Kodi/XBMC Media centar

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
zippoo87
Posts: 15599
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#4276 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by zippoo87 »

zippoo87 wrote:sada htio da gledam film i pokrenem quasar i pustim film i bio ton...morao prekinuti film i da pustim ponovo,nema zvuka na filmu
mislio da je do quasara...pokrenem neptun rising,pustim film,kada ni tamo nema zvuka
pustim live tv,ni tamo nema zvuka

ima li kakvog rjesenja za ovo...ili cu morati obrisati pa ponovo instalirati kodi,sto bas i ne zelim
restartovao sam i komp,pa probao ponovo,nema tona
sta bi moglo biti,zna li neko
napravio
evo da i ja napisem kako,moza nekome zatreba
naime,otisao sam u settings,pa system settings,pa audio i tamo mi je izgleda windows nakon updatea stavio da mi je audio output device onaj sa maticne ploce a ne sa moje xonar zvucne...cim sam promijenio procepio je zvuk
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#4277 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

zippoo87 wrote:
zippoo87 wrote:sada htio da gledam film i pokrenem quasar i pustim film i bio ton...morao prekinuti film i da pustim ponovo,nema zvuka na filmu
mislio da je do quasara...pokrenem neptun rising,pustim film,kada ni tamo nema zvuka
pustim live tv,ni tamo nema zvuka

ima li kakvog rjesenja za ovo...ili cu morati obrisati pa ponovo instalirati kodi,sto bas i ne zelim
restartovao sam i komp,pa probao ponovo,nema tona
sta bi moglo biti,zna li neko
napravio
evo da i ja napisem kako,moza nekome zatreba
naime,otisao sam u settings,pa system settings,pa audio i tamo mi je izgleda windows nakon updatea stavio da mi je audio output device onaj sa maticne ploce a ne sa moje xonar zvucne...cim sam promijenio procepio je zvuk
:thumbup: To je solidarnost.
User avatar
shalla
Posts: 9326
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#4278 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by shalla »

irac300 wrote:
karanana wrote:slazem se sa ircem s tim da se nakon savjeta ovdje vrati i kaze da li je savjet uspio i pomogo. a moram priznati da i sam par puta to nisam uradio kad mi je data pomoc. ali probacu od sad, pa evo da probam odmah:
radi li vam covenant? koji god film hocu da pokrenem dobijam 0 linkova.
Ne koristim vise Covenant, ali bih ti preporucio njegov fork Incursion. Najbolje se pokazao od svih slicnih addona, ne izbacuje hrpu linkova kao Neptun, ali ono sto izbaci 99% radi.
http://www.wirelesshack.org/how-to-inst ... addon.html
Incursion mnogo dobar...
Što kažeš, nema puno linkova ali ono što ponudi to i radi :thumbup:
User avatar
vicious
Posts: 6869
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#4279 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by vicious »

shalla wrote:
irac300 wrote:
karanana wrote:slazem se sa ircem s tim da se nakon savjeta ovdje vrati i kaze da li je savjet uspio i pomogo. a moram priznati da i sam par puta to nisam uradio kad mi je data pomoc. ali probacu od sad, pa evo da probam odmah:
radi li vam covenant? koji god film hocu da pokrenem dobijam 0 linkova.
Ne koristim vise Covenant, ali bih ti preporucio njegov fork Incursion. Najbolje se pokazao od svih slicnih addona, ne izbacuje hrpu linkova kao Neptun, ali ono sto izbaci 99% radi.
http://www.wirelesshack.org/how-to-inst ... addon.html
Incursion mnogo dobar...
Što kažeš, nema puno linkova ali ono što ponudi to i radi :thumbup:
Ma jebo ih više ovo, svake hefte novi fork, ko će to više upratiti. :D

