Kodi/XBMC Media centar

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#4426 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

mrva1976 wrote:
Irac brate Elementum funkcioniše vrhunski dok Quasar sada izbacuje "You must to restart Kodi before using Quasar" al trenutno je nebitno jer Elementum radi. Hvala ti još jednom.
:thumbup:
Proradit ce i Quasar nakon restarta.
User avatar
MaroonBrigade
Posts: 1593
Joined: 26/03/2009 17:59

#4427 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by MaroonBrigade »

irac300 wrote: Bez problema se može koristiti, naravno, bez već spomenutih torrent addona. (može i to uz VPN, ali ne da mi se bakćat s time) Ne kažnjava se stream, nego dijeljenje sadržaja. Tako da Neptun, Incursion i sl. addone možeš sasvim normalno koristiti kao i ovdje. Sestra i zet mi koriste Kodi već tri godine u Njemačkoj. I hvala. :D
Kao prvo, willkommen in deutschland pasa moj solidni :D

A kao drugo, koliko si siguran u ovo da je stream dozvoljen? Ja koliko znam, krajem prosle godine izglasali su neki novi zakon koji zabranjuje "ilegalno strimanje". Sada je pitanje sta se podrazumijeva pod "ilegalno strimanje". Koliko sam ja shvatio, to se odnosi na sve sto nije tipa netflix i slicne platforme koje se placaju. Provjeri ti to opet. Ja sam se "osigurao" sa VPN-om za svaki slucaj. Sinoc sam instalirao ovaj quasar i svako dobro za ovu preporuku! :thumbup:
User avatar
mufa1
Posts: 2135
Joined: 03/03/2014 19:26

#4428 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by mufa1 »

Pa sve ti je jasno tu, kaznjivo je ilegalno streamanje, a ti ako gledas neki stream, nisi ti odgovoran nego onaj ko ga dijeli.. dok kod torrent sistema ti gledas sto neko dijeli, i automatski i ti ucestvujes u dijeljenju..
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#4429 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

MaroonBrigade wrote:
irac300 wrote: Bez problema se može koristiti, naravno, bez već spomenutih torrent addona. (može i to uz VPN, ali ne da mi se bakćat s time) Ne kažnjava se stream, nego dijeljenje sadržaja. Tako da Neptun, Incursion i sl. addone možeš sasvim normalno koristiti kao i ovdje. Sestra i zet mi koriste Kodi već tri godine u Njemačkoj. I hvala. :D
Kao prvo, willkommen in deutschland pasa moj solidni :D

A kao drugo, koliko si siguran u ovo da je stream dozvoljen? Ja koliko znam, krajem prosle godine izglasali su neki novi zakon koji zabranjuje "ilegalno strimanje". Sada je pitanje sta se podrazumijeva pod "ilegalno strimanje". Koliko sam ja shvatio, to se odnosi na sve sto nije tipa netflix i slicne platforme koje se placaju. Provjeri ti to opet. Ja sam se "osigurao" sa VPN-om za svaki slucaj. Sinoc sam instalirao ovaj quasar i svako dobro za ovu preporuku! :thumbup:
Hvala, hvala. :D
Tim zakonom, operater ti npr. može blokirati stranicu sa koje streamaš sadržaj, ali ne mogu te kazniti kao što mogu ako koristiš torrente, jer ništa ne dijeliš. Znači najgore što se može desiti da dobiješ ban na neku stranicu. Mada na terenu je to mnogo teže primjeniti, jer stream sajtova ima kao gljiva.
Pisao sam ranije već, kod mene sestra tamo evo preko 3 godine koristi android boks i Kodi, bez torrent add-ona, nikakvih problema nema. Bio sam i ja skoro cijelo ljeto tamo, regularno pratio filmove i serije preko Kodija, ništa nije zezalo. U slučaju i da se desi nešto u budućnosti, uvijek ostaje APN, kao što si se ti već osigurao. :D
Uživaj u Quasaru. :thumbup: :bih:
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#4430 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by vatrogasac »

irac300 wrote: Uživaj u Quasaru. :thumbup: :bih:
Hvala. Uživam. :mrgreen:

