Kodi/XBMC Media centar

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#5376 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by semirsar »

irac300 wrote:
irac300 wrote:
mufa1 wrote:Hahaha ljudi na temi KODI moralisu o autorskim pravima.. Ooo jbmti tito majku :lol: :lol:
Sa's vidjet' kad ti uzvrate, da nije isto ukrast' od filmskog studija i nekog Hansa sto ima Netflix racun. :lol:
Pametno. Ima sabana koji pocnu torrente skidat' sa tudjeg wifi-a, pa kazna stigne na adresu korisnika interneta.
Ma cuj, sve je ovo siva zona. Bukvalno svi mi krademo. Samo sto mene licno zaboli neka stvar, jer ne distribuiram ilegalni sadrzaj da bih priskrbio licnu korist. Odgledam film i to je to. Ionako ne bih platio da ga gledam u kinu.
Isto me tako zaboli neka stvar ako je nekom hackovan Netflix racun, neka se zali Netflixu, neka oni to rjesavaju.

Ja sigurno necu nikome moralisati kad prvi koristim Kodi sa ilegalnim addonima.
ne pada mi napamet nekom moralisati i sam koristim kodi, tako da...
ali, jedno je koristiti kodi i dostupne addonse, a sasvim drugo koristiti tudji account i znati da je hackovan, e to sebi nikad ni po kojim uslovima ne bih dopustio da koristim, jednostavno nisam takav tip. Ovije addonsi i ini hepeci koji skidaju programe uglavnom ih skidaju od firmi koje ionako gule korisnike na svaki moguci nacin, e pa deracu i ja njih putem kodija sve dok god budem u mogucnosti, i nije mi ih zao.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23296
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#5377 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Sanjarko »

Ne znam bas. Nisam obdaren nekom velikom pamecu. Ali zar ovi svi addon-i na Kodi-ju se neogradzuju od nelegalnog svega. Kazu mi samo posredujemo a nepruzamo to i to. Kao i ovi vebsajtovi gdje ja gledam svasta.
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#5378 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by alibaba_i_30_godina »

semirsar wrote:
irac300 wrote:
irac300 wrote: Sa's vidjet' kad ti uzvrate, da nije isto ukrast' od filmskog studija i nekog Hansa sto ima Netflix racun. :lol:
Pametno. Ima sabana koji pocnu torrente skidat' sa tudjeg wifi-a, pa kazna stigne na adresu korisnika interneta.
Ma cuj, sve je ovo siva zona. Bukvalno svi mi krademo. Samo sto mene licno zaboli neka stvar, jer ne distribuiram ilegalni sadrzaj da bih priskrbio licnu korist. Odgledam film i to je to. Ionako ne bih platio da ga gledam u kinu.
Isto me tako zaboli neka stvar ako je nekom hackovan Netflix racun, neka se zali Netflixu, neka oni to rjesavaju.

Ja sigurno necu nikome moralisati kad prvi koristim Kodi sa ilegalnim addonima.
ne pada mi napamet nekom moralisati i sam koristim kodi, tako da...
ali, jedno je koristiti kodi i dostupne addonse, a sasvim drugo koristiti tudji account i znati da je hackovan, e to sebi nikad ni po kojim uslovima ne bih dopustio da koristim, jednostavno nisam takav tip. Ovije addonsi i ini hepeci koji skidaju programe uglavnom ih skidaju od firmi koje ionako gule korisnike na svaki moguci nacin, e pa deracu i ja njih putem kodija sve dok god budem u mogucnosti, i nije mi ih zao.
Robin Hood kompleks? :oops:

Ma hajde neka radi ko šta hoće, svako neka pazi svoj račun i zdra'o. U postavkama Netflixa se lijepo može vidjeti odakle je pristupano računu, tj. s kojih se uređaja gledalo. Nije teško promijeniti pass kada se primijeti nešto nelogično.

Ali većini mrsko i svejedno.
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#5379 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by arnes_king »

2 step verifikacija je najbolja za sve racune koji su vam bitni i onda nema brige da ce neko pristupiti taman i da ima pasvord.
User avatar
TAFKAP
Posts: 10309
Joined: 30/09/2011 07:49

#5380 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by TAFKAP »

autentifikacija, ne verifikacija ;-)
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#5381 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by vatrogasac »

OpenSubtitles?
jarobot
Posts: 3051
Joined: 13/06/2016 20:07

#5382 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by jarobot »

vatrogasac wrote:OpenSubtitles?
Ne rade , ni na kodiju niti na netflixu.
Mjenjao sam i pasvord i neće.
Valjda će zakrpiti addon
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#5383 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

vatrogasac wrote:OpenSubtitles?
Ne znam jesu li proradili, ali kod mene rade. :D Ja koristim ovu verziju, koju ne mozes instalirati iz Kodija, nego rucno ovako ili iz nekog repo-a:
https://github.com/opensubtitles/servic ... nsubtitles

