Kodi/XBMC Media centar

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
irac300
Posts: 9019
Joined: 18/07/2009 18:36

#7601 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

Sanjarko wrote: 26/11/2021 12:42 Moze meni video u pp kako se te liste skeniraju, ono pocetnicki.
Pa poslao sam ti neki dan link od foruma gdje imaš sve u vezi skeniranja. Druže, nema nigdje da ti je napisano sve u detalje, moraš sam čitati, pratiti i učiti.
User avatar
Sanjarko
Posts: 22924
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#7602 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Sanjarko »

irac300 wrote: 26/11/2021 12:57
Sanjarko wrote: 26/11/2021 12:42 Moze meni video u pp kako se te liste skeniraju, ono pocetnicki.
Pa poslao sam ti neki dan link od foruma gdje imaš sve u vezi skeniranja. Druže, nema nigdje da ti je napisano sve u detalje, moraš sam čitati, pratiti i učiti.
Znam. Guglao. Nista nisam skontao. Probam i forum polako. Sreca imam alternativu ovom BTu. Neka aplikacija Spanjolska. Radi u Mumu emulatoru, a zadnje vrijeme u Memu emulatoru se rusi tj., on se srusi. Valjda sve, sve vise zahtjeva resursa od Rama pa nadalje.
jarobot
Posts: 3049
Joined: 13/06/2016 20:07

#7603 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by jarobot »

irac300 wrote: 26/11/2021 11:25
jarobot wrote: 26/11/2021 10:44

Pomalo učim skeniranje. Sinoć prvi put skenirao 3 liste sa OB2 ali nažalost sam ostao malo razočaran ni jedna ne radi.
Pokušavaću i dalje.
Kao što si rekao sve ima za pronaći za skeniranje samo treba čitati.
Samo da pitam kako se loli extanzije mogu pokrenuti u OB2.
Hvala
Ne može loli u OB2, one idu u jedinicu. Samo opk ide u OB2. Nemam jos interneta u kuci, poslao bih ti neke configse koji love dobre portale. Strpljen spašen, samo tk ti mogu savjetovati, ali zato kada naletiš na neku koja radi osjetiš udar adrenalina. :mrgreen:
Novi update ob2 dodan loli script odjeljak.
Sad vidi loli skripte ,probao ali mi se ne slaze sa wordlist.
Idemo dalje
User avatar
irac300
Posts: 9019
Joined: 18/07/2009 18:36

#7604 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

jarobot wrote: 26/11/2021 14:29
irac300 wrote: 26/11/2021 11:25

Ne može loli u OB2, one idu u jedinicu. Samo opk ide u OB2. Nemam jos interneta u kuci, poslao bih ti neke configse koji love dobre portale. Strpljen spašen, samo tk ti mogu savjetovati, ali zato kada naletiš na neku koja radi osjetiš udar adrenalina. :mrgreen:
Novi update ob2 dodan loli script odjeljak.
Sad vidi loli skripte ,probao ali mi se ne slaze sa wordlist.
Idemo dalje
Još nemam internet, i pitanje je kad cu ga imati iskomplikovalo se do bola. Tako da ne znam za update. Što se tiče wordlists, ima jedna caka šta da prekopiraš u fajl. Ne mogu sa tel. da surfam, poslao bih ti. Uglavnom doda se opcija MACs umjesto MAC i onda prepoznaje wordlists.
jarobot
Posts: 3049
Joined: 13/06/2016 20:07

#7605 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by jarobot »

irac300 wrote: 26/11/2021 14:38
jarobot wrote: 26/11/2021 14:29

Novi update ob2 dodan loli script odjeljak.
Sad vidi loli skripte ,probao ali mi se ne slaze sa wordlist.
Idemo dalje
Još nemam internet, i pitanje je kad cu ga imati iskomplikovalo se do bola. Tako da ne znam za update. Što se tiče wordlists, ima jedna caka šta da prekopiraš u fajl. Ne mogu sa tel. da surfam, poslao bih ti. Uglavnom doda se opcija MACs umjesto MAC i onda prepoznaje wordlists.
Malo čitanja i skonto sam. Pošto nemaš net da ti potvrdim da loli liste idu na OB2.
Hvala
User avatar
irac300
Posts: 9019
Joined: 18/07/2009 18:36

