Koja protuprovalna vrata kupiti i gdje.....

User avatar
A_I_
Posts: 1211
Joined: 27/01/2003 00:00
Location: Dovlići
Contact:

#26 Re: Koja protuprovalna vrata kupiti i gdje.....

Post by A_I_ »

Guento wrote:Vrata izgledaju kvalitetno i cijenom su za nijansu bolja od odlicnog Profita. Ima li iko iskustvo sa njima?
Profit je ocito ranije bio dobar ali nakon mog negativnog iskustva da se zakljuciti da su se pokvarili. Kratko prije a pogotovo poslije ugradnje pregledao sam dosta sto njihovih sto vrata drugih firmi.
Dok su drugima ranije stavljali velike sarafe i to u sve rupe ukljucujuci i dva gore na stoku, meni su em stavili manje(pod izgovorom kako "u zidu ima vode i struje"(iako nema minimalno 20cm od stoka) em su se prepirali samo da ne stave dva gore. na kraju su stavili jedan :-) (blizi baglamama). izmedju vrata i stoka na obje strane bilo po 10mm lufta - dovoljno da kaziprst prodje i da se 1x zakljucavanjem vrata regularno mogu otvoriti (ljudi ne mogu da vjeruju kad im pricam).
nakon zalbe donijeli nova vrata i stok koji sad umjesto 10mm imaju 7-8mm lufta sto je opet vidljivo vece odstupanje nego kod drugih ljudi (testirao provlacenjem prsta i time koliko lajsna(na vratima) gledano s vanjske strane viri iz stoka).

povrh svega i prvi i drugi put zakrivili stok u predjelu ispod brave tako da pola vertikale vrata uopste ne dodiruje gumu tj dihtung u stoku. za hladnih dana lijepo se pod rukom osjetilo puhanje.
takodje, vidjevsi kakvu su najosnovniju cilindar bravu ugradili (koju bumpingom u 5-10s otvaraju), pitao sam koliko kosta puno kvalitetnija/sigurnija (Cisa Astral S) - odgovor 200KM :roll: U jednoj drugoj radnji 70KM ali samo s vratima ugradjuju tj ne prodaju odvojeno. Za 75KM(s postarinom) sa tri kljuca i sigurnosnom karticom dosla je za 5-6 dana cak iz Britanije :-)

zar su blamaza, fuseraj, usteda na pisljivim sarafima(koji uz bravu btw trebaju da opravdaju naziv BLINDIRANA) i 20-30KM skupljoj bravi vrijedni ugleda jedne firme :?:
User avatar
starii
Posts: 3301
Joined: 15/04/2007 13:49
Location: Tito partija, omladina akcija

#27 Re: Koja protuprovalna vrata kupiti i gdje.....

Post by starii »

imal jos neko iskustva sa profitovim vratima? cijena im je 1200KM a od ovog zk-product sa marin dvora 1170KM...??
kimono
Posts: 1
Joined: 16/04/2010 00:11

#28 Re: Koja protuprovalna vrata kupiti i gdje.....

Post by kimono »

Vrata iz ZK su za svaku pohvalu! Vec 5. godina stoje kao i prvoga dana. Tada se prodavnica zvala Invel, al sem imena se nije nista promijenilo! Komsija je uzeo takodjer kod njih vrata, a nisam cuo da je spomenuo ista negativno za njih! Ima i dosta pogodnosti, kao sto su dodatna izrada kljuceva, zamjena kompletne brave, zamjena drvenih panela ako vam nekad dosadi boja, placanje, sl..... :D Tako da bi ja preporucio da kod njih uzmes vrata! Cijena je u redu, mislim, ipak ako uzmemo u obzir da kako i od cega su sve izradjena.

Niposto ne uzimati ona kineska, penny i sl.

pozz, nadam se da sam malo pomogao! :D
User avatar
ellmichak
Posts: 203
Joined: 07/05/2005 19:27

#29 Re: Koja protuprovalna vrata kupiti i gdje.....

Post by ellmichak »

starii wrote:imal jos neko iskustva sa profitovim vratima? cijena im je 1200KM a od ovog zk-product sa marin dvora 1170KM...??
kod mene ugradili neki dan profit, otprilike tako nesto su moji platili, sve ok
User avatar
Jolpaz
Posts: 570
Joined: 15/04/2010 20:51
Location: Minder

#30 Re: Koja protuprovalna vrata kupiti i gdje.....

