Kodi/XBMC Media centar

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
onin
Posts: 43
Joined: 18/12/2017 19:14

#4226 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by onin »

Vozdra raja sta ima :) vidim da su svi prezadovoljni sa Quasarom kao sto sam i ja :) @Irac ljubi te brat :kiss: sto si me nagovorio.
Nego hocu na mob (iphone 6s) da instaliram Kodi remote i svaki koji sam skinuo mi trazi IP adresu koju sam nasao u informacijama sustava (Kodi) i pored toga mi trazi da ukucam port 8080 sto sam i uradio i jos par sitnica trazi koje sam sve pratio i uradio tako. Problem je sto mi trazi da dozvolim Zeroconf koji bi trebao da se nalazi na postavkama usluga i na opcenito ili general :) ali ja taj Zeroconf uopste nemam i sad me zanima gdje da kliknem da mi se pojavi Zeroconf ili kako da pokrenem Kodi remote bez toga? Stavio sam na expert mod i opet nema. Gledam koddi 17.6 preko Tv Sony android sa novim softverom.
Hvalaaaaa
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#4227 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

onin wrote:Vozdra raja sta ima :) vidim da su svi prezadovoljni sa Quasarom kao sto sam i ja :) @Irac ljubi te brat :kiss: sto si me nagovorio.
Nego hocu na mob (iphone 6s) da instaliram Kodi remote i svaki koji sam skinuo mi trazi IP adresu koju sam nasao u informacijama sustava (Kodi) i pored toga mi trazi da ukucam port 8080 sto sam i uradio i jos par sitnica trazi koje sam sve pratio i uradio tako. Problem je sto mi trazi da dozvolim Zeroconf koji bi trebao da se nalazi na postavkama usluga i na opcenito ili general :) ali ja taj Zeroconf uopste nemam i sad me zanima gdje da kliknem da mi se pojavi Zeroconf ili kako da pokrenem Kodi remote bez toga? Stavio sam na expert mod i opet nema. Gledam koddi 17.6 preko Tv Sony android sa novim softverom.
Hvalaaaaa
Jesi probao ovako, po ovom tutorijalu?
https://www.entertainmentbox.com/guide- ... di-17-box/

Ja sam se nekada igrao sa tim remote preko telefona, nije mi se svidjelo, ali ne sjećam se da mi je tražilo taj zeroconf.
onin
Posts: 43
Joined: 18/12/2017 19:14

#4228 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by onin »

irac300 wrote:
onin wrote:Vozdra raja sta ima :) vidim da su svi prezadovoljni sa Quasarom kao sto sam i ja :) @Irac ljubi te brat :kiss: sto si me nagovorio.
Nego hocu na mob (iphone 6s) da instaliram Kodi remote i svaki koji sam skinuo mi trazi IP adresu koju sam nasao u informacijama sustava (Kodi) i pored toga mi trazi da ukucam port 8080 sto sam i uradio i jos par sitnica trazi koje sam sve pratio i uradio tako. Problem je sto mi trazi da dozvolim Zeroconf koji bi trebao da se nalazi na postavkama usluga i na opcenito ili general :) ali ja taj Zeroconf uopste nemam i sad me zanima gdje da kliknem da mi se pojavi Zeroconf ili kako da pokrenem Kodi remote bez toga? Stavio sam na expert mod i opet nema. Gledam koddi 17.6 preko Tv Sony android sa novim softverom.
Hvalaaaaa
Jesi probao ovako, po ovom tutorijalu?
https://www.entertainmentbox.com/guide- ... di-17-box/

Ja sam se nekada igrao sa tim remote preko telefona, nije mi se svidjelo, ali ne sjećam se da mi je tražilo taj zeroconf.
Pokusao sam i ovo sto si mi predlozio ovim klipom i ovaj remote ne trazi Zeroconf. Nakon patnje i more pokusaja sam uspio, a problem mi je pravio IP adresa koju sam procitao na Kodiju, a ustvari je trebala IP adresa mreze :)

Moze li info od nekog ko prati ove sportske HD kanale preko Kodija: Naime, ja imam Telemach paket gdje imam Arene i SK u HD, pa me zanima vrijedili instalirati te kanale preko Kodija i je li bolji kvalitet slike nego preko Telemacha???

