Kodi/XBMC Media centar

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
vicious
Posts: 6876
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#4901 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by vicious »

davidliga wrote:
brazzo19 wrote:Je na znam sto se ovoliko peglate oko elementuma i ostalih addona filmskih ( stranih ) kad quasar radi bez greske evo vec 2-3 godine ... ja ga imam gotovo 2 godine i apsolutno nema nikakvih problema, povlaci regularno torrente sa rar.bg 1337x magnet dl i YTS i imaju svi filmovi i serije ... jedino vidio sam tamo da ima jos torrent stranica da se mogu oznaciti da i sa njih povlaci torrente ali nisam pokusavao jer sa ova 4 sto izbacuje linkove sve extra radi :D
Dodati ruse https://rutracker.org/forum/index.phpi to je to,nema bolje od quasara
Je li obavezna registracija na rutracker?
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#4902 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

vicious wrote:
davidliga wrote:
brazzo19 wrote:Je na znam sto se ovoliko peglate oko elementuma i ostalih addona filmskih ( stranih ) kad quasar radi bez greske evo vec 2-3 godine ... ja ga imam gotovo 2 godine i apsolutno nema nikakvih problema, povlaci regularno torrente sa rar.bg 1337x magnet dl i YTS i imaju svi filmovi i serije ... jedino vidio sam tamo da ima jos torrent stranica da se mogu oznaciti da i sa njih povlaci torrente ali nisam pokusavao jer sa ova 4 sto izbacuje linkove sve extra radi :D
Dodati ruse https://rutracker.org/forum/index.phpi to je to,nema bolje od quasara
Je li obavezna registracija na rutracker?
Jeste. On je u sekciji sa privatnim torrentima, kada ga označiš, traži username i pass.
User avatar
vicious
Posts: 6876
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#4903 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by vicious »

irac300 wrote:
vicious wrote:
davidliga wrote: Dodati ruse https://rutracker.org/forum/index.phpi to je to,nema bolje od quasara
Je li obavezna registracija na rutracker?
Jeste. On je u sekciji sa privatnim torrentima, kada ga označiš, traži username i pass.
Ma ja, nego kontam možda radi i bez toga :)
A opet ne znam ni koji će mi, dovoljno seedera nalazi i na ovim default trackerima.
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#4904 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by semirsar »

a meni jos smrt ziva kad skinem film a ono pricaju ruski, nebitno jel film ruski njemacki tunguski... :lol: ma idi bre u mp3 :run:
kazo
Posts: 1518
Joined: 08/03/2012 19:57

#4905 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by kazo »

irac300 wrote:
kazo wrote:Da se i ja upisem u Kodi temu :-D
Evo mucim se od juce, ne mogu da nadjem dobru listu za stariju verziju. Naime, TV nije jos dobio update androida pa mi ne dozvoljava da instaliram noviji Kodi, primoran sam koristiti 16.1 verziju. Evo listam temu koji je najbolji addon, a da sadrzi domace kanale i ne mogu nista da nadjem jer ne radi ni jedan link. Ima li neki provjeren addon sa domacim kanalima za 16.1 verziju?

Edit: Pokusavam sada podesiti Aeon Nox 5.
Skini MyGica Kodi 17 za starije verzije androida. Vecina addona ne rade dobro na Kodi 16. A nakon toga instaliraj Green addon ili Phoenix Reborn.

https://www.docsquiffy.com/download-myg ... droid-4-4/
Hvala ti puno, radi sada. Dodao oba addona, neki kanali ferceraju bez problema, neki malo stopaju. Bolje platiti njima 10 KM nego telemachu za dodatni paket.
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#4906 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

kazo wrote:
irac300 wrote:
kazo wrote:Da se i ja upisem u Kodi temu :-D
Evo mucim se od juce, ne mogu da nadjem dobru listu za stariju verziju. Naime, TV nije jos dobio update androida pa mi ne dozvoljava da instaliram noviji Kodi, primoran sam koristiti 16.1 verziju. Evo listam temu koji je najbolji addon, a da sadrzi domace kanale i ne mogu nista da nadjem jer ne radi ni jedan link. Ima li neki provjeren addon sa domacim kanalima za 16.1 verziju?

