Koja protuprovalna vrata kupiti i gdje.....

User avatar
wall3
Posts: 165
Joined: 15/06/2011 10:21

#51 Re: Koja protuprovalna vrata kupiti i gdje.....

Post by wall3 »

Ma lopovi obijaju prva obična vrata koja vide u haustoru, što znam iz iskustva jer je koni u visokom prizemlju u zadnjih 5 godina 3 puta provaljeno, dosta čačkalica, krađa papuča itd.dok sličnih stvari nije bilo na višim spratovima.
gila
Posts: 26
Joined: 21/09/2010 09:42

#52 Re: Koja protuprovalna vrata kupiti i gdje.....

Post by gila »

Ja sam svoja vrata kupio u Protuprovalna vrata Zalmo sa Cisa bravom, sve super, ugradnja, garancija je 5 godina, jeste da sam cekao na ugradnju oko 7 dana, kako je i dogovoreno.
Cijena je najpovoljnija od pravih protivprovalnih vrata, ne racunam kinesk i slicna vrata.
Last edited by gila on 28/12/2012 16:52, edited 4 times in total.
semirizsvemira
Posts: 1094
Joined: 24/05/2012 00:42

#53 Re: Koja protuprovalna vrata kupiti i gdje.....

Post by semirizsvemira »

XXXMENXX wrote:Zakon su vrata u firmi M-DooR , pogotovo serija EV 2081 i UNISGard za ta vrata dajem garanciju jer imam ugradjena i jedna i druga i mogu vam reći da sam prezadovoljan i uslugom i vratima ! :thumbup:
Cim ih ovoliko valis mora da imas sve njihove kljuceve :D Stranu na shalu ali i ja bih trebo stavljati blindo vrata do jedno 1500 km maximalno . Ima li kakva stranica da malo pogledam ta vrata , sta i kako . Hvala unaprijed
User avatar
Hamzza
Posts: 154
Joined: 25/11/2011 09:34

#54 Re: Koja protuprovalna vrata kupiti i gdje.....

Post by Hamzza »

I meni je Profit nedavno ugradio njihova vrata. U standardnu cijenu od 990 KM su ubacili i još par sitnica (npr. dodatna izolacija u vratima, izrada po nestandardnoj mjeri).

Međutim, vrata su bila loše postavljena - krilo vrata u gornjem dijelu nije skroz prišlo uz štok, tako da su se vrata teško zaključavala i otključavala, a i puhalo je kroz taj otvor.

To je zaista početnička greška dvojice majstora koji su radili postavljanje (a ja nisam bio tu - zaista je istina da svakom majstoru, al baš svakom, moraš dahtati za vratom kad radi).

Ja sam ugradnju vrata nako par dana reklamirao pošto imam garanciju. Nakon par standardnih pokušaja preko telefona da me ubijede "da to tako treba i da je tako bolje", insistirao sam da dođu na uviđaj i da naprave isto kao kod komšije dva sprata iznad kojem su uradili odlično.

Isti dan je došao serviser. Pregledao je stanje, i uz komentar "jesu li ovo molim te radila ona dvojica dunđera ti i ti", prešao na popravku.

Popravku je uspio završiti nakon 20-tak minuta rada, i sada se vrata sasvim uredno zaključavaju i krilo zaptiva. Naravno napisao je i servisni izvještaj kojeg imam kao referencu u slučaju budućih problema (rekao je da ako se desi da opet smaknu - a to će se desiti ili nakon nekoliko zatvranja ili neće nikad - da će se morati mijenjati cijela vrata). Međutim, sve je u redu i nakon 15 dana.

Svrha ovog izlaganja je da pokaže da se uvijek problemi mogu desiti iz više razloga (ovdje je bilo to što u firmi ima i dobrih i loših majstora, u suštini kao i u svakoj), a tada je bitan odnos firme prema kupcu.
racionalista
Posts: 1475
Joined: 20/07/2012 20:40

#55 Re: Koja protuprovalna vrata kupiti i gdje.....

Post by racionalista »

Ja uzeo vrata kod ovih iz EVVA firme, prezadovoljan
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#56 Re: Koja protuprovalna vrata kupiti i gdje.....

