Koja protuprovalna vrata kupiti i gdje.....

User avatar
Truba
Posts: 81194
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#76 Re: Koja protuprovalna vrata kupiti i gdje.....

Post by Truba »

ja sam u rimosu kupio neke gume za prozore i vrata tako da sam "poništio"
to što je nešto išlo u krivo
ili vrata ili ona osnovica na zidu
a i manje puše zimi
Bavarac94
Posts: 385
Joined: 17/01/2013 20:50

#77 Re: Koja protuprovalna vrata kupiti i gdje.....

Post by Bavarac94 »

Ko je najbolji trenutno u Sarajevu po tom pitanju?
syd2o2
Posts: 47
Joined: 18/06/2013 10:43

#78 Re: Koja protuprovalna vrata kupiti i gdje.....

Post by syd2o2 »

Jeli iko uzimao vrata od ovih, Sektor , Dobrinja? Iskustva s njima?

http://protuprovalnavratasarajevo.com/

Ili koga drugog preopručujete u Sarajevu?

Od svih ovih , ova oko vrata je najsiromašnija. U osnovi trebaju mi vanjaska vrata na kući, kinesko ne dolazi u obzir.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#79 Re: Koja protuprovalna vrata kupiti i gdje.....

Post by agent_zero »

Hudiny ili M-door za protuprovalna vrata? I kakav je ovaj Sektor s Dobrinje? Gdje nestade ona radnja na Marin Dvoru?

Iskustva?
User avatar
joske
Posts: 2277
Joined: 13/07/2016 11:09

#80 Re: Koja protuprovalna vrata kupiti i gdje.....

Post by joske »

sto ne uzmes zalmo vrata :D
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#81 Re: Koja protuprovalna vrata kupiti i gdje.....

Post by agent_zero »

joske wrote:sto ne uzmes zalmo vrata :D
Pogledat ću i njih, ali hudiny i m-door imaju prednost radi 24h servisa u slučaju belaja.

Zato pitam za iskustva s hudinyem i m-door?
User avatar
joske
Posts: 2277
Joined: 13/07/2016 11:09

#82 Re: Koja protuprovalna vrata kupiti i gdje.....

Post by joske »

:thumbup:
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#83 Re: Koja protuprovalna vrata kupiti i gdje.....

Post by agent_zero »

Ima li još firmi/radnji u Sarajevu koje se profesionalno bave protuprovalnim vratima, osim Hudinya, Zalma, M-Doora, Primaplasta?
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#84 Re: Koja protuprovalna vrata kupiti i gdje.....

Post by quarterback »

agent_zero wrote:Ima li još firmi/radnji u Sarajevu koje se profesionalno bave protuprovalnim vratima, osim Hudinya, Zalma, M-Doora, Primaplasta?
http://vrata.ba/
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#85 Re: Koja protuprovalna vrata kupiti i gdje.....

Post by agent_zero »

quarterback wrote:
agent_zero wrote:Ima li još firmi/radnji u Sarajevu koje se profesionalno bave protuprovalnim vratima, osim Hudinya, Zalma, M-Doora, Primaplasta?
http://vrata.ba/
Pravo ozbiljna firma, klik na ponudu protuprovalnih vrata vodi na stranicu klopa.net. :-) Ovo je ako se ne varam Profit, oni su u likvidaciji i preregistrovali ime.

A i ono malo slika što ima pokazuje fabričku halu.
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#86 Re: Koja protuprovalna vrata kupiti i gdje.....

Post by quarterback »

agent_zero wrote:
quarterback wrote:
agent_zero wrote:Ima li još firmi/radnji u Sarajevu koje se profesionalno bave protuprovalnim vratima, osim Hudinya, Zalma, M-Doora, Primaplasta?
http://vrata.ba/
Pravo ozbiljna firma, klik na ponudu protuprovalnih vrata vodi na stranicu klopa.net. :-) Ovo je ako se ne varam Profit, oni su u likvidaciji i preregistrovali ime.

A i ono malo slika što ima pokazuje fabričku halu.
da, to je profit, ja sam uzeo dvoja kod njih prije desetak godina i tada su bili ozbiljni
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#87 Re: Koja protuprovalna vrata kupiti i gdje.....

Post by agent_zero »

Da li vi majstorima ostavljate ključeve od blindo vrata ili se dogovorite da vi otvarate i zatvarate svaki dan kad počinju raditi do završetka?

Nedavno sam ugradio vrata i malo mi šuhveli da nepoznatim ljudima dajem ključ....
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#88 Re: Koja protuprovalna vrata kupiti i gdje.....

Post by quarterback »

agent_zero wrote:Da li vi majstorima ostavljate ključeve od blindo vrata ili se dogovorite da vi otvarate i zatvarate svaki dan kad počinju raditi do završetka?

