Kodi/XBMC Media centar

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
Kinaski
Posts: 7579
Joined: 08/05/2011 22:52

#76 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Kinaski »

Jel ima neki addon za diskaveri sa nasim titlom
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#77 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

Kinaski wrote:Jel ima neki addon za diskaveri sa nasim titlom
Teško je naći te dokumentarce koji su lokalizovani. Ja sam na fubaru jednom naletio na neki domaći paket, i discovery sa titlovima kao i ostali popularni kanali, al' nažalost radio samo jedan dan. Besplatno jako teško.
Paul F.
Posts: 3424
Joined: 05/02/2011 03:40
Location: Gdje vlast odluči
Contact:

#78 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Paul F. »

Kako to tačno fercera ? Je l ti addonsi sami hvataju streamove po netu ili svaki addon ima svoje ljude koji to ručno ganjaju i dodaju ?
User avatar
vicious
Posts: 6862
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#79 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by vicious »

Tsubasa wrote:
irac300 wrote:
Tsubasa wrote:Sta mi je potrebno za kodi 15 i gledanje iptv-a?
Na yotube imas sve moguce tutorijale, kao i na google, sve objasnjeno korak po korak. Ja sam tako naucio.
Ma pregledao ali mi i dalje nejasno. Razumijem se koliko toliko u kodi. Imam svoju playlistu za iptv i samo mi treba addon neki u koji mogu ubacit svoju playlistu i gledati.
Vidi ovdje, možda je Playlist loader ono što tebi treba: http://tutorial-iptv-xbmc.blogspot.com/ ... -kodi.html
Znači možeš imati više listi za IPTV i jednostavno učitavaš onu koja ti treba.
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#80 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Eborg »

Za streaming serija/filmova je dobar. Nisam još skontao kako da gledam live program doduše.
probook
Posts: 4591
Joined: 13/10/2013 22:38

#81 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by probook »

Nisam sve citao. Interesuje me da li se moze nesto srediti sa nekim mini uredjajem da na tv-u gledam filmove sa titlovima sa ovih sajtova kao sto su cinemania, onlinefilmovisaprevodom.com itd. Uglavnom da filmove na tv-u direktno sa sajta gledam kao da sam na kompjuteru :)
User avatar
daors
Posts: 354
Joined: 10/10/2007 19:24
Location: 127.0.0.1

#82 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by daors »

probook wrote:Nisam sve citao. Interesuje me da li se moze nesto srediti sa nekim mini uredjajem da na tv-u gledam filmove sa titlovima sa ovih sajtova kao sto su cinemania, onlinefilmovisaprevodom.com itd. Uglavnom da filmove na tv-u direktno sa sajta gledam kao da sam na kompjuteru :)
Procitaj malo temu ispocetka :)

Postoje uredjaji - npr. Raspberry Pi, a ima i kojekakvih uredjaja sa androidom.
Instaliraj Genesis addon i podesi titlove, spoji na tv i eto ga :D
Za daljinski mozes koristiti Yatse
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40709
Joined: 29/06/2011 23:39

#83 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by dječak sa šibicama »

probook wrote:Nisam sve citao. Interesuje me da li se moze nesto srediti sa nekim mini uredjajem da na tv-u gledam filmove sa titlovima sa ovih sajtova kao sto su cinemania, onlinefilmovisaprevodom.com itd. Uglavnom da filmove na tv-u direktno sa sajta gledam kao da sam na kompjuteru :)
Na Android uredjajima, koliko se ja razumijem, nema podrske za Flash i Javu a svi ti sajtovi streamove zasnivaju upravo na tome.

Recimo, ovo bi ti bio odgovor

Image

ali ovakvi uredjaji su preskupi za sada

Ili ako imas laptop sa HDMI ulazom, skopcas ga preko HDMI kabla na tv i gledas.
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#84 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

probook wrote:Nisam sve citao. Interesuje me da li se moze nesto srediti sa nekim mini uredjajem da na tv-u gledam filmove sa titlovima sa ovih sajtova kao sto su cinemania, onlinefilmovisaprevodom.com itd. Uglavnom da filmove na tv-u direktno sa sajta gledam kao da sam na kompjuteru :)
Pa o tome se i piše ovdje. Kodi/XBMC je aplikacija/program preko kojeg možeš gledati filmove, a ''mini uređaja'' imaš mali milion, poznatiji pod imenom android box. Trenutno jedan od jeftinijih i populranijih je amazon fire stick. Spojiš ga na tv, instaliraš Kodi, i gledaj brate šta ti je drago, od filmova, serija, sporta... Nisi vezan za te stranice, jer ti npr. Genesis preko Kodia nudi mnogo veći izbor, a tu je i još mnogo addona za film, naravno, sve to sa titlovima.
User avatar
Tsubasa
Posts: 215
Joined: 12/07/2005 23:52

#85 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Tsubasa »