Ne treba logiranje, tj. user i pass.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23296
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#5384 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Sanjarko »

@Irac maheru. :thumbup:
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#5385 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by vatrogasac »

irac300 wrote:
vatrogasac wrote:OpenSubtitles?
Ne znam jesu li proradili, ali kod mene rade.
Mislim da je proradio, imam i titlovi.com pa se negdje nađe. Hvala, to je korisno znati nego iako sada znam lijen, nekada kada mi bude dosadno. :mrgreen:
marmelada007
Posts: 6
Joined: 03/10/2013 14:28

#5386 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by marmelada007 »

Posto mi box s ima samo 3-4gb slobodnog prostora a koristenje elementuma bas trosi prostor, postoji li mogucnost da se to nekako smanji? Pokusavao sam prebaciti kodi na eksterni usb, medjutim addoni ostaju na internoj memoriji i slobodna memorija se i dalje smanjuje. Da li ima neka opcija u kodiju kojom bi se onemogucilo spasavanje slika, torrenta i sl. ?
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#5387 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by vatrogasac »

marmelada007 wrote:Posto mi box s ima samo 3-4gb slobodnog prostora a koristenje elementuma bas trosi prostor, postoji li mogucnost da se to nekako smanji? Pokusavao sam prebaciti kodi na eksterni usb, medjutim addoni ostaju na internoj memoriji i slobodna memorija se i dalje smanjuje. Da li ima neka opcija u kodiju kojom bi se onemogucilo spasavanje slika, torrenta i sl. ?
Imam instaliran na tv-u X-plore i povremeno očistim tako da mi je uvijek razina slobodne memorije ista. Nađe se raznog smeća, ali pazi opet šta brišeš da ne oštetiš add-on. Koliko će tebi pomoći, ne znam.
User avatar
suad-sarajevo
Posts: 3046
Joined: 22/08/2006 01:54
Location: Memli strana
Contact:

#5388 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by suad-sarajevo »

Kako konfigurirati Exodus Redux da nalazi 1080p linkove. Koristim kodi 18 na Mibox-u.

Hvala.
jarobot
Posts: 3051
Joined: 13/06/2016 20:07

#5389 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by jarobot »

suad-sarajevo wrote:Kako konfigurirati Exodus Redux da nalazi 1080p linkove. Koristim kodi 18 na Mibox-u.

Hvala.
Nikako ako ima ima ili platiš 9 eura 3 mjeseca realdebrid dodaš ga u exidus i u većini slučajeva ima
User avatar
suad-sarajevo
Posts: 3046
Joined: 22/08/2006 01:54
Location: Memli strana
Contact:

#5390 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by suad-sarajevo »

A to je to. Hvala.
moke_31
Posts: 1880
Joined: 18/05/2011 14:54

#5391 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by moke_31 »

suad-sarajevo wrote:Kako konfigurirati Exodus Redux da nalazi 1080p linkove. Koristim kodi 18 na Mibox-u.

Hvala.
Kakav Exodus, koristi elementum i imaš 1080p linkova koliko hoćeš. Ako već hoćeš da plaćaš Realdebrid možeš ga podesiti i u elementum jer se kvalitet slike elementuma i bilo kojeg streaming addone ne može poredati. Ako nisi neki heavy user i filmofil nema potrebe da kupuješ Realdebrid ili sličnu uslugu, elementum je sasvim dovoljan.
Naravno, ako si van BiH ne koristi elementum jer radi na principu torrenta i onda moraš koristiti streaming addone.
jarobot
Posts: 3051
Joined: 13/06/2016 20:07

#5392 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by jarobot »

moke_31 wrote:
suad-sarajevo wrote:Kako konfigurirati Exodus Redux da nalazi 1080p linkove. Koristim kodi 18 na Mibox-u.

Hvala.
Kakav Exodus, koristi elementum i imaš 1080p linkova koliko hoćeš. Ako već hoćeš da plaćaš Realdebrid možeš ga podesiti i u elementum jer se kvalitet slike elementuma i bilo kojeg streaming addone ne može poredati. Ako nisi neki heavy user i filmofil nema potrebe da kupuješ Realdebrid ili sličnu uslugu, elementum je sasvim dovoljan.
Naravno, ako si van BiH ne koristi elementum jer radi na principu torrenta i onda moraš koristiti streaming addone.
Elementum je sasvim ok , ali sko poželi gledati bilo šta starije teško će pronaći torrente . Naprimjer filmove iz osamdeseti isto tako i serije.
Uvijek ima taj ali .
Poslušaj Kemu i usnimi elementum podesi i udri
User avatar
suad-sarajevo
Posts: 3046
Joined: 22/08/2006 01:54
Location: Memli strana
Contact:

#5393 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by suad-sarajevo »