Ja vala ne pamtim kad sam gledao nešto preko ovih standardnih addona, otkako sam aktivirao Plex razrahatio sam se. Direktna veza sa serverima, kvalitet fenomenalan, nema štopanja, bufferovanja itd. Našao na redditu par besplatnih plex shareova, ma ljepota. Na jednom ima 2500 filmova, na drugom 2000, pa stotine serija. Šta ti padne na pamet možeš naći. A namjestio sam da mi se automatski skida na moj lokalni plex server par ovih aktuelnih serija koje pratim kako koja epizoda izadje, tako da baš nikako nisam Kodi palio već mjesecima.
Ustvari upalim ja Kodi, ali samo Plex addon zbog odabira titlova preko onih standardnih addona za titlove (titlovi.com, opensubtitles, podnapisi), i što mi se čini da je za nijansu bolja slika nego kad gledam na Plex za pc ili android tv. Vjerovatno je kodijev video player bolji od plexovog internog.
User avatar
shalla
Posts: 9326
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#4280 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by shalla »

Ja nemam player već imam Kodi direktno na Sony TV tako da ti pojma nemam bil uopšte znao i mogao instalirati taj Plex :mrgreen:
Ma u posljednjih par mjeseci nisam uopšte imao vremena da nešto gledam TV ali sad ću meščini morati na neko kratko bolovanje pa sam sjeo u nedjelju da nariktam Kodi da mi ne bude dosadno :mrgreen:
User avatar
vicious
Posts: 6869
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#4281 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by vicious »

shalla wrote:Ja nemam player već imam Kodi direktno na Sony TV tako da ti pojma nemam bil uopšte znao i mogao instalirati taj Plex :mrgreen:
Ma u posljednjih par mjeseci nisam uopšte imao vremena da nešto gledam TV ali sad ću meščini morati na neko kratko bolovanje pa sam sjeo u nedjelju da nariktam Kodi da mi ne bude dosadno :mrgreen:
Ma mislim na video player kao software, kodijev interni player, a ne poseban uređaj :D

Kodi i Plex su u principu slični, i jedan i drugi su nekakvi multimedia centri, samo razlika je u tome što Kodi prvenstveno radi na principu addona za online streaming sa raznih izvora, a Plex je media server za lokalnu multimediju, ali i za streamanje sa servera drugih korisnika koji ti daju pristup, i tu je kvalitet puno bolji nego streaming na Kodiju, ili recimo Terrarium, Showbox i drugim android aplikacijama.
Može se instalirati i na android tv, box, pc, šta god... i kako rekoh, ima čak i kodi addon za plex, mada on u biti nema neke posebne svrhe (osim za lakše skidanje titlova i reprodukciju videa preko kodijevog plejera).
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#4282 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

vicious wrote:
shalla wrote:Ja nemam player već imam Kodi direktno na Sony TV tako da ti pojma nemam bil uopšte znao i mogao instalirati taj Plex :mrgreen:
Ma u posljednjih par mjeseci nisam uopšte imao vremena da nešto gledam TV ali sad ću meščini morati na neko kratko bolovanje pa sam sjeo u nedjelju da nariktam Kodi da mi ne bude dosadno :mrgreen:
Ma mislim na video player kao software, kodijev interni player, a ne poseban uređaj :D

Kodi i Plex su u principu slični, i jedan i drugi su nekakvi multimedia centri, samo razlika je u tome što Kodi prvenstveno radi na principu addona za online streaming sa raznih izvora, a Plex je media server za lokalnu multimediju, ali i za streamanje sa servera drugih korisnika koji ti daju pristup, i tu je kvalitet puno bolji nego streaming na Kodiju, ili recimo Terrarium, Showbox i drugim android aplikacijama.
Može se instalirati i na android tv, box, pc, šta god... i kako rekoh, ima čak i kodi addon za plex, mada on u biti nema neke posebne svrhe (osim za lakše skidanje titlova i reprodukciju videa preko kodijevog plejera).
Je l' to čudo besplatno? Ja sam prije par mjeseci pokušao taj Plex na Amazon Fire Stick instalirati, ali me izbacivalo, nije htjelo da se priključi na server, meni se čini tražilo neku aktivaciju koja se plaća. Imaš li kakav savjet ili se ja jednostavno nisam snašao na Fire Sticku, jer je puno komplikovaniji od Android Boxa? I da, moguće ga je instalirati i na PlayStation.
User avatar
vicious
Posts: 6869
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#4283 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by vicious »

