Kodi/XBMC Media centar

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
Luxor-Concorde
Posts: 213
Joined: 31/10/2014 15:18

#5326 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Luxor-Concorde »

Ljudi da ne otvaram novu temu...

Koristite li placene IPTV liste? Planiram neku kvalitetnu da uzmem sa sto vise HD i FHD kanala.
Preko SmartIPTV na Samsung tvu bih gledao.
Probao sam par do sada ali nisam bas zadovoljan kvalitetom streama...
Net mi je 60/30 opticki.
User avatar
TAFKAP
Posts: 10309
Joined: 30/09/2011 07:49

#5327 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by TAFKAP »

Luxor-Concorde wrote:Ljudi da ne otvaram novu temu...

Koristite li placene IPTV liste? Planiram neku kvalitetnu da uzmem sa sto vise HD i FHD kanala.
Preko SmartIPTV na Samsung tvu bih gledao.
Probao sam par do sada ali nisam bas zadovoljan kvalitetom streama...
Net mi je 60/30 opticki.
https://forum.klix.ba/smart-iptv-t144909.html
Luxor-Concorde
Posts: 213
Joined: 31/10/2014 15:18

#5328 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Luxor-Concorde »

Hvala
User avatar
Reisova
Posts: 1008
Joined: 15/08/2011 16:28

#5329 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Reisova »

pozdrav svima,
Ne radi mi od sinoć Exodus redux da me vraćam stranice možete li reći imamo li kakav novi Exodus... Irac ako ovo čitaš veliki pozdrav i ostalima koji su nastavili njegovim stazama :)
Ammarzinho
Posts: 272
Joined: 23/08/2012 14:44

#5330 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Ammarzinho »

Jel' imao neko probleme sa Elementumom (Kodi Leia 18.2) u zadnje vrijeme ? Cim ga otvorim i recimo odem na sekciju Trending movies crashuje box skroz, kao da ištekaš HDMI pojavi se poruka na TV-u. U pitanju je ANDROID BOX VORKE Z6.
User avatar
crnivrag
Posts: 12922
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#5331 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by crnivrag »

Ammarzinho wrote:Jel' imao neko probleme sa Elementumom (Kodi Leia 18.2) u zadnje vrijeme ? Cim ga otvorim i recimo odem na sekciju Trending movies crashuje box skroz, kao da ištekaš HDMI pojavi se poruka na TV-u. U pitanju je ANDROID BOX VORKE Z6.
Vorke Z6 original ili Plus verzija?

Ja sad probao na svom Vorke-u Z6 i Elementum fura bez problema, također sve up-to-date, od verzije Kodi-a do verzije Elementuma.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23274
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#5332 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Sanjarko »

Reisova wrote:pozdrav svima,
Ne radi mi od sinoć Exodus redux da me vraćam stranice možete li reći imamo li kakav novi Exodus... Irac ako ovo čitaš veliki pozdrav i ostalima koji su nastavili njegovim stazama :)
Exodus redux slabo i meni radi, ali radi. Probaj sa Exodus samo. Ima u Green build-u sve. Ne znam kako ide instalacija Green-a.

Ima na Gugl-u sve.
Ammarzinho
Posts: 272
Joined: 23/08/2012 14:44

#5333 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Ammarzinho »

crnivrag wrote:
Ammarzinho wrote:Jel' imao neko probleme sa Elementumom (Kodi Leia 18.2) u zadnje vrijeme ? Cim ga otvorim i recimo odem na sekciju Trending movies crashuje box skroz, kao da ištekaš HDMI pojavi se poruka na TV-u. U pitanju je ANDROID BOX VORKE Z6.
Vorke Z6 original ili Plus verzija?