Kakve su mogucnosti sa Chromecast stickom? Moze li se preko njega streamati iptv ili preko nekih playera pustit film/serija? Vidim da je relativno jeftin, 60-70km pa mi suhveli nesto :)
User avatar
iPod
Posts: 1801
Joined: 20/11/2006 17:20

#86 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by iPod »

Tsubasa wrote:Kakve su mogucnosti sa Chromecast stickom? Moze li se preko njega streamati iptv ili preko nekih playera pustit film/serija? Vidim da je relativno jeftin, 60-70km pa mi suhveli nesto :)
Mozes, ali moras uvijek da "push" content sa mobitela, tableta ili laptopa, to je malo nezgodno, i u principu najviše do 720p kvaliteta. Ima za Chrome browser neki player koji podržava i titlove, ali se premium verzija plaća 2.30 USD mjesečno.
User avatar
Mustang1
Posts: 28745
Joined: 29/12/2010 17:31

#87 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Mustang1 »

Hakeri kako meni za ovo niste javili prije :D Malo sam cackao koji satic poskidao svega i svacega i neki Beast repo nesto nemam pojma preko 400 MB i to sam instalirao navaljalo mi svega i svacega ima i NASA kanal u HD.u majku mu ko to gleda :lol: :lol: Nisam nijedan stream doduse pogledao duze od 10.ak sekundi samo sam prelijetao da vidim sta i kako. Jedino sto nisam uspio nastimati titlove ali vjerovatno nesto preletio sutra cu ponovo cackati.. Ali najvaznije je da mogu sportski kanali prvenstveno ovi engleski SKY u HD.u :D
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#88 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

Mustang1 wrote:Hakeri kako meni za ovo niste javili prije :D Malo sam cackao koji satic poskidao svega i svacega i neki Beast repo nesto nemam pojma preko 400 MB i to sam instalirao navaljalo mi svega i svacega ima i NASA kanal u HD.u majku mu ko to gleda :lol: :lol: Nisam nijedan stream doduse pogledao duze od 10.ak sekundi samo sam prelijetao da vidim sta i kako. Jedino sto nisam uspio nastimati titlove ali vjerovatno nesto preletio sutra cu ponovo cackati.. Ali najvaznije je da mogu sportski kanali prvenstveno ovi engleski SKY u HD.u :D
Instalirao si dorađenu verziju sa integrisanim addonima, odlična stvar da se ne mučiš jedan po jedan source i addon dodavati. Što se tiče titlova, evo ti link:
http://kodi.wiki/view/HOW-TO:Set_up_subtitle_services

Uz podnapise, dodaj titlovi.com i opensubtitles, ovaj drugi je bitan ako gledaš malo starije serije, jer nudi titlove po epizodama.
User avatar
Mustang1
Posts: 28745
Joined: 29/12/2010 17:31

#89 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Mustang1 »

Instalirao to ima svega sad cu nastaviti da cackam.. Uspio sam nastimati prijevod sinoc samo nisam dodao i ovaj treci evo sad cu. Hvala :thumbup:
Gledao sam po par minuta film i kanale neke i islo je bez prekida u HD.u. Valjda ce tako uvijek biti :D
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#90 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

Kod mene na 5 Mb brzine HD streamovi idu bez problema, jedino imam problem na Full HD kanalima, a i to mislim da je više problem u wireless konekciji modema sa android boxom, nego brzinom. Sreća u pitanju je par američkih kanala, pa ih i ne gledam.
User avatar
Mustang1
Posts: 28745
Joined: 29/12/2010 17:31

#91 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Mustang1 »

Kod mene je 40 MB i na kompu je koji cu spojiti sa tv.om hdmi kablom tako da bi trebalo da sve fercera. Gledao sam sada Sky sport news britanski 10.ak minuta i nije prekinulo nijednom HD. Imaju i Arene ali ovdje na ovoj listi pise 1-4 arene da su a ono sve Arena 3 :D
I imali neko search dugme ovdje da ukucam sta mi treba kanal npr. koji hocu i da mi on izbaci sve sto nudi. Ovako mi je nekako natumbano previse jedva se snalazim
I jos nesto. Ako instaliram jos jedan ovaj veliki sa gomilom dodataka od 200-300 MB nece mi ponistiti ono prethodno ? Samo ce dodati i ove nove ?
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#92 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

Mustang1 wrote:Kod mene je 40 MB i na kompu je koji cu spojiti sa tv.om hdmi kablom tako da bi trebalo da sve fercera. Gledao sam sada Sky sport news britanski 10.ak minuta i nije prekinulo nijednom HD. Imaju i Arene ali ovdje na ovoj listi pise 1-4 arene da su a ono sve Arena 3 :D
I imali neko search dugme ovdje da ukucam sta mi treba kanal npr. koji hocu i da mi on izbaci sve sto nudi. Ovako mi je nekako natumbano previse jedva se snalazim
I jos nesto. Ako instaliram jos jedan ovaj veliki sa gomilom dodataka od 200-300 MB nece mi ponistiti ono prethodno ? Samo ce dodati i ove nove ?
Ne ovisi uvijek o brzina neta, nego i o kvaliteti samog izvora za stream. Meni neki HD kanali rade bez greske, dok SD znaju trzati i lediti. Ali izvora je toliko velik broj da se uvijek moze naci neki pouzdan.