#7606 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

jarobot wrote: 26/11/2021 19:06
irac300 wrote: 26/11/2021 14:38

Još nemam internet, i pitanje je kad cu ga imati iskomplikovalo se do bola. Tako da ne znam za update. Što se tiče wordlists, ima jedna caka šta da prekopiraš u fajl. Ne mogu sa tel. da surfam, poslao bih ti. Uglavnom doda se opcija MACs umjesto MAC i onda prepoznaje wordlists.
Malo čitanja i skonto sam. Pošto nemaš net da ti potvrdim da loli liste idu na OB2.
Hvala
Super vijest. :thumbup: Imam loli configsa koje sam sam pravio i mnogo je lakse vrsiti manipulaciju i preradjivati nego ove za OB2 koje autori zaključaju. S druge strane, trenutno ima odlicnih configsa za OB2 koji probijaju i xtream i stalker portale.
IvicaMMM
Posts: 1
Joined: 26/11/2021 19:23

#7607 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by IvicaMMM »

Zdravo svima.Jel moze i mene jedna lista u pp. Hvala unapred :)
gidra
Posts: 3513
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#7608 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by gidra »

irac300 wrote: 26/11/2021 14:38
jarobot wrote: 26/11/2021 14:29

Novi update ob2 dodan loli script odjeljak.
Sad vidi loli skripte ,probao ali mi se ne slaze sa wordlist.
Idemo dalje
Još nemam internet, i pitanje je kad cu ga imati iskomplikovalo se do bola. Tako da ne znam za update. Što se tiče wordlists, ima jedna caka šta da prekopiraš u fajl. Ne mogu sa tel. da surfam, poslao bih ti. Uglavnom doda se opcija MACs umjesto MAC i onda prepoznaje wordlists.
Možeš li mi poslati u pp link ka forumu sa uputstvima za skeniranje?
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 1994
Joined: 14/06/2017 17:07

#7609 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by MehmedPasaMoric »

Sanjarko wrote: 26/11/2021 13:04
irac300 wrote: 26/11/2021 12:57

Pa poslao sam ti neki dan link od foruma gdje imaš sve u vezi skeniranja. Druže, nema nigdje da ti je napisano sve u detalje, moraš sam čitati, pratiti i učiti.
Znam. Guglao. Nista nisam skontao. Probam i forum polako. Sreca imam alternativu ovom BTu. Neka aplikacija Spanjolska. Radi u Mumu emulatoru, a zadnje vrijeme u Memu emulatoru se rusi tj., on se srusi. Valjda sve, sve vise zahtjeva resursa od Rama pa nadalje.
Evo ja cu ti objasniti kao neko ko je neuspjesno pokusavao :D Treba ti sljedece

1. Skener (Open Bullet ili neki drugi lako se nadju)
2. Proxy lista (jer vecina servera banuje IP adresu ako sa nje pokusas 20 puta u sekundi da pristupis, a to skener radi; lako se nadje)
3. MAC lista (txt fajl sa 5,6,10 hiljada random mac adresa, lako se napravi jer imaju generatori za to) (za skeniranje m3u listi ovo zamijeni sa txt fajlom sa 10 hiljada username password kombinacija)
4. Njegovo velicanstvo config! Sve drugo ces nauciti i naci za pola sata, ali dobar config se cuva ljubomorno kao Sveti gral, dakle ovo se jedino moze kupiti od nekog provjerenog ili napraviti od 0 ako si programer. Besplatne confige ne preporucujem jer mnogi automatski salju sve tvoje pronadjene liste autoru samog configa
User avatar
Sanjarko
Posts: 22924
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#7610 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Sanjarko »