Post by quarterback »

Hamzza wrote:I meni je Profit nedavno ugradio njihova vrata. U standardnu cijenu od 990 KM su ubacili i još par sitnica (npr. dodatna izolacija u vratima, izrada po nestandardnoj mjeri).

Međutim, vrata su bila loše postavljena - krilo vrata u gornjem dijelu nije skroz prišlo uz štok, tako da su se vrata teško zaključavala i otključavala, a i puhalo je kroz taj otvor.
isto iskustvo, vratima sam zadovoljan, radio sam sa profitom pa znam da imaju certifikate, da su vrata testirana na obijanje itd medjutim zvucna izolacija je nikakva !

vrata kao vrata su ok ali nalijeganje na stok - nidje veze

zalio se, dosao nekakav bezveznjakovic, nesto se napametovao i rekao dobro su postavljena...

dobro postavljena a cujem sve sta ima u haustoru + puse okolo
Alive
Posts: 386
Joined: 12/04/2010 15:05

#57 Re: Koja protuprovalna vrata kupiti i gdje.....

Post by Alive »

ESTA. Sve preporuke :thumbup:
baja
Posts: 1016
Joined: 23/02/2002 00:00

#58 Re: Koja protuprovalna vrata kupiti i gdje.....

Post by baja »

quarterback wrote: isto iskustvo, vratima sam zadovoljan, radio sam sa profitom pa znam da imaju certifikate, da su vrata testirana na obijanje itd medjutim zvucna izolacija je nikakva !

vrata kao vrata su ok ali nalijeganje na stok - nidje veze

zalio se, dosao nekakav bezveznjakovic, nesto se napametovao i rekao dobro su postavljena...

dobro postavljena a cujem sve sta ima u haustoru + puse okolo
moja iskustva su pozitivna i to na 2 njihovih vrata...i to bas za ovu izolaciju. nit sta cujem nit osjetim
kvalitet im je nekad bio extra, a kako je sad, ne znam
User avatar
lovacs
Posts: 158
Joined: 29/01/2013 09:16

#59 Re: Koja protuprovalna vrata kupiti i gdje.....

Post by lovacs »

Moje misljenje je da su ta protuprovalna vrata samo da zastrasi potencjalne sitne lopove tako da mozes uzeti i obicna od 300 km sto izgledaju kao protuprovalna. Ja jos nisam cuo da je neko razvalivao blindirana vrata macolama i slicno. Ako vam se natovari na kosti pravi lopov dzaba vam 5 blindiranih vrata evo zasto: svi vi koji ste ugradili protuprovalna vrata zovnite firmu koja vam je radila vrata ili neku firmu za servisiranje vrata i recite im da ste zaboravili kljuc u kuci ili da ste izgubili kljuc i kada vam dodju vidjet cete sta vam znace blindirana varta. Covjek vas zamoli da sidjete sprat nize da on otvori vrata i za 2 minute otvorena vrata. dzaba sipke dzaba sve lik otvorio vrata bez problema. Pa sad skontajte sta znace ta blindirana vrata. Ja mislim da je to samo da zastrasi ove drogere sto obijaju stanove pajserom.
nino90
Posts: 1352
Joined: 26/04/2007 19:36

#60 Re: Koja protuprovalna vrata kupiti i gdje.....

Post by nino90 »

meni je odpala steka od blind vrata, znaci radi brava i sve, ali steku valjda kako niko ne pasi kad koristi cupaj vuci tamo vamo, i vremenom presjeko se taj metalni presjek i odpala, na kljucevima pise AFS, gdje bi mogo naci nekoga da mi zavari ili zmjeni tu steku?
User avatar
Hamzza
Posts: 154
Joined: 25/11/2011 09:34

#61 Re: Koja protuprovalna vrata kupiti i gdje.....

Post by Hamzza »

Najbolje onog istog ko je izradio i ugradio vrata.

Ako ne tog, onda valjda bilo koja od ovih firmi koje prodaju protuprovalna vrata (čitaj prethodne poruke na temi ...)
erik1983
Posts: 2
Joined: 05/08/2013 09:09

#62 Re: Koja protuprovalna vrata kupiti i gdje.....

