Kodi/XBMC Media centar

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#4176 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

Hercegoviina wrote:skinuo sam ovaj nevena addon na stik i kako sad da ga instaliram na kodi.. ne umijem
Ako koristiš box, idi u settings-addons-install from zip file, onda nadji USB stick na popisu i odradi instalaciju.
User avatar
Hercegoviina
Posts: 2267
Joined: 14/02/2013 14:11

#4177 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Hercegoviina »

irac300 wrote:
Hercegoviina wrote:skinuo sam ovaj nevena addon na stik i kako sad da ga instaliram na kodi.. ne umijem
Ako koristiš box, idi u settings-addons-install from zip file, onda nadji USB stick na popisu i odradi instalaciju.
u settings od boxa ili od kodija
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#4178 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

Hercegoviina wrote:
irac300 wrote:
Hercegoviina wrote:skinuo sam ovaj nevena addon na stik i kako sad da ga instaliram na kodi.. ne umijem
Ako koristiš box, idi u settings-addons-install from zip file, onda nadji USB stick na popisu i odradi instalaciju.
u settings od boxa ili od kodija
Kodi settings.
User avatar
Hercegoviina
Posts: 2267
Joined: 14/02/2013 14:11

#4179 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Hercegoviina »

ustimo sam nevenu.
kako sada da ubacim titlovi.com da mi automatski uzima sa toga
zippoo87
Posts: 15651
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#4180 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by zippoo87 »

Hercegoviina wrote:
irac300 wrote:
Hercegoviina wrote:skinuo sam ovaj nevena addon na stik i kako sad da ga instaliram na kodi.. ne umijem
Ako koristiš box, idi u settings-addons-install from zip file, onda nadji USB stick na popisu i odradi instalaciju.
u settings od boxa ili od kodija
od kodija druze
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#4181 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

Hercegoviina wrote:ustimo sam nevenu.
kako sada da ubacim titlovi.com da mi automatski uzima sa toga
Možeš li biti malo jasniji? Jesi instalirao titlovi.com ili tek želiš da ih instaliraš? Koji Kodi koristiš? Ako je 17, ideš u settings-player-language-default movies/tv show service-odaberi ''titlovi.com Official.

Prije toga otiđi na stranicu titlovi.com i registruj se, a user i password unesi ovako:
Setting-addons-my addons-subtitles-titlovi.com Official-settings-login details
User avatar
Hercegoviina
Posts: 2267
Joined: 14/02/2013 14:11

#4182 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Hercegoviina »

irac300 wrote:
Hercegoviina wrote:ustimo sam nevenu.
kako sada da ubacim titlovi.com da mi automatski uzima sa toga
Možeš li biti malo jasniji? Jesi instalirao titlovi.com ili tek želiš da ih instaliraš? Koji Kodi koristiš? Ako je 17, ideš u settings-player-language-default movies/tv show service-odaberi ''titlovi.com Official.

Prije toga otiđi na stranicu titlovi.com i registruj se, a user i password unesi ovako:
Setting-addons-my addons-subtitles-titlovi.com Official-settings-login details
hocu tek da stavim titlovi com---koristim ovaj 17 zadnji, cini mi se
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#4183 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

Hercegoviina wrote:
irac300 wrote:
Hercegoviina wrote:ustimo sam nevenu.
kako sada da ubacim titlovi.com da mi automatski uzima sa toga
Možeš li biti malo jasniji? Jesi instalirao titlovi.com ili tek želiš da ih instaliraš? Koji Kodi koristiš? Ako je 17, ideš u settings-player-language-default movies/tv show service-odaberi ''titlovi.com Official.

Prije toga otiđi na stranicu titlovi.com i registruj se, a user i password unesi ovako:
Setting-addons-my addons-subtitles-titlovi.com Official-settings-login details
hocu tek da stavim titlovi com---koristim ovaj 17 zadnji, cini mi se
Eto sve sam ti onda objasnio u prošlom postu. Jedino još da jezike odabereš:
Settings-player-language-languages to download subtitles for i tu prvo odčekiraš engleski, a čekiraš bosanski, srpski, hrvatski.
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#4184 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

crnivrag wrote:Da li vama večeras opensubtitles.org plugin vraća nepoznat error s porukom da pogledaš u log o čemu se radi?