MehmedPasaMoric wrote: 27/11/2021 17:05
Sanjarko wrote: 26/11/2021 13:04

Znam. Guglao. Nista nisam skontao. Probam i forum polako. Sreca imam alternativu ovom BTu. Neka aplikacija Spanjolska. Radi u Mumu emulatoru, a zadnje vrijeme u Memu emulatoru se rusi tj., on se srusi. Valjda sve, sve vise zahtjeva resursa od Rama pa nadalje.
Evo ja cu ti objasniti kao neko ko je neuspjesno pokusavao :D Treba ti sljedece

1. Skener (Open Bullet ili neki drugi lako se nadju)
2. Proxy lista (jer vecina servera banuje IP adresu ako sa nje pokusas 20 puta u sekundi da pristupis, a to skener radi; lako se nadje)
3. MAC lista (txt fajl sa 5,6,10 hiljada random mac adresa, lako se napravi jer imaju generatori za to) (za skeniranje m3u listi ovo zamijeni sa txt fajlom sa 10 hiljada username password kombinacija)
4. Njegovo velicanstvo config! Sve drugo ces nauciti i naci za pola sata, ali dobar config se cuva ljubomorno kao Sveti gral, dakle ovo se jedino moze kupiti od nekog provjerenog ili napraviti od 0 ako si programer. Besplatne confige ne preporucujem jer mnogi automatski salju sve tvoje pronadjene liste autoru samog configa
+1
User avatar
irac300
Posts: 9019
Joined: 18/07/2009 18:36

#7611 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

MehmedPasaMoric wrote: 27/11/2021 17:05
Sanjarko wrote: 26/11/2021 13:04

Znam. Guglao. Nista nisam skontao. Probam i forum polako. Sreca imam alternativu ovom BTu. Neka aplikacija Spanjolska. Radi u Mumu emulatoru, a zadnje vrijeme u Memu emulatoru se rusi tj., on se srusi. Valjda sve, sve vise zahtjeva resursa od Rama pa nadalje.
Evo ja cu ti objasniti kao neko ko je neuspjesno pokusavao :D Treba ti sljedece

1. Skener (Open Bullet ili neki drugi lako se nadju)
2. Proxy lista (jer vecina servera banuje IP adresu ako sa nje pokusas 20 puta u sekundi da pristupis, a to skener radi; lako se nadje)
3. MAC lista (txt fajl sa 5,6,10 hiljada random mac adresa, lako se napravi jer imaju generatori za to) (za skeniranje m3u listi ovo zamijeni sa txt fajlom sa 10 hiljada username password kombinacija)
4. Njegovo velicanstvo config! Sve drugo ces nauciti i naci za pola sata, ali dobar config se cuva ljubomorno kao Sveti gral, dakle ovo se jedino moze kupiti od nekog provjerenog ili napraviti od 0 ako si programer. Besplatne confige ne preporucujem jer mnogi automatski salju sve tvoje pronadjene liste autoru samog configa
Ovo četvrto nije tačno, tj. djelimično jeste. Imam većinu configa i samo jedan je imao komandu za slanje listi na telegram. Ako si ucio da sam pravis config, vrlo lako skontas koji requesti se nalaze u istom. Dovoljno je ili u OB otvoriti config ili u notepade ili winraru i izbrisati request za telegram. Ponavljam, samo sam na jedan jedini takav naišao. Većina sa foruma su već pregledani, gdje su drugi forumaši ukazali ako je neki zloćudan.

