Kodi/XBMC Media centar

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
Sanjarko
Posts: 23285
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#4926 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Sanjarko »

Superfavorites se nemoze izgleda koristiti u Green Buildu. Kako sam skontao Superfavorites je kao bookmarks u brauzera. Htjeo posloziti sve nekako kako meni odgovara od sporta pa nadalje ali nemoze ili neznam kako.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23285
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#4927 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Sanjarko »

Skontao sam kako. :D Staviti ih u Kodi favorites, pa kreirati u superfavorites folder koji zelite, pa edit Kodi favorites, pa copy Kodi favorite, i staviti u odgovarajuci folder koji ste kreirali, koji zelite.

Tako da meni sada pod sport dodze sve od Green Sport do Planet MMA i eSports. :D
džakailibu
Posts: 616
Joined: 08/05/2013 11:37

#4928 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by džakailibu »

Kodi radi odlicno, streamovi odlicni ali kada pocnem gledati film pocne da usporava sve do trenutka kada misom otvorim komandu za play i stop na donjem dijelu ekrana. tada radi pefektno i onda kada komanda nestane opet pocne usporavati. Ikakva ideja ili pomoc? hvala
džakailibu
Posts: 616
Joined: 08/05/2013 11:37

#4929 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by džakailibu »

džakailibu wrote:Kodi radi odlicno, streamovi odlicni ali kada pocnem gledati film pocne da usporava sve do trenutka kada misom otvorim komandu za play i stop na donjem dijelu ekrana. tada radi pefektno i onda kada komanda nestane opet pocne usporavati. Ikakva ideja ili pomoc? hvala
Iko lalvu ideju, bilo sta?
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#4930 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

džakailibu wrote:
džakailibu wrote:Kodi radi odlicno, streamovi odlicni ali kada pocnem gledati film pocne da usporava sve do trenutka kada misom otvorim komandu za play i stop na donjem dijelu ekrana. tada radi pefektno i onda kada komanda nestane opet pocne usporavati. Ikakva ideja ili pomoc? hvala
Iko lalvu ideju, bilo sta?
Prijatelju, da neko zna, davno bi ti napisao. Ima tu milion faktora, ne može se uz tako malo podataka znati 100% do čega je. Od interneta, Kodija, operativnog sistema na kojem radi itd, itd... Ja obično kada dođem do zida, tj. ne mogu da nađem grešku, koliko god tražio rješenje, odradim čistu instalaciju.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23285
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#4931 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Sanjarko »

Je li moguce da stari Kodi, onaj 17.3 manje zaglavljuje itd., od novijih 17.6 i Lejle na mom laptopu. Instalirao 17.6 i opet zaglavljuje, strimovi stekaju itd. Dok na 17.3 sam manje imao problema sa tim.

A Lejlu mi nije htjelo nabaciti. Izbacilo mi Windows-ov Firewall da me stiti od Kodija ili Windows Smart Screen sprecava instalaciju Kodija radi valjda moje sigurnosti, tako nesto.
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#4932 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

Vizionar 1985 wrote:Je li moguce da stari Kodi, onaj 17.3 manje zaglavljuje itd., od novijih 17.6 i Lejle na mom laptopu. Instalirao 17.6 i opet zaglavljuje, strimovi stekaju itd. Dok na 17.3 sam manje imao problema sa tim.

A Lejlu mi nije htjelo nabaciti. Izbacilo mi Windows-ov Firewall da me stiti od Kodija ili Windows Smart Screen sprecava instalaciju Kodija radi valjda moje sigurnosti, tako nesto.
Stara narodna, ako radi dobro ne diraj. :D Naravno da je moguce, nista ne znaci za sistem nabacena nova verzija ako nije kompatibilna sa istim. Uvijek koristi onu koja najbolje radi.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23285
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#4933 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Sanjarko »

Ma promjenio radi zelenog build-a. Izbacilo mi nesto kao nije kompatibilno vise, tako nekako i azuriraj Kodi da bi valjda addon-i radili.
User avatar
Reisova
Posts: 1008
Joined: 15/08/2011 16:28

#4934 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Reisova »

Irac moze li mala pomoc. Selektovano mi rad Exodus, Covenant I Neptun Rising. Imas li prijedlog za neki addon da barem jedan prorad kako treba. Updati ne rade... Platforma mi je indigo.
Btw na netu imaju par savjeta.ali traze.instalaciju vpn-a. Kod mene je.android tv.

Hvala Irče :)
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#4935 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

Reisova wrote:Irac moze li mala pomoc. Selektovano mi rad Exodus, Covenant I Neptun Rising. Imas li prijedlog za neki addon da barem jedan prorad kako treba. Updati ne rade... Platforma mi je indigo.
Btw na netu imaju par savjeta.ali traze.instalaciju vpn-a. Kod mene je.android tv.