Edit: Pokusavam sada podesiti Aeon Nox 5.
Skini MyGica Kodi 17 za starije verzije androida. Vecina addona ne rade dobro na Kodi 16. A nakon toga instaliraj Green addon ili Phoenix Reborn.

https://www.docsquiffy.com/download-myg ... droid-4-4/
Hvala ti puno, radi sada. Dodao oba addona, neki kanali ferceraju bez problema, neki malo stopaju. Bolje platiti njima 10 KM nego telemachu za dodatni paket.
IPTV na tim addonima je besplatan. To što neki štopaju, jbg, tako je kada je džabalama, nakači ih se mnogo. Što se tiče plaćanja, slažem se da su bolje nego svi ovi legalni provajderi u ponudi. Naravno, uvijek treba odabrati pouzdanog ponuđača od kojeg kupuješ listu.
User avatar
turbofolk
Posts: 3139
Joined: 13/05/2014 09:37

#4907 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by turbofolk »

Samo da prijavim da mi Exodus (ponovo) i Exodus redux na androidu rade bez problema. Negdje sam pratio onu instrukciju za subtitlove, pa sam negdje u postavkama uključio opensubtitiles.org i titlovi.com, kao stranice sa kojih se tokom streama preuzimaju titlovi, ali ono što mi je zanimljivo da nemam kreiran profil ni na jednom od ova dva sajta (a username i password se traže ako ideš na opciju download subtitles). A čim krene film imam titl, najčešće srpski. Pri tome nemam titlove na nekom eksternom mediju koji je uključen u uređaj. Kako je to moguće :D nije da se bunim, samo pitam.
Last edited by turbofolk on 06/12/2018 13:01, edited 1 time in total.
alipasijaner
Posts: 1254
Joined: 01/08/2016 23:05

#4908 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by alipasijaner »

As per Kodi v13 "Gotham", subtitles support is now built into Kodi. And instead of downloading a full subtitle download add-on, you now install one (or more) specific subtitle services.
User avatar
mufa1
Posts: 2135
Joined: 03/03/2014 19:26

#4909 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by mufa1 »

Jel moguce da jos nema Bohemian rhapsody na elementumu..
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#4910 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

mufa1 wrote:Jel moguce da jos nema Bohemian rhapsody na elementumu..
Imaju sam cam verzije. Neće taj film još mjesecima biti dostupan u kvalitetnoj rezoluciji. A to što ti ne prikazuje, vjerovatno ti je otčekirana opcija cam torrenata.
Ammarzinho
Posts: 272
Joined: 23/08/2012 14:44

#4911 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Ammarzinho »

Na veliku vecinu filmova/serija koje pokusam pokrenuti preko Quasara mi izbacuje "One or more items failed to play, check log in". Jel' imao neko mozda slican problem ? Ustvari malo bolje kad razmislim jedino Narcos: Mexico sam uspio pokrenuti normalno :D
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#4912 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

Ammarzinho wrote:Na veliku vecinu filmova/serija koje pokusam pokrenuti preko Quasara mi izbacuje "One or more items failed to play, check log in". Jel' imao neko mozda slican problem ? Ustvari malo bolje kad razmislim jedino Narcos: Mexico sam uspio pokrenuti normalno :D
Deinstaliraj i ponovo instaliraj, nesto se poremetilo. Ili instaliraj Elementum, mozda ti on bude bolje radio.
User avatar
MaroonBrigade
Posts: 1593
Joined: 26/03/2009 17:59

#4913 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by MaroonBrigade »

irac300 wrote:Deinstaliraj i ponovo instaliraj, nesto se poremetilo. Ili instaliraj Elementum, mozda ti on bude bolje radio.
koji si ti kralj :lol: :lol:
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#4914 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

MaroonBrigade wrote:
irac300 wrote:Deinstaliraj i ponovo instaliraj, nesto se poremetilo. Ili instaliraj Elementum, mozda ti on bude bolje radio.
koji si ti kralj :lol: :lol:
Pa ja. :D
Ammarzinho
Posts: 272
Joined: 23/08/2012 14:44

#4915 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Ammarzinho »

Elementum mi nikako nece :D
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#4916 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by semirsar »

Ammarzinho wrote:Elementum mi nikako nece :D
nece tebi :mrgreen:
duffy_duck
Posts: 1511
Joined: 27/04/2018 09:07

#4917 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by duffy_duck »

Ammarzinho wrote:Na veliku vecinu filmova/serija koje pokusam pokrenuti preko Quasara mi izbacuje "One or more items failed to play, check log in". Jel' imao neko mozda slican problem ? Ustvari malo bolje kad razmislim jedino Narcos: Mexico sam uspio pokrenuti normalno :D
Moras upariti preko aplikacije On.pair kodi
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#4918 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by alibaba_i_30_godina »

IrČe (i ostali iskusniji :D ) jel' se vama desi da preko Quasara ili Elementuma, zavisi šta koristite, ponekad počne da 'šteka'?