irac300 wrote:
vicious wrote:
shalla wrote:Ja nemam player već imam Kodi direktno na Sony TV tako da ti pojma nemam bil uopšte znao i mogao instalirati taj Plex :mrgreen:
Ma u posljednjih par mjeseci nisam uopšte imao vremena da nešto gledam TV ali sad ću meščini morati na neko kratko bolovanje pa sam sjeo u nedjelju da nariktam Kodi da mi ne bude dosadno :mrgreen:
Ma mislim na video player kao software, kodijev interni player, a ne poseban uređaj :D

Kodi i Plex su u principu slični, i jedan i drugi su nekakvi multimedia centri, samo razlika je u tome što Kodi prvenstveno radi na principu addona za online streaming sa raznih izvora, a Plex je media server za lokalnu multimediju, ali i za streamanje sa servera drugih korisnika koji ti daju pristup, i tu je kvalitet puno bolji nego streaming na Kodiju, ili recimo Terrarium, Showbox i drugim android aplikacijama.
Može se instalirati i na android tv, box, pc, šta god... i kako rekoh, ima čak i kodi addon za plex, mada on u biti nema neke posebne svrhe (osim za lakše skidanje titlova i reprodukciju videa preko kodijevog plejera).
Je l' to čudo besplatno? Ja sam prije par mjeseci pokušao taj Plex na Amazon Fire Stick instalirati, ali me izbacivalo, nije htjelo da se priključi na server, meni se čini tražilo neku aktivaciju koja se plaća. Imaš li kakav savjet ili se ja jednostavno nisam snašao na Fire Sticku, jer je puno komplikovaniji od Android Boxa? I da, moguće ga je instalirati i na PlayStation.
Osnovni Plex je besplatan, a mislim da se za neograničeno korištenje aplikacija za mobilne uređaje nešto plaća.

Edit: evo nađoh:
There are some details to get into, but the summary of “free” is simple:
The media you own is yours. Of course, we don’t charge you in any way for that.
The Plex Media Server is free to use and includes the Plex Web App.
All of our non-mobile, public apps are free. These include Amazon Fire TV, Android TV, Apple TV, Chromecast, Plex Media Player, Roku, Smart TVs, TiVo, and game consoles (PlayStation and Xbox).

Our mobile apps (Android, iOS, Windows, Windows Phone) can be used for free, but have limitations.
Until the mobile app is unlocked (through an in-app purchase or a Plex Pass subscription), video and music streamed from a Plex Media Server has a 1 minute limit, and photos will be watermarked.
A ovo otključavanje mobilne aplikacije se plaća čini mi se 5 dolara.
Meni je na prošlom telefonu bila full aplikacija, ali da me ubiješ ne mogu se više sjetiti kako :D vjerovatno je bila neka vremenski ograničena akcija za free registraciju pa sam upao u tom periodu. Sad mi na novom telefonu ima ova ograničenja, ali koji će mi, ne mislim gledati filmove na 5 inča :D
Na pc i android tv-u je sve bez ikakvih ograničenja, i to je ono što mi je bitno.
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#4284 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

Ništa onda, bez mene. :D Quasar za 90% sadržaja, Incursion za ostalih 10% za koje ima slabo seedersa na torrentima. :D
User avatar
vicious
Posts: 6869
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#4285 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by vicious »