Uredjivanje kanala mozes uraditi preko playlist loadera i slicnih addona (iskreno nisam praktikovao).

Da, jedna verzija automatski ponistava drugu, jer nije u pitanju oficijelna nadogradnja.
User avatar
Mustang1
Posts: 28745
Joined: 29/12/2010 17:31

#93 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Mustang1 »

Za sada dobro ide. Dok ja to jos skontam. Vidim mijenjaju se linkovi pa i kvalitet slike pa cemo vidjeti za vikend kada budu utakmice kako ce i sta ce biti. Najvaznije je da bude Roma i ovi britanski kanali da gledam emisije prije i poslije utakmice jer su kvalitetne pravo
Hvala ti u svakom slucaju :thumbup:
User avatar
Juventino
Posts: 37
Joined: 13/03/2007 16:41
Location: Tuzla

#94 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Juventino »

evo dobar addon za kodi http:/zeusrepo.com/zeus dosta sportskih kanala
User avatar
Maharadza
Posts: 16720
Joined: 30/01/2013 15:13

#95 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Maharadza »

Juventino wrote:evo dobar addon za kodi http:/zeusrepo.com/zeus dosta sportskih kanala
Imate arene na zeusu, gledao prošle sedmice romu bez štekanja ili sl.! :thumbup:
User avatar
suad-sarajevo
Posts: 3043
Joined: 22/08/2006 01:54
Location: Memli strana
Contact:

#96 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by suad-sarajevo »

Ima li neki dobar addon za sportklubove?
User avatar
suad-sarajevo
Posts: 3043
Joined: 22/08/2006 01:54
Location: Memli strana
Contact:

#97 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by suad-sarajevo »

dupli..nije do mene. :)
User avatar
semirsar
Posts: 7551
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#98 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by semirsar »

irac300 wrote:
Mustang1 wrote:Hakeri kako meni za ovo niste javili prije :D Malo sam cackao koji satic poskidao svega i svacega i neki Beast repo nesto nemam pojma preko 400 MB i to sam instalirao navaljalo mi svega i svacega ima i NASA kanal u HD.u majku mu ko to gleda :lol: :lol: Nisam nijedan stream doduse pogledao duze od 10.ak sekundi samo sam prelijetao da vidim sta i kako. Jedino sto nisam uspio nastimati titlove ali vjerovatno nesto preletio sutra cu ponovo cackati.. Ali najvaznije je da mogu sportski kanali prvenstveno ovi engleski SKY u HD.u :D
Instalirao si dorađenu verziju sa integrisanim addonima, odlična stvar da se ne mučiš jedan po jedan source i addon dodavati. Što se tiče titlova, evo ti link:
http://kodi.wiki/view/HOW-TO:Set_up_subtitle_services

Uz podnapise, dodaj titlovi.com i opensubtitles, ovaj drugi je bitan ako gledaš malo starije serije, jer nudi titlove po epizodama.
Sve u paketu, samo klikat' i gledat'... dje to skinut''?
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#99 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

semirsar wrote:
irac300 wrote:
Mustang1 wrote:Hakeri kako meni za ovo niste javili prije :D Malo sam cackao koji satic poskidao svega i svacega i neki Beast repo nesto nemam pojma preko 400 MB i to sam instalirao navaljalo mi svega i svacega ima i NASA kanal u HD.u majku mu ko to gleda :lol: :lol: Nisam nijedan stream doduse pogledao duze od 10.ak sekundi samo sam prelijetao da vidim sta i kako. Jedino sto nisam uspio nastimati titlove ali vjerovatno nesto preletio sutra cu ponovo cackati.. Ali najvaznije je da mogu sportski kanali prvenstveno ovi engleski SKY u HD.u :D
Instalirao si dorađenu verziju sa integrisanim addonima, odlična stvar da se ne mučiš jedan po jedan source i addon dodavati. Što se tiče titlova, evo ti link:
http://kodi.wiki/view/HOW-TO:Set_up_subtitle_services

Uz podnapise, dodaj titlovi.com i opensubtitles, ovaj drugi je bitan ako gledaš malo starije serije, jer nudi titlove po epizodama.
Sve u paketu, samo klikat' i gledat'... dje to skinut''?
Evo ovdje ima tutorijal za Beast verziju, trenutno jedan od najpopularnijih:

Instaliraj Kodi, odradi ovo sa klipa i imat ćeš sve popularnije addone.
User avatar
semirsar
Posts: 7551
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#100 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by semirsar »

irac300 wrote:
Evo ovdje ima tutorijal za Beast verziju, trenutno jedan od najpopularnijih:

Instaliraj Kodi, odradi ovo sa klipa i imat ćeš sve popularnije addone.
Thnks :thumbup:
Post Reply