Post by Jolpaz »

Jos nisu proizveli vrata koja zaustavljaju dizalicu za auta, univerzalni otvarac svih vrata :D :D :D
Svaka se otvaraju samo pitanje je vremena, pravo pitanje je kako ih sprijeciti da se ne zadrzavaju u vasem prostoru koliko oni zele.
Ipak kombinacija minimalno dvije brave daje solidan rezultat.
User avatar
starii
Posts: 3301
Joined: 15/04/2007 13:49
Location: Tito partija, omladina akcija

#31 Re: Koja protuprovalna vrata kupiti i gdje.....

Post by starii »

ma ovi sami i u profitu i zk kazu da kombinacija dvije brave ne pruza nikakvu dodatnu zastitu,cak vise hvale sef kljuc jer kao i banke imaju takav kljuc....
anynera
Posts: 1
Joined: 29/11/2010 22:25

#32 Re: Koja protuprovalna vrata kupiti i gdje.....

Post by anynera »

Po meni,najbolja su u Primaplastu.Kupila sam blindirana vrata prije jedno tri godine,i prezadovoljna sam.Imaju velik izbor vrata,a i cijene su pristupacne.
Znam da su mi nudili i zaluzine, i jos neke proizvode.I stvarno su po kvalitetu na prvom mjestu. :) :)
XXXMENXX
Posts: 3
Joined: 21/08/2009 16:10

#33 Re: Koja protuprovalna vrata kupiti i gdje.....

Post by XXXMENXX »

Za mene su najbolja vrata u M-DooR firmi jer imaju jako široku ponudu vrata od modela do boja pa kome se šta sviđa.
Dostava i ugradnja kao i završni radovi su obezbjeđeni tako da je najbolji model da naručite vrata po opciji ,,ključ u ruke,,...
:bih:
User avatar
alcho
Posts: 1467
Joined: 31/08/2006 09:08

#34 Re: Koja protuprovalna vrata kupiti i gdje.....

Post by alcho »

XXXMENXX wrote:Za mene su najbolja vrata u M-DooR firmi jer imaju jako široku ponudu vrata od modela do boja pa kome se šta sviđa.
Dostava i ugradnja kao i završni radovi su obezbjeđeni tako da je najbolji model da naručite vrata po opciji ,,ključ u ruke,,...
:bih:
Bas kao i kod svih ostalih firmi koje prodaju pp vrata
most
Posts: 29
Joined: 03/04/2008 21:47

#35 Re: Koja protuprovalna vrata kupiti i gdje.....

Post by most »

Pp vrata? Sigurno da je samo psiho faktor u pitanju. Sticajem okolnosti morala angažovati "AS" da mi otvore vrata.Neka mi niko više ne priča o pp vratima.
baja
Posts: 1016
Joined: 23/02/2002 00:00

#36 Re: Koja protuprovalna vrata kupiti i gdje.....

Post by baja »

starii wrote:imal jos neko iskustva sa profitovim vratima? cijena im je 1200KM a od ovog zk-product sa marin dvora 1170KM...??
imam 3 iskustva sa profitom, i jedno sa zalmom!
profit 2 vrata super, nikad nijedan problem (u uzoj familiji), ugradnja za 10, dihtuje sve super (1070 placeno sa svim prije 4-5 god)...jaran prije 1-2 godine ugradio ugradili mu neku bravu nesto losije kvalitete (kroz pricu nadosli, on uporedio kljuceve vidio da nije to to) zalio se i promjenili mu bravu dzabe...super zadovoljan!!!
Zalmo dobar jeftiniji od profita 10-15% taman tako i tanja vrata i lošiji ključ...
najslabija (ali prava) PP vrata su zalmo, onda poslije profit, pa onda mozda ostali (invel, blindo...) ali bezobrazno skupi ...ima i preko 1500; svašta, mislim da nema potrebe mimo profita eventualno zalme trazit...
ostalo nisu PP vrata vec bezze usminkan kinezluk... :run:
User avatar
Qler
Posts: 23597
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#37 Re: Koja protuprovalna vrata kupiti i gdje.....