Post by erik1983 »

Posle mjesec i pol patnji nisam mogao a ne podijeliti svoje iskustvo ako nigdje drugo onda ovdje. Nakon raznih pretraga potraga i istraživanja a s obzirom da su najhvaljenija i najvise spominjana vrata profitova vrata odlucih se i ja na njih.Na trgu heroja u izlozbenom salonu vas ceka zena koja je jako ljubazna i jako dobro barata rijecima i strucnim terminima i ona vas otprilike ubjedi da je to sve u par dana i da oni haman stoje tu dok vi ne pregledate sve i kazete ok zadovoljan sam . Helem odlucim se ja za ta vrata i to najskuplja 4 klasa . I naravno u roku od dva sata nazvao me Serif koji je dosao da izmjeri i da naplati naravno,a s obzirom da prag nije uracunat u cijenu ja sam zamolio ako moze da mi izmjeri prag i da ja to sebi uradim po mjeri.To je i napravio i bio je jako ljubazan da sam mu rekao mogu li vrata dzaba imam osjecaj da bi rekao ma hajde moze. Znaci sve super do same ugradnje. Kaze Serif sutra u devet sati dolaze majstori budite kuci ok platim dovidenja dovidenja .Sutra ujutro 9 sati nigdje nikoga 9 i 30 nigdje nikoga. 10 sati nigdje nikoga 10.30 ja zovm Serifa KOJI JAKO NELJUBAZNO ODGOVARA ne ugradujem ja vrata imaju majstori .Ja kazem pa valjda bi vi trebali da znate gdje su vam majstori on kaze kad saznam javim.U 14.30 nakon sto sam Serifa nazvao 7-8 puta zovu me majstori i kazu da nisu ni trebali prije tri doci.Ugradnju vrata urade a prag koji sam platio cca 50 km nisu mogli majstori ugraditi jer nije po dimenzijama i nije malo promaseno nego pofino.Nakon sto su otisli nadem na par sitnica kao sto su zid neobraden a i gdje je bio obraden ispucao(a zid nije bio pripremljen za krecenje kako navode dok jos nisi kes dao) spijunka pukla i vani a i ogledalo unutra lajsne na vratima fabricke poskidane i pobacane. Nazovem Serifa i zamolim ga da dode i da pogleda sve to i naravno objasnim mu sta sve nije ok. On mi preko telefona odgovara kako nije u Sarajevu i kako je nemoguce da se sve to desilo.Nakon par dana i desetak poziva dobijam Serifa na drugi broj mobitela i on kaze da je jos uvijek van grada meni pukne film i ja u hrasno na trg heroja kad gle cuda Serif sjedi. Onda naravno on je u frci nezna ko ga je zvao neki ga zivkaju zbog gluposti pa on mora malo slagati . Naravno nakon toga majstori dolaze u stan i mjenjaju samo spijunku a zid nisu morali jer sam ja od huje zvao majstora koji mi je uradio kompletan zid iznad i pored vrata i okrecio kompletan prostor.Nakon toga prode tacno mjesec i 4 dana a ni traga ni glasa atestu garanciji i papirima koji se salju na vasu kucnu adresu. Zovem Serifa koji kada je cuo o cemu se radi rekao sta mene zovete ne radim ja to ja kazem pa zar vi niste uzimali moje podatke i rekli da cete poslati kaze nemam vremena nazovite rajlovac. Nakon pretrage nadem broj proizvodnje u rajlovcu nazovem i dobijem info da je to poslato prije desetak dana a gle cuda ne samo da je Serif adresu pogrijesio vec i moje ime i prezime.Helem veceg prevaranta i muljatora od Serifa u zivotu nisam vidio i daleko mu kuca od moje.Od srca NE preporucujem Profit ne zboga kvaliteta vrata nego zbog prevaranata i lazova .Vise bih volio da sam nasao manje kvalitetna vrata a da su ljudi korektni nego ovako..
Oxygenn
Posts: 340
Joined: 07/05/2005 22:34

#63 Re: Koja protuprovalna vrata kupiti i gdje.....

Post by Oxygenn »

Ko se bavi proizvodnjom ovakvih drvenih ulaznih vrata ali koja imaju bar tri tacke zakljucavanja i sigurnosnu bravu.