Ja sad probao na svom Vorke-u Z6 i Elementum fura bez problema, također sve up-to-date, od verzije Kodi-a do verzije Elementuma.
Z6 orginal je u pitanju, ne znam ni ja stvarno do čega može biti, i to samo se na KODI-ju dešava, ostale aplikacije normalno rade. Na EON boxu nemam nikakvih problema sa istim ...
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2048
Joined: 14/06/2017 17:07

#5334 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by MehmedPasaMoric »

Koliko otprilike GB/MB trosi IPTV po satu? Pokusavam da instaliram neku od ovih aplikacija sa Play Store-a sto mjere promet ali ni jedna ne radi, valjda ih buni sto je uredjaj prikljucen na ethernet a ne na wifi :zoka: Inace TV pici po 8-9 sati dnevno pa kontam da ne uznemirim svete oce BhTelecoma i njihovu klauzulu o fair use-u
jarobot
Posts: 3050
Joined: 13/06/2016 20:07

#5335 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by jarobot »

MehmedPasaMoric wrote:Koliko otprilike GB/MB trosi IPTV po satu? Pokusavam da instaliram neku od ovih aplikacija sa Play Store-a sto mjere promet ali ni jedna ne radi, valjda ih buni sto je uredjaj prikljucen na ethernet a ne na wifi :zoka: Inace TV pici po 8-9 sati dnevno pa kontam da ne uznemirim svete oce BhTelecoma i njihovu klauzulu o fair use-u
Znaš li ti uopšta šta je fair use.
Ko vam napuni glavu da je uopšte moguće dostiči fair use na bilo kom paketu osim u laboratorijskim uslovima .
Nemoguće je dostići fair use u downladu sa 8 sati dnevno po maksimalnoj brzini a kamo li sa IPTV.
Samo piči i ne zamaraj se glupostima
User avatar
tovarish
Posts: 3507
Joined: 26/05/2008 23:57

#5336 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by tovarish »

Koji su trenutno najbolji addoni za:
Balkanske kanale
Sportske kanale - prije svega sky calcio
Evropske kanale, naročito britanski kao bbc i itv
User avatar
Sanjarko
Posts: 23274
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#5337 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Sanjarko »

tovarish wrote:Koji su trenutno najbolji addoni za:
Balkanske kanale
Sportske kanale - prije svega sky calcio
Evropske kanale, naročito britanski kao bbc i itv
Vukovar.

Mene zanima ima li alternativa superfavorites. Prije sam mogao sve poredati lako klikom na addon, sad nece. Moram prvo prebaciti u favorite, pa u Kodi favorite pa iz njega prebaciti u superfavorites.

Nije me sluzio dobro Kodi 17, pa sam azurirao na Lejlu, pa me sad zeza superfavorites. Guglao neki dan i kazu ima nacina da se poslozi u Kodi favorite ali ne znam kako. Valjda skontam.
User avatar
tovarish
Posts: 3507
Joined: 26/05/2008 23:57

#5338 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by tovarish »

Vizionar 1985 wrote:
Vukovar.
Hvala
User avatar
Sanjarko
Posts: 23274
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#5339 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Sanjarko »

tovarish wrote:
Vizionar 1985 wrote:
Vukovar.
Hvala
Nema na cemu. Ima ih jos par iz tih respository-a. Denis itd. Vidi koji ti najmanje steka. Tesko da na svakom svi kanali rade.
User avatar
BarbaDue
Posts: 63358
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#5340 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by BarbaDue »

Quasar je Tito
jarobot
Posts: 3050
Joined: 13/06/2016 20:07

#5341 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by jarobot »

BarbaDue wrote:Quasar je Tito
Elementum je Tito + Đema , a Seren + real debrid je Tito +Đema + Kenedi
User avatar
BarbaDue
Posts: 63358
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#5342 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by BarbaDue »

Imam ga i ja instal. Koje su po tebi prednosti?
User avatar
Hercegoviina
Posts: 2266
Joined: 14/02/2013 14:11

#5343 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Hercegoviina »

Imali neko da daje povoljan iptv ili cs nek se javi na pm
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40812
Joined: 29/06/2011 23:39

#5344 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by dječak sa šibicama »

Instalirao Seren, autorizovao Real debrid, Trakt jedva nece da uhvati vezu iz 15 puta sam uspio autorizaciju uraditi, sve korak po korak instalirao... pokrenem addon, udjem u serije, koju god seriju izaberem, samo broj sezona izbaci nigdje epizoda.