Post by Qler »

Meni je sef brava bezveze.. nekako joj ne vjerujem. Kljucevi ala KESO brave, i na taj fazon su mi nekako sigurniji.
User avatar
Rimad
Posts: 820
Joined: 20/05/2009 14:56

#38 Re: Koja protuprovalna vrata kupiti i gdje.....

Post by Rimad »

Interesuje me jedna stvar. Kako neko bude zadovoljan protuprovalnim vratima ? Je li to neko vam pokušao provaliti, pa nije uspio ?
admir3
Posts: 24
Joined: 22/12/2010 18:28

#39 Re: Koja protuprovalna vrata kupiti i gdje.....

Post by admir3 »

Sve ovisi kako stojis sa kesom .Normalno je da su skuplja vrata bolja,ali ni vratima iz penija nista ne fali ni ona se nemogu provaliti,samo je bitno da se dobro postave ja ih postavljam duze vremena i niko se nezali
User avatar
Fourier88
Posts: 79
Joined: 11/01/2008 12:04

#40 Re: Koja protuprovalna vrata kupiti i gdje.....

Post by Fourier88 »

da osvježim temu :-D
tražim povoljna PP vrata... klasa 3 u profitu i zalmi oko 850. ima li povoljnije negdje?
kojeime
Posts: 3624
Joined: 11/11/2010 13:03

#41 Re: Koja protuprovalna vrata kupiti i gdje.....

Post by kojeime »

"imal jos neko iskustva sa profitovim vratima? cijena im je 1200KM a od ovog zk-product sa marin dvora 1170KM...??"

Znam dvije osobe koje imaju ista (imaju vise modela) profit plus vrata i zadovoljne su. Ja imam vrata kupljena u Narval (kod Bosmala) i mijenjao bih ih za ta profitova koje te osobe imaju. Ne samo zbog vrata vec i zbog odnosa prema kupcu.
SundanceKid
Posts: 1377
Joined: 26/01/2008 23:38

#42 Re: Koja protuprovalna vrata kupiti i gdje.....

Post by SundanceKid »

kojeime wrote:"imal jos neko iskustva sa profitovim vratima? cijena im je 1200KM a od ovog zk-product sa marin dvora 1170KM...??"

Znam dvije osobe koje imaju ista (imaju vise modela) profit plus vrata i zadovoljne su. Ja imam vrata kupljena u Narval (kod Bosmala) i mijenjao bih ih za ta profitova koje te osobe imaju. Ne samo zbog vrata vec i zbog odnosa prema kupcu.
Potvrdjujem! Ja sam jedna vrata radio u Velingu koji je na Grbavici, a druga u Profitu (Hrasno). Velingova vrata sam odmah reklamirao, ostecen, udubljen stok, isparana vrata, a to sam vidio tek nakon sto su vrata bila montirana, jer je do tada bila folija na njima... Kako god, sef je bio maksimalno korektan, pa su mi zamijenili to sve, nova vrata i stok stavili, ali nisam bas bio zadovoljan ljubaznoscu majstora opcenito, koji su se poceli svadjat sa mnom i ubjedjivat me da je udubljenje u stoku velicine teniske loptice sasvim normalna stvar... Za Profit, takodje sitni problemi, nisu vrata bila nastimana bas kako treba, ali je odmah dosao super ljubazan momak i zavrsio to. Ljudi u Profitu su puno ljubazniji, dobijes racun postom, zajedno sa atestom, sto djeluje vrlo profesionalno.

Vrata ko vrata, Velingova djeluju kao igracka u odnosu na ova iz Profita. Profitova su nekako teza, djeluju jaca, deblja. Isto tako nesto su i skuplja...ali da opet radim, oboje bi uzeo u Profitu, vrata ne radis svaki dan, isplati se ulozit..
Last edited by SundanceKid on 10/12/2011 12:43, edited 1 time in total.
User avatar
karanana
Posts: 47214
Joined: 26/02/2004 00:00

#43 Re: Koja protuprovalna vrata kupiti i gdje.....

Post by karanana »

profit.
baja
Posts: 1016
Joined: 23/02/2002 00:00

#44 Re: Koja protuprovalna vrata kupiti i gdje.....

