Koja banka u BiH [Debit Card VISA] - AIO ?!

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
nagibSA
Posts: 897
Joined: 19/10/2017 01:21

#1 Koja banka u BiH [Debit Card VISA] - AIO ?!

Post by nagibSA »

Vidim da nema teme slicne, pa reko' da otvorim,a nisam u toku uopste.

Sad imam obicnu debitnu VISA karticu u NLB banci /tekuci racun/ i internet VISA karticu. Povezane preko njihovog Web servisa gdje se mogu kontrolisati uplate/isplate i limiti internet kartice.

Nesto me pocelo smarati sto imam dvije posebno kartice, pa kad hocu neko online placanje mora se uplacivati na internet karticu. Naknadu za svaku uplatu uzimaju 1KM, SMS poruku o transakcijama naplacuju 0.15KM itd.

Hocu da bude sve na jednoj kartici /placanje VISA sistemom u prodavnici, placanje na internetu, podizanje na bankomatima, uplacivanje/isplacivanje itd - nema toga u NLB/ i da imam kontrolu preko nekog njihovog online servisa /da radi ok/, sa sto manje troskova i naknada.

Ima li preporuka iskusnijih /ili je savjet da ne diram nista/? Kad bih mogao i online zavrsiti /poslati scaniranu LK i tako to/ pa samo da odem po karticu jos bolje, mada nije problem ni otici...

Hvala :thumbup:
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#2 Re: Koja banka u BiH [Debit Card VISA] - AIO ?!

Post by O'zone »

Ne znam brate. Ja imam u Raiffasienu Visu Electron i to je to. Sve ide preko nje bez problema.
lajkujMe
Posts: 12278
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#3 Re: Koja banka u BiH [Debit Card VISA] - AIO ?!

Post by lajkujMe »

nagibSA wrote:Vidim da nema teme slicne, pa reko' da otvorim,a nisam u toku uopste.

Sad imam obicnu debitnu VISA karticu u NLB banci /tekuci racun/ i internet VISA karticu. Povezane preko njihovog Web servisa gdje se mogu kontrolisati uplate/isplate i limiti internet kartice.

Nesto me pocelo smarati sto imam dvije posebno kartice, pa kad hocu neko online placanje mora se uplacivati na internet karticu. Naknadu za svaku uplatu uzimaju 1KM, SMS poruku o transakcijama naplacuju 0.15KM itd.

Hocu da bude sve na jednoj kartici /placanje VISA sistemom u prodavnici, placanje na internetu, podizanje na bankomatima, uplacivanje/isplacivanje itd - nema toga u NLB/ i da imam kontrolu preko nekog njihovog online servisa /da radi ok/, sa sto manje troskova i naknada.

Ima li preporuka iskusnijih /ili je savjet da ne diram nista/? Kad bih mogao i online zavrsiti /poslati scaniranu LK i tako to/ pa samo da odem po karticu jos bolje, mada nije problem ni otici...

Hvala :thumbup:
Raiffeisen sam ja licno jedna visa electron za sve naknada je 3.99km mjesecno to ukljucuje karticu, vodjenje racuna, internet bankarstvo i sve usluge u sklopu toga.
Procedura je da odes s licnom kartom u banku.
Unicredit ima slicne pakete i kartice za slicne pare.
Ja preferiram raiffeisen cisto sto su manje guzve u poslovnicama i bankomatima nasmijem se kad vidim red od 10 ljudi na bankomatu unicredita
User avatar
nagibSA
Posts: 897
Joined: 19/10/2017 01:21

#4 Re: Koja banka u BiH [Debit Card VISA] - AIO ?!

Post by nagibSA »

:thumbup:

'Pao' im sajt trenutno Reiffeisena. Naknada kod NLBa je sada 2.7KM ukupno /za internet karticu se ne placa vodjenje racuna/. Sto se cijene tice izgleda da je to sve tu negdje. Uglavnom se svodi na kvalitet usluge i ove internet servise za kontrolu. :)
User avatar
basicm
Posts: 10537
Joined: 16/01/2012 21:38

#5 Re: Koja banka u BiH [Debit Card VISA] - AIO ?!

Post by basicm »

Raiffeisen visa ide na net, paypal, i za oko kuce.
User avatar
nagibSA
Posts: 897
Joined: 19/10/2017 01:21

#6 Re: Koja banka u BiH [Debit Card VISA] - AIO ?!