Tv mi je 4K Android Sony 55”

Hvalaa
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#4229 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

Ukratko, nije bolji. Imam Arene na MojaTv i SD kvalitet sa MojaTv je puno bolji, nego HD stream putem Kodija.
onin
Posts: 43
Joined: 18/12/2017 19:14

#4230 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by onin »

irac300 wrote:Ukratko, nije bolji. Imam Arene na MojaTv i SD kvalitet sa MojaTv je puno bolji, nego HD stream putem Kodija.
Hvala @Irac na informaciji :thumbup:
User avatar
suad-sarajevo
Posts: 3046
Joined: 22/08/2006 01:54
Location: Memli strana
Contact:

#4231 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by suad-sarajevo »

Imam SD Arenu 1 na digitali (TGF paket) i slika nije ni približna onoj koju gledam preko Kodija. Dakle, slika na Kodiju je bar za 50% bolja od one preko Telemacha.
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#4232 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by diablobih »

suad-sarajevo wrote:Imam SD Arenu 1 na digitali (TGF paket) i slika nije ni približna onoj koju gledam preko Kodija. Dakle, slika na Kodiju je bar za 50% bolja od one preko Telemacha.
A je li pokusavas u HDu na kodiju gledati ? Mozda je to razlika :D
User avatar
TAFKAP
Posts: 10309
Joined: 30/09/2011 07:49

#4233 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by TAFKAP »

Na Kodiu vidis rezoluciju streama, na TVu isto, to tinje prvi indikator, ako ne mozes iscitat bitrate
dr sanjo
Posts: 59
Joined: 16/06/2014 19:26

#4234 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by dr sanjo »

Pozdrav. Ako neko može pomoći bilo bi dobro na android tv imam instaliran CEMC. Jutros nešto zaledilo znalo se par puta i ranije desit restartujem android i bude ok. Jbg sad više ne moze da ga otvori samo pokaže taman ekran. Ima li ko ideju kako da ga pokrenem?
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#4235 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

dr sanjo wrote:Pozdrav. Ako neko može pomoći bilo bi dobro na android tv imam instaliran CEMC. Jutros nešto zaledilo znalo se par puta i ranije desit restartujem android i bude ok. Jbg sad više ne moze da ga otvori samo pokaže taman ekran. Ima li ko ideju kako da ga pokrenem?
Nema tu pomoći. Deinstaliraj, pa odradi novu instalaciju. Dešava se to sa tim forkovima.
dr sanjo
Posts: 59
Joined: 16/06/2014 19:26

#4236 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by dr sanjo »

irac300 wrote:
dr sanjo wrote:Pozdrav. Ako neko može pomoći bilo bi dobro na android tv imam instaliran CEMC. Jutros nešto zaledilo znalo se par puta i ranije desit restartujem android i bude ok. Jbg sad više ne moze da ga otvori samo pokaže taman ekran. Ima li ko ideju kako da ga pokrenem?
Nema tu pomoći. Deinstaliraj, pa odradi novu instalaciju. Dešava se to sa tim forkovima.
Uhhh znači opet me čeka ista zajebancija sa instaliranjem titlova i sl. Hvala
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#4237 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

dr sanjo wrote:
irac300 wrote:
dr sanjo wrote:Pozdrav. Ako neko može pomoći bilo bi dobro na android tv imam instaliran CEMC. Jutros nešto zaledilo znalo se par puta i ranije desit restartujem android i bude ok. Jbg sad više ne moze da ga otvori samo pokaže taman ekran. Ima li ko ideju kako da ga pokrenem?
Nema tu pomoći. Deinstaliraj, pa odradi novu instalaciju. Dešava se to sa tim forkovima.
Uhhh znači opet me čeka ista zajebancija sa instaliranjem titlova i sl. Hvala
Jbg, da ima neko rješenje napisao bih ti, ali iz ličnog iskustva znam, jer sam koristio dugo CEMC, nema pomoći kad se sam od sebe iz nekog razloga pokvari. Samo čista instalacija. A za titlove, sada unaprijed znaš koji dependecy ti fali, pa ih odmah instaliraj. Sjećam se da sam ih ja imao na stiku, pa čim odradim instalaciju, prvo njih instaliram. :D
dr sanjo
Posts: 59
Joined: 16/06/2014 19:26

#4238 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by dr sanjo »

Jbg, da ima neko rješenje napisao bih ti, ali iz ličnog iskustva znam, jer sam koristio dugo CEMC, nema pomoći kad se sam od sebe iz nekog razloga pokvari. Samo čista instalacija. A za titlove, sada unaprijed znaš koji dependecy ti fali, pa ih odmah instaliraj. Sjećam se da sam ih ja imao na stiku, pa čim odradim instalaciju, prvo njih instaliram. :D[/quote
Naravno znam hvala ti poslo si mi nekad link za to pa ću ponovo jbg nema mi druge. Hvala
dr sanjo
Posts: 59
Joined: 16/06/2014 19:26

