Kodi/XBMC Media centar

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#4726 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by zlo zlo »

irac300 wrote:
zlo zlo wrote:
irac300 wrote:
Et' svaki put zaboravim na tebe i da imaš štelu tamo. :D Šta misliš, hoće li riješiti nas Kodijevce? :D Pošto se titlovi mogu regularno skidati.
kod nas ti je problem ne s voljom, nego s informatičarom, vlasnik nam je slabovidan i godinama ne može više sam raditi te stvari oko održavanja sajta, pa placa informatičara nekog koji nije baš voljan raditi i sve sfuša, i novi sajt nam je prebacio 2 god rok, a još pola stvari ne šljaka, tako bude sigurno, a kad to ovisi o lijenčini s kojom smo izgleda zapeli :(
Mrka kapa za nas znači. :D Haj' bar opensubtitles radi, valjda se i ovo riješi u dogledno vrijeme.
moguće da je neka sitnica i da je jednostavno off još, jer još ovi napadači kruže okolo, viđam im ip adrese. Da znam popravit, popravila bi :lol: :lol: jedino mi moš poslat ip s kojom ti kodi pretražuje, da nisam slučajno ja koju viška blokirala :lol: :lol: ako je ex ju nisam :lol: :lol: e da sad se sjetih, kodi je radio drugi lik, a ne naš informatičar mili, tako da su veće šanse da ce uskoro proradit :lol: :lol:
User avatar
Sanjarko
Posts: 23274
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#4727 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Sanjarko »

Jb-ga kad su samo primali po 1 razred za informaticare kad sam ja isao u skolu. Jos nisu dali na informatici ni skoro da se upale kompjuteri.
ColdWar
Posts: 55
Joined: 17/01/2018 18:12

#4728 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by ColdWar »

Ja sinoc ubacio beta Leila 18. u box da vidim kako, sta, majke mi isto 17.6, osim sto ima nekih komandi, koje jos nisam skont'o, uglavnom glasovnih...
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40805
Joined: 29/06/2011 23:39

#4729 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by dječak sa šibicama »

Zasto se preporucuje Exodus Redux, meni on ne nadje nijedan link, dok Exodus 6 iz kodibae repostiroija, nadje gomilu. Istina neki ne rade, ali ipak je operativan.
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#4730 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

dječak sa šibicama wrote:Zasto se preporucuje Exodus Redux, meni on ne nadje nijedan link, dok Exodus 6 iz kodibae repostiroija, nadje gomilu. Istina neki ne rade, ali ipak je operativan.
Nisi pratio. Unutar postavki moraš uključiti Lambda Scrapers i sve module za iste. Znači unutar Exodus Reduxa ići u settings-tools-providers, uključiti kao što već napisah Lambda Scrapers i module. Onda očistiti cache. Radi odlično. Naravno, ima linkova koje ne otvara, vjerovatno premium linkovi, ali nađe ih brdo, neki uvijek radi.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23274
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#4731 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Sanjarko »

Ja skinuo Kripton 17.3 manje zaglavljuje. :?
onin
Posts: 43
Joined: 18/12/2017 19:14

#4732 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by onin »

Samo da pozdravim sve, ali moram maksuz pozdraviti Irca 300.
Radi sve brate, zezao Quasar, ali je sam opet proradio :) trenutno samo preko njega gledam i zadovoljan sam. Doduse osim Quasara imam Neptun rising, Exodus (stari) Covenant i naravno niti jedan ne radi kako treba :lol: ali dok Quasar radi ne diram nista.
Ali citam da ima dosta drugih dobrih adonsa pa cu kad uhvatim vremena instalorati ih :)
Ako nekom bude dosadno neka mi samo zakaci linkove kako da to uradim i koji addon da instaliram pored Quasara, a u pitanju je tv Sony android :)

Hvalaaaa :kiss: :thumbup:
mrva1976
Posts: 7
Joined: 13/10/2018 21:26

#4733 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by mrva1976 »

onin wrote:Samo da pozdravim sve, ali moram maksuz pozdraviti Irca 300.
Radi sve brate, zezao Quasar, ali je sam opet proradio :) trenutno samo preko njega gledam i zadovoljan sam. Doduse osim Quasara imam Neptun rising, Exodus (stari) Covenant i naravno niti jedan ne radi kako treba :lol: ali dok Quasar radi ne diram nista.
Ali citam da ima dosta drugih dobrih adonsa pa cu kad uhvatim vremena instalorati ih :)
Ako nekom bude dosadno neka mi samo zakaci linkove kako da to uradim i koji addon da instaliram pored Quasara, a u pitanju je tv Sony android :)

Hvalaaaa :kiss: :thumbup:
Blago se tebi, kod mene Quasar još nikada nije proradio :(
User avatar
Sanjarko
Posts: 23274
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#4734 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Sanjarko »

Ja kontam na Leia rade svi skoro, na 17.6 rade skoro svi s vise iznimaka nego na Leia, na 17.3 ne bas ali nisam siguran. Ipak i 17.3 zaglavljuje. Ali na njemu titl zacudo dobar pravo. Ne kasni itd.

