Kodi/XBMC Media centar

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
moke_31
Posts: 1880
Joined: 18/05/2011 14:54

#4326 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by moke_31 »

vatrogasac wrote:
r_faruk wrote:
irac300 wrote:
Aha, onda sam ja pogrešno shvatio. Napisah ti već, to ti je u fazonu cardsharinga, taj što ti prodaje listu sigurno ne plaća poreze. :D Ako već kupuješ tv sa smart opcijom, traži sa androidom, po mogućnosti minimalno da ima android 7 Nougat. Tako da se ne moraš zajebavati sa boxom.
:thumbup:
Ja sam zadovoljan sa Kodijem na TV Androidu 7 Nougat samo da je umjesto 8 bar 16 GB prostora, a vidim da noviji modeli dolaze tako jer Quasar neće na eksternu memoriju, sve sam isprobao.
Ja sam zezno 2 usb sticka zbog stalnog prebacivanja između tv-a i PC-ija u pokušajima da naštimam quasar ili elementum da snimaju na usb. Quasar ne može nikako a elementum može (bolje je sa sd karticom) da snima ali ima problem sa brzinom skidanja koja stalno varira i film štopa i sl.

Međutim, našo sam bolje rješenje. U postavkama elementuma i quasara naštimati da skidaju u memoriju, a na kraju te opcije naštimati da za memoriju koristi internu memoriju tv-a ili boxa. Ostale zatamnjene opcije ne dirati i elementum/quasar će koristiti min 5 a maksimalno 10 % memorije. Na taj način se može ookrenuti film veće veličine od interne memorije tv-a/boxa, 10 giga ili više jer elementum sequencijalno skida film u veličini zadate memorije i pušta ga. Dakle, nepotrebno se je zajebavati sa stikovima i sd karticama.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58732
Joined: 03/08/2010 19:04

#4327 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by kakavdanakneiskustvu »

kako se ono promijeni jezik na kodiju?

p.s. skontao
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58732
Joined: 03/08/2010 19:04

#4328 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by kakavdanakneiskustvu »

.
Last edited by kakavdanakneiskustvu on 03/07/2018 16:51, edited 1 time in total.
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#4329 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

kakavdanakneiskustvu wrote:moze li se i ako moze kako povecati velicina prevoda na kodiju pri gledanju filmova,serija?
Settings- player-language-size pa tu odaberi velicinu fonta.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58732
Joined: 03/08/2010 19:04

#4330 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by kakavdanakneiskustvu »

irac300 wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:moze li se i ako moze kako povecati velicina prevoda na kodiju pri gledanju filmova,serija?
Settings- player-language-size pa tu odaberi velicinu fonta.
vec nasao,hvala
walk_M-A-N
Posts: 2003
Joined: 09/05/2007 16:35

#4331 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by walk_M-A-N »

Padaju kiše nad mojim gradom
upalim TV da ne koračam ulicom
i jos me nervira jedana čudan adon
jedna Nevena koje vise nema.

I tako, nema https://sajt.000webhostapp.com/Kodi/tojelakorepo/. Šteta.
User avatar
suad-sarajevo
Posts: 3045
Joined: 22/08/2006 01:54
Location: Memli strana
Contact:

#4332 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by suad-sarajevo »

Ammarzinho
Posts: 272
Joined: 23/08/2012 14:44

#4333 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Ammarzinho »

Jel' ima neko neki izvor sa uputstvom za instalaciju Quasara ili Elementuma ? Ovaj koji ja pokušavam instalirati izbacuje mi error nakon instalacije repositorya "unable to find android_arm ... " Ili ako se u medjuvremenu pojavio neki bolji addon sa 1080p linkovima ? :)
moke_31
Posts: 1880
Joined: 18/05/2011 14:54

#4334 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by moke_31 »

Ammarzinho wrote:Jel' ima neko neki izvor sa uputstvom za instalaciju Quasara ili Elementuma ? Ovaj koji ja pokušavam instalirati izbacuje mi error nakon instalacije repositorya "unable to find android_arm ... " Ili ako se u medjuvremenu pojavio neki bolji addon sa 1080p linkovima ? :)
Ne radi više preko izvora već moraš s neta skinuti zip fajl i onda instalirati elementum. Quasar se još može instalirati preko kodil repozitorija.
Ammarzinho
Posts: 272
Joined: 23/08/2012 14:44

#4335 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Ammarzinho »

moke_31 wrote:
Ammarzinho wrote:Jel' ima neko neki izvor sa uputstvom za instalaciju Quasara ili Elementuma ? Ovaj koji ja pokušavam instalirati izbacuje mi error nakon instalacije repositorya "unable to find android_arm ... " Ili ako se u medjuvremenu pojavio neki bolji addon sa 1080p linkovima ? :)
Ne radi više preko izvora već moraš s neta skinuti zip fajl i onda instalirati elementum. Quasar se još može instalirati preko kodil repozitorija.
Skinem ja s neta sa elementumove stranice, ali mi taj error izbacuje, ne hnam zašto :S Ima li neko možda provjeren link, inače u pitanju je box VORKE Z6 ...
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#4336 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

Ammarzinho wrote:Jel' ima neko neki izvor sa uputstvom za instalaciju Quasara ili Elementuma ? Ovaj koji ja pokušavam instalirati izbacuje mi error nakon instalacije repositorya "unable to find android_arm ... " Ili ako se u medjuvremenu pojavio neki bolji addon sa 1080p linkovima ? :)
Skinuo si pogresnu verziju.
http://elementum.surge.sh
Odavde skini verziju za android arm. Isto i za Quasar nadji arm verziju za android.
Ammarzinho
Posts: 272
Joined: 23/08/2012 14:44