Post by nagibSA »

Ima li neka sa solidnom Android aplikacijom, i to je dobra stvar ?! :)

Vjerovatno cu ovu Raiffeisen. :thumbup: Pokrivenost samo u vecim gradovima, ali nema veze za pokrivenost /bankomati + poslovnice/ u RS-u je NLB neprikosnovena.
User avatar
nagibSA
Posts: 897
Joined: 19/10/2017 01:21

#7 Re: Koja banka u BiH [Debit Card VISA] - AIO ?!

Post by nagibSA »

Vidim da imaju online da se podnese zahtjev Raiffeisen /da popunim pravo/, da izaberem VISA ili MasterCard, ili je svejedno, ili su obe vezane za internet. Da li ce to automatski doci povezano sve sa jednom karticom ili moram naglasavati njima. U dosta banaka je posebno Visa ili MasterCard debitna a posebno internet Visa ili MasterCard.
TRANCE
Posts: 1360
Joined: 09/05/2011 20:40

#8 Re: Koja banka u BiH [Debit Card VISA] - AIO ?!

Post by TRANCE »

Raiffeisen kartica je stvarno dobra, koristim ih godinama i nikad nisam imao problema. Jedina stvar koja me nervira je način kako kurs obračunavaju prilikom internet kupovine. Npr. ako je srednji kurs dolara na današnji dan 1.592501, oni kupovinu obračunaju po prodajnom kursu za devize od 1.624351 i na to još dodaju nekakvu proviziju od 1%. Tako da na kupovinu od npr. 100 dolara ne skinu 159,25 KM po srednjem kursu, nego 162,44 KM po prodajnom za devize puta 1,01 za proviziju od 1% i izađe 164,06 KM. Što znači da na iznos od 100 dolara oni uzmu sebi 4,81 KM, što nije baš zanemarivo. Doduše, ne znam kako druge banke obračunavaju, te je podatke skoro nemoguće naći na njihovim web stranicama.
User avatar
nagibSA
Posts: 897
Joined: 19/10/2017 01:21

#9 Re: Koja banka u BiH [Debit Card VISA] - AIO ?!

Post by nagibSA »

U svojoj banci sam nasao ovu tabelu:

https://www.nlb-rs.ba/stanovnistvo/ponu ... ni-limiti/

Samo treba uzeti onu na kojoj su sve transakcije moguce. Jos kad bi mogli tekuci racun prenijeti, a internet karticu ugasiti. Mislim da moze. :)

NLB mi bas odgovara kad sam malo pogledao sad. Blizu su bankomati i filijala, razgranata je po cijelo RS u svakom selu. Ima i u SRB, CG, znam kad sam dizao dole u CG sa bankomata nisu uzeli nista, jer je clanica NLB grupe.

Vidjecu, da ovo sve prebacim na jednu... :thumbup:

https://www.nlb-rs.ba/stanovnistvo/ponu ... ctron-card

To je to /Visa Classic, samo sam ja ovo davno otvorio sve, pa nisam ni gledao posle... :-D
Koristi se za plaćanje robe i usluga, plaćanje putem interneta i podizanje gotovine u zemlji i inostranstvu do iznosa sredstava na računu
Najbolje obe uzeti /vezane za isti transakcioni racun/
Otvaranje računa bez naknade;
Uplata gotovine na račun i isplata gotovine sa računa bez naknade;
Bezgotovinski priliv na račun – bez naknade;
Podizanje gotovine na bankomatima NLB Banke i članica NLB Grupe bez naknade;
Kupovina roba i usluga na trgovačkim POS terminalima putem platne kartice – bez naknade;
Dostavljanje izvoda po računa putem e-maila ili na šalteru Banke – bez naknade;
Besplatan Web info servis – uvid u stanje i promjene na svim računima u Banci;
Mogućnost odobravanja kredita po transakcionom računu nakon primljena 2 redovna mjesečna lična dohotka/penzije u visini dva lična dohotka/penzije (zaposleni u samostalnim radnjama nakon 6);
Mogućnost otplate kredita putem trajnog naloga bez naknade;
Mogućnost prenosa sredstava putem trajnog naloga na račun štednje bez naknade.
Odobrenje pozajmice po tekućem računu na zahtjev klijenta u iznosu preko jednog mjesečnog priliva sredstava na račun (maksimalno 3 priliva),
Naknada za vođenje tekućeg računa iznosi 2,00 KM mjesečno,
Izvodi se dostavljaju na adresu po izboru klijenta bez naknade,
Besplatno izdavanje MasterCard debit i/ili Visa Classic debit kartice
Post Reply