Vratio na 17.6. Stopaju sve verzije ali ova najmanje dok na laptopu Leia nekako teza za koristenje.
zippoo87
Posts: 15616
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#4735 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by zippoo87 »

evo napravi i ja ovaj exodus redux...malo sam setao tamo-amo oko onih provajdera ali sam uspio napraviti
Last edited by zippoo87 on 13/11/2018 21:06, edited 1 time in total.
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#4736 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

mrva1976 wrote:
onin wrote:Samo da pozdravim sve, ali moram maksuz pozdraviti Irca 300.
Radi sve brate, zezao Quasar, ali je sam opet proradio :) trenutno samo preko njega gledam i zadovoljan sam. Doduse osim Quasara imam Neptun rising, Exodus (stari) Covenant i naravno niti jedan ne radi kako treba :lol: ali dok Quasar radi ne diram nista.
Ali citam da ima dosta drugih dobrih adonsa pa cu kad uhvatim vremena instalorati ih :)
Ako nekom bude dosadno neka mi samo zakaci linkove kako da to uradim i koji addon da instaliram pored Quasara, a u pitanju je tv Sony android :)

Hvalaaaa :kiss: :thumbup:
Blago se tebi, kod mene Quasar još nikada nije proradio :(
Na čemu koristiš Kodi? Kakav je problem sa Quasarom? Koju grešku ti izbacuje?


@onin
Nema na čemu, a za ostalo, samo da vratiš stranicu unazad vidio bi da sam već stavio link za Exodus Redux.

Edit:
Titlovi com proradili. Mora da ih je naša koleginica @zlo pritisnula. :D
mrva1976
Posts: 7
Joined: 13/10/2018 21:26

#4737 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by mrva1976 »

Blago se tebi, kod mene Quasar još nikada nije proradio :([/quote]

Na čemu koristiš Kodi? Kakav je problem sa Quasarom? Koju grešku ti izbacuje?


@onin
Nema na čemu, a za ostalo, samo da vratiš stranicu unazad vidio bi da sam već stavio link za Exodus Redux.

Edit:
Titlovi com proradili. Mora da ih je naša koleginica @zlo pritisnula. :D[/quote]
windows 10, i sve ono isto kao što sam prošli put pisao, str177
onin
Posts: 43
Joined: 18/12/2017 19:14

#4738 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by onin »

irac300 wrote:
mrva1976 wrote:
onin wrote:Samo da pozdravim sve, ali moram maksuz pozdraviti Irca 300.
Radi sve brate, zezao Quasar, ali je sam opet proradio :) trenutno samo preko njega gledam i zadovoljan sam. Doduse osim Quasara imam Neptun rising, Exodus (stari) Covenant i naravno niti jedan ne radi kako treba :lol: ali dok Quasar radi ne diram nista.
Ali citam da ima dosta drugih dobrih adonsa pa cu kad uhvatim vremena instalorati ih :)
Ako nekom bude dosadno neka mi samo zakaci linkove kako da to uradim i koji addon da instaliram pored Quasara, a u pitanju je tv Sony android :)

Hvalaaaa :kiss: :thumbup:
Blago se tebi, kod mene Quasar još nikada nije proradio :(
Na čemu koristiš Kodi? Kakav je problem sa Quasarom? Koju grešku ti izbacuje?

@onin
Nema na čemu, a za ostalo, samo da vratiš stranicu unazad vidio bi da sam već stavio link za Exodus Redux.

Edit:
Titlovi com proradili. Mora da ih je naša koleginica @zlo pritisnula. :D
Itac 300@
Znaci Exodus Redux :thumbup: hvala ;)
Meni titlovi rade uredno :)

Mrva@
Proradit ce i tebi sigurno :) napises problem ovdje i sigurno ces dobiti rijesenje :izet:
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#4739 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

mrva1976 wrote: windows 10, i sve ono isto kao što sam prošli put pisao, str177
Sorry, zaboravio sam. Pa koliko sam isčitao, radi ti Elementum, on ti je klon od Quasara, skoro identičan, tako da ništa ne propuštaš. :D A za Quasar je 100% problem zbog Windows 10. Znači uživaj u alternativi od Quasara. Sve je isto.
duffy_duck
Posts: 1511
Joined: 27/04/2018 09:07

#4740 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by duffy_duck »

Pozz
Samo da provjerim kad hocu da skidam druge addone ne mogu nikako izaci iz Balkan green Eon box je u pitanju.
Da li se ovo moze rijesiti ? Ili da putrm green addona instaliram sve ostale addone
mrva1976
Posts: 7
Joined: 13/10/2018 21:26