Rijetko kada upalim Elementum, jedino ako je nešto starije u pitanju pa nema na Exodusu ili Netflix app-u, ali sam primijetio da mi u posljednje vrijeme na oko 30% odjednom počne da loadira i tako par minuta, onda nastavi sve normalno. :izet:

'nako da provjerim ... nije ovo meni svakako nikakav problem. :mrgreen:
duffy_duck
Posts: 1511
Joined: 27/04/2018 09:07

#4919 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by duffy_duck »

Da li se i kod vas desava da morate drzati na neki kanal i pritisnuti na Reprodukcija da bi ste pokrenuli ?
Nesto sam izgleda zeznuo pa nece normalno da stisnes na kanal jednom i pojavi se. Nego moram drzati dok ne izadje onaj meni. Reprodukcija itd...

Kako napraviti ovo?
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#4920 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by semirsar »

duffy_duck wrote:Da li se i kod vas desava da morate drzati na neki kanal i pritisnuti na Reprodukcija da bi ste pokrenuli ?
Nesto sam izgleda zeznuo pa nece normalno da stisnes na kanal jednom i pojavi se. Nego moram drzati dok ne izadje onaj meni. Reprodukcija itd...

Kako napraviti ovo?
Ne, ne desaje... mi nejmamo deal niti smo razmijenili app s drugima na drugima. Treba da sVatis da kad drugom das pristup da moras cekati da i on otvori sto ti gledas ili oces da gledas a to uzima vremena pa ti se cini da ti je sve usporilo.
Naravoucenije: Ne daji drugom ako ne's i sam da najebes, kuzis?!! :thumbup:
Kako napraviti to, pa... nejma tog problema, uglavnom, sto cista reinstalacija windowsa nemre rijesiti. :thumbup:
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#4921 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

alibaba_i_30_godina wrote:IrČe (i ostali iskusniji :D ) jel' se vama desi da preko Quasara ili Elementuma, zavisi šta koristite, ponekad počne da 'šteka'?

Rijetko kada upalim Elementum, jedino ako je nešto starije u pitanju pa nema na Exodusu ili Netflix app-u, ali sam primijetio da mi u posljednje vrijeme na oko 30% odjednom počne da loadira i tako par minuta, onda nastavi sve normalno. :izet:

'nako da provjerim ... nije ovo meni svakako nikakav problem. :mrgreen:
To se nešto poremetilo. :D :D Šalim se, možeš malo preciznije to objasniti? Kako misliš ''loadira'' jer na Elementumu/Quasaru imaš samo buffering dok skida torrent. Je l' ti brzina manja kada dođe na 30%?
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#4922 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

duffy_duck wrote:
Ammarzinho wrote:Na veliku vecinu filmova/serija koje pokusam pokrenuti preko Quasara mi izbacuje "One or more items failed to play, check log in". Jel' imao neko mozda slican problem ? Ustvari malo bolje kad razmislim jedino Narcos: Mexico sam uspio pokrenuti normalno :D
Moras upariti preko aplikacije On.pair kodi

Ne mogu da vjerujem da @semirsar nije ovo prokomentarisao. :D
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#4923 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by semirsar »

irac300 wrote:
duffy_duck wrote:
Ammarzinho wrote:Na veliku vecinu filmova/serija koje pokusam pokrenuti preko Quasara mi izbacuje "One or more items failed to play, check log in". Jel' imao neko mozda slican problem ? Ustvari malo bolje kad razmislim jedino Narcos: Mexico sam uspio pokrenuti normalno :D
Moras upariti preko aplikacije On.pair kodi

Ne mogu da vjerujem da @semirsar nije ovo prokomentarisao. :D
Pa nemrem svaku njegovu komentarisat... moram i drugima stogod ostaviti :skoljka: :mrgreen:
User avatar
MTV
Posts: 14345
Joined: 21/08/2013 19:39

#4924 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by MTV »

Ma Adra ima hit do hita.
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#4925 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by alibaba_i_30_godina »

irac300 wrote:
alibaba_i_30_godina wrote:IrČe (i ostali iskusniji :D ) jel' se vama desi da preko Quasara ili Elementuma, zavisi šta koristite, ponekad počne da 'šteka'?

Rijetko kada upalim Elementum, jedino ako je nešto starije u pitanju pa nema na Exodusu ili Netflix app-u, ali sam primijetio da mi u posljednje vrijeme na oko 30% odjednom počne da loadira i tako par minuta, onda nastavi sve normalno. :izet:

'nako da provjerim ... nije ovo meni svakako nikakav problem. :mrgreen:
To se nešto poremetilo. :D :D Šalim se, možeš malo preciznije to objasniti? Kako misliš ''loadira'' jer na Elementumu/Quasaru imaš samo buffering dok skida torrent. Je l' ti brzina manja kada dođe na 30%?
Hajde znaš na šta mislim, nisam ti ja braco ili ovi letači. :mrgreen:

Popravit ću ja to kada budem imao malo više vremena, to sam svakako tek primijetio na 2 slučaja, moguće da je bilo do loših linkova i malog broja seedera.
Post Reply