Vrata moraju imati dijelove sa staklenim povrsinama radi svjetlosti i naravno visinom i dimenzijama odudaraju od klasicnih blinda vrata za stanove

Image Image
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#64 Re: Koja protuprovalna vrata kupiti i gdje.....

Post by quarterback »

Sarajmen wrote:ako i sami dođemo u situaciju da se ona zatvore a mi nemamo ključ. :-?
ja sam jednom otvorio svoja vrata koja je vjetar zalupio dok sam bio u haustoru za manje od minute bez ikakvih ostecenja, nije nikakva pamet niti je potreban neki poseban alat, takodje sam otvorio i prijateljeva koji je imao isti problem...

nadjem ga u kaficu, nervozan, hoce da zove hudini
sta je bilo ?
djevojka zatvorila vrata a kljuc joj ostao u stanu
sjedi popij kafu, nismo se dugo vidjeli, otvoricu ti ja to bez hudinija
elem tako i bi

nije ih nikakav problem otvoriti ako su samo zatvorena, tj nisu zakljucana

ne bavim se obijanjem profesionalno :lol:
User avatar
Red Wolf
Posts: 1203
Joined: 13/02/2013 14:47

#65 Re: Koja protuprovalna vrata kupiti i gdje.....

Post by Red Wolf »

quarterback wrote:
Sarajmen wrote:ako i sami dođemo u situaciju da se ona zatvore a mi nemamo ključ. :-?
ja sam jednom otvorio svoja vrata koja je vjetar zalupio dok sam bio u haustoru za manje od minute bez ikakvih ostecenja, nije nikakva pamet niti je potreban neki poseban alat, takodje sam otvorio i prijateljeva koji je imao isti problem...

nadjem ga u kaficu, nervozan, hoce da zove hudini
sta je bilo ?
djevojka zatvorila vrata a kljuc joj ostao u stanu
sjedi popij kafu, nismo se dugo vidjeli, otvoricu ti ja to bez hudinija
elem tako i bi

nije ih nikakav problem otvoriti ako su samo zatvorena, tj nisu zakljucana

ne bavim se obijanjem profesionalno :lol:
hobi jele, :D
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#66 Re: Koja protuprovalna vrata kupiti i gdje.....

Post by quarterback »

ma onako, malo poslije posla :lol:
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#67 Re: Koja protuprovalna vrata kupiti i gdje.....

Post by Danguba »

Oxygenn wrote:Ko se bavi proizvodnjom ovakvih drvenih ulaznih vrata ali koja imaju bar tri tacke zakljucavanja i sigurnosnu bravu.

Vrata moraju imati dijelove sa staklenim povrsinama radi svjetlosti i naravno visinom i dimenzijama odudaraju od klasicnih blinda vrata za stanove

Image Image
Prvo sto uocavam da se kroz ova stakla i najveci lopov moze uvuci. :-)
User avatar
Red Wolf
Posts: 1203
Joined: 13/02/2013 14:47

#68 Re: Koja protuprovalna vrata kupiti i gdje.....

Post by Red Wolf »

Danguba wrote:
Oxygenn wrote:Ko se bavi proizvodnjom ovakvih drvenih ulaznih vrata ali koja imaju bar tri tacke zakljucavanja i sigurnosnu bravu.

Vrata moraju imati dijelove sa staklenim povrsinama radi svjetlosti i naravno visinom i dimenzijama odudaraju od klasicnih blinda vrata za stanove

Image Image
Prvo sto uocavam da se kroz ova stakla i najveci lopov moze uvuci. :-)
htjedoh mu i ja napisati,ovo su blinda vrata samo ako neko sa druge strane sjedi sa dvocjevkom
Oxygenn
Posts: 340
Joined: 07/05/2005 22:34

#69 Re: Koja protuprovalna vrata kupiti i gdje.....

Post by Oxygenn »

Danguba wrote:
Oxygenn wrote:Ko se bavi proizvodnjom ovakvih drvenih ulaznih vrata ali koja imaju bar tri tacke zakljucavanja i sigurnosnu bravu.