A jesi li prethodno napravio account na plex.tv stranici? To moraš prvo uraditi, instalirati plex media server na pc-u, pa tek onda instalirati na fire stick :D
User avatar
radiša
Posts: 6393
Joined: 04/02/2012 00:23
Location: Sator

#4286 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by radiša »

Koristi li neko ovaj vavoo tv?Kao da mi radi lakse-brze od kodija...
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#4287 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

vicious wrote:A jesi li prethodno napravio account na plex.tv stranici? To moraš prvo uraditi, instalirati plex media server na pc-u, pa tek onda instalirati na fire stick :D
Ne sjećam se tačno, to sam radio prije 6,7 mjeseci, ali mislim da sam otvorio acc prvo, odradio sve predradnje, ali nije nikako htjelo da me spoji na server. Haj' baš ću narednih dana opet probati, lako je se prebacit na bolje ako budem uspio. :D
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#4288 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

radiša wrote:Koristi li neko ovaj vavoo tv?Kao da mi radi lakse-brze od kodija...
To je njemačka verzija Kodija, ništa specijalno, osim što je na njemačkom jeziku. Imali su jedno vrijeme zanimljivu ponudu IPTV kanala, među kojima i ExYu programe. Sjećam se da sam Sport Klubove pratio u HD-u. Poslije se počelo zezati, tako da sam ih deinstalirao.
User avatar
radiša
Posts: 6393
Joined: 04/02/2012 00:23
Location: Sator

#4289 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by radiša »

Sad se placaju kanali ali sam instalirao ovaj phoenix reborn tako da sam zadovoljan a moze se prebacit i na engleski jezik...
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#4290 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

radiša wrote:Sad se placaju kanali ali sam instalirao ovaj phoenix reborn tako da sam zadovoljan a moze se prebacit i na engleski jezik...
Phoenix Reborn je odličan addon što se tiče ExYu kanala, isto kao i Nevena. Imaju dosta IPTV lista koje se svakodnevno obnavljaju.
User avatar
vicious
Posts: 6869
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#4291 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by vicious »

irac300 wrote:
vicious wrote:A jesi li prethodno napravio account na plex.tv stranici? To moraš prvo uraditi, instalirati plex media server na pc-u, pa tek onda instalirati na fire stick :D
Ne sjećam se tačno, to sam radio prije 6,7 mjeseci, ali mislim da sam otvorio acc prvo, odradio sve predradnje, ali nije nikako htjelo da me spoji na server. Haj' baš ću narednih dana opet probati, lako je se prebacit na bolje ako budem uspio. :D
Ma meni je super otkako sam našao par ovih free share servera. Većinom se plaćaju, ali eto ima još i dobrih duša :D
Image

Evo recimo na ovom serveru lik ima 2359 filmova :lol: većina je 1080p, neki su u 720p.

Onda postoji nekoliko alata sa kojima možeš potpuno automatizirati download recimo serija koje pratiš (Jackett, Sonarr, Radarr...), pa sam tako ja naštimao sebi da mi skida svaku novu epizodu serija koje me zanimaju, kako se pojave na torrentima, bez ikakvog čačkanja, traženja, ručnog skidanja itd. Samo zadaš seriju, softver automatski pretražuje koje epizode ti fale i šalje na download u torrent klijentu. Isto se može napraviti i za filmove.
Naravno treba tu dosta prethodnog podešavanja, ali kad jednom namjestiš sve ide samo.
Evo recimo nekih serija koje sam skinuo u zadnje vrijeme, čekaju gledanje :D
Image
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#4292 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

Hvala u svakom slucaju na dijeljenju informacija. :thumbup: Posvetit cu se definitivno da skontam kako funkcionise. :D
moke_31
Posts: 1880
Joined: 18/05/2011 14:54

#4293 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by moke_31 »

Samo da kažem vezano za plex da su izbacili oficijelni addon za Kodi preko kojeg se može sa plex servera gledati sve isto kao i da imate instaliran plex na androdi boxu/Tv-u. Nalazi se u glavnom kodijevom repozitoriju u sekcijji video addons.