Svašta sam isprobao, ali definitivno se izdvaja. Samo da su napravili da može skidati na eksternu memoriju mada i 3-4 GB FHD na 4K TV-u je solidno za gledati uz kvalitetan zvuk.
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#4431 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

vatrogasac wrote:
irac300 wrote: Uživaj u Quasaru. :thumbup: :bih:
Hvala. Uživam. :mrgreen:

Svašta sam isprobao, ali definitivno se izdvaja. Samo da su napravili da može skidati na eksternu memoriju mada i 3-4 GB FHD na 4K TV-u je solidno za gledati uz kvalitetan zvuk.
Definitivno najjači addon uz Eelementum. Eto, jedina šteta je to sa eksternom memorijom. Ja k'o biva isprobavam ove stream addone, jer valja mi se prilagoditi na njih kada odem tamo, al' ni blizu Quasara. Kao kada sa HD slike, odjednom imaš SD, a da ne spominjem kako ide na živce kada fali izvora, ili su izvori zagušeni pa ti koči slika. A ne smijem APN koristiti dok sam u tuđoj kući, jbg, ne rizikuje mi se. :D Tek kada svoju gajbu nađem, onda ću se time bakćati.
User avatar
MaroonBrigade
Posts: 1593
Joined: 26/03/2009 17:59

#4432 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by MaroonBrigade »

O kakvom problemu sa eksternom memorijom pricate? Ja sam sinoc namjestio da mi skida na eksterni HDD od 1TB i odmah pregledao Infinity Wars u 4k :D
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#4433 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by diablobih »

Kupi NordVPN, oko dolar sa akcijom, a ne gusi ti internet kao neki i uzivaj.
User avatar
MaroonBrigade
Posts: 1593
Joined: 26/03/2009 17:59

#4434 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by MaroonBrigade »

diablobih wrote:Kupi NordVPN, oko dolar sa akcijom, a ne gusi ti internet kao neki i uzivaj.
Bravo! Ja sam prosle godine uzeo pretplatu na 2 godine i prezadovoljan sam. Daleko najjaci VPN koji sam koristio do sada. :thumbup:
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#4435 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

diablobih wrote:Kupi NordVPN, oko dolar sa akcijom, a ne gusi ti internet kao neki i uzivaj.
Hvala, hvala... svi savjeti su dobrodošli. :D :thumbup:
User avatar
mufa1
Posts: 2135
Joined: 03/03/2014 19:26

#4436 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by mufa1 »

Dje kosta dolar, meni izbaci preko 7 eura mjesecno ako uzmem na godinu pretplatu..
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#4437 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by diablobih »

mufa1 wrote:Dje kosta dolar, meni izbaci preko 7 eura mjesecno ako uzmem na godinu pretplatu..
Nadjes promo code neki, bio je prije rouge, ne znam sad koji ima, uglavnom to ispadne oko dolar po mjesecu.
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#4438 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by vatrogasac »

MaroonBrigade wrote:O kakvom problemu sa eksternom memorijom pricate? Ja sam sinoc namjestio da mi skida na eksterni HDD od 1TB i odmah pregledao Infinity Wars u 4k :D
Možda može samo za Fantasy žanrove. :mrgreen:
User avatar
MaroonBrigade
Posts: 1593
Joined: 26/03/2009 17:59

#4439 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by MaroonBrigade »

vatrogasac wrote:
MaroonBrigade wrote:O kakvom problemu sa eksternom memorijom pricate? Ja sam sinoc namjestio da mi skida na eksterni HDD od 1TB i odmah pregledao Infinity Wars u 4k :D
Možda može samo za Fantasy žanrove. :mrgreen:
"metno" sam poslije toga i 2 epizode neke akcione serije i ferceralo je :wink:
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#4440 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by vatrogasac »

MaroonBrigade wrote:
vatrogasac wrote:
MaroonBrigade wrote:O kakvom problemu sa eksternom memorijom pricate? Ja sam sinoc namjestio da mi skida na eksterni HDD od 1TB i odmah pregledao Infinity Wars u 4k :D
Možda može samo za Fantasy žanrove. :mrgreen:
"metno" sam poslije toga i 2 epizode neke akcione serije i ferceralo je :wink:
Ja mislio ti se zezaš. Šta si čačk'o? Stoji mi bez veze jedan eksterni HDD od TB.
User avatar
MaroonBrigade
Posts: 1593
Joined: 26/03/2009 17:59