Vrata moraju imati dijelove sa staklenim povrsinama radi svjetlosti i naravno visinom i dimenzijama odudaraju od klasicnih blinda vrata za stanove

Image Image
Prvo sto uocavam da se kroz ova stakla i najveci lopov moze uvuci. :-)
Prilikom izrade bih insistirao na armiranom staklu i gelenderima s unutrasnje strane ili mozda ukrasne s vanjske, a pitanje je vise bilo vezano za bravu-sistem zakljucavanja pa da strucnjak s pajserom i ramenom ne moze odvaliti vrata :-D
Milica64
Posts: 1
Joined: 31/08/2013 15:52

#70 Re: Koja protuprovalna vrata kupiti i gdje.....

Post by Milica64 »

Mi kupili vrata preko: http://protuprovalnavrata.net/, točnije mitra.
Imali smo malenih problema, ali ništa neočekivano. Evo vrata stoje postavljena već par mjeseci i dalje sve funkcionira kako treba, iako se djeca stalno vješaju po njima :)
Sunculish
Posts: 415
Joined: 22/01/2013 13:27

#71 Re: Koja protuprovalna vrata kupiti i gdje.....

Post by Sunculish »

Kada se ulaže u nešto tako važno kao što su dobra, kvalitetna vrata, jako je bitno razmišljati šta ako se sutra ili za koju godinu zatvore a nema ključa u blizini a unutra ostane šporet, beba ili šta ja znam..
Isto tako, bitno je da ima barem nekoliko servisera koji, u tom slučaju, mogu doći da ih otvore.
Zasnjih mjesec dana na našem spratu su se tako zatvorila vrata od dva stana. Vrata prvog stana su kupljena u nekoj firmi koja više ne radi tako da smo morali zvati Hudini da dođu i da ih otvore.
Znači kvalitetna vrata i barem tri-četiri raspoloživa servisera i ne žaliti novce kada se i uatvo nešto ulaže.
User avatar
Hajlac
Posts: 3843
Joined: 15/02/2012 15:08
Location: Chris Hedges!

#72 Re: Koja protuprovalna vrata kupiti i gdje.....

Post by Hajlac »

erik1983 wrote:Posle mjesec i pol patnji nisam mogao a ne podijeliti svoje iskustvo ako nigdje drugo onda ovdje. Nakon raznih pretraga potraga i istraživanja a s obzirom da su najhvaljenija i najvise spominjana vrata profitova vrata odlucih se i ja na njih.Na trgu heroja u izlozbenom salonu vas ceka zena koja je jako ljubazna i jako dobro barata rijecima i strucnim terminima i ona vas otprilike ubjedi da je to sve u par dana i da oni haman stoje tu dok vi ne pregledate sve i kazete ok zadovoljan sam . Helem odlucim se ja za ta vrata i to najskuplja 4 klasa . I naravno u roku od dva sata nazvao me Serif koji je dosao da izmjeri i da naplati naravno,a s obzirom da prag nije uracunat u cijenu ja sam zamolio ako moze da mi izmjeri prag i da ja to sebi uradim po mjeri.To je i napravio i bio je jako ljubazan da sam mu rekao mogu li vrata dzaba imam osjecaj da bi rekao ma hajde moze. Znaci sve super do same ugradnje. Kaze Serif sutra u devet sati dolaze majstori budite kuci ok platim dovidenja dovidenja .Sutra ujutro 9 sati nigdje nikoga 9 i 30 nigdje nikoga. 10 sati nigdje nikoga 10.30 ja zovm Serifa KOJI JAKO NELJUBAZNO ODGOVARA ne ugradujem ja vrata imaju majstori .Ja kazem pa valjda bi vi trebali da znate gdje su vam majstori on kaze kad saznam javim.U 14.30 nakon sto sam Serifa nazvao 7-8 puta zovu me majstori i kazu da nisu ni trebali prije tri doci.Ugradnju vrata urade a prag koji sam platio cca 50 km nisu mogli majstori ugraditi jer nije po dimenzijama i nije malo promaseno nego pofino.Nakon sto su otisli nadem na par sitnica kao sto su zid neobraden a i gdje je bio obraden ispucao(a zid nije bio pripremljen za krecenje kako navode dok jos nisi kes dao) spijunka pukla i vani a i ogledalo unutra lajsne na vratima fabricke poskidane i pobacane. Nazovem Serifa i zamolim ga da dode i da pogleda sve to i naravno objasnim mu sta sve nije ok. On mi preko telefona odgovara kako nije u Sarajevu i kako je nemoguce da se sve to desilo.Nakon par dana i desetak poziva dobijam Serifa na drugi broj mobitela i on kaze da je jos uvijek van grada meni pukne film i ja u hrasno na trg heroja kad gle cuda Serif sjedi. Onda naravno on je u frci nezna ko ga je zvao neki ga zivkaju zbog gluposti pa on mora malo slagati . Naravno nakon toga majstori dolaze u stan i mjenjaju samo spijunku a zid nisu morali jer sam ja od huje zvao majstora koji mi je uradio kompletan zid iznad i pored vrata i okrecio kompletan prostor.Nakon toga prode tacno mjesec i 4 dana a ni traga ni glasa atestu garanciji i papirima koji se salju na vasu kucnu adresu. Zovem Serifa koji kada je cuo o cemu se radi rekao sta mene zovete ne radim ja to ja kazem pa zar vi niste uzimali moje podatke i rekli da cete poslati kaze nemam vremena nazovite rajlovac. Nakon pretrage nadem broj proizvodnje u rajlovcu nazovem i dobijem info da je to poslato prije desetak dana a gle cuda ne samo da je Serif adresu pogrijesio vec i moje ime i prezime.Helem veceg prevaranta i muljatora od Serifa u zivotu nisam vidio i daleko mu kuca od moje.Od srca NE preporucujem Profit ne zboga kvaliteta vrata nego zbog prevaranata i lazova .Vise bih volio da sam nasao manje kvalitetna vrata a da su ljudi korektni nego ovako..
quarterback wrote:
Hamzza wrote:I meni je Profit nedavno ugradio njihova vrata. U standardnu cijenu od 990 KM su ubacili i još par sitnica (npr. dodatna izolacija u vratima, izrada po nestandardnoj mjeri).