Hvala Irče :)
Ooo pa đe si ti? :D Cim ti spominjes Covenant i Neptun ocito nisi u trendu. :D
Instaliraj Exodus Redux, radi odlicno.
https://www.wirelesshack.org/how-to-ins ... addon.html

Ne treba ti VPN. I deinstaliraj te addone sto ne rade, bezveze ti usporavaju Kodi.

Instaliraj i novi Exodus da imas alernativu, taj kod tebe je stari.
https://www.wirelesshack.org/how-to-ins ... addon.html
User avatar
Reisova
Posts: 1008
Joined: 15/08/2011 16:28

#4936 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Reisova »

irac300 wrote:
Reisova wrote:Irac moze li mala pomoc. Selektovano mi rad Exodus, Covenant I Neptun Rising. Imas li prijedlog za neki addon da barem jedan prorad kako treba. Updati ne rade... Platforma mi je indigo.
Btw na netu imaju par savjeta.ali traze.instalaciju vpn-a. Kod mene je.android tv.

Hvala Irče :)
Ooo pa đe si ti? :D Cim ti spominjes Covenant i Neptun ocito nisi u trendu. :D
Instaliraj Exodus Redux, radi odlicno.
https://www.wirelesshack.org/how-to-ins ... addon.html

Ne treba ti VPN. I deinstaliraj te addone sto ne rade, bezveze ti usporavaju Kodi.

Instaliraj i novi Exodus da imas alernativu, taj kod tebe je stari.
https://www.wirelesshack.org/how-to-ins ... addon.html
Irac hvala ti puno, nego sve sam uradila kako si rekao dodje do filma, skine more linkova ali kada treba da.se pokrene kaze no stream availible...
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#4937 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

Reisova wrote:
irac300 wrote:
Reisova wrote:Irac moze li mala pomoc. Selektovano mi rad Exodus, Covenant I Neptun Rising. Imas li prijedlog za neki addon da barem jedan prorad kako treba. Updati ne rade... Platforma mi je indigo.
Btw na netu imaju par savjeta.ali traze.instalaciju vpn-a. Kod mene je.android tv.

Hvala Irče :)
Ooo pa đe si ti? :D Cim ti spominjes Covenant i Neptun ocito nisi u trendu. :D
Instaliraj Exodus Redux, radi odlicno.
https://www.wirelesshack.org/how-to-ins ... addon.html

Ne treba ti VPN. I deinstaliraj te addone sto ne rade, bezveze ti usporavaju Kodi.

Instaliraj i novi Exodus da imas alernativu, taj kod tebe je stari.
https://www.wirelesshack.org/how-to-ins ... addon.html
Irac hvala ti puno, nego sve sam uradila kako si rekao dodje do filma, skine more linkova ali kada treba da.se pokrene kaze no stream availible...
Moraš mi malo precizniji objasniti. Koji addon? Prvi ili drugi? Isprobaj na oba. Koji film? Jesi isprobala na drugim filmovima/serijama? Probaj unutar addona ići u tools, pa clear providers i clear cashe, onda restartuj Kodi.
User avatar
Reisova
Posts: 1008
Joined: 15/08/2011 16:28

#4938 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Reisova »

Moraš mi malo precizniji objasniti. Koji addon? Prvi ili drugi? Isprobaj na oba. Koji film? Jesi isprobala na drugim filmovima/serijama? Probaj unutar addona ići u tools, pa clear providers i clear cashe, onda restartuj Kodi.[/quote]
Irce moj, nijedan ne radi tj isti slucaj nadjem filmove ili serije, ocita ih, krene sa morem providera I ono kada prebaci da pokrene film pocne vrtiti kao da ce ga otvoriti I javi no stream avilable. Provjerila sam provider time out je.na.max tj. nekih 60 sec. Ovo sam uradila kako si rekao, nista se ne desava. Imas li kakvih ideja?
User avatar
Reisova
Posts: 1008
Joined: 15/08/2011 16:28

#4939 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Reisova »

Reisova wrote:Moraš mi malo precizniji objasniti. Koji addon? Prvi ili drugi? Isprobaj na oba. Koji film? Jesi isprobala na drugim filmovima/serijama? Probaj unutar addona ići u tools, pa clear providers i clear cashe, onda restartuj Kodi.
Irce moj, nijedan ne radi tj isti slucaj nadjem filmove ili serije, ocita ih, krene sa morem providera I ono kada prebaci da pokrene film pocne vrtiti kao da ce ga otvoriti I javi no stream avilable. Provjerila sam provider time out je.na.max tj. nekih 60 sec. Ovo sam uradila kako si rekao, nista se ne desava. Imas li kakvih ideja?[/quote]

Opet nista providere ocistila clear cash isto cak sam na sada na onim.provierima jos.njih oznacila da ih moze procitati... Smijesi mi se vpn :(
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#4940 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