Nedavno sam ugradio vrata i malo mi šuhveli da nepoznatim ljudima dajem ključ....
kad sam ugradjivao svoja oni su stavili privremeni kod koji se koristio dok se radilo renoviranje, nakon sto su majstori izasli taj kod je promjenjen i dati mi drugi kljucevi
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#89 Re: Koja protuprovalna vrata kupiti i gdje.....

Post by agent_zero »

quarterback wrote:
agent_zero wrote:Da li vi majstorima ostavljate ključeve od blindo vrata ili se dogovorite da vi otvarate i zatvarate svaki dan kad počinju raditi do završetka?

Nedavno sam ugradio vrata i malo mi šuhveli da nepoznatim ljudima dajem ključ....
kad sam ugradjivao svoja oni su stavili privremeni kod koji se koristio dok se radilo renoviranje, nakon sto su majstori izasli taj kod je promjenjen i dati mi drugi kljucevi
Jesu li ti tu uslugu naplatili i koliko?

Kod mene je situacija da sam dobio već sve kodirane ključeve, ono finalna verzija, a imam još dosta radova po stanu, pa ne znam šta da radim.... :|

Iskustva, savjeti?
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#90 Re: Koja protuprovalna vrata kupiti i gdje.....

Post by quarterback »

agent_zero wrote: Jesu li ti tu uslugu naplatili i koliko?

Kod mene je situacija da sam dobio već sve kodirane ključeve, ono finalna verzija, a imam još dosta radova po stanu, pa ne znam šta da radim.... :|

Iskustva, savjeti?
mislim da nisu, ima 10 godina pa se vise ne sjecam, bilo je nesto kao evo stavili smo vrata, pa kad zavrsis javi da finalno dostimamo i promjenimo kod

radio sam u profitu (vrata.ba) ali nisam zadovoljan, vrata jako lose dihtuju, nije mi toliki problem radi hladnoce jer sprat ima svoja posebna vrata ali zato cujem sve sto se desava na hodniku van stana
sabanss
Posts: 4544
Joined: 13/08/2006 11:20

#91 Re: Koja protuprovalna vrata kupiti i gdje.....

Post by sabanss »

agent_zero wrote:
Jesu li ti tu uslugu naplatili i koliko?

Kod mene je situacija da sam dobio već sve kodirane ključeve, ono finalna verzija, a imam još dosta radova po stanu, pa ne znam šta da radim.... :|

Iskustva, savjeti?
99% sam siguran da vecina ovih sigurnosnih brava na trzistu ima opciju da se nakon ugradnje otkljucava sa posebnim kljucem koja obicno dobijes dva u setu. Nakon sto prvi put otkljucas sa "pravim" kljucem ne mozes vise koristiti ovaj "posebni"

Ovo vazi za CISA brave III i IV kategorije koje sam imao priliku da ugradjujem.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#92 Re: Koja protuprovalna vrata kupiti i gdje.....

Post by agent_zero »

sabanss wrote:
agent_zero wrote:
Jesu li ti tu uslugu naplatili i koliko?

Kod mene je situacija da sam dobio već sve kodirane ključeve, ono finalna verzija, a imam još dosta radova po stanu, pa ne znam šta da radim.... :|

Iskustva, savjeti?
99% sam siguran da vecina ovih sigurnosnih brava na trzistu ima opciju da se nakon ugradnje otkljucava sa posebnim kljucem koja obicno dobijes dva u setu. Nakon sto prvi put otkljucas sa "pravim" kljucem ne mozes vise koristiti ovaj "posebni"

Ovo vazi za CISA brave III i IV kategorije koje sam imao priliku da ugradjujem.

Nažalost ova moja brava nema tu opciju, ne može se kod mijenjati, odmah je ugrađeno sve za finalnu upotrebu, otpakovani original ključevi, od kojih je jedan korišten za montiranje i testiranje i sad ga ja koristim. Ostali su spakovani.

Kakve su mi opcije? Poslao sam mail firmi i oni mi nude da izvade trenutnu bravu i stave neku radnu privremeno dok traju radovi i kad se okonča sve, da vrate ovu originalnu.

Imaš li ti neki savjet? Da li ići na gornju opciju ili ipak dati majstorima jedan ključ? (što se meni iskreno nikako ne dopada, lijepo je vjerovati, ali još ljepše biti oprezan u današnje vrijeme).


@quarterback

Hvala za info ;)
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#93 Re: Koja protuprovalna vrata kupiti i gdje.....