Međutim, vrata su bila loše postavljena - krilo vrata u gornjem dijelu nije skroz prišlo uz štok, tako da su se vrata teško zaključavala i otključavala, a i puhalo je kroz taj otvor.
isto iskustvo, vratima sam zadovoljan, radio sam sa profitom pa znam da imaju certifikate, da su vrata testirana na obijanje itd medjutim zvucna izolacija je nikakva !

vrata kao vrata su ok ali nalijeganje na stok - nidje veze

zalio se, dosao nekakav bezveznjakovic, nesto se napametovao i rekao dobro su postavljena...

dobro postavljena a cujem sve sta ima u haustoru + puse okolo
Tako vam je kad ne znate učiti na tuđim greškama već ih ponavljate :roll:

http://www.klix.ba/forum/koja-protuprov ... l#p3442304
http://www.klix.ba/forum/koja-protuprov ... l#p3552776

PROFIT - leglo uhljupa i dunđera!
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#73 Re: Koja protuprovalna vrata kupiti i gdje.....

Post by quarterback »

ja sam ih ugradio 2005 te, de malo odvadi
User avatar
Truba
Posts: 81596
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#74 Re: Koja protuprovalna vrata kupiti i gdje.....

Post by Truba »

ni ja nisam zadovoljan profitom

malo su nas zabrzali
mi u subotu razgledamo
bukvalno su nam već u ponedjeljak počeli bušiti vrata
nismo se ni snašli
:lol:

zanima me jel ona guma ide na vrata ili na štok?

također me zanima jel esta počela raditi... kad sam ih zvao rekli su neće 2 mjeseca raditi... ne znam zašto
oni su super
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#75 Re: Koja protuprovalna vrata kupiti i gdje.....

Post by quarterback »

linica123 wrote:Mi imamo već 3 godine protuprovalna vrata Protektor i uzeli smo ih za vikendicu s obzirom da smo ondje rijetko, pa nam je ipak sigurnost bila na prvom mjestu. Za sad su se pokazala odlicna, vidit ćemo za dalje.
hoce ih dovesti do sarajeva da ih montiraju?
:evil:
Post Reply