Odem na filmove, pronadje linkove, pokusam prvi link, on salta do dna i na kraju izbaci obavijest da nije uhvatio nijedan link.

More mars u pm, lijepi dobri Elementum.
jarobot
Posts: 3050
Joined: 13/06/2016 20:07

#5345 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by jarobot »

dječak sa šibicama wrote:Instalirao Seren, autorizovao Real debrid, Trakt jedva nece da uhvati vezu iz 15 puta sam uspio autorizaciju uraditi, sve korak po korak instalirao... pokrenem addon, udjem u serije, koju god seriju izaberem, samo broj sezona izbaci nigdje epizoda.

Odem na filmove, pronadje linkove, pokusam prvi link, on salta do dna i na kraju izbaci obavijest da nije uhvatio nijedan link.

More mars u pm, lijepi dobri Elementum.
Nisi platio RealDebrid.
9 eura 90 dana pa ćeš vidjeti kako ima sve.
Prije psovanja privjeri šta piše. Premium user.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40812
Joined: 29/06/2011 23:39

#5346 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by dječak sa šibicama »

Mogu im samo 9 puta pokazati od sake do lakta

elementum ima sve sto mi treba, psujem jer sam se potrudio oko instalacije, bespotrebno. Ebo me ko me nagovori.
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2048
Joined: 14/06/2017 17:07

#5347 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by MehmedPasaMoric »

Svi ti premium accounti tipa Realdebrid, Mega, Huli, Netflix, Spotify, Deezer NordVPN itd. se mogu kupiti mnoooooogo jeftinije nego sta kostaju kad placas na oficijelnoj stranici. Ja npr imam NordVPN koji sljaka evo vec cetvrti mjesec a placen je samo $1.5 a inace kosta 10-12 dolara mjesecno, i Spotify Premium 12 mjeseci koji sam uzeo za 2 eura. Al dok je ovaca nece faliti vune :-)
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#5348 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by vatrogasac »

dječak sa šibicama wrote:Mogu im samo 9 puta pokazati od sake do lakta

elementum ima sve sto mi treba, psujem jer sam se potrudio oko instalacije, bespotrebno. Ebo me ko me nagovori.
Nije bespotrebno, mnogi će se naučiti na tvom iskustvu. :mrgreen:
User avatar
Sanjarko
Posts: 23274
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#5349 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Sanjarko »

Dobro za nas sirotinju sta je najbolje? Mislim nisam zahtjevan uopste ali nesto osnovno. Evo @Barba spomenu Quasar sta jos? Koji VPN za siromasne barem na emulatoru? Posto sam gledao kako vrte na emulatoru VPN i Kodi i sve ostalo.

Probao neke ove aplikacije druge na emulatoru i samo Orion TV kako treba radi. Nije ni to lose za nas sirotinju.

Kazem nisam zahtjevan korisnik. Sad trenutno koristim pola, pola. Za nesto Kodi i emulator a za nesto drugo vebsajtove, preko brauzera.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40812
Joined: 29/06/2011 23:39

#5350 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by dječak sa šibicama »

Qasar je ok a Elementum je bolji, rade na slicnom principu, zapravo istom, samo sto Elementum nema onaj vrlo bitan problem kod Qasara, ne "cuva" privremenu memoriju pa mozes gledati torrente bez straha hoce li biti dovoljno prostora na tvom uredjaju.

Elementum jedino ima problem sa starijim filmovima, serijama, iz devedesetih recimo ili ranije, ako ne moze pronaci torrent. Zavisi i sta oznacih da pretrazuje, kod mene je kickass, yts, 1337x, EZTV, EETV uglavnom ovi bitniji.

Za starije stvari, uzmem Exodus Redux pa on nadje bar neke SD linkove, ako recimo zelim pogledati Prijatelje ili Praksu.
Post Reply