Post by quarterback »

agent_zero wrote:@quarterback

Hvala za info ;)
nema na cemu drug, zao mi je radi te zajebancije, ja bih radije i platio firmi da donesu novu privremenu bravu nego da kontam šbbkbb kad majstori odu ...

sretno :thumbup:
sabanss
Posts: 4544
Joined: 13/08/2006 11:20

#94 Re: Koja protuprovalna vrata kupiti i gdje.....

Post by sabanss »

agent_zero wrote: Kakve su mi opcije? Poslao sam mail firmi i oni mi nude da izvade trenutnu bravu i stave neku radnu privremeno dok traju radovi i kad se okonča sve, da vrate ovu originalnu.
Ovo ti nije losa opcija osim ako ne ostavljas neki vrijedan alat dok traju radovi. Zamjena cilindra ne bi trebalo da traje duze od desetak minuta, ne bi trebalo ni da te previse kosta i kao sto quarterback rece neces se sikirati.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#95 Re: Koja protuprovalna vrata kupiti i gdje.....

Post by agent_zero »

sabanss wrote:
agent_zero wrote: Kakve su mi opcije? Poslao sam mail firmi i oni mi nude da izvade trenutnu bravu i stave neku radnu privremeno dok traju radovi i kad se okonča sve, da vrate ovu originalnu.
Ovo ti nije losa opcija osim ako ne ostavljas neki vrijedan alat dok traju radovi. Zamjena cilindra ne bi trebalo da traje duze od desetak minuta, ne bi trebalo ni da te previse kosta i kao sto quarterback rece neces se sikirati.
Ne ostavljam ništa, nego jednostavno mjera predostrožnosti za budućnost, kad opremim stan.

Čuo sam iz više izvora da se svi ti kodirani ključevi mogu iskopirati bez kartice za 50KM.
didgeridoo
Posts: 1738
Joined: 26/06/2006 13:50
Location: ...za dobro ili lose

#96 Re: Koja protuprovalna vrata kupiti i gdje.....

Post by didgeridoo »

sta tacno mislis kad kazes da se kodiran kljuc moze iskopirati bez kartice?
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#97 Re: Koja protuprovalna vrata kupiti i gdje.....

Post by agent_zero »

didgeridoo wrote:sta tacno mislis kad kazes da se kodiran kljuc moze iskopirati bez kartice?
Baš onako kako sam napisao... Postoje u gradu radnje koje izrađuju ključeve gdje platiš 50KM i naprave ti isti ključ bez da pokažeš onu karticu koju si dobio kad si kupovao vrata i bravu.

Za jednu situaciju znam, prvo je bilo nećkanje, a onda je bez problema radnja izradila kopiju. A pored toga čuo sam i iz par drugih izvora, moguće je samo da neko traži manje ili više para, ali nije tačna priča koju prodaju firme koje se bave protuprovalnim vratima da niko neće kopirati ključ bez vlasničke kartice.
sabanss
Posts: 4544
Joined: 13/08/2006 11:20

#98 Re: Koja protuprovalna vrata kupiti i gdje.....

Post by sabanss »

agent_zero wrote:
sabanss wrote:
Ovo ti nije losa opcija osim ako ne ostavljas neki vrijedan alat dok traju radovi. Zamjena cilindra ne bi trebalo da traje duze od desetak minuta, ne bi trebalo ni da te previse kosta i kao sto quarterback rece neces se sikirati.
Ne ostavljam ništa, nego jednostavno mjera predostrožnosti za budućnost, kad opremim stan.

Čuo sam iz više izvora da se svi ti kodirani ključevi mogu iskopirati bez kartice za 50KM.
Ma jasno mi je da je mjera predostroznosti. Nego govorim za sada dok traju radovi, kad ti zamjene cilindar ne ostavljati nista vrijedno u stanu (alat).

Upravu si i da se kljucevi mogu iskopirati, i sef i kodirani. Jedini kljuc koji mi niko nije mogao iskopirati je sa Saplastovih ulaznih vrata, kazu da nemaju kalupa - cak i u razvikanom Hudiniju. Vjerovatno se radilo o nekoj egzotici koju je Saplast ugradjivao i niko nije nabavljao u Sarajevu.
alipasijaner
Posts: 1254
Joined: 01/08/2016 23:05

#99 Re: Koja protuprovalna vrata kupiti i gdje.....

Post by alipasijaner »

Upomoc :)
Dakle doslo vrijeme da se stave blindo vrata, sta? gdje? kako? na sta obratiti paznju?

Hvala
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#100 Re: Koja protuprovalna vrata kupiti i gdje.....

Post by agent_zero »

Što god ti neko kaže i sugeriše može se protumačiti kao reklama.

Do koliko love? Imaš Hudiny, Hudini, Zalmo, Profit... Ima i ona nova neka radnja pored Elsa trade-a u Paromlinskoj, i oni nude vrata i stolariju.
Post Reply