Bolji je od android aplikacije jer podržava podnaslove i čini mi se da je čak striming bolji nego preko aplikacije. Može se naštimati da se automatski po pokretanu kodija konektuje na server i još nekih caka. Uglavnom prava stvar :thumbup:
User avatar
shalla
Posts: 9326
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#4294 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by shalla »

moke_31 wrote:Samo da kažem vezano za plex da su izbacili oficijelni addon za Kodi preko kojeg se može sa plex servera gledati sve isto kao i da imate instaliran plex na androdi boxu/Tv-u. Nalazi se u glavnom kodijevom repozitoriju u sekcijji video addons.

Bolji je od android aplikacije jer podržava podnaslove i čini mi se da je čak striming bolji nego preko aplikacije. Može se naštimati da se automatski po pokretanu kodija konektuje na server i još nekih caka. Uglavnom prava stvar :thumbup:
Znači samo u video add-ons nađem Plex i enable?
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#4295 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

moke_31 wrote:Samo da kažem vezano za plex da su izbacili oficijelni addon za Kodi preko kojeg se može sa plex servera gledati sve isto kao i da imate instaliran plex na androdi boxu/Tv-u. Nalazi se u glavnom kodijevom repozitoriju u sekcijji video addons.

Bolji je od android aplikacije jer podržava podnaslove i čini mi se da je čak striming bolji nego preko aplikacije. Može se naštimati da se automatski po pokretanu kodija konektuje na server i još nekih caka. Uglavnom prava stvar :thumbup:
:thumbup:
User avatar
vicious
Posts: 6869
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#4296 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by vicious »

shalla wrote:
moke_31 wrote:Samo da kažem vezano za plex da su izbacili oficijelni addon za Kodi preko kojeg se može sa plex servera gledati sve isto kao i da imate instaliran plex na androdi boxu/Tv-u. Nalazi se u glavnom kodijevom repozitoriju u sekcijji video addons.

Bolji je od android aplikacije jer podržava podnaslove i čini mi se da je čak striming bolji nego preko aplikacije. Može se naštimati da se automatski po pokretanu kodija konektuje na server i još nekih caka. Uglavnom prava stvar :thumbup:
Znači samo u video add-ons nađem Plex i enable?
Moraš imati plex account i instaliran plex media server
https://support.plex.tv/articles/202935 ... with-plex/
https://support.plex.tv/articles/200264 ... ep-guides/
User avatar
BarbaDue
Posts: 63357
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#4297 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by BarbaDue »

Kako se kod vas Quasar ponaša? Kod mene haman na svakoj sekciji ili na svakom žanru se vrti 15-tak istih filmova?
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#4298 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

BarbaDue wrote:Kako se kod vas Quasar ponaša? Kod mene haman na svakoj sekciji ili na svakom žanru se vrti 15-tak istih filmova?
Dok ne priznaš da su ljudi šetali po Mjesecu, nema pomoći. :D

Šalu na stranu, ne znam iskreno. Sinoć sam baš češljao sekcije, izbacuje mi normalno filmove. Poveži ga sa trakt.tv, meni je to zakon.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58729
Joined: 03/08/2010 19:04

#4299 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by kakavdanakneiskustvu »

kod mene na kodiju u zadnje vrijeme cesto kad hocu film pogledati dodje poruka nema dostupnih strujanja,sta mu to znaci?
džakailibu
Posts: 616
Joined: 08/05/2013 11:37

#4300 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by džakailibu »

cuj dostupnih strujanja? nije ti valjda kodi na hrvatskom? not available streams, nema linkova da bi pogledao to. ja sam platio onaj real debris, mislim 30km na 6 mjeseci i nemam problema sa vecinom linkova odnosno stvari da gledam. koristim exodus i sportdevil vecinom
Post Reply