#4441 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by MaroonBrigade »

vatrogasac wrote:Ja mislio ti se zezaš. Šta si čačk'o? Stoji mi bez veze jedan eksterni HDD od TB.
Pa kada sam pravio to sinoc, zaletim se i prikljucim HDD. Odem tamo da napravim "new folder" i izbaci mi neku gresku. Ukucam u google tu gresku i ljudi vec napisali kako se to treba odraditi :D

Uglavnom spojis HDD na racunar i manuelno napravis folder strukturu kao na androidu. Ide nesto \Android\data ... i kada ga vratis tamo onda ti nece biti ove greske :thumbup:
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#4442 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by vatrogasac »

MaroonBrigade wrote: Uglavnom spojis HDD na racunar i manuelno napravis folder strukturu kao na androidu. Ide nesto \Android\data ... i kada ga vratis tamo onda ti nece biti ove greske :thumbup:
Ima logike da ga se prevari na taj način. Moram potražiti, ali nema šta nisam radio praveći mu put prema eksternoj.
User avatar
MaroonBrigade
Posts: 1593
Joined: 26/03/2009 17:59

#4443 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by MaroonBrigade »

vatrogasac wrote:
MaroonBrigade wrote: Uglavnom spojis HDD na racunar i manuelno napravis folder strukturu kao na androidu. Ide nesto \Android\data ... i kada ga vratis tamo onda ti nece biti ove greske :thumbup:
Ima logike da ga se prevari na taj način. Moram potražiti, ali nema šta nisam radio praveći mu put prema eksternoj.
:arrow: SEAGATE 1TB/Android/data/org.xbmc.kodi/files/Quasar

to je to..
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#4444 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by vatrogasac »

MaroonBrigade wrote:
vatrogasac wrote:
MaroonBrigade wrote: Uglavnom spojis HDD na racunar i manuelno napravis folder strukturu kao na androidu. Ide nesto \Android\data ... i kada ga vratis tamo onda ti nece biti ove greske :thumbup:
Ima logike da ga se prevari na taj način. Moram potražiti, ali nema šta nisam radio praveći mu put prema eksternoj.
:arrow: SEAGATE 1TB/Android/data/org.xbmc.kodi/files/Quasar

to je to..
E hvala ti...moram što prije isprobati. Kod mene je eksterni WD i valjda i to moram ubaciti umjesto SEAGATE?

Koji si mu format uradio?
User avatar
MaroonBrigade
Posts: 1593
Joined: 26/03/2009 17:59

#4445 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by MaroonBrigade »

vatrogasac wrote: E hvala ti...moram što prije isprobati. Kod mene je eksterni WD i valjda i to moram ubaciti umjesto SEAGATE?

Koji si mu format uradio?
MS-DOS

Zanemari ovo Seagate, to je ostalo kako sam ja kopirao. Znaci cim otvoris disk, odmah pravis ovaj Android folder.
Sehro
Posts: 1765
Joined: 25/09/2008 14:46

#4446 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Sehro »

Elementum i Quasar slabo rade na Tanix TX3 Mini :(
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#4447 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

Sehro wrote:Elementum i Quasar slabo rade na Tanix TX3 Mini :(
U kom smislu? Ja sam na svoj Tanix instalirao LibreElec, radi k'o doksa.
Sehro
Posts: 1765
Joined: 25/09/2008 14:46

#4448 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Sehro »

irac300 wrote:
Sehro wrote:Elementum i Quasar slabo rade na Tanix TX3 Mini :(
U kom smislu? Ja sam na svoj Tanix instalirao LibreElec, radi k'o doksa.
U početku radi, onda počinje trzati, imam osjećaj da je hardwerski slab..
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#4449 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

Sehro wrote:
irac300 wrote:
Sehro wrote:Elementum i Quasar slabo rade na Tanix TX3 Mini :(
U kom smislu? Ja sam na svoj Tanix instalirao LibreElec, radi k'o doksa.
U početku radi, onda počinje trzati, imam osjećaj da je hardwerski slab..
Ja bih ti preporučio da mu nabaciš LibreElec. Ima firmware sa dualbootom, tj. dobiješ i android i libreelec sistem, pa po potrebi koristiš.
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#4450 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

@nedims

Ocisti inbox. Probao sam ti dvije poruke poslati, ali ne ide.
Post Reply