Koja su to najpoznatija (masovna) izletnička mjesta u BiH?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Truba
Posts: 81796
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1 Koja su to najpoznatija (masovna) izletnička mjesta u BiH?

Post by Truba »

Volio bih da ovdje forumaši pišu koja su to najpoznatija izletnička mjesta u njihovom kraju

jedini uvjet mi je da za ta mjesta zna više od 5 ljudi :D znači da su istovremeno kvalitetna, ali i poznata širem auditoriju

Pretpostavljam da za sarajevska izletnička mjesta svi znaju pa je bezveze da napišem igman i stojčevac :D
nikeze
Posts: 572
Joined: 07/12/2018 12:57

#2 Re: Koja su to najpoznatija (masovna) izletnička mjesta u BiH?

Post by nikeze »

Malak farma kod Kaknja .
https://www.malakfarma.ba/
Mjesto mira i spokoja.
User avatar
mk ultra
Posts: 19530
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#3 Re: Koja su to najpoznatija (masovna) izletnička mjesta u BiH?

Post by mk ultra »

rekao je da za to mjesto ne zna više od 5 ljudi a ne da dođe 200 arapčadi i ponašaju se kao da ih je 1000

mislio sam da smo mi divljaci :run:
User avatar
Truba
Posts: 81796
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#4 Re: Koja su to najpoznatija (masovna) izletnička mjesta u BiH?

Post by Truba »

Ne ne zna nego zna :skoljka:

Tojest ne zanimaju me "elitisticka" izletnicka ogranicenog broja ljudi :mrgreen:
nikeze
Posts: 572
Joined: 07/12/2018 12:57

#5 Re: Koja su to najpoznatija (masovna) izletnička mjesta u BiH?

Post by nikeze »

mk ultra wrote: 21/07/2022 09:48 rekao je da za to mjesto ne zna više od 5 ljudi a ne da dođe 200 arapčadi i ponašaju se kao da ih je 1000

mislio sam da smo mi divljaci :run:
Moje iskustvo nije takvo. Svi su se ponašali izuzetno pristojno, nema alkohola, buke galame i primitivizma. Dolaze porodični ljudi sa djecom. Ima puno hladovine, resoran je odličan i vidikovci, ima puno hladovine, šadrvani, ljuljaške i klupe u hladu. Ulaznica je 6 km i dobije se besplatno organski sok od zove ili višnje na info pultu.
Meni je bilo veoma lijepo.
Arapi su veoma pristojni gosti.
Bio sam na Termama na Ilidži i na bazenu Ribica u Vitezu i mogu reći da su Arapi veoma pristojni gosti i dao Bog da ih više dođe.
Nierika
Posts: 4158
Joined: 17/03/2020 00:41

#6 Re: Koja su to najpoznatija (masovna) izletnička mjesta u BiH?

Post by Nierika »

Kao mlađa sam ljeti nekad išla u Visoko (nije blizu piramide :D ) i na jednu planinu kod porodičnih prijatelja, zaboravila sam koja je planina u pitanju, u podnožju je neko manje mjesto, nisu ove veće planine. Ne znam jesu li baš izletišta ali se sjećam da je baš lijepo tamo.
Edit: nije Visoko nego Fojnica
Dr Arsla
Posts: 1188
Joined: 05/01/2013 16:16

#7 Re: Koja su to najpoznatija (masovna) izletnička mjesta u BiH?

Post by Dr Arsla »

nikeze wrote: 21/07/2022 10:02
mk ultra wrote: 21/07/2022 09:48 rekao je da za to mjesto ne zna više od 5 ljudi a ne da dođe 200 arapčadi i ponašaju se kao da ih je 1000

mislio sam da smo mi divljaci :run:
Moje iskustvo nije takvo. Svi su se ponašali izuzetno pristojno, nema alkohola, buke galame i primitivizma. Dolaze porodični ljudi sa djecom. Ima puno hladovine, resoran je odličan i vidikovci, ima puno hladovine, šadrvani, ljuljaške i klupe u hladu. Ulaznica je 6 km i dobije se besplatno organski sok od zove ili višnje na info pultu.
Meni je bilo veoma lijepo.
Arapi su veoma pristojni gosti.
Bio sam na Termama na Ilidži i na bazenu Ribica u Vitezu i mogu reći da su Arapi veoma pristojni gosti i dao Bog da ih više dođe.
Otiđi u hotel Hills pa da vidiš ponasanje Arapa ujutro na doručku. Svaka čast osoblju hotela na strpljenju i ljubaznosti sa kakvom gamadi se susreću. Čast izuzecima
NediM17
Posts: 21692
Joined: 05/11/2009 11:49

#8 Re: Koja su to najpoznatija (masovna) izletnička mjesta u BiH?