#4741 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by mrva1976 »

irac300 wrote:
mrva1976 wrote: windows 10, i sve ono isto kao što sam prošli put pisao, str177
Sorry, zaboravio sam. Pa koliko sam isčitao, radi ti Elementum, on ti je klon od Quasara, skoro identičan, tako da ništa ne propuštaš. :D A za Quasar je 100% problem zbog Windows 10. Znači uživaj u alternativi od Quasara. Sve je isto.
HVALA BRATE
duffy_duck
Posts: 1511
Joined: 27/04/2018 09:07

#4742 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by duffy_duck »

Ljudi imam mali problem nadam se da ce mi neko pomoci.
Samo bi htio da pitam da kada hocu da izadjem iz balkan green i da instaliram neki drugi addon nece znaci kako udjem u balkan green tako i ostane i ne mogu instalirati dodatne addone.
Ako se moze napraviti neki Undo jednostavni klik dobro bi bilo..
Desni klik odnosno izlaz iz balkan addona odma vraca na pocetak.
Nadam se da ste me skontali. I hvala unaprijed svima na pomoći.
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#4743 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by semirsar »

tebi pomoci nejma... takisikakisi
a sta's ono pit'o?
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#4744 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

semirsar wrote:tebi pomoci nejma... takisikakisi
a sta's ono pit'o?
:lol:
Ja mislim da je on instalirao build, a ne addon. :D Ostalo nemam pojma sta pita, ni google translate ne pomaze. :D
User avatar
crnivrag
Posts: 12922
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#4745 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by crnivrag »

Nema veze što je build i dalje se mogu instalirati add-oni samo što je drugačiji skin, a način je isti, postavke -> file manager -> install from zip.
User avatar
turbofolk
Posts: 3139
Joined: 13/05/2014 09:37

#4746 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by turbofolk »

Ne zamjerite što na ovu temu ulazim samo kad imam pitanje :D
Do sada sam koristio Kodi samo na PC i to bez problema, odradio sam skoro jedan uninstal (jedini u tri i po godine) i ponovo instalirao onu neku noviju verziju, drugačiji je interface ali sve odlično fercera. Za moje potrebe dovoljan je Exodus Addon i samo njega imam instaliranog. Sve ovo na PC WIN 7.

Moje pitanje glasi. S obzirom da sam sad u prilici instalirati kodi i na Android Tv-u, je li instalacija addona (konkretno Exodusa) komplikovanija od one na PC-ju, je li slična i na šta se treba obratiti pažnja. Prelistao sam nekoliko zadnjih stranica teme, pa ne nađoh odgovor. Hvala unaprijed.
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#4747 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

turbofolk wrote:Ne zamjerite što na ovu temu ulazim samo kad imam pitanje :D
Do sada sam koristio Kodi samo na PC i to bez problema, odradio sam skoro jedan uninstal (jedini u tri i po godine) i ponovo instalirao onu neku noviju verziju, drugačiji je interface ali sve odlično fercera. Za moje potrebe dovoljan je Exodus Addon i samo njega imam instaliranog. Sve ovo na PC WIN 7.

Moje pitanje glasi. S obzirom da sam sad u prilici instalirati kodi i na Android Tv-u, je li instalacija addona (konkretno Exodusa) komplikovanija od one na PC-ju, je li slična i na šta se treba obratiti pažnja. Prelistao sam nekoliko zadnjih stranica teme, pa ne nađoh odgovor. Hvala unaprijed.
Sve je isto. Osim što je malo zaHebanije tipkati adrese ako nemaš tastature, pa moraš daljinskim to odrađivati. Ostalo sve identično kao i za windows.
User avatar
turbofolk
Posts: 3139
Joined: 13/05/2014 09:37

#4748 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by turbofolk »

irac300 wrote:
Sve je isto. Osim što je malo zaHebanije tipkati adrese ako nemaš tastature, pa moraš daljinskim to odrađivati. Ostalo sve identično kao i za windows.
Hvala @irac300 :thumbup: Nisam ni sumnjao da će odgovor doći baš od tebe. :D
Snaći ću se nekako za tipkanje, imam neki dvostrani daljinski kojem je na poleđini tastatura, dobar je za pretraživanje, pa valjda posluži i na Kodiju. Hvala još jednom :D
brazzo19
Posts: 3161
Joined: 25/09/2008 13:43

#4749 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by brazzo19 »

Na greenu u selekciji "domaci filmovi" postavljen "juzni vetar" :D :run:
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#4750 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

brazzo19 wrote:Na greenu u selekciji "domaci filmovi" postavljen "juzni vetar" :D :run:
Još juče. :D Jesi riješio openload? Vidio sam te da pitaš isto i na FB stranici, odmah sam skontao da si ti. :D
Post Reply