Edit
Ovako izgleda request unutar configa ako autor krade skenirane liste i salje ih u svoju telegram grupu:
https://api.telegram.org/bot1905314128: ... 7&text=╔═❖»»

Cim se ovo nadje, jednostavno se izbrise.
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 1994
Joined: 14/06/2017 17:07

#7612 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by MehmedPasaMoric »

irac300 wrote: 27/11/2021 17:12
MehmedPasaMoric wrote: 27/11/2021 17:05

Evo ja cu ti objasniti kao neko ko je neuspjesno pokusavao :D Treba ti sljedece

1. Skener (Open Bullet ili neki drugi lako se nadju)
2. Proxy lista (jer vecina servera banuje IP adresu ako sa nje pokusas 20 puta u sekundi da pristupis, a to skener radi; lako se nadje)
3. MAC lista (txt fajl sa 5,6,10 hiljada random mac adresa, lako se napravi jer imaju generatori za to) (za skeniranje m3u listi ovo zamijeni sa txt fajlom sa 10 hiljada username password kombinacija)
4. Njegovo velicanstvo config! Sve drugo ces nauciti i naci za pola sata, ali dobar config se cuva ljubomorno kao Sveti gral, dakle ovo se jedino moze kupiti od nekog provjerenog ili napraviti od 0 ako si programer. Besplatne confige ne preporucujem jer mnogi automatski salju sve tvoje pronadjene liste autoru samog configa
Ovo četvrto nije tačno, tj. djelimično jeste. Imam većinu configa i samo jedan je imao komandu za slanje listi na telegram. Ako si ucio da sam pravis config, vrlo lako skontas koji requesti se nalaze u istom. Dovoljno je ili u OB otvoriti config ili u notepade ili winraru i izbrisati request za telegram. Ponavljam, samo sam na jedan jedini takav naišao. Većina sa foruma su već pregledani, gdje su drugi forumaši ukazali ako je neki zloćudan.

Edit
Ovako izgleda request unutar configa ako autor krade skenirane liste i salje ih u svoju telegram grupu:
https://api.telegram.org/bot1905314128: ... 7&text=╔═❖»»

Cim se ovo nadje, jednostavno se izbrise.
Moze tu biti svasta nesto, ne samo slanje listi na telegram... Vecina nas smo laici i vrlo je tesko istumaciti kod osim ako sam ne znas kako da ga napravis, a u tom slucaju ti i ne treba tudji config :D Cak i bez ikakvih "losih" linija, configi koji su dostupni siroj javnosti nisu ni blizu onima koji nisu dostupni, mogu posluziti za skeniranje aliexpress listi, eventualno nekih domacih slabije zasticenih i to je to. Postoje ljudi koji mogu uci i svaki panel na svijetu i raditi sta im je volja kao da je njihov
User avatar
irac300
Posts: 9019
Joined: 18/07/2009 18:36

#7613 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

MehmedPasaMoric wrote: 28/11/2021 12:23
irac300 wrote: 27/11/2021 17:12

Ovo četvrto nije tačno, tj. djelimično jeste. Imam većinu configa i samo jedan je imao komandu za slanje listi na telegram. Ako si ucio da sam pravis config, vrlo lako skontas koji requesti se nalaze u istom. Dovoljno je ili u OB otvoriti config ili u notepade ili winraru i izbrisati request za telegram. Ponavljam, samo sam na jedan jedini takav naišao. Većina sa foruma su već pregledani, gdje su drugi forumaši ukazali ako je neki zloćudan.

Edit
Ovako izgleda request unutar configa ako autor krade skenirane liste i salje ih u svoju telegram grupu:
https://api.telegram.org/bot1905314128: ... 7&text=╔═❖»»