Post by NediM17 »

Nierika wrote: 21/07/2022 15:43 Kao mlađa sam ljeti nekad išla u Visoko (nije blizu piramide :D ) i na jednu planinu kod porodičnih prijatelja, zaboravila sam koja je planina u pitanju, u podnožju je neko manje mjesto, nisu ove veće planine. Ne znam jesu li baš izletišta ali se sjećam da je baš lijepo tamo.
Edit: nije Visoko nego Fojnica
Ma haj sta fali, ha Visoko, ha Fojnica, isto je to, u jednom slovu se razlikuju, a nisu ni daleko jedno od drugog, sta je 50 km. :-)
Nierika
Posts: 4158
Joined: 17/03/2020 00:41

#9 Re: Koja su to najpoznatija (masovna) izletnička mjesta u BiH?

Post by Nierika »

NediM17 wrote: 23/07/2022 17:47
Nierika wrote: 21/07/2022 15:43 Kao mlađa sam ljeti nekad išla u Visoko (nije blizu piramide :D ) i na jednu planinu kod porodičnih prijatelja, zaboravila sam koja je planina u pitanju, u podnožju je neko manje mjesto, nisu ove veće planine. Ne znam jesu li baš izletišta ali se sjećam da je baš lijepo tamo.
Edit: nije Visoko nego Fojnica
Ma haj sta fali, ha Visoko, ha Fojnica, isto je to, u jednom slovu se razlikuju, a nisu ni daleko jedno od drugog, sta je 50 km. :-)
Bar je jasnije zašto nije blizu piramida. :D
Dzontra_Volta
Posts: 6498
Joined: 20/01/2011 11:10

#10 Re: Koja su to najpoznatija (masovna) izletnička mjesta u BiH?

Post by Dzontra_Volta »

nikeze wrote: 21/07/2022 09:47 Malak farma kod Kaknja .
https://www.malakfarma.ba/
Mjesto mira i spokoja.
Je li bolje iz Sarajeva preko Visokog ili preko Kaknja, ako ću autocestom?
Ezel Bayraktar
Posts: 272
Joined: 02/03/2022 20:46

#11 Re: Koja su to najpoznatija (masovna) izletnička mjesta u BiH?

Post by Ezel Bayraktar »

Dzontra_Volta wrote: 10/08/2022 11:36
nikeze wrote: 21/07/2022 09:47 Malak farma kod Kaknja .
https://www.malakfarma.ba/
Mjesto mira i spokoja.
Je li bolje iz Sarajeva preko Visokog ili preko Kaknja, ako ću autocestom?
Ja isao preko Visokog (ima okuka i osmica, sela, nije strasno) vratio se preko Kaknja, tj.kod termoelektrane, dosta bolja opcija. Nisam ni skontao da se ne mozes ukljuciti na AC prije Visokog,jbg. U povratku ides starim putem do Visokog i tamo se uključis na AP ili na Kakanj sto je dalje. Neko je pitao na drugoj temi, ne znam jesi li ti, da li ima kod odmarilista termoelektrane isključenje, ja fakat ne znam.
Dzontra_Volta
Posts: 6498
Joined: 20/01/2011 11:10

#12 Re: Koja su to najpoznatija (masovna) izletnička mjesta u BiH?

