KOJA JE SLUŽBA U KANTONU SARAJEVO NADLEŽNA ZA ZAMJENU LED-SIJALICA ULIČNE RASVJETE?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
45cents
Posts: 1081
Joined: 03/03/2008 20:35
Location: Ono
Contact:

#1 KOJA JE SLUŽBA U KANTONU SARAJEVO NADLEŽNA ZA ZAMJENU LED-SIJALICA ULIČNE RASVJETE?

Post by 45cents »

Dobar dan,
Ljubazno molim članove Foruma, da neko napiše - ako zna - KOJA JE SLUŽBA U KANTONU SARAJEVO NADLEŽNA ZA ZAMJENU LED-SIJALICA ULIČNE RASVJETE?


OBRAZLOŽENJE:
Duže od 10 mjeseci tragamo za nadležnim službama koje imaju ovlaštenje za LED SIJALICE ulične rasvjete. Danas sam opet zvao Kantonalnu inspekciju, Gradsku inspekciju i oni me upućuju na ovu službu Kantona Sarajevo: "Centar za upravljanje javnom rasvjetom" (Dežurni telefon +387 33 562-242). Gospođa koja se javlja na telefonske pozive je jako ljubazna, sve lijepo zabilježi - ali na kraju razgovora uredno saopšti da ova Kantonalna služba nije nadležna za zamjenu pregorjelih LED SIJALICA, i da su za to nadležne opštinske službe. Dodatni problem je u tome da ova kantonalna služba ne zna reći brojeve telefona građanima koje oni mogu koristiti u daljoj potrazi za famoznim uličnim LED sijalicama...
Provjerio sam, u Opštini Centar, ne postoji nijedna javna služba kojoj je u opisu rada - zamjena/popravak ulične rasvjete, a posebno ne postoji služba "nadležna samo za ulične LED sijalice".
Molim članove Foruma da isto provjere za svoje ulice, ako im je barem dio ulice sa LED sijalicama...!!
User avatar
Janjicar
Posts: 5451
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#2 Re: KOJA JE SLUŽBA U KANTONU SARAJEVO NADLEŽNA ZA ZAMJENU LED-SIJALICA ULIČNE RASVJETE?

Post by Janjicar »

Mjesna zajednica bi trebala, prema statutu Mjesnih Zajednica u FBiH, da ima Komisiju za Javnu Rasvjetu.
45cents
Posts: 1081
Joined: 03/03/2008 20:35
Location: Ono
Contact:

#3 Re: KOJA JE SLUŽBA U KANTONU SARAJEVO NADLEŽNA ZA ZAMJENU LED-SIJALICA ULIČNE RASVJETE?

Post by 45cents »

[quote=Janjicar post_id=17479133 time=1627470547 user_id=193588]u[/quote]

Nemamo rasvjetu od oktobra prošle godine. Kvar je konstatovan. Upisan je u sve zvanične evidencije u Kantonu Sarajevo.
Jedina MISTERIJA je u tome da Kanton Sarajevo ne zna koja je to služba koja mijenja LED SIJALICE ulične rasvjete, ne znaju telefone, ne znaju adresu te službe.
Pa ako ima neko da nam javi, ljubazno molim!
heavyBrick
Posts: 800
Joined: 03/05/2021 14:18

#5 Re: KOJA JE SLUŽBA U KANTONU SARAJEVO NADLEŽNA ZA ZAMJENU LED-SIJALICA ULIČNE RASVJETE?

Post by heavyBrick »

tražite od mjesne zajednice da riješi taj problem, ne treba uopšte vi da znate čija je nadležnost. vi načepite njih, a oni će odlično znati šta dalje.
45cents
Posts: 1081
Joined: 03/03/2008 20:35
Location: Ono
Contact:

#6 Re: KOJA JE SLUŽBA U KANTONU SARAJEVO NADLEŽNA ZA ZAMJENU LED-SIJALICA ULIČNE RASVJETE?

Post by 45cents »

[quote=heavyBrick post_id=17479592 time=1627482858 user_id=452410]
tražite od mjesne zajednice da riješi taj problem, ne treba uopšte vi da znate čija je nadležnost. vi načepite njih, a oni će odlično znati šta dalje.
[/quote]

Mjesna zajednica je još u januaru 2021. podnijela zahtjev za zamjenu LED sijalica. I njima je rečena LAŽNA informacija da je Opština Centar nadležna za LED sijalice (????), te da Kantonlna služba (033/562-242) nema ništa sa LED sijalicama ulične rasvjete. Oni su nadležni samo za klasične sijalice ulične rasvjete, ali nisu za LED sijalice...
U opštini Centar ne postoji niti jedna služba "za zamjenu LED sijalica ulične rasvjete".