Post by baja »

Rimad wrote:Interesuje me jedna stvar. Kako neko bude zadovoljan protuprovalnim vratima ? Je li to neko vam pokušao provaliti, pa nije uspio ?
jos uvijek nije hB...ali recimo zvucna i mirisna izolacija sa haustora je bila za 10 sa profit vratima...i jos je, bar kod mene. (imali problem sa konom koja kuha u hodnuiku, a zraci na haustor-niđe veze)
kod komsije je provaljeno dok je imao stara vrata, sad mu vise ne provaljuju ...mozda je to odgovor na tvoje pitanje.al njega su skupo dosla troskovi provale +sikiracija+vrata=3k +sikiracija
didgeridoo
Posts: 1738
Joined: 26/06/2006 13:50
Location: ...za dobro ili lose

#45 Re: Koja protuprovalna vrata kupiti i gdje.....

Post by didgeridoo »

Profit +1
cca 1200KM (sa nadzidjivanjem svjetlarnika (njihov materijal) i sa mermernim pragom (njihov materijal), plus fina obrada zidova (maltanje))...
kod mene su oko 2 godine i ista su kao i prvog dana (dihtovanje, zatvaranje, brava)


da...zaboravih napomenuti - vrata su klase 4 (sljedeca klasa 5 su sefovi :D )
maxell_sarajevo
Posts: 2219
Joined: 08/02/2008 19:19

#46 Re: Koja protuprovalna vrata kupiti i gdje.....

Post by maxell_sarajevo »

Moze li se u profitu samo brava kupiti?
User avatar
moa
Posts: 3630
Joined: 19/09/2007 13:08
Location: nestala lokacija

#47 Re: Koja protuprovalna vrata kupiti i gdje.....

Post by moa »

Firma Narval odron svih odrona, preprodaju vrata od zalme i to po daleko vecoj cijeni
Sto se tice profita 10+, zalmo 8+, obje firme domace pa koliko para toliko i muzike.
Max, trebalo bi da moze ako ne bude moglo PP me.
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#48 Re: Koja protuprovalna vrata kupiti i gdje.....

Post by DaffyDuck »

Je li neko uzimao ili zna gdje imaju blindirana vrata, ali ona sa duplim krilom za AU gradnju?
User avatar
Hamzza
Posts: 154
Joined: 25/11/2011 09:34

#49 Re: Koja protuprovalna vrata kupiti i gdje.....

Post by Hamzza »

Zanima me koje ste brave dobili u vratima koje ste kupili u Profitu? Trenutno Profit nudi samo dvije izvedbe vrata - sa sefovskom i sa cilindričnom (kodovanom) bravom. I jedna i druga su Titanove (slovenački proizvođač). I ono najčudnije - cijena vrata je i u jednom i u drugom slučaju jednaka u marku.

Nakon (kraćeg) istraživanja po Internetu sam (preliminarno) ustanovio da kvaliteta i složenost Titanovih brava nije na nivou italijanskih proizvođača (Mottura, Securemme, Dierre, Cisa, itd.). Ali kažem opet, preliminarno.
User avatar
PeekABoo
Posts: 289
Joined: 31/07/2012 16:11

#50 Re: Koja protuprovalna vrata kupiti i gdje.....

Post by PeekABoo »

Hamzza wrote:Zanima me koje ste brave dobili u vratima koje ste kupili u Profitu? Trenutno Profit nudi samo dvije izvedbe vrata - sa sefovskom i sa cilindričnom (kodovanom) bravom. I jedna i druga su Titanove (slovenački proizvođač). I ono najčudnije - cijena vrata je i u jednom i u drugom slučaju jednaka u marku.

Nakon (kraćeg) istraživanja po Internetu sam (preliminarno) ustanovio da kvaliteta i složenost Titanovih brava nije na nivou italijanskih proizvođača (Mottura, Securemme, Dierre, Cisa, itd.). Ali kažem opet, preliminarno.

Kod mene je sef brava, ona sa onim velikim ključem :-)
Jednom sam imala nezgodnu situaciju sa bravom, jer je preskočila, pa ključ nije mogao ni tamo ni vamo.
Nažalost, Profit nema dežurnu ekipu, pa su vrata cijelu noć ostala otključana dok sutradan neko nije došao i popravio.
Sve u svemu zadovoljna s vratima, ali eto s tom nekom hitnom uslugom i nisam.
Post Reply