Reisova wrote:
Reisova wrote:Moraš mi malo precizniji objasniti. Koji addon? Prvi ili drugi? Isprobaj na oba. Koji film? Jesi isprobala na drugim filmovima/serijama? Probaj unutar addona ići u tools, pa clear providers i clear cashe, onda restartuj Kodi.
Irce moj, nijedan ne radi tj isti slucaj nadjem filmove ili serije, ocita ih, krene sa morem providera I ono kada prebaci da pokrene film pocne vrtiti kao da ce ga otvoriti I javi no stream avilable. Provjerila sam provider time out je.na.max tj. nekih 60 sec. Ovo sam uradila kako si rekao, nista se ne desava. Imas li kakvih ideja?
Opet nista providere ocistila clear cash isto cak sam na sada na onim.provierima jos.njih oznacila da ih moze procitati... Smijesi mi se vpn :([/quote]

Jesi dobila pp?
User avatar
REDDEVILS
Posts: 4418
Joined: 21/02/2011 12:56

#4941 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by REDDEVILS »

Instalirao ovaj Green ad-on na tv i sve fercera savrseno,ali kad hocu da pustim sportski kanal trazi mi da instaliram dodatni neki ad-on dali je to uredu da nebi slucajno neki virus pokupio, kakav je ovaj osjek ad-on valja li on :)
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#4942 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

REDDEVILS wrote:Instalirao ovaj Green ad-on na tv i sve fercera savrseno,ali kad hocu da pustim sportski kanal trazi mi da instaliram dodatni neki ad-on dali je to uredu da nebi slucajno neki virus pokupio, kakav je ovaj osjek ad-on valja li on :)

Instaliraj slobodno. :bih: Ne postoji Osijek addon (bar ga ja nisam vidio), to je build. Ma isto sve kao i Green build. Addon je samo jedan dodatak za Kodi, tipa za film, iptv i sl. Build je gotova verzija Kodija sa svim addonima i postavkama koje je neko već uradio. Preporučuje se samo osobama koje ne znaju ništa, pa da se ne muče, sve im servirano.
User avatar
REDDEVILS
Posts: 4418
Joined: 21/02/2011 12:56

#4943 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by REDDEVILS »

irac300 wrote:
REDDEVILS wrote:Instalirao ovaj Green ad-on na tv i sve fercera savrseno,ali kad hocu da pustim sportski kanal trazi mi da instaliram dodatni neki ad-on dali je to uredu da nebi slucajno neki virus pokupio, kakav je ovaj osjek ad-on valja li on :)

Instaliraj slobodno. :bih: Ne postoji Osijek addon (bar ga ja nisam vidio), to je build. Ma isto sve kao i Green build. Addon je samo jedan dodatak za Kodi, tipa za film, iptv i sl. Build je gotova verzija Kodija sa svim addonima i postavkama koje je neko već uradio. Preporučuje se samo osobama koje ne znaju ništa, pa da se ne muče, sve im servirano.
Ok, hvala ti na odgovorima nisam nikad koristio kodi pa bolje da pitam nego nesto da zabrljam :)
Hvala ti jos jednom :thumbup:
User avatar
Reisova
Posts: 1008
Joined: 15/08/2011 16:28

#4944 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Reisova »

Ima li ko problema sa Exodus redux ?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58756
Joined: 03/08/2010 19:04

#4945 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by kakavdanakneiskustvu »

ja u exodusu ne mogu nista pokrenuti,iako ga vrlo rijetko korstim,tacnije i kodi skoro da i ne koristim,a nekad i kad probam,ne mogu pokrenuti ni film ni seriju,nema strujanja cini mi se da piše
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#4946 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

Oba addona rade normalno. @danko, nije ti updateovan Exodus. Trenutna verzija je 8.0.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58756
Joined: 03/08/2010 19:04

#4947 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by kakavdanakneiskustvu »

irac300 wrote:Oba addona rade normalno. @danko, nije ti updateovan Exodus. Trenutna verzija je 8.0.

kako ga updateovati,to bi na nasem jeziku bilo nadopuni?
Last edited by kakavdanakneiskustvu on 23/12/2018 23:53, edited 1 time in total.
User avatar
REDDEVILS
Posts: 4418
Joined: 21/02/2011 12:56

#4948 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by REDDEVILS »

Koristim green ad-on na kodijuali nikako ne mogu pokrenuti 4K filmove, postojili drugi ad-on za gledanje 4K filmova :)
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#4949 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

REDDEVILS wrote:Koristim green ad-on na kodijuali nikako ne mogu pokrenuti 4K filmove, postojili drugi ad-on za gledanje 4K filmova :)
Imas u Maverick addonu sekciju sa 4K filmovima.
https://www.wirelesshack.org/how-to-ins ... tpton.html
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#4950 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

kakavdanakneiskustvu wrote:
irac300 wrote:Oba addona rade normalno. @danko, nije ti updateovan Exodus. Trenutna verzija je 8.0.

kako ga updateovati,to bi na nasem jeziku bilo nadopuni?
https://www.wirelesshack.org/how-to-ins ... addon.html

Iako u naslovu linka pise exodus 6, u pitanju je exodus 8.0. :D
Post Reply