Elementum imam i radi sasvim OK.
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#5394 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by vatrogasac »

suad-sarajevo wrote:Elementum imam i radi sasvim OK.
Najbolji od svih addona koje sam koristio pa čak i Quasara. Bar ono što sam stigao provjeriti, a nisam malo.
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#5395 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

Ko zeli da isproba kako radi add-on sa debrid acc, moze se registrovati na: https://alldebrid.com/
Daju ti 7 dana probnog perioda. Moze se koristiti uz Exodus Redux. Izbacuje hrpu torrent kvalitetnih linkova od 4K i 1080p.
moke_31
Posts: 1880
Joined: 18/05/2011 14:54

#5396 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by moke_31 »

Ako vam Elementum ne izbacuje dovoljno linkova, posebno onih 1080p, otvorite postavke od elementum bursta i tamo dodajte još public Torrent sajtova za pretraživanje filmova, naročito ruski Rutor, zatim piratebay, torrentz, TNT village, torrent9, magnetdl, torlock, megapeer, itorrent, kick-ass, lime torrents i sl. jer nisu po defaultu označeni da se pretražuju.
Pretraživanje filmova će potom trajati duže ali će izbaciti puno više izvora, čak i onih u 4k, posebno na ruskim Torrent sajtovima na kojima Torrenti često ekstra ferceraju i kad ima malo seedera jer znaju biti pravo kvalitetni.
brazzo19
Posts: 3163
Joined: 25/09/2008 13:43

#5397 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by brazzo19 »

moke_31 wrote:Ako vam Elementum ne izbacuje dovoljno linkova, posebno onih 1080p, otvorite postavke od elementum bursta i tamo dodajte još public Torrent sajtova za pretraživanje filmova, naročito ruski Rutor, zatim piratebay, torrentz, TNT village, torrent9, magnetdl, torlock, megapeer, itorrent, kick-ass, lime torrents i sl. jer nisu po defaultu označeni da se pretražuju.
Pretraživanje filmova će potom trajati duže ali će izbaciti puno više izvora, čak i onih u 4k, posebno na ruskim Torrent sajtovima na kojima Torrenti često ekstra ferceraju i kad ima malo seedera jer znaju biti pravo kvalitetni.
Jel ista stvar i sa quasarom ? :D

p.s koji tracker preporucujete za serije, trenutno gledam Blacklist na prvoj sam sezoni pa muku mucim sa aktivnim torentima za prve epizode ? :D
moke_31
Posts: 1880
Joined: 18/05/2011 14:54

#5398 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by moke_31 »

brazzo19 wrote:
moke_31 wrote:Ako vam Elementum ne izbacuje dovoljno linkova, posebno onih 1080p, otvorite postavke od elementum bursta i tamo dodajte još public Torrent sajtova za pretraživanje filmova, naročito ruski Rutor, zatim piratebay, torrentz, TNT village, torrent9, magnetdl, torlock, megapeer, itorrent, kick-ass, lime torrents i sl. jer nisu po defaultu označeni da se pretražuju.
Pretraživanje filmova će potom trajati duže ali će izbaciti puno više izvora, čak i onih u 4k, posebno na ruskim Torrent sajtovima na kojima Torrenti često ekstra ferceraju i kad ima malo seedera jer znaju biti pravo kvalitetni.
Jel ista stvar i sa quasarom ? :D

p.s koji tracker preporucujete za serije, trenutno gledam Blacklist na prvoj sam sezoni pa muku mucim sa aktivnim torentima za prve epizode ? :D
Isto je sve i kod quasara, elementum je njegov fork.
Što se tiče serija ne znam koji je tracker najbolji jer ih ne gledam puno.
Vidio sam da ima EZTV a taj je čini mi se dobar sa serijama, ili je bar bio kad sam nekad skidao nove epizode Two and a half men :D , a to je bilo davno.
Možda ima još nekih sa liste u Burstu pa testiraj ili proguglaj.
U svakom slučaju javi rezultate ovdje raji ako naletiš na neki dobar javni tracker.
jasko__
Posts: 1160
Joined: 13/11/2009 21:18

#5399 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by jasko__ »

brazzo19
Posts: 3163
Joined: 25/09/2008 13:43

#5400 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by brazzo19 »

Moze li se ikako napraviti da se filmovi koji se gledaju preko quasara ili elementuma "skidaju" na usb stick a ne na pohranu tv. Znaci da se onaj download path namjesti na usb stic od 32GB jer tv ima samo 4GB slobodbog prostora tako da se ne moze ni jedan film preko 4-5GB gledati jer kada ga pokrenem pise samo da nema dovoljno prostora na memori tv.a posto povlaci sa torrenata film i "skida" ga na pohranu ... htio bih pogledati neki malo kvalitetniji blu ray snimak a ovako sam osudjen na filmove do 4GB....
Post Reply