Cim se ovo nadje, jednostavno se izbrise.
Moze tu biti svasta nesto, ne samo slanje listi na telegram... Vecina nas smo laici i vrlo je tesko istumaciti kod osim ako sam ne znas kako da ga napravis, a u tom slucaju ti i ne treba tudji config :D Cak i bez ikakvih "losih" linija, configi koji su dostupni siroj javnosti nisu ni blizu onima koji nisu dostupni, mogu posluziti za skeniranje aliexpress listi, eventualno nekih domacih slabije zasticenih i to je to. Postoje ljudi koji mogu uci i svaki panel na svijetu i raditi sta im je volja kao da je njihov
Ti što ulaze u panele su viši nivo. Oni ne koriste skenere, imaju druge alate.
Ovdje pišemo o skeniranju. Ako imalo znaš čitati config, možeš skontati shemu i metodu rada. Ne može ti niko sakriti nešto maliciozno.
Imaš configse koji ulaze u preko 90% postojećih portala, i mogu se javno naći. Upravo na forumu koji sam slao imaš dva odlična configsa, čisti k'o suza.
Tebi druže ako ne ide, a gore si potvrdio da ti slabo ide, ne krivi configse, nego zagrij stolicu. :mrgreen:
semsasuljakovic
Posts: 1951
Joined: 02/08/2015 21:30

#7614 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by semsasuljakovic »

Moje pitanje: koja je svrha da skeniraš i uzmeš neku listu koja može raditi samo na jednoj konekciji? Kupio sam listu, rekao mi prodavač da može samo jedna konekcija. Ja se napravio pametan pa upalio na 2 uređaja i na oba šteka kao ludo tj. negledljivo je.
User avatar
irac300
Posts: 9019
Joined: 18/07/2009 18:36

#7615 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

semsasuljakovic wrote: 28/11/2021 14:02 Moje pitanje: koja je svrha da skeniraš i uzmeš neku listu koja može raditi samo na jednoj konekciji? Kupio sam listu, rekao mi prodavač da može samo jedna konekcija. Ja se napravio pametan pa upalio na 2 uređaja i na oba šteka kao ludo tj. negledljivo je.
Većina mac listi su jednokonekcijske, ali ima tu i tamo portala koji vežu za jedan mac dvije i više konekcija. Višekonekcijske su većinom m3u, ali ih je teže izvući.
User avatar
Radar71
Posts: 7271
Joined: 21/07/2010 15:43

#7616 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Radar71 »

ako vam nije problem link za forum
hvala
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 1994
Joined: 14/06/2017 17:07

#7617 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by MehmedPasaMoric »

semsasuljakovic wrote: 28/11/2021 14:02 Moje pitanje: koja je svrha da skeniraš i uzmeš neku listu koja može raditi samo na jednoj konekciji? Kupio sam listu, rekao mi prodavač da može samo jedna konekcija. Ja se napravio pametan pa upalio na 2 uređaja i na oba šteka kao ludo tj. negledljivo je.
Ako je drugi korisnik u nekoj dalekoj vremenskoj zoni rijetko kada ce se desiti da gledate u isto vrijeme :lol: Ali istina je da je negledljivo kad u isto vrijeme gledate...

@irac300 Istina je da nisam nesto preduboko ulazio u to i znam samo osnove, pa za neuspjeh ni ne krivim dostupne resurse nego sebe... Jednostavno me prodje volja kad skontam da vecina tih listi kosta 20 maraka za 6 mjeseci na Aliju :zzzz:
nokiae60bgd
Posts: 8
Joined: 19/11/2021 22:29

#7618 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by nokiae60bgd »

IvicaMMM wrote: 26/11/2021 19:26 Zdravo svima.Jel moze i mene jedna lista u pp. Hvala unapred :)
Ajde ako može i meni ... da vidim kako to kod mene fercera ....

U pp

Hvala !!
User avatar
Sanjarko
Posts: 22924
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#7619 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Sanjarko »

MehmedPasaMoric wrote: 29/11/2021 00:56
semsasuljakovic wrote: 28/11/2021 14:02 Moje pitanje: koja je svrha da skeniraš i uzmeš neku listu koja može raditi samo na jednoj konekciji? Kupio sam listu, rekao mi prodavač da može samo jedna konekcija. Ja se napravio pametan pa upalio na 2 uređaja i na oba šteka kao ludo tj. negledljivo je.
Ako je drugi korisnik u nekoj dalekoj vremenskoj zoni rijetko kada ce se desiti da gledate u isto vrijeme :lol: Ali istina je da je negledljivo kad u isto vrijeme gledate...