#4337 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Ammarzinho »

Hvala na savjetima. Uspio sam instalirati i jedan i drugi, međutim na Quasaru kad na neki film kliknem da pokrenem izbacuje mi no links were found, a zatim one or more items failed to play ... Dok na Elementumu onaj download ide uzasno sporo 60-70 kb/s i ne pokrene se film :S
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#4338 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

Ammarzinho wrote:Hvala na savjetima. Uspio sam instalirati i jedan i drugi, međutim na Quasaru kad na neki film kliknem da pokrenem izbacuje mi no links were found, a zatim one or more items failed to play ... Dok na Elementumu onaj download ide uzasno sporo 60-70 kb/s i ne pokrene se film :S
Jesi instalirao Quasar Burst? Elementum ga automatski instalira, dok za Quasar nekad moras rucno skinuti i instalirati.
https://burst.surge.sh

Za Elementum, je l' torrent koji pustas ima dovoljno seederasa? Ako nije problem sa seedersima, onda probaj promijeniti download path. Mene je to znalo zezati.
Ammarzinho
Posts: 272
Joined: 23/08/2012 14:44

#4339 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Ammarzinho »

Sto se tice instalacije sve je OK bilo, evo izgleda da je stvarno bilo do download path, sad dosta brze ide download rate , hvala puno :-D
Muskolo
Posts: 43
Joined: 27/01/2017 14:53

#4340 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Muskolo »

Vozdra raja, koji su adonsi sad najbolji za filmove i serije.
Onaj coventan izgleda rahmetli.
Unaprijed hvala :-D
jarobot
Posts: 3050
Joined: 13/06/2016 20:07

#4341 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by jarobot »

Muskolo wrote:Vozdra raja, koji su adonsi sad najbolji za filmove i serije.
Onaj coventan izgleda rahmetli.
Unaprijed hvala :-D
Neptun
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40793
Joined: 29/06/2011 23:39

#4342 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by dječak sa šibicama »



dobar, bar koliko sam ja ispitao na brzaka



dobar za domace kanale, ima i pro lista ali ona se sigurno placa no dobra je i free lista
User avatar
animus
Posts: 5728
Joined: 21/06/2012 13:13

#4343 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by animus »

Sta ti je dobro sa ove free liste. Otvara jedva 10 posto kanala i to one bezveze. Niti jedan sk ili hbo ili cinemax.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40793
Joined: 29/06/2011 23:39

#4344 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by dječak sa šibicama »

Kao i sve free liste, cesto padaju. Jebiga, zato se placa, da moze dzaba i stabilno niko ne bi placao.
r_faruk
Posts: 4686
Joined: 20/01/2003 00:00

#4345 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by r_faruk »

dječak sa šibicama wrote:Kao i sve free liste, cesto padaju. Jebiga, zato se placa, da moze dzaba i stabilno niko ne bi placao.
kome i kako se placaju te liste? jesu li legalne ili ne? ja bih placao ali ne mogu nigdje da pronadjem informaciju da li postoje neke firme koje se tim bave ili neko jednostavno krade a ja mu placam. pitao sam jednom prilikom na koji nacin mogu legalno gledati online tv, ali niko ne zna. evo pitam opet, postoji li neki software koji se moze kupiti, liste koje se mogu kupiti da gledam tv bez problema, da placam mjesecno ili godisnje i da to fercera da me ne ogranicava bh telecom, telemach i ostali....
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#4346 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by avaks »

Nemaš legalno osim recimo HBOgo ili Netflix a ovo što tuše liste je ilegalno, samo se ne kažnjava kod nas :mrgreen:
Pa ni na zapadu koliko sam upratio, sve što ne uploaduješ (tipa torrent) odnosno ti streamovi nisu kažnjivi.
Naravno mogu zbombati tog što ti pšrodaje i u najgorem slučaju ćeš ostati bez tih linija/kanala...
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40793
Joined: 29/06/2011 23:39

#4347 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by dječak sa šibicama »

Nema legalno, bar ne tv kanali, domaci, u tolikom broju.

Imas pink.rs koji nudi svoje kanale za neke pare na sedmicnoj bazi, placas, i jos par dodatnih kanala. Imas nettvplus koji je "legalan" u tolikoj mjeri da nikome ne placa nelegalno preuzimanje signala HRT, RTS i tako dalje.

Dakle, sve je nelegalno u sustini, zato pik.ba ili neko na FB, platis i gledas. Mada previse naplacuju, po mom ukusu. Svi oni hakuju ove koji nelegalno emitiraju programe, poput nettvplus.
User avatar
PlusSA
Posts: 3174
Joined: 13/07/2011 16:51

#4348 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by PlusSA »

Ima li neko neku preporuku za iptv?
Da ne zapinje i da je povoljno, treba mi vise linija.
Ammarzinho
Posts: 272
Joined: 23/08/2012 14:44

#4349 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Ammarzinho »

Jel' vam se dešava na Quasaru i Elementumu da ne izbacuje ni za jedan film/seriju nikakve izvore ?
User avatar
mufa1
Posts: 2135
Joined: 03/03/2014 19:26

#4350 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by mufa1 »

PlusSA wrote:Ima li neko neku preporuku za iptv?
Da ne zapinje i da je povoljno, treba mi vise linija.
Javi se u pp, imam ja odlican iptv
Post Reply