Glavni grad Morona u Europi...
User avatar
pajero
Posts: 597
Joined: 04/11/2009 15:31

#7 Re: KOJA JE SLUŽBA U KANTONU SARAJEVO NADLEŽNA ZA ZAMJENU LED-SIJALICA ULIČNE RASVJETE?

Post by pajero »

Hahahahahahahahhahahahahaa

Jos jedna u nizu budalastina koja se moze zavrsiti samo ako zele. Ako je Centar za upravljanjem javnom rasvjetom zaduzen za JAVNU RASVJETU zaboli mene koja je sijalica, bandera, instalacija tu! Balkan je cudo!
45cents
Posts: 1081
Joined: 03/03/2008 20:35
Location: Ono
Contact:

#8 Re: KOJA JE SLUŽBA U KANTONU SARAJEVO NADLEŽNA ZA ZAMJENU LED-SIJALICA ULIČNE RASVJETE?

Post by 45cents »

[quote=pajero post_id=17480866 time=1627550020 user_id=159159]
Hahahahahahahahhahahahahaa

Jos jedna u nizu budalastina koja se moze zavrsiti samo ako zele. Ako je Centar za upravljanjem javnom rasvjetom zaduzen za JAVNU RASVJETU zaboli mene koja je sijalica, bandera, instalacija tu! Balkan je cudo!
[/quote]

Doslovno Vas pitaju - da li su LED sijalice u ulici. Ako jesu, Kanton Sarajevo nema ništa s tim. Upućuju na Opštinu Centar koja nema niti jednu službu "Za LED sijalice javne rasvjete"

https://mki.ks.gov.ba/
Centar za upravljanje javnom rasvjetom
radno vrijeme od 07:30-16h
Dežurni telefon
+387 33 562-242
[email protected]
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#9 Re: KOJA JE SLUŽBA U KANTONU SARAJEVO NADLEŽNA ZA ZAMJENU LED-SIJALICA ULIČNE RASVJETE?

Post by S4mpion »

Nema se tu šta mudrovat', centar je odgovoran za javnu rasvjetu koje nema. Ako ne žele da mijenjaju LED sijalice, neka postave stubove sa običnom rasvjetom, ali rasvjete mora biti.

Upamti, ti ne tražiš zamjenu LED sijalica, već funkcionalnu javnu rasvjetu, kakvu-takvu.
Last edited by S4mpion on 29/07/2021 14:35, edited 1 time in total.
User avatar
bilic
Posts: 1165
Joined: 25/07/2012 22:33

#10 Re: KOJA JE SLUŽBA U KANTONU SARAJEVO NADLEŽNA ZA ZAMJENU LED-SIJALICA ULIČNE RASVJETE?

Post by bilic »

S4mpion wrote: 29/07/2021 14:33 Nema se tu šta mudrovat', centar je odgovoran za javnu rasvjetu koje nema. Ako ne žele da mijenjaju LED sijalice, neka postave stubove sa običnom rasvjetom, ali rasvjete mora biti.

Upamti, ti ne tražiš zamjenu LED sijalica, već javnu rasvjetu, kakvu-takvu.
Firma PARK . Preuzela sav kanton .
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#11 Re: KOJA JE SLUŽBA U KANTONU SARAJEVO NADLEŽNA ZA ZAMJENU LED-SIJALICA ULIČNE RASVJETE?

Post by S4mpion »

bilic wrote: 29/07/2021 14:35
S4mpion wrote: 29/07/2021 14:33 Nema se tu šta mudrovat', centar je odgovoran za javnu rasvjetu koje nema. Ako ne žele da mijenjaju LED sijalice, neka postave stubove sa običnom rasvjetom, ali rasvjete mora biti.

Upamti, ti ne tražiš zamjenu LED sijalica, već javnu rasvjetu, kakvu-takvu.
Firma PARK . Preuzela sav kanton .
Čemu onda ovaj centar za upravljanje javnom rasvjetom?

Njima treba uzjahat' na leđa, šta prosječnog građanina briga ko to treba zamijenit' i koja je sijalica.
Bobi
Forum administrator
Posts: 32138
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#12 Re: KOJA JE SLUŽBA U KANTONU SARAJEVO NADLEŽNA ZA ZAMJENU LED-SIJALICA ULIČNE RASVJETE?

Post by Bobi »

Pa ko je postavio te led sijalice :D, treba to istražiti :D.Sve u svemu vlast zajebava narod, narod ju je i birao :D. Evo ako koji viječnik kantonalni čita nek postavi pitanje, a jel to mu je posao.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24789
Joined: 08/09/2005 20:08

#13 Re: KOJA JE SLUŽBA U KANTONU SARAJEVO NADLEŽNA ZA ZAMJENU LED-SIJALICA ULIČNE RASVJETE?

