne kreneš na žuto da ne pričam...

znam znam nije o vozačima :)
User avatar
2AK-47
Posts: 308
Joined: 26/12/2011 19:09

#270 Re: Koja vozila,marke ili vrste vozila mrzite sresti na cesti?+v

Post by 2AK-47 »

VW Audi sve tipe...
User avatar
ElRe
Posts: 10817
Joined: 12/12/2011 11:28

#271 Re: Koja vozila,marke ili vrste vozila mrzite sresti na cesti?+v

Post by ElRe »

Izbor modela je slucajan

Image
Image

Hajde da to ima neku estetsku funkciju, poboljšanje vidljivosti, ali :run:
User avatar
2AK-47
Posts: 308
Joined: 26/12/2011 19:09

#272 Re: Koja vozila,marke ili vrste vozila mrzite sresti na cesti?+v

Post by 2AK-47 »

Džidžanija žešča, mogao je i jelku okitit na krovu
User avatar
AmADin_gospo
Posts: 2202
Joined: 14/05/2010 11:29

#273 Re: Koja vozila,marke ili vrste vozila mrzite sresti na cesti?

Post by AmADin_gospo »

respo wrote:ja ti kazem da je moguce staviti xenon i na obicne farove bez ikakvog smetanja drugim vozacima kao i ovi sa lecama
a to sto niko ne odradi kako treba je drugi par carapa tj ili im je mrsko skupo ili ne znaju to uraditi ili u krajnjem slucaju boli ih briga za druge u tome je razlika
upravo tako, kod mene su xenoni naknadno urađeni, i podesio sam ih tako da bacaju uzak i dosta spušten snop, još mi niko familiju nije spomenuo.
Post Reply