Greška je sljedeća:

Code: Select all

21:04:24.503 T:2100   ERROR: XFILE::CDirectory::GetDirectory - Error getting plugin://service.subtitles.opensubtitles/?action=search&languages=Bosnian%2cCroatian%2cSerbian%2cSerbo-Croatian&preferredlanguage=Croatian
21:04:28.256 T:2284   ERROR: EXCEPTION Thrown (PythonToCppException) : -->Python callback/script returned the following error<--
                                             - NOTE: IGNORING THIS CAN LEAD TO MEMORY LEAKS!
                                            Error Type: <type 'exceptions.AttributeError'>
                                            Error Contents: 'dict' object has no attribute 'sort'
                                            Traceback (most recent call last):
                                              File "C:\Users\USER\AppData\Roaming\Kodi\addons\service.subtitles.opensubtitles\service.py", line 178, in <module>
                                                Search(item)
                                              File "C:\Users\USER\AppData\Roaming\Kodi\addons\service.subtitles.opensubtitles\service.py", line 44, in Search
                                                search_data.sort(key=lambda x: [not x['MatchedBy'] == 'moviehash',
                                            AttributeError: 'dict' object has no attribute 'sort'
                                            -->End of Python script error report<--
Nisam koristio opensubtitles, al' danas se malo poigrah. I kod mene je bila starija verzija opensubtitles.org koja je izbacivala error. Onda sam nju deinstalirao, a instalirao noviju verziju ''opensubtitles.org by opensubtitles'' i proradilo je. Čak nije potrebno ni logovanje.
http://blog.opensubtitles.website/guide ... addon-kodi
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#4185 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by The 51st State »

u zadnje vrijeme mi izlece poruca "google play store stopped working" ili tako nekako, mogu li to kako otkloniti bez vracanja na fabricke postavke, da ne bi bezze moro ponovo quasar instalirati.
Zorge
Posts: 341
Joined: 27/01/2018 13:15

#4186 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Zorge »

Ja koristim pr addonova i imas sve sto mi treba.
Image
User avatar
Hercegoviina
Posts: 2267
Joined: 14/02/2013 14:11

#4187 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Hercegoviina »

Zorge wrote:Ja koristim pr addonova i imas sve sto mi treba.
Image
mozes li mi u pp reci koje addone koristis
User avatar
friskyoreo
Posts: 1898
Joined: 21/11/2011 16:55
Location: Wysteria Lane

#4188 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by friskyoreo »

Stekaju li kod vas programi na live tv serbia i ima li kakva alternativa? Mislim da nije do interneta a ni do boxa.
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#4189 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

friskyoreo wrote:Stekaju li kod vas programi na live tv serbia i ima li kakva alternativa? Mislim da nije do interneta a ni do boxa.
Tako ti je sa besplatnim listama. Sve ovisi koliko su opterećene. Nema to veze sa netom. Probaj Nevena addon, ima dosta odličnih listi, također i Phoenix Reborn. U Neveni imaš i LiveTV Serbia.
User avatar
friskyoreo
Posts: 1898
Joined: 21/11/2011 16:55
Location: Wysteria Lane

#4190 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by friskyoreo »

irac300 wrote:
friskyoreo wrote:Stekaju li kod vas programi na live tv serbia i ima li kakva alternativa? Mislim da nije do interneta a ni do boxa.
Tako ti je sa besplatnim listama. Sve ovisi koliko su opterećene. Nema to veze sa netom. Probaj Nevena addon, ima dosta odličnih listi, također i Phoenix Reborn. U Neveni imaš i LiveTV Serbia.
Hvala na odgovoru. Imaju li ti add on-i torrente u sebi? Bitno mi je da je samo streaming posto nisam u BiH...
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#4191 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

friskyoreo wrote:
irac300 wrote:
friskyoreo wrote:Stekaju li kod vas programi na live tv serbia i ima li kakva alternativa? Mislim da nije do interneta a ni do boxa.
Tako ti je sa besplatnim listama. Sve ovisi koliko su opterećene. Nema to veze sa netom. Probaj Nevena addon, ima dosta odličnih listi, također i Phoenix Reborn. U Neveni imaš i LiveTV Serbia.
Hvala na odgovoru. Imaju li ti add on-i torrente u sebi? Bitno mi je da je samo streaming posto nisam u BiH...
NeJma. :D Ja uvijek naglasim ako addon sadrzi p2p sekciju, tj. torrent, bas zato da ne bi neko zajauk'o zbog mene kad mu stigne kazna. :D Znaci, bez brige. :bih:
Zorge
Posts: 341
Joined: 27/01/2018 13:15

#4192 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by Zorge »