Post by Haris.ba »

bilic wrote: 29/07/2021 14:35 Firma PARK . Preuzela sav kanton .
Ne znam je li to nesta novo. Kad sam ja to ganjao za svoju ulicu, dosli su iz parka, ali ih je opcina poslala i platila, jer se radi o opcinskoj ulici.

U kantonu imaju federalne, kantonalne i opcinske ceste. Po tome bi trebalo i osvjetljenje da se dijeli.

Neces otici u mjesnu zajednicu i insistirati da mjesna zajednica insistira zamjenu sijalica na autoputu.

Zato sam i pitao koja je cesta u pitanju, jer moze biti da opcina, kanton ili cak federacija to odrzava.

Kod mene u naselju su postavili ledice (opcina). A oko naselja stare sijalice (kanton).
45cents
Posts: 1081
Joined: 03/03/2008 20:35
Location: Ono
Contact:

#14 Re: KOJA JE SLUŽBA U KANTONU SARAJEVO NADLEŽNA ZA ZAMJENU LED-SIJALICA ULIČNE RASVJETE?

Post by 45cents »

[quote=S4mpion post_id=17481284 time=1627562006 user_id=205136]
Nema se tu šta mudrovat', centar je odgovoran za javnu rasvjetu koje nema. Ako ne žele da mijenjaju LED sijalice, neka postave stubove sa običnom rasvjetom, ali rasvjete mora biti.

Upamti, ti ne tražiš zamjenu LED sijalica, već funkcionalnu javnu rasvjetu, kakvu-takvu.
[/quote]

U pravu ste - niko iz ulice ne insistira na LED rasvjeti. Samo tražimo RASVJETU koje nemamo od oktobra 2020. godine (udaljeni smo 850 metara od kancelarije Srđana Mandića, i možda je to problem, jer smo na tolikoj distanci od Opštine).
Dakle, samo tražimo RASVJETU i samo nas to interesuje.
Imamo službu Kantona Sarajevo "za rasvjetu", ali samo ako nisu LED sijalice u pitanju. I možda to ne bi bio ni problem, ali ljubazna gospođa ne zna koja je služba u Opštini Centar nadležna, niti zna bilo koji telefon.
Jednostavno tako...
Da se snalazimo....

(ovo je služba koja ne servisira LED sijalice, i ne zamjenjuje ih klasičnim: https://sa-c.net/news-archive/other-new ... LSEt0YRIjE)
45cents
Posts: 1081
Joined: 03/03/2008 20:35
Location: Ono
Contact:

#15 Re: KOJA JE SLUŽBA U KANTONU SARAJEVO NADLEŽNA ZA ZAMJENU LED-SIJALICA ULIČNE RASVJETE?

Post by 45cents »

[quote=Haris.ba post_id=17481302 time=1627562433 user_id=105249]
[quote=bilic post_id=17481290 time=1627562138 user_id=235434]
Firma PARK . Preuzela sav kanton .
[/quote]

Ne znam je li to nesta novo. Kad sam ja to ganjao za svoju ulicu, dosli su iz parka, ali ih je opcina poslala i platila, jer se radi o opcinskoj ulici.

U kantonu imaju federalne, kantonalne i opcinske ceste. Po tome bi trebalo i osvjetljenje da se dijeli.

Neces otici u mjesnu zajednicu i insistirati da mjesna zajednica insistira zamjenu sijalica na autoputu.

Zato sam i pitao koja je cesta u pitanju, jer moze biti da opcina, kanton ili cak federacija to odrzava.

Kod mene u naselju su postavili ledice (opcina). A oko naselja stare sijalice (kanton).
[/quote]


Do Tegeltije je!
Ne dolazi na posao....
45cents
Posts: 1081
Joined: 03/03/2008 20:35
Location: Ono
Contact:

#16 Re: KOJA JE SLUŽBA U KANTONU SARAJEVO NADLEŽNA ZA ZAMJENU LED-SIJALICA ULIČNE RASVJETE?

Post by 45cents »

[quote=Bobi post_id=17481299 time=1627562337 user_id=1261]
Pa ko je postavio te led sijalice :D, treba to istražiti :D.Sve u svemu vlast zajebava narod, narod ju je i birao :D. Evo ako koji viječnik kantonalni čita nek postavi pitanje, a jel to mu je posao.
[/quote]

Da li Vi stvarno mislite da mi građani trebamo takav posao raditi? Istraživati ko je postavio LED sijalice?

Da li mislite da je korektno da Kanton Sarajevo ili Opština Centar nadomjesti štetu ako neko bude opljačkan, napadnut ili ozlijeđen u tom mraku?
Da li mislite da je u redu da im se to odbije od plata?
Pa da onda istražujemo?
Post Reply