Post by Dzontra_Volta »

Ezel Bayraktar wrote: 10/08/2022 11:44
Dzontra_Volta wrote: 10/08/2022 11:36

Je li bolje iz Sarajeva preko Visokog ili preko Kaknja, ako ću autocestom?
Ja isao preko Visokog (ima okuka i osmica, sela, nije strasno) vratio se preko Kaknja, tj.kod termoelektrane, dosta bolja opcija. Nisam ni skontao da se ne mozes ukljuciti na AC prije Visokog,jbg. U povratku ides starim putem do Visokog i tamo se uključis na AP ili na Kakanj sto je dalje. Neko je pitao na drugoj temi, ne znam jesi li ti, da li ima kod odmarilista termoelektrane isključenje, ja fakat ne znam.
Ja sam pitao za isključenje, ono postoji, ali meni se čini da je rezervisano samo za kamione termoelektrane.
Znači isključim se u Visokom i starim putem za Kakanj, pa kod Termoelektrane okrenem prema Malaku?
Ezel Bayraktar
Posts: 272
Joined: 02/03/2022 20:46

#13 Re: Koja su to najpoznatija (masovna) izletnička mjesta u BiH?

Post by Ezel Bayraktar »

Dzontra_Volta wrote: 10/08/2022 11:53
Ezel Bayraktar wrote: 10/08/2022 11:44

Ja isao preko Visokog (ima okuka i osmica, sela, nije strasno) vratio se preko Kaknja, tj.kod termoelektrane, dosta bolja opcija. Nisam ni skontao da se ne mozes ukljuciti na AC prije Visokog,jbg. U povratku ides starim putem do Visokog i tamo se uključis na AP ili na Kakanj sto je dalje. Neko je pitao na drugoj temi, ne znam jesi li ti, da li ima kod odmarilista termoelektrane isključenje, ja fakat ne znam.
Ja sam pitao za isključenje, ono postoji, ali meni se čini da je rezervisano samo za kamione termoelektrane.
Znači isključim se u Visokom i starim putem za Kakanj, pa kod Termoelektrane okrenem prema Malaku?
Tako je,puno bolja opcija.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21580
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#14 Re: Koja su to najpoznatija (masovna) izletnička mjesta u BiH?

Post by MarlboroGold »

Neki dan sam bio u Vitezu. Imaju ono neko svoje etno selo. Stvarno je prelijepo.
User avatar
Dr Kova
Posts: 14578
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#15 Re: Koja su to najpoznatija (masovna) izletnička mjesta u BiH?

Post by Dr Kova »

MarlboroGold wrote: 10/08/2022 12:47 Neki dan sam bio u Vitezu. Imaju ono neko svoje etno selo. Stvarno je prelijepo.
Čardaci? Ako na to misliš top je, i onda svratiš kod Crnog mačka na pizzu i pivo :mrgreen:
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21580
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#16 Re: Koja su to najpoznatija (masovna) izletnička mjesta u BiH?

Post by MarlboroGold »

Buckethead wrote: 10/08/2022 12:52
MarlboroGold wrote: 10/08/2022 12:47 Neki dan sam bio u Vitezu. Imaju ono neko svoje etno selo. Stvarno je prelijepo.
Čardaci? Ako na to misliš top je, i onda svratiš kod Crnog mačka na pizzu i pivo :mrgreen:
Da to je to. Bio sam na točenom paulaneru kod Crnog mačka. Vrh :mrgreen:

Subota navečer. Bilo puno
User avatar
Dr Kova
Posts: 14578
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#17 Re: Koja su to najpoznatija (masovna) izletnička mjesta u BiH?

Post by Dr Kova »

Znaš znanje :thumbup:

Onaj pub je vrh stvarno
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#18 Re: Koja su to najpoznatija (masovna) izletnička mjesta u BiH?

Post by Heller »

Ilinčica Tuzla
Zlača Banovići
Soko Gračan´ca
Tajan Zavidovići
Muška Voda Kladanj
User avatar
_Reds_
Posts: 9370
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#19 Re: Koja su to najpoznatija (masovna) izletnička mjesta u BiH?

Post by _Reds_ »

Dzontra_Volta wrote: 10/08/2022 11:53
Ezel Bayraktar wrote: 10/08/2022 11:44

Ja isao preko Visokog (ima okuka i osmica, sela, nije strasno) vratio se preko Kaknja, tj.kod termoelektrane, dosta bolja opcija. Nisam ni skontao da se ne mozes ukljuciti na AC prije Visokog,jbg. U povratku ides starim putem do Visokog i tamo se uključis na AP ili na Kakanj sto je dalje. Neko je pitao na drugoj temi, ne znam jesi li ti, da li ima kod odmarilista termoelektrane isključenje, ja fakat ne znam.
Ja sam pitao za isključenje, ono postoji, ali meni se čini da je rezervisano samo za kamione termoelektrane.
Znači isključim se u Visokom i starim putem za Kakanj, pa kod Termoelektrane okrenem prema Malaku?
Imaš izlaz i u Kakanju, ali se onda moraš malo vratiti starim putem.
Dzontra_Volta
Posts: 6498
Joined: 20/01/2011 11:10

#20 Re: Koja su to najpoznatija (masovna) izletnička mjesta u BiH?