Znam da je Njemačka rigorozna što se tice torrentovanja. U Švedskoj moj drug slobodno koristi torrente. Koje su još zemlje EU rigorozne skidanja preko torrenta.
User avatar
friskyoreo
Posts: 1898
Joined: 21/11/2011 16:55
Location: Wysteria Lane

#4193 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by friskyoreo »

irac300 wrote:
NeJma. :D Ja uvijek naglasim ako addon sadrzi p2p sekciju, tj. torrent, bas zato da ne bi neko zajauk'o zbog mene kad mu stigne kazna. :D Znaci, bez brige. :bih:
Odllicno, hvala puno! :sax: :bih:
ColdWar
Posts: 55
Joined: 17/01/2018 18:12

#4194 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by ColdWar »

Nije vise Kodi, ukidaju support za android...razlog da se zabrinemo ili obradujemo jer otvara vise prostora za nezavisne developere???

https://kodi.tv/article/kodi-no-more


Aprililiiiiiliii
zippoo87
Posts: 15651
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#4195 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by zippoo87 »

mozda je glupo pitanje ali me zanima,da li se moze instalirati KODI na dreambox dm800 hd se?
malo sam googlao i vidim da je na ovom dreamboxu slab hardware...
i ako moze,ima li neko neki tutorijal koji radi
hvala
moke_31
Posts: 1880
Joined: 18/05/2011 14:54

#4196 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by moke_31 »

zippoo87 wrote:mozda je glupo pitanje ali me zanima,da li se moze instalirati KODI na dreambox dm800 hd se?
malo sam googlao i vidim da je na ovom dreamboxu slab hardware...
i ako moze,ima li neko neki tutorijal koji radi
hvala
Ne može Kodi na dreambox, ali zato imaš nešto ovako> https://www.geekbuying.com/item/MECOOL- ... 77488.html

Hibrid svega, može Ccam, Kodi, saso mange. Ja sam isto zagrijan da uzmem ovo čudo, samo ne znam kako se pokazao i moželi kad je u pitanju DVB-S/S2 i Cccam parirati Dreamboxima i sl. receiverima u pogledu stabilnosti i brzine. Po hardveru bu trebalo sve da leti, ali :D
zippoo87
Posts: 15651
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#4197 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by zippoo87 »

moke_31 wrote:
zippoo87 wrote:mozda je glupo pitanje ali me zanima,da li se moze instalirati KODI na dreambox dm800 hd se?
malo sam googlao i vidim da je na ovom dreamboxu slab hardware...
i ako moze,ima li neko neki tutorijal koji radi
hvala
Ne može Kodi na dreambox, ali zato imaš nešto ovako> https://www.geekbuying.com/item/MECOOL- ... 77488.html

Hibrid svega, može Ccam, Kodi, saso mange. Ja sam isto zagrijan da uzmem ovo čudo, samo ne znam kako se pokazao i moželi kad je u pitanju DVB-S/S2 i Cccam parirati Dreamboxima i sl. receiverima u pogledu stabilnosti i brzine. Po hardveru bu trebalo sve da leti, ali :D
ma ne trazim sebi,nego me neko pitao mogu li mu nastimati kodi na dreambox,pa sam malo gledao po netu i vidim a ne moze,pa da i ovdje priupitam znalce :D
hvala na odgovoru svakako
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#4198 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by The 51st State »

Irac,

imas li iskustva sa elemntum addonom kao alternativi za quasar?
vidim da se skoro pojavio?
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#4199 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by irac300 »

The 51st State wrote:Irac,

imas li iskustva sa elemntum addonom kao alternativi za quasar?
vidim da se skoro pojavio?
Već duže vrijeme je on prisutan. U suštini, to je fork od Quasara, skoro su identični, osim, što Elementum ima podršku. Znači bukvalno preslikan quasar. Jedino što mi se ne sviđa (ili bar ja nisam našao) ne postoji povezanost sa trakttv kao na Quasaru.
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#4200 Re: Kodi/XBMC Media centar

Post by The 51st State »

irac300 wrote:
The 51st State wrote:Irac,

imas li iskustva sa elemntum addonom kao alternativi za quasar?
vidim da se skoro pojavio?
Već duže vrijeme je on prisutan. U suštini, to je fork od Quasara, skoro su identični, osim, što Elementum ima podršku. Znači bukvalno preslikan quasar. Jedino što mi se ne sviđa (ili bar ja nisam našao) ne postoji povezanost sa trakttv kao na Quasaru.
trakt manje vise, nek ima imdb dosta, da li je stabilniji od quasara, mene satra u zadnje vrijeme sa rusenjem i nekakvim stopanjem.
Post Reply