@irac300 Istina je da nisam nesto preduboko ulazio u to i znam samo osnove, pa za neuspjeh ni ne krivim dostupne resurse nego sebe... Jednostavno me prodje volja kad skontam da vecina tih listi kosta 20 maraka za 6 mjeseci na Aliju :zzzz:
Nije to puno. Ja mislio kosta 4 eur/mjesec minimalno.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#7620 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by foxlife »

moze li ime foruma na pp
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 1994
Joined: 14/06/2017 17:07

#7621 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by MehmedPasaMoric »

Sanjarko wrote: 30/11/2021 12:19
MehmedPasaMoric wrote: 29/11/2021 00:56

Ako je drugi korisnik u nekoj dalekoj vremenskoj zoni rijetko kada ce se desiti da gledate u isto vrijeme :lol: Ali istina je da je negledljivo kad u isto vrijeme gledate...

@irac300 Istina je da nisam nesto preduboko ulazio u to i znam samo osnove, pa za neuspjeh ni ne krivim dostupne resurse nego sebe... Jednostavno me prodje volja kad skontam da vecina tih listi kosta 20 maraka za 6 mjeseci na Aliju :zzzz:
Nije to puno. Ja mislio kosta 4 eur/mjesec minimalno.
Ma jok, jeftin je Kinez a kvalitet je tu negdje sa vecinom domacih od 10 maraka mjesecno... Jedino sto ih je sad malo tesko naci, nesto su im zabranili oglasavanje pod IPTV pa se sad kriju ko fol prodaju folije za ekrane :D
User avatar
Sanjarko
Posts: 22924
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#7622 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Sanjarko »

Sto ti je rec cista instalacija. Memu cisto instalirao i radi sad ova neka aplikacija za televiziju super, neurekao. Jutros gledao dokumentarac o vukodlacima kako mit o tome naucno objasnjavaju, a juce ratne tvornice II svjetskog rata. Jest slika kasni, pogotovo utakmice oko 2,5 minute ali jb to bitno da radi.

Znaci @irac300 opet upravu. Sve sto steka samo deinstalirat i clean instalirat.
User avatar
typeOnegative
Posts: 4843
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#7623 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by typeOnegative »

Pozdrav svima... vidio sam da neki tu koriste syncler pa da pitam par stvari. Elementum je dobar, ali nije baš za velikih fajlova, rijetko koji film može se pogledat bez bufferinga svako malo tako da si kontam aktivirati syncler + i real debrid .. jel sve standardno ili ima neka specijalna procedura oko aktiviranja i dovođenja svega u red? ... Da se ne zaj bezze i ne kupujem pretplate ako je gurema nastimat to sve :-D
User avatar
vicious
Posts: 6826
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#7624 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by vicious »

typeOnegative wrote: 07/12/2021 11:52 Pozdrav svima... vidio sam da neki tu koriste syncler pa da pitam par stvari. Elementum je dobar, ali nije baš za velikih fajlova, rijetko koji film može se pogledat bez bufferinga svako malo tako da si kontam aktivirati syncler + i real debrid .. jel sve standardno ili ima neka specijalna procedura oko aktiviranja i dovođenja svega u red? ... Da se ne zaj bezze i ne kupujem pretplate ako je gurema nastimat to sve :-D
Nije ništa guravo, meni odlično funkcioniše ta kombinacija sa RD. Puno 4K linkova nalazi, i ako ti je solidan net ne bi trebalo ništa štopati.

Edit: mislim da je u ovom tutorialu objašnjeno sve što treba, samo što umjesto premiumize povezuješ sa RD

User avatar
PlusSA
Posts: 3143
Joined: 13/07/2011 16:51

#7625 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by PlusSA »

Jel RD 1x account može samo na 1x uređaj?

Mogu li ga dijeliti više ljudi?

Nabacio sam app mada sam i prije nekad. može bez RD al nije to to ako nema FHD ili 4k.
Post Reply