Post by Dzontra_Volta »

_Reds_ wrote: 10/08/2022 13:52
Dzontra_Volta wrote: 10/08/2022 11:53

Ja sam pitao za isključenje, ono postoji, ali meni se čini da je rezervisano samo za kamione termoelektrane.
Znači isključim se u Visokom i starim putem za Kakanj, pa kod Termoelektrane okrenem prema Malaku?
Imaš izlaz i u Kakanju, ali se onda moraš malo vratiti starim putem.
Izasao u Visokom, pa starom cestom do TE, pa prema Kraljevoj Sutjesci i onda skrenuo za Malak.
Dijete nije stalo već 2 sata, ne možemo je svrnuti na ručak. :)
Restoran malo poskuplji, ali kome je puno može i ćevape pojesti za cenera.
User avatar
konektovan
Posts: 40650
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#21 Re: Koja su to najpoznatija (masovna) izletnička mjesta u BiH?

Post by konektovan »

MarlboroGold wrote: 10/08/2022 12:47 Neki dan sam bio u Vitezu. Imaju ono neko svoje etno selo. Stvarno je prelijepo.
Etno selo je već odavno tu,..ali vrlo malo reklame o istome. Meni je pravo lijepo.. :thumbup:
Dzontra_Volta
Posts: 6498
Joined: 20/01/2011 11:10

#22 Re: Koja su to najpoznatija (masovna) izletnička mjesta u BiH?

Post by Dzontra_Volta »

konektovan wrote: 10/08/2022 14:52
MarlboroGold wrote: 10/08/2022 12:47 Neki dan sam bio u Vitezu. Imaju ono neko svoje etno selo. Stvarno je prelijepo.
Etno selo je već odavno tu,..ali vrlo malo reklame o istome. Meni je pravo lijepo.. :thumbup:
Pa i nije baš. Godinama iskače na ekupon ponuda, stalno sponzorirani oglasi na fb.
nikeze
Posts: 572
Joined: 07/12/2018 12:57

#23 Re: Koja su to najpoznatija (masovna) izletnička mjesta u BiH?

Post by nikeze »

Dzontra_Volta wrote: 10/08/2022 11:36
nikeze wrote: 21/07/2022 09:47 Malak farma kod Kaknja .
https://www.malakfarma.ba/
Mjesto mira i spokoja.
Je li bolje iz Sarajeva preko Visokog ili preko Kaknja, ako ću autocestom?
Uđeš u Kakanj autoputem, pa kroz grad i naselje Doboj i onda. pratiš table sa strelicama pa pokraj rudnika prema Kraljevoj Sutjesci. Pratite strelice i navigaciju na mobitelu.
User avatar
_Reds_
Posts: 9370
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#24 Re: Koja su to najpoznatija (masovna) izletnička mjesta u BiH?

Post by _Reds_ »

Ja sam bio prije par mjeseci u Malaku.. Meni je hrana bila očajna. Rostilj na nekom ulju pržen. Pola nismo pojeli.

Pizza neka srednja zalost, 16-17 km čini mi se da je bila. Djeci naručili.
Dzontra_Volta
Posts: 6498
Joined: 20/01/2011 11:10

#25 Re: Koja su to najpoznatija (masovna) izletnička mjesta u BiH?

Post by Dzontra_Volta »

Hranu nismo uspjeli probati, jer je danas bila neka svadba i konobari su u neko doba dobili naredbu da ne uzimaju narudžbe za hranu. Samo smo za dijete uspjeli izmoliti jednu čorbicu, pa nam je uspio nekako prošvercovati.
To je možda mali minus, jer su trebali staviti obavijest do koliko sati se služi hrana, pa da se raaporedimo. Ovako smo prvo sve obišli i zadržali se na dosta stvari, a mogli smo prvo jesti, pa nastaviti.
Post Reply