#4239 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by dr sanjo »

dr sanjo wrote:Jbg, da ima neko rješenje napisao bih ti, ali iz ličnog iskustva znam, jer sam koristio dugo CEMC, nema pomoći kad se sam od sebe iz nekog razloga pokvari. Samo čista instalacija. A za titlove, sada unaprijed znaš koji dependecy ti fali, pa ih odmah instaliraj. Sjećam se da sam ih ja imao na stiku, pa čim odradim instalaciju, prvo njih instaliram. :D[/quote
Naravno znam hvala ti poslo si mi nekad link za to pa ću ponovo jbg nema mi druge. Hvala
Irac znaš li možda koji je sada najbolji kodi fork dosad sam koristio CEMC htjedoh ga skinut s play stora vidim nešto se plaća.....
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#4240 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

dr sanjo wrote:
dr sanjo wrote:Jbg, da ima neko rješenje napisao bih ti, ali iz ličnog iskustva znam, jer sam koristio dugo CEMC, nema pomoći kad se sam od sebe iz nekog razloga pokvari. Samo čista instalacija. A za titlove, sada unaprijed znaš koji dependecy ti fali, pa ih odmah instaliraj. Sjećam se da sam ih ja imao na stiku, pa čim odradim instalaciju, prvo njih instaliram. :D[/quote
Naravno znam hvala ti poslo si mi nekad link za to pa ću ponovo jbg nema mi druge. Hvala
Irac znaš li možda koji je sada najbolji kodi fork dosad sam koristio CEMC htjedoh ga skinut s play stora vidim nešto se plaća.....
MyGica Kodi 17 fork.

https://dimitrology.com/sdm_downloads/m ... droid-4-4/
dr sanjo
Posts: 59
Joined: 16/06/2014 19:26

#4241 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by dr sanjo »

irac300 wrote:
dr sanjo wrote:
dr sanjo wrote:Jbg, da ima neko rješenje napisao bih ti, ali iz ličnog iskustva znam, jer sam koristio dugo CEMC, nema pomoći kad se sam od sebe iz nekog razloga pokvari. Samo čista instalacija. A za titlove, sada unaprijed znaš koji dependecy ti fali, pa ih odmah instaliraj. Sjećam se da sam ih ja imao na stiku, pa čim odradim instalaciju, prvo njih instaliram. :D[/quote
Naravno znam hvala ti poslo si mi nekad link za to pa ću ponovo jbg nema mi druge. Hvala
Irac znaš li možda koji je sada najbolji kodi fork dosad sam koristio CEMC htjedoh ga skinut s play stora vidim nešto se plaća.....
MyGica Kodi 17 fork.

https://dimitrology.com/sdm_downloads/m ... droid-4-4/
Ok hvala :thumbup:
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#4242 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Ned071 »

pitanje za znalce... iptv receiver... mozel fercerat na wi fi il se mora spojit kablom internet?
User avatar
BarbaDue
Posts: 63359
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#4243 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by BarbaDue »

Hvala @irac300 :bih:
User avatar
suad-sarajevo
Posts: 3046
Joined: 22/08/2006 01:54
Location: Memli strana
Contact:

#4244 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by suad-sarajevo »

Može li par preporuka za kupovinu andoid boxa do nekih cca 50 evrića maximalno eventualno koji cent više sa ebay-a. Hvala.
User avatar
typeOnegative
Posts: 4858
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#4245 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by typeOnegative »

Pozdrav svima
Mislio sam uzet ovaj air mouse za PC i Kodi . koristio neko ? Misljenja ?

https://www.ebay.com/itm/Mini-2-4GHz-6- ... 0005.m1851
User avatar
BarbaDue
Posts: 63359
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#4246 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by BarbaDue »

typeOnegative wrote:Pozdrav svima
Mislio sam uzet ovaj air mouse za PC i Kodi . koristio neko ? Misljenja ?

https://www.ebay.com/itm/Mini-2-4GHz-6- ... 0005.m1851
Kod mene je isti, u stvari sličan je, pošto kod mene tastatura nije osvjetljena, sve ostalo je isto. U glavnom sa njim nemam nikakvih problema.
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#4247 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by hladan.preminger »

Moram ponovo urediti raspberry II za kodi, nesto sam experimentisao pa ide nanovo instalacija sa nule.

Jel opet openelec ili nesto ima bolje?

Koji sada add-oni najbolje rade?

ty
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#4248 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

hladan.preminger wrote:Moram ponovo urediti raspberry II za kodi, nesto sam experimentisao pa ide nanovo instalacija sa nule.

Jel opet openelec ili nesto ima bolje?

Koji sada add-oni najbolje rade?

ty
Quasar/Elementum sto se tice kvaliteta slike broj 1. Od ostalih trenutno u trendu Neptun Rising, Incursion, Uranus, Sports Matrix (bivsi Pure Sports)...
jarobot
Posts: 3051
Joined: 13/06/2016 20:07

#4249 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by jarobot »

hladan.preminger wrote:Moram ponovo urediti raspberry II za kodi, nesto sam experimentisao pa ide nanovo instalacija sa nule.

Jel opet openelec ili nesto ima bolje?

Koji sada add-oni najbolje rade?

ty
Libreelec...
https://libreelec.tv/downloads/
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#4250 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by hladan.preminger »

hvala obojici na pomoći

javim rezultate :D
Post Reply