Koja Institucija

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Post Reply
Gears/of/War

#1 Koja Institucija

Post by Gears/of/War » 24/02/2012 10:23

u Bosni i Hercegovini je zaduzena ili se bavi istraživačko-razvojnim i proizvodnim radom u oblastima geodezije, fotogrametrije, kartografije, geografskih informacionih sistema, kartografske reprodukcije, metrologije i drugih geodisciplina radi izrade geotopografskih materijala.

Gledajuci na komsije oni su puno odmakli sto se toga tice.Zato me interesuje koje se Institucije bave time...

Mr. Brightside

#2 Re: Koja Institucija

Post by Mr. Brightside » 25/02/2012 23:13

mozda ovo?
http://www.mcp.gov.ba

Image
(zadnja recenica)

žulijan asanž

#3 Re: Koja Institucija

Post by žulijan asanž » 25/02/2012 23:17

Gears/of/War wrote:u Bosni i Hercegovini je zaduzena ili se bavi istraživačko-razvojnim i proizvodnim radom u oblastima geodezije, fotogrametrije, kartografije, geografskih informacionih sistema, kartografske reprodukcije, metrologije i drugih geodisciplina radi izrade geotopografskih materijala.

Gledajuci na komsije oni su puno odmakli sto se toga tice.Zato me interesuje koje se Institucije bave time...
mislim da si na pogrešnom odjelu. idi na bajke za djecu, drugi red, treći džep :D

kod nas se niko time ne bavi, isto kao što nemamo nikakvih značajnih naučnih instituta, nemamo kulturnih institucija, nemamo ništa....

Gears/of/War

#4 Re: Koja Institucija

Post by Gears/of/War » 26/02/2012 00:18

žulijan asanž wrote:
Gears/of/War wrote:u Bosni i Hercegovini je zaduzena ili se bavi istraživačko-razvojnim i proizvodnim radom u oblastima geodezije, fotogrametrije, kartografije, geografskih informacionih sistema, kartografske reprodukcije, metrologije i drugih geodisciplina radi izrade geotopografskih materijala.

mislim da si na pogrešnom odjelu. idi na bajke za djecu, drugi red, treći džep :D

kod nas se niko time ne bavi, isto kao što nemamo nikakvih značajnih naučnih instituta, nemamo kulturnih institucija, nemamo ništa....[/quote]

stvarno zalosno da smo spali na tako niske grane ali nije ni cudo kakva nas bagra vodi ali mi je cudna ova nasa gradzanska pasivnost

Ali probacu se obratiti mcp.gov.ba barem da ih upitam i vidim njihovo obrazlozenje zasto nemamo takvu Instituciju.
Last edited by Gears/of/War on 26/02/2012 01:10, edited 1 time in total.

cyprus
Has thanked: 20 times
Been thanked: 87 times

#5 Re: Koja Institucija

Post by cyprus » 26/02/2012 00:18

Ovo bih i ja rado znao, da li se neko ozbiljno bavi navedenim stvarima kod nas... mada čisto sumnjam :oops:

Gears/of/War

#6 Re: Koja Institucija

Post by Gears/of/War » 26/02/2012 01:09

posaljite na ovu adresu:

Haris Čengić, pomoćnik ministra, tel +387 33 492 505,
[email protected]

jer ako nas vise upitamo gdje se mogu kupiti Topografske,Auto,Planinarske Karte itd.. mozda i prorade po ovom pitanju, a ako budemo samo pasivni i pisali po forumu nece biti od toga nista.
Zalosno i tuzno je da nemozes Turistima ponuditi kvalitetnu Planinarsku ili Topografsku kartu

Zato probajmo nemamo sta izgubiti,ja sam svoj Email poslao

MAN-lion's coach
Been thanked: 5 times

#7 Re: Koja Institucija

Post by MAN-lion's coach » 26/02/2012 01:25

Institut za mjeriteljstvo BIH

http://met.gov.ba/organizacija/?id=42

Federalna uprava za geodetske i imovinsko-pravne odnose
http://www.fgu.com.ba/index.php?part=stranice&id=302

Vojnogeografski institut Beograd se bavi gore navedenim stvarima,možda da kontaktiraš našu vojsku,da li se bave ovim.

Prirodno-matematički fakultet-Odsjek za geografiju---možeš i tamo pitati.
http://www.pmf.unsa.ba/geografija/geografija-intro.html

Gears/of/War

#8 Re: Koja Institucija

Post by Gears/of/War » 26/02/2012 23:30

MAN-lion's coach wrote:

Federalna uprava za geodetske i imovinsko-pravne odnose
http://www.fgu.com.ba/index.php?part=stranice&id=302
probat cu kod njih

Gears/of/War

#9 Re: Koja Institucija

Post by Gears/of/War » 27/02/2012 10:49

Zvao sam ovu gore navedenu Instituciju i dobra vijest za sve kome treba karta trebaju da se obrate

Ðonlagić Eldin dipl.ing.geod. pomoćnik direktora 033/226-518 lok.244
[email protected]

Nakon podnosenja zahtjeva na licu mjesta mogu se kupiti topografske karte 1:25000 i izmedu ostalog novijeg tipa koji su radili Japanci.Pa eto koga interesuju